Ogon

Ej, a ja jeszcze mam takie pytanie, a mogę użyć np maski dla psa na ogon? w sensie mam na myśli taką do spłukiwania po prostu?
Bo mam super kosmetyki do psa, to może jakby taki ogon potraktować takim zestawiem groomerskim to by by zadziałało, a krzywdy nie zrobię bo sam włos.
Perlica, - ja używałam ludzkich odżywek do spłukiwania, więc raczej tak 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 czerwca 2022 21:54
Perlica, ja używam i dla psów i dla koni i dla ludzi.
uszatkowa   Insta: kingaielif
08 czerwca 2022 00:09
Mojej też się skręcają dredziki, a sporą część ogona ma falowaną. Włos ma za to bardzo lekki i miękki, używam ManeCare z Kerbla, jedna z tańszych odżywek których używałam - litrowa butla za niecałe 50 zł kupiona. Ale nie wiem czy odżywka taka dobra czy po prostu włos taki łatwy w utrzymaniu 😉
434380.jpg 434380.jpg
uszatkowa, moja włos ma ciężki i potwornie gruby, więc całkiem inny. Skręt dość podobny. Muszę zrobić foto w weekend.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 czerwca 2022 08:29
Mój kucyk miał włos taki puszący się mocno, ale na chwilę obecną wygląda on tak.
Przed czesaniem i po. Na co dzień mu zaplatam częściowo w warkocz.
Do każdego mycia używam maski do spłukiwania, żeby właśnie ten ogon dociążyć i nawilżyć.
285165884_1486442305160204_1226602408071639025_n.jpg 285165884_1486442305160204_1226602408071639025_n.jpg
285664743_3170313169876919_7020949054049377601_n.jpg 285664743_3170313169876919_7020949054049377601_n.jpg
285699110_691180558619982_7911407482956603910_n.jpg 285699110_691180558619982_7911407482956603910_n.jpg
285165884_1486442305160204_1226602408071639025_n.jpg 285165884_1486442305160204_1226602408071639025_n.jpg
Moon   #kulistyzajebisty
21 czerwca 2022 07:52
Muszę bo się uduszę - protip, jaki gdzieś przeczytałam, zastosowałam i... no pure magic! O.O
- rozczesywanie ogona OD DOŁU. Psikam psikadłem, odczekuję aż wyschnie i wchodzi jak w masło, totalnie! 😱😍 Zero wyrwanych włosów, zero szarpania. I taki efekt mam na ok. 4, 5 dni - czeszę od dołu i żadnych kołtunów.

... tak, wiem, odkrycie roku 🤣

Moon, - a to się da inaczej niż od dołu? 🤣

Ja jeszcze często dzielę na pasma, bo gęsty ogon czasem ciężko jako całość rozczesać.
Moon, yyy a można czesać inaczej niż od dołu? 🙊
Moon   #kulistyzajebisty
21 czerwca 2022 08:02
No... przeważnie czesałam od góry 🙉🙈
dzieląc właśnie na pasma. 🤣
Moon, - każdy włos rozczesuje się od dołu, zawsze. Swój też 😉 Ja lecę od dołu i czasem pasmami, bo mój trochę tego włosia ma (tfu, tfu).
Moon   #kulistyzajebisty
21 czerwca 2022 08:29
... córka fryzjerki zamyka się w sobie i idzie klęczeć na grochu, że całe życie robiła to źle... 🤣🙈
Moon, jeszcze chłosta pokrzywą się należy.

Ja łapię 15cm od końca, kładę na udzie i czeszę - opcja fajna tylko gdy ogon jest czysty, w innym wypadku bryczesy się paskudzą.

Kobyła wytarła trochę włosów na rzepie w transporcie, na tyle mało ze z daleka nie widać, na tyle dużo że z bliska gryzie w oczy. Mam 1,5 miesiąca na próbę załatania - jakieś tipy?
Nie ma nic gorszego od czesania włosów od góry 😱
Zawsze od dołu! zaaaawsze czy swoje, czy konia, czy kogokolwiek 🤣
Mtg.
budyń, będę wdzięczna za linka dla człowieka zza stodoły.
Wyskakują mi jakieś preparaty do skóry w butelce niczym koncentrat żurku XD

Edit: dobra to ten żurek właśnie :P
Kupię mały na próbę, pomyślę jak to bezpiecznie zrobić bo mam konie 24h na dworze a tam napisane że łatwo o poparzenia słoneczne. Wiec derka z klapą na ogon być musi.
Moon, nie mogę się powstrzymać 🤣

A ja powiem,że zaprałam ogon 2 dni pod rząd zwykłym końskim szamponem i jest dużo Lepiej. Jeszcze nie zebrałam się żeby zabrać cudo kosmetyk od psa a efekt i tak jest 🙂
Mam pytanie, czy ktoś zostawiał konia na noc w ochraniaczu na ogon? Żeby nie wycierał bo znowu zaczynają ręce opadać po mału...
I drugie pytanie, czym najlepiejndomyć biały ogon ale tak aby był biały a nie mimo wszystko żółty na końcach 🙄
I kwestia odżywek. Ogon mega kruchy, włosy łamliwe, jest szansa czymś nawilżyć, spowodować żeby włos był mocniejszy?
Mam pytanie, czy ktoś zostawiał konia na noc w ochraniaczu na ogon? Żeby nie wycierał bo znowu zaczynają ręce opadać po mału...
I drugie pytanie, czym najlepiejndomyć biały ogon ale tak aby był biały a nie mimo wszystko żółty na końcach 🙄
I kwestia odżywek. Ogon mega kruchy, włosy łamliwe, jest szansa czymś nawilżyć, spowodować żeby włos był mocniejszy?
secretary, ciepło jest. Odparzysz ogon i w ogóle nie będzie włosów. Spróbuj częstego mycia szmaponem Oatmilk. Mi to pomaga przy kontaktowej alergii "ciul wie na co".
Co do odżywek - ja zawsze polecam Rapide Magic Gel. A na suche końcówki olej arganowy z Biedronki
secretary, - ja na taki przesuszony, łamliwy włos nakładam ludzkie odżywki do spłukiwania. Przy myciu, na mokro, potem oczywiście spłukuję. Warto też przyjrzeć się diecie, mój do mnie przyjechał z takim kruchym ogonem, gdzie od stawów skokowych były trzy kłaki na krzyż, a po dopakowaniu witaminkami zdecydowanie się polepszył. Widzę też szybszy wzrost po podawaniu collagenu (efekt uboczny, dostawał względem nogi).
Co do wycierania - mój trze w lecie od ugryzień robali, pomaga pryskanie absorbiną, nawilżanie, psikanie rzepu spreyem do ogona (jak włos śliski to mniej się wyciera).
Odzyskanie koloru - szampon dla siwych koni, np veredus blue snow. Tylko wszystkie te fioletowe szampony do tonowania bieli zawsze wysuszają mniej lub bardziej, więc po nim już obowiązkowo odżywka jak ogon łamliwy.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 10:55
secretary ja póki nie zrobiło się ciepło i koń stał w boksie na noc tak robiłam. Tzn zostawiałam w ochraniaczu na ogon. Sprawdzało mi się to, ale zaznaczam to był okres od grudnia do kwietnia mniej więcej. W każdym razie temperatury były poniżej 20 stopni bliżej 15-17 max. Potem się już widziałam, że poci i zaprzestałam, W efekcie cóż ...
Moja też trze ogon, jak rzepa nie wykąpie codziennie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2022 11:19
U koni, które trą ogon warto zwrócić uwagę na higienę puzdra i wymion, wypłukać po każdej jeździe tam i miedzy pośladkami. Często trą zadem do to tam swędzi, a ogon obrywa rykoszetem.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 11:21
Ja oprócz prania, dużo pryskam absorbiną czarną. On stoi teraz 24/7 na dworze i jednak widzę, że większym problemem są ukąszenia komarów teraz. Jak popsikam codziennie to nie widzę śladów po nowym tarciu, jak nie psikam to się zdarza, więc psikam.
zembria, ja tak robię właśnie dokładnie jak opisujesz. Raz nie zrobię i ogonek potarty.
Dobra zapsikam też absorbiną bo ciało tylko pryskałam
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 11:37
zembria ja puzdro sprawdzam i czyszczę. Jest to jakby moim już stałym sposobem nagradzania - drapanie po bliźnie kastracyjnej i siuśku, a przy okazji sprawdzanie czy się tam nazbyt syf nie nazbierał i nie jest przyczyną tarcia ogona. Rozmawiałam też z dwiema fizjo na temat tarcia od napięć, ale to też nie to w naszym wypadku.
Natomiast w ubiegłym roku na jesień wyłapałam na rzepie ogona strzyżaka, dlatego sprawdzam pod tym kątem i o ile teraz nie widzę by był jakiś gość, to komary siadają i przez ten rzadszy i krótszy włos są w stanie go ukąsić niestety.
keirashara, On jest suplementowany, żeby było śmieszniej, grzywę ma mega mocną a ogon taki beznadziejny...
Założyłam mu dzisiaj na noc derkę egzemową, skoro chodzi w niej cały dzień to chyba noc nie zrobi różnicy. Jeśli jakimś cudem wytrze ogon to od jutra 24h na dworze, tam jakoś się nie trze... Myty regularnie, codziennie wodą spłukiwany po zejściu z padoku, i między nogami i jajka bo to ogier. Udało się zapuścić taki ładny rzep a ten ciul w ciągu dwóch nocy pozbawil się włosia o połowę.
Przejrzałam co do włosa, nie widzę żadnych pasożytow zewnętrznych...
secretary, albo trze zadem bo coś go gdzieś swędzi, może warto odrobaczyć, a może jak śpi na stojąco to opiera się zadem o coś co wyciera mu ogon, albo jeśli nosi często jakąś derkę to od derki.
mindgame, On zaczął nagle od dwóch dni. Odrobaczany jest. Mam monitoring, obserwowałam trze dupą o cokolwiek, nawet o siatke z sianem. Na zasadzie stoi stoi, nagle sie cofa i trze. Derke ma stosunkowo rzadko, zakładam jedynie jak robactwo jest wyjątkowo upierdliwe no i dzisiaj pierwszy raz na noc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się