Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Perlica, "hodowli francuskiej". Z 80% folblutów w tym sezonie jest hodowli zagranicznej, gdzie urodzone, a gdzie biegane to dwie różne sprawy, dlatego chciałam wiedzieć, czy ktoś ją kojarzy.
"Nie jedzą, bo przeżywają"... Znam takie konie na torze i żaden nie wygląda w ten sposób. Nawet kobyłka, która się stresuje tak, że ucieka przed każdym koniem, kilka dni po każdym wyścigu nie je i chodzi na robotę sama, bo się wszystkiego boi. Nie wiem, gdzie i kiedy widywałaś takie konie w liczbie kilku, ale od jakichś 10 lat na Służewcu za takie zabiedzenie konia to się jednak trenera shame'uje. Albo właściciela, jeśli koń do zajażdżki lub na kolejny sezon przyjeżdża w takim stanie. Dosłownie cały tor wie, od kogo przyjeżdżają takie bidy i w ogromnej większości są to niestety konie z Polski, a nie zza granicy. 😩
Chciałam zaznaczyć, że nie, nie jest to "normalny" widok. Można sobie przejrzeć choćby galerię treningową na FP Nie Tylko Treningi (podstrona Nie Tylko Galop), gdzie wrzucane są zdjęcia z godziny-dwóch w jednym dniu, każdego konia po kolei, który przeleciał się przez tor. No nie ma tam takich.

EDIT: A, i jednak większość koni płotowych to są konie większe, silniejsze i okrąglejsze.

EDIT2: Nie zaprzeczam Twoim doświadczeniom. Może takie widywałaś na co dzień i może takie są dla Ciebie normalne. Ale albo się to zmieniło albo wtedy widywałaś chusteczkowo utrzymane konie i po prostu Ci tak zostało, wszyscy mamy opinie ze swoich doświadczeń. Ale naprawdę nie widuję takich koni od wielu lat. Oprócz jednej stajni...
Sivrite, bywały takie konie we Wro w różnych stajniach, pewnie miały wrzody. Chodzi o to, że na sezon kilka przypadło takich. Mialam taką arabkę , Bajonna z Janowa, w połowie sezonu wrociła do domu, bo była chuda i właśnie przeżywała, mimo, że nigdy jej nie biłam w wyścigu. Jakby jej zrobiono foto to tak by wyglądała, wiec poszła do domu.
Wszyscy się starali by jadła, ale nie chciała zbytnio.
Dlatego mnie to nie dziwi po prostu.


Kobyla jest do odkarmienia, zbadania na wrzody i zrobienia kopyt. To na bank i to jest zaczepienie do negocjacji ceny. Ale jak na xx wygląda fajnie pokrojowo, chociaż szkoda że zdjęcie jest z siodlem. Na pewno gdybym hodowała pod WKKW i gdyby weryfikacja wykazała że w płotach biegała dobrze pojechałabym ja obejrzeć i sama oceniła te super możliwości i budowę. Kolejny zaczep do negocjacji ceny to wystawienie jej w takiej kondycji tak późno w sezonie, bo ani na tym w tym roku startować ani zazrebic, chyba że ktoś lubi późno-lipcowe źrebaki.
Może to tez kwestia ujęcia? że AŻ tak wyglada chudo?
Mój koń obecnie jest lekko tłusty a potrafi stanąć tak że żebra widać... bo ja bardzo nie umiem w foty xD
Nawet jeśli się widuje takie konie, to nie powinno to być uważane za normę i nic nadzwyczajnego... Dokładnie, podkasanie i lekko widoczne żebra to przy wyścigach nic dziwnego, ale choćby na szyi ta klacz kompletnie nie ma mięśni. No i ponoć już jest w treningu bardziej wszechstronnym, nie ściga się, więc tym bardziej.

Perlica ponoć 90% koni po wyścigach ma wrzody...
Bajonna z Janowa, w połowie sezonu wrociła do domu, bo była chuda i właśnie przeżywała, mimo, że nigdy jej nie biłam w wyścigu.


Perlica,

Możesz mi wytłumaczyć co to znaczy, że jej nie biłaś. I czy to oznacza, że inne konie są czy bywają bite?
Widuję na wyścigach to nawalanie batem w celu pobudzenia konia do większego wysiłku. To o to chodzi?
szemrana, dokładnie to ci piszesz.
Nawalanie batem to jednak lekka przesada, aczkolwiek nie wiem kogo i gdzie widujesz?
Nawalanie batem działa raczej odwrotnie czyli koń biegnie wolniej, po iluś tam batach już.
Pojedyncze uderzenie daje impuls do szybszego biegu przy większości koni.
Są konie, których nie powinno się uderzać, bo nie motywuje je to.
Dla mnie dziwne jest Twoje pytanie, nie byłaś nigdy na wyścigach? Nie widziałaś finiszu? Choćby na necie?

dziunka, ale ta klacz została wycofana z wyścigów , więc powód tego był np. to że nie jadła i była chuda, więc słabo biegała, dlatego dla mnie to ogłoszenie nie jest dziwne.
Jeździłam na Angliku który właśnie nie chciał biegać dlatego został wycofany i fajnie sprawdził się w rekreacji. Nie wszystkie konie lubią się ścigać...
mindgame, nie wszystkie chca, nie wszystkie mają do tego predyspozycje a co ważne psychikę itp.
Tak samo jak nie każdy skoczek chce skakać.
Perlica, dokładnie tylko nie bardzo rozumiem czemu połączyłaś wycofanie z wyścigów z niejedzeniem.. ? Nie chciała biegać to nie i tyle. Nie szukałabym tutaj drugiego dna. Schudnąć mogła nawet po zmianie stajni.
mindgame, dlatego, że dużo koni na wyścigach zywczajnie nie je ze stresu i trzeba się gimnastykować żeby jadły. A jak koń jest chudy, to zapewnie nie je. A jak nie je to nie ma wyników.

Miałam kiedyś swoją własną XX i też ona nie jadła, nawet w treningu sportowym. Trzeba było się namęczyć żeby poszła do żłobu wogóle. Po ponad pół roku dopiero zaczęła jeść i rżeć jak szło jedzenie.

Ogólnie potem jest to zamknięte koło, nie jedzą plus stres to mają wrzody, to potem już nie jedzą bo mają wrzody itp.
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-konia/o/452086/?&strona=2

Koń - kosiarka, niewykastrowany, bo Będzie też idealnym koniem do krycia. Ktoś chętny? Plus, jeśli chodził pod tym siodłem - naleśnikiem, to może lepiej że już nie może.
jestemzlasu, - "potrzebuje regularnych wizyt kowala co 1,5-2 miesiące" - strach pytać co ile był kowal przed wypadkiem 😐
Perlica.
Nie, nie bywam i nie oglądam.
Dwadzieścia parę lat temu na Służewcu w jednej z gonitw dwa konie się urwały a jeden złamał nogę.
To był pierwszy i ostatni raz kiedy oglądałam wyścigi.
Nie oglądam. Jak gdzieś trafię.... wyłączam.
Pytałam o bicie, bo się nie znam.
Przepraszam, że spytałam. Chyba jednak nie chcę wiedzieć.
szemrana, to skoro nie oglądasz dlaczego twierdzisz że konie są nawalane batem? To jednak jest krzywdzące wkładać wszystkich do jednego worka nie będąc w temacie.
Kontuzje zdarzają się w każdej dyscyplinie, tak samo jak i patologia.
jestemzlasu, to ogłoszenie to jest patologia systemu. Ten koń jeśli nie może zostać tam gdzie jest powinien być humanitarnie uśpiony a nie sprzedawany, bo to potencjalnie dużo lepszy los niż ten który może go czekać
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 lipca 2022 15:03
Może Admini są w stanie coś z tym zrobić ? Zablokować na stale osobę sprzedającą ?

ciach
Komentarz moderatora: usunięte linki do ogłoszeń. B.
Aleks, moderacja z forum nie moderuje ogłoszeń.
Na dole ogłoszenia jest "zgłoś" i tą opcją zgłoś do administracji ogłoszeń.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 lipca 2022 15:15
Oki, zgłosiłam. Myślałam, że to jest kompatybilne. To może ja usunę ten mój powyższy post żeby nie rozpowszechniać ?
edit: już nie mogę usunąć więc wedle uznania adminów usuńcie lub nie.
Ale koń był trzeźwy i drogę do domu znał 🤣
Cyt.,,Koń co prawda szedł jak od sznurka, ale coś nie tak było z jeźdźcem."😉
[[a]]https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-hucula-walacha-CID103-IDPVGOA.html?reason=hp%7Ccf_rescored[[a]]
Serio hucuła da się tak wyglodzic? 🤔
saganek   shit happens
20 lipca 2022 07:38
shewolf, to nie wygląda jak hucuł
To jest podobne zupełnie do niczego.
A co to jest paszport przyłączony do siodła? 😅
Siesiepy   Ponczek bez rączek
20 lipca 2022 11:54
martrix, dostajesz siodło i w gratisie paszport. może właściciela. 😀
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
20 lipca 2022 16:08
martrix, a może zaczipowali siodło ?
posiada paszport.
przyuczony do siodła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się