Bryczesy

Ja ma Horze Abrielle na lato i powiem, ze jestem totalnie zachwycona. Męczę je drugi rok i cały czas wyglądają jak nowe, nic się nie wypycha, a po praniu jak nowe. Materiał jak w markowych, gładki, rozciągliwy, odpychający brud. Na udzie praktyczna pojemna kieszeń na zamek na telefon. Silikon bez zmian, a wcale go nie oszczędzam w praniu.
Jedyna jak dla mnie "wada" estetyczna to ten jeansowy pas mi się za bardzo nie podoba, ale za taką cenę, to można przymknąć oko, bo i tak za bardzo nie widać pod bluzką.

Także jak ktoś ma okazje dorwać jeszcze ten model, to polecam z doświadczenia.
_Gaga, - no te HKM to taki miękki, dość cienki bawełniany jeans, ale jednak dalej jeans 😅 Rozumiem odczucia, bo też wolę takie "techniczne" materiały w bryczesach.

Podpowiem, że Pikeur Tessia wypadają rozmiar większe 😉 Generalnie Pikeur wg. mnie ma bardzo nierówną rozmiarówkę, bo wchodzę w Gwen 36, wchodze w młodzieżowe Patrizia 176, nie wchodzę w Jeske 38, i uwaga, kupiłam Tesie 38 i wchodzę na luzie 😂 Te HKM musiałam mieć 40, Pikeura Candele też mam 40. Także loteria trochę.
keirashara, moje ulubione letnie bryczki Pikeura są jeansowe - obie pary. I są to najcieńsze bryczki i najlepsze na lato. Obie pary mam też rozmiar mniejsze, niż noszę normalnie. A że rozmiarówka to loteria wiem. Największe ciuchy mam 44 i są ciasnawe, najmniejsze 40 i są przyduże, noszę 42 w standardzie.
W HKMach nie podobał mi się krój, materiał i szycie nogawek - mega gruby szew w połączeniu jeansu i lakry. Przy mocno dopasowanych, sztywnych oficerkach - od takiego szycia robią mi się siniaki 🙁
_Gaga, - no wiesz, za 150zł musi być tam kompromis 😉 ale doskonale znam problem, bo ja też upierdliwie kończę z Pikeurem, jakbym nie kombinowała 🙄
keirashara, pozostaje nam polować na promocje 😉😜
co do Elt'ów
mam jedne z pełnym lejem. Na bidę mają za 4 lata, nie lubię ich od początku ale... poza tym, że wyblakły, lej się regularnie mechaci i miejscami jest już jak firanka to cholery nie chcą się rozwalić 😀 Ciorane w stajni, prane nie przepisowo i nic... Także trza im oddać sprawiedliwość, że są nie do zdarcia. Jakiś model Sport, z promki w bergo za pewnie coś 150zł i jak za tę cenę na 4 lata to niezła inwestycja
ponieważ forum ledwo dycha to uprzedzam, że napiszę w wątku diy i bryczesowym 😉

czy ktoś z was farbował kiedyś bryczesy? chodzi mi o takie z silikonowym lejem, mam obawy ze wrzątek + sól + ocet mogą mu zaszkodzić. Osobiście jeśli przestałby się kleić to byłaby ogromna wartość dodana, bo nie cierpię tych lepkich, ale jeśli zacznie się odklejać to już gorzej...
Graba.   je ne sais pas
15 lipca 2022 21:21
Wyszłam z obiegu kompletnie i szukam bryczesow, które maja rozmiarówka z krótszymi nogawkami. Istnieje coś takiego? Normalnie kupuje dziecięce na rozmiar 152, ale fajnie byłoby coś z wyższym stanem. Jeżdżę dwa raz w tygodniu, wiec nie musza być świetne jakościowo 🙂
Czy znajdę coś takiego jak bryczesy z wysokim stanem w formie „bregginsów”, cienkie na lato, ale z zamszowym lejem? Albo ledwo co lepiącym silikonowym? Nie chcę takiego silikonu, który aż słychać jak się anglezuje, bo trzeba go oderwać od siodła 😂
Fokusowa, na szybko do głowy przychodzi mi wersja budżetowa z decathlona. Leginsy z latami na kolanach i siatką po bokach. A ja w te upały ostatnio męczę b/vertigo jensowe ale takie cienkie(pełny silikon) przeprosiłam się z easy rider niby materiał trochę grubszy ale nie odczuwa się aż tak temperatur (silikon kolana) i leginsy które męczę najbardziej też przy wszystkim to za 60 zł upolowane na Aliexpress o ładnej nazwie aztec diamond, silokon na kolanach był tylko ozdobą ale nie oszczędzam ich od kilku lat i jedyne co to gumka w kieszeni na udzie się trochę poluzowała 😀
dzikadermi, dziękuje, sprawdzę to co napisałaś 😄
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 lipca 2022 22:33
Kupiłam dziś legginsy pikeura (jest promocja w Pegazie, 360zł z 599, jak za darmo ino brać) i pierwsze wrażenie jest takie, ze jestem zakochana w nich 😁 lekkie, fajny materiał, lej nie przykleja na amen, a kieszonka na udzie sztos! Mogę jeździć latem bez nerki 😉
Mega polecam, a do tego czuje się w nich podobnie jak w bryczesach
I do tego zakrywają pięknie plecy 😆
Pati2012, o których konkretnie piszesz? Bo nie pokazuje mi żadnych w cenie pierwotnej 599.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 lipca 2022 07:11
Fokusowa, a wybacz, 579 😉 i widzę że na stronie chyba jeszcze są nie przecenione. stacjonarnie już były przemetkowane
Moon   #kulistyzajebisty
27 lipca 2022 07:57
Fokusowa, Pegaz często robi promki ale tylko w sklepie stacjonarnym, pewnie dlatego.
Pati2012, Moon, na stronie wisi baner -30% na Pikeura, coś tam da się urwać, ale właśnie nie wiedziałam, o który model chodzi.
Zakupiłam na promce w GNLu 2 pary bryczesów PSOS i powiem wam, szał ciał! Co prawda ten sam rozmiar a 2 modele i leżą zupełnie inaczej, ale są jak druga skóra.
Ja mam 4 pary PSOS i od pół roku nie miałam na tyłku niczego innego 😁
infantil, i od wczoraj rozumiem dlaczego 😀 co prawda są też cienkie, więc na pewno jak się zrobi zimniej to pokornie wrócę do Pikeura 😀 ale teraz jestem zakochana
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 sierpnia 2022 09:29
infantil a które modele masz, bo ja się przymierzam do jednych bregginsów z PSoS i nie bardzo mam kogo zapytać o opinie czy rozmiarówkę jak wypada. Opinii jest mało w necie, znalazłam jeden filmik na you tube akurat z tymi konkretnymi i chyba fajne, ale ...
Aleks, ja mam 2 różne modele i wypadają zupelnie inaczej. W obie pary się zmieściłam, ale jedne są dosć obcisłe, zwłaszcza nogi, a drugie zdecydowanie luźniejsze. Ale mówię o bryczesach. Mam Khloe i Brooklyn 2.0
xxagaxx, - które to te z obcisłymi nogami? To mój odwieczny problem, większość mam za luźną w kolanach i łydkach 🙈
keirashara, Khloe
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 sierpnia 2022 09:47
Mnie interesują bregginsy Juliette, może ktoś ma ? Pisałam do smerfi, żeby mi zmierzyła, ale chyba ostatnio nie zagląda tutaj i tak wisi to i nie wiem czy brać czy nie brać.
Aleks, napisz na insta do niej, najlepiej odpowiada 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
18 sierpnia 2022 10:15
Potwierdzam, bryki i breginy PSOS to sztos nad sztosy! Kupiłam na próbę z dużą dozą nieufności, ale obecnie całe lato, ciuram dwie pary na zmianę i nic się z nimi nie dzieje - a łatwego życia ze mną nie mają :p
Aleks,

ja mam Juliette (nowy nabytek), do tego Alice i dwie Heleny. Heleny mają rewelacyjny design, są przepiękne, ale Juliette ma niesamowity materiał, totalnie druga skóra.

Juliette mam S i mogłam wziąć XS. Są długie i dosyć szerokie w pasie. Ja nie jestem jakąś mega chudziną, a mogłyby być minimalnie mniejsze. I krótsze (mam 166 cm). Co nie zmienia faktu, że chodziło i jeździło mi się rewelacyjnie i chyba one zostaną moimi ulubieńcami.
Heleny mam 34 i są super, jak już wcisnę je na dupsko. Leżą idealnie, są bardzo wygodne, ale włożenie ich bywa problematyczne, np. na spocone ciało.
Alice mam 36 i wolałabym 34. Wchodzą bez problemu, ale są za luźne, trochę wiszą w kolanach.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 sierpnia 2022 11:45
xxagaxx - kurka, nie mam insta 😩, ale może po prostu do sklepu spróbuję bo widzę, że kolor na którym mi zależało już się wyprzedał 🙄 . Może uda jej się skądś jeszcze wyczarować. Dzięki 🌷 .

Infantil - z nieba mi kobieto spadłaś, ja mam 165cm wzrostu i też nie jestem chuderlakiem, BMI mam w normie. Przymierzałam się do S (Juliette), ale może powinnam wziąć XS w takim razie. Dzięki Ci za wszystkie informacje 💐 .
Potwierdzam, Juliette rewelacja, faktycznie dość długie. Mam S przy 165 cm wzrostu. Mam jeszcze mathilde. Piękne są 😍
Dziewczyny a jak z „lepkością” leju w psos? Mocno klei czy umiarkowanie/słabo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się