Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Perlica, ja na dwóch koniach. Na każdym zero efektów.
xxagaxx, kurcze ja właśnie poza Equi Jewel nie zauważyłam nigdy efektu otrąb ryżowych, Potrzebuje ciut nabudować plecy, bo teraz mamy już więcej pracy.
Było ważenie w stajni i właśnie : albo otręby albo aminoral i tak gdybam. EJ wiem,że zadziała idealnie, ale cena jego powala. Z drugiej strony bym to podawała przez pewnie 3 miesiace tylko, a nie na stałe, ale worek jest naprawdę drogi.
Z jednej strony chyba powinnam zwiększyć dawkę paszy, bo karmię jak chomika, ale z drugiej strony nie podoba mi się że nogi nie są super suche. Oczywiście nikt nie zauważa tego, ale ja to widzę vs zima 😉
No nic przemyślę skład poprzedniej paszy, bo nie wiem czy nie jęczmień powoduje, że nogi nie są idealnie suche obecnie.
epk, Dzięki za info.
Perlica, - u mojego całkiem fajnie zadziałał Gold Medal. Byłam za opcją suple, bo masy to jakby nigdy mu nie brakowało 😆 ale miał taki okres, gdzie mimo treningu mięśniowo nie szło to zbytnio, proces szedł powoli, prawie wcale, a po Gold Medal ruszył. Wyraźnie organizm dostał coś, czego mu brakowało. Szczególnie to było widać za łopatką, gdzie z racji budowy jest go strasznie trudno nabudować.
Aminoral był wielokrotnie przerabiany w tym wątku - u mnie nie tylko był fajny efekt ale też koń bardzo chętnie zjadał. Widoczna zmiana w mięśniach i świecił się jak szkło.
keirashara, też brałam pod uwagę,ale cenowo wychodzi w sumie podobnie jak EJ, tzn. EJ wychodzi taniej.
Jeśli zamiennik to szukam czegoś tańszego niż EJ, a jeśli nie znajdę to zamówię EJ, bo jednak mam to sprawdzone i na koniu poprzednim efekt miałam po 7d niach podawania, a to był koń który zjeść musiał pożądnie.

Najelpsze efekty kobyła miała na STAMM 30 i Super Fibre Cubes, bo nogi suchuteńkie, ale nie może na tym być, bo jednak zaczęła pracę już, skoki i zawody.
Przeanalizowałam składy , tam jest prosty skład bo tylko soja i otręby ( owsiane/ pszenne), więc wychodzi że chyba jęczmień powoduje, że nogi nie sa idealnie suche, a ja mam fioła na tym punkcie.
Perlica, ja kupuje otręby ryżowe z Agrovitalu, 25kg za 80 zł ? do tego jak potrzebowałam wspomóc typowo mięsnie to dodałam wit e z selenem. Wszystkie moje konie fajnie na tym przybierały, mięśnie też się robiły przy dobrej pracy.
xxagaxx, ja nie mogę dodać wit E ani selenu, bo ja prócz paszy daję Balancer, tu już tego dużo.
Zastanowię się nad tymi otrębami.
Perlica, no ale w EJ właśnie masz dodatek tego, a to tak naprawdę mocno pobudza mięśnie do wzrostu... także jesli to już suplementujesz ( w formie Balancera) to wystarcza same otręby.
EJ zawiera dużo tłuszczu i gammaoryzanol, to zdecydowanie nie jest tylko e i selen....
Kazimierz, większosć otrębów ma tłuszcze, a gammaoryzanol pochodzi z ryzu wiec naturalnie powinien występowac w otrębach ryżowych 😀
Teraz w Brandonie XS znowu zmiana składu. Dołożone m. In. otręby ryżowe, marchew, czosnek, wysłodki buraczane, mieszanka słodowo drożdżowa i kurkuma.
a oni tak we wszystkich paszach ? bo jak cos zmienili w XL i mój ..księciunio,, nie ruszy to coś mnie trafi 🙁
Tylko elektrolity, brandon xs, biotyna, semper cubes, la rosslet i high performer 😉
uff, dzięki 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 15:33
Czardasz rety, mam nadzieję, że mój się nie wypnie na xs ... ten czosnek ... 🤔🙄
Czardasz, La rosslet i musli i pelet czy tylko jedno z nich?
Moja od dawna xs nie tyka na sucho, wiec dla mnie to bez różnicy xD i tak muszę gotować na mokro.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 17:53
martrix aaaa to znam i mam 😝 już nie pamiętam kiedy on xs jadł na sucho, ze 3 lata temu ... Mam tylko nadzieję, że mi na mokro nie będzie nim pluł po dodaniu czosnku, którego nie lubi bardzo .... No ale może nie dużo jest i niewyczuwalny będzie 🤔. Zobaczymy, zamówienie w toku.
Gdzie najkorzystniej wychodzi zamówić Brandona z wysyłka? 😉
Brandona xs? Jeśli tak to chyba w koniku (jak masz rabat lojalnościowy) - mi wyszło 134 zł z wysyłką
mindgame, tego nie wiem.
Ponieważ sporo osób tu zagląda, a nowe forum nie pokazuje ani nowych, ani ważnych wątków - pozwolę sobie napisać, że nasza forumowa Rox potrzebuje pomocy. Pomagała forumowiczom wiele razy - odwdzięczmy się tym samym
TU wątek Rox

Co do Brandona - to nie wiem 😉

Powiedzcie mi, czy w worku witamin Semper Min w formie musli mieliście miarkę? Napisali, że jedna miarka to 80g produktu, więc myślałam że będzie coś do odliczania i nie będę musiała jeździć z wagą kuchenną 😆
Kucek1331, - w worku chyba nie ma, jest do wiadra dołączona na pewno. To ta sama miarka, co do reszty witamin hippoveta, taki plastikowy kubeczek. Może ktoś na stajni będzie miał? On na pewno jest też w Gemuse.
Jak coś, to chyba mam na zapasie 😉
One często są zakopane na dnie. Ostatnio nie mogłam znaleźć, doszłam prawie do końca opakowania ważąc wagą koleżanki i na dnie była...
Macie jakieś sposoby na przemycenie suplementów na stawy dla wybrednej kobyły? Ręce mi już opadają z nią, jedzenie zostawia, mesz takze, z sieczką nie, starta marchew i jabłko nie, do pyska próbowałam w strzykawce ale strzykawka się zapycha i nie da rady 🤦
Siwa239, zależy czego dokładnie nie lubi, ale ja czasem dosypywałam do poidła.
Chce jej wprowadzić algi morskie z nuveny ale za nic nie chce ich jeść nawet niewielkie ilości
Perlica, moja wrzodowa kobyłka od pół roku jest typowo na bezbożowej paszy, a tak czy siak nie ma suchych nóg, jakbym chciała, żeby miała. U niej jednak wydaje mi się, że kwestią jest sieczka z lucerny. Dostaje ją i do każdego posiłku i przed jazdą potężną miarkę i tu może jest problem. Nie chcę jednak rezygnować z sieczki, chociaż przeszło mi przez myśl, żeby do posiłków zamiast sieczki z lucerny dorzucać inną sieczkę, ale obawiam się, że nie będzie już tak chętnie jadła.

A propo czosnku w brandon XS, czy czosnek dla koni wrzodowych jest wskazany?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się