czapsy i buty

keirashara, widziałam własnie i tak myślę ciągle i myślę nad tym PE
Bergo też ma dobrą cene przy promocji tych
https://sklep.bergo.pl/horze-winslow-oficerki-damskie-24h
Proszę o poradę.Jaki rozmiar czapsów-sztylp z Hippici Roma mam kupic przy lydce szer.31cm bo widze że r.sxx ma 31 ale wysokosć aż 40cm a ja z tylu pod kolanem mam 37cm i wszystkie czapsy zawsze mialy z tylu dl.35-36cm
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2022 09:52
Czy ktoś wie co to za marka?
CEB10127-F5E7-4F9F-88EF-1BD9B6B42A78.jpeg CEB10127-F5E7-4F9F-88EF-1BD9B6B42A78.jpeg
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2022 17:10
Post został usunięty przez autora
biedrona78, 37/31 powinien być w standardzie. One wtedy nie mają oznaczenia literowego, a jedynie wys/szerokość. Jeśli masz krótszą łydkę to faktycznie 40tka będzie za wysoka.
Post został usunięty przez autora
Jakie sztyblety polecacie na szeroką stopę? Standardowo noszę 41, a w prawie żadne damskie sztyblety 41 się nie mieszczę. Teraz mam jakieś podłe z Decathlonu i ich jedyną zaletą jest to, że rzeczywiście są szerokie.
Jam masz okazję zobacz sobie sztyblety STEEDS mam kilka par bo w nich na codzień chodzę, nawet konia nie widziały 😉 też mam szeroką stopę i rozmiar 40,5 ale zdecydowanie wygodniej mi w 41. Duży wybór sztybletów tej firmy ma Sandra Patataj na facebooku, można u nie dostać fajne powystawowe sztyblety steeds już od 50 zł. Na szeroką stopę pasowały mi też Pascuello ale tylko syntetyczne, ten sam model skórzany był za wąski w stopie, oczywośie obie pary w rozmierze 41. Niestety Pascuello w porównaniu do STEEDS wypadają słabo jeśli chodzi o jakość materiałów.
MATRIX69, dzięki 🙂
Strzyga, odkopuję - wygląda na logo Rustler.
Do użytkowników Romy, ile wytrzymały Wasze czapsy?
Kupiłam w maju i rozpruły się na łączeniu gumowej wstawki ze skórą...

Czy Windsory są trwalsze?
Liczyłam na to, że Hippica to jednak wytrzyma chociaż ten rok...
Melanie, oddaj je do reklamacji. Powinny spokojnie pare sezonów wytrwać.
Fokusowa, dzięki za info, w takim razie odsyłam, zobaczymy! 🙂
Melanie, - jak jeszcze jeździłam w czapsach to super sprawdzały mi się te od Łągiewki z Cwału. Mam je ciągle awaryjnie, a moją mamcia śmiga w swoich do lasu od prawie 10 lat. Bardzo polecam 🙂
keirashara, one są na ich stronie?
https://sklepcwal.pl/pl/c/Sztylpy/16
Niestety nie umiem znaleźć. 🙁
Melanie, - ja zawsze bezpośrednio kupowałam, nie na stronie 🙈 oni ją po macoszemu trochę, bo jeżdżą ze sklepem po zawodach głównie... kurka, nie widzę ich, mieli taki wyrób własny, jeszcze rok temu ich sztyblety zimowe kupowałam.
keirashara, ok, dzięki, z ciekawości przedzwonię!
Ma ktoś czapsy Kentaura Livorno lub Silvia? Jakie one są? Cienkie, takie szmatki czy lekko sztywniejsze?
Chciałabym zostawić swoje wrażenia odnośnie klasycznych sztybletów Hippica, może ktoś ma podobne? 🙂 Te sztyblety to tragedia. Ostrzegam wszystkich którzy zamierzają je kupić, że Hippica zmieniła totalnie jakość wykonania - na gorszą... Miałam wcześniej jedną parę, z której byłam bardzo zadowolona, służyła mi 3 lata, kupiłam w sklepie stacjonarnym, z przymiarką i oceną buta w realu. Nie przyszło mi do głowy, że za jakiś czasu Hippica tak żałośnie obniży standard i już kolejną parę zamówiłam online myśląc, że będą takie same jak te co miałam... I to był błąd! Górny obwód sztybletów został tak zwężony, że trudno jest wsunąć stopę do buta, więc osoby z większym podbiciem niech zapomną w ogóle o założeniu ich na nogi, a ściąganie powoduje dyskomfort i uczucie urywania stopy. Zapiętki i obszycie buta na linii wewnątrz zostało wykonane z czarnej skóry, gdzie poprzednio była jasna. Moje skarpety zostały tym samym zafarbowane na pięcie i kostce na czarno. Jest to nieakceptowalne, a już nie ma mowy w ogóle o założeniu jasnych bryczesów, np. białych na zawody, gdyż skończy się to czarnymi śladami nie do sprania. I ostatnia kwestia - jakość skóry! To dopiero masakra. Skóra jest tak twarda, że powoduje obtarcia, przez rok użytkowania nie dopasowała się do stóp, nadal jest twarda jak kamień i dodatkowo po prostu pęka, nie załamuje się jak normalna skóra na bucie, lecz powstają malutkie pęknięcia, widoczne jako jasne ślady na czarnym bucie. Jestem bardzo zawiedziona, tym bardziej że nie spodziewałam się tego, użytkując poprzednią parę bez problemów, ale w nich góra była szersza, zapiętki i wnętrze buta z jasnej skóry dobrej jakości. (Napisałam do firmy Hippica, ale zignorowali moje uwagi a komentarz na stronie firmowej został usunięty..).
Post został usunięty przez autora
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 stycznia 2023 21:05
markiza, też mam wrażenie, ze hippika się popsuła... Ich pierwsze sztyblety służyły mi ponad 3 lata, a obecne wyglądają jak stare zjechane buty po pół roku użytkowania :/
W czapsach rozpadają się zamki i rozpruwają szwy
Gdyby ktos miał do polecenia jakieś top czasy i sztyblety to chętnie skorzystam 😉
Mam podobne wrażenia, ostatnio taka mnie naszła refleksja i stwierdziłam ze po pół roku użytkowania obecne sztyblety Elite zaczynają mi zbyt szybko robić się jakieś miękkie, też popękały tam gdzie powinny się normalnie giąć, przez co (chyba) szybko łapią wilgoć i czuć to wewnątrz i wyglądają na zmęczone. Wcześniej też miałam Elite i chyba z 5 lat nic się nie działo ze skórą, nawet mam je nadal bo poszły do szewca na naprawę zamka. Dbam o buty, czyszczę, pastuję a tu takie coś. Nie wiem z czego obecne są robione ale trochę przesada że za takie pieniądze buty tak szybko defektują.
Moje Hippiki układały się dobre 2 lata i nadal mnie srogo odgniatają, jak w nich więcej pochodzę, a nie tylko jeżdżę... Na spacer z koniem za cholerę w nich nie pójdę, poszłam w zeszłym roku, to wracałam kulawa w pień, a mam je 4 lata już. Kupiłam z poleceń RV właśnie i srogo się zawiodłam, bo są dużo gorsze niż moje poprzednie z Deca.
To ciekawe, mi się ani czpasy ani buty nie rozwalają, wszystko dobrze leży od początku. Spędzam w nich po naście godzin czasami.
Kiedyś rozwalały się zamki, kilka lat temu w czapsach Romach, ale wtedy zmieniłąm na Elastic i problem zniknął. Z kolei w Elastic też się wycierała skóra w jednym miejscu, ale też już to ulepszyli i dają tam inny psaek skóry, więc nic się nie dzieje.
Buty mam zawsze Elite, bo je uwielbiam.
ja polecam buty i czapsy polskiej firmy Paweł Krzysiek. To są na prawdę rzeczy na lata.
mindgame, miałam raz, ale ich skóra to jakaś niezbyt jakościowo, ale fakt cholerstwo wytrzymała było😉
Ja również polecam czapsy od Pawła Krzyśka. Chciałam podzielić się swoją opinią bo może jeszcze komuś się przyda. Szukałam alternatywy dla hippiki Romy - czapsów, które byłyby równie miękkie, wygodne i miały równie szeroką rozmiarówkę, ale były jednak nieco trwalsze. Zamówiłam więc szyte na wymiar treningowe (204G) i muszę przyznać, że na razie jestem zachwycona. Są mega wygodne, w ogóle nie czuję, że je na sobie mam. Od przyjęcia zamówienia dostałam je już po 3 dniach, do tego cena jest bardzo przyjemna. Co do trwałości się nie wypowiem bo miałam je na sobie 2 razy, ale wyglądają bardzo solidnie.
Ja polecam ariaty, hippika od jakiegoś czasu to żart.
Aquamaryna, a gdzie kupowalas te czasy zPBK?
Moje pascuello sie znowu rozjechały i szukam godnego następcy.
Jak one rozmiarowo wypadaja? ciasne? Duze?
Remson, mam czapsy z PBK i kupowałam z tego co pamietam na gnl. I chyba ogólnie ich nie polecam 🙈 cienkie, rozciągliwe, zamek nawet ok ale strasznie mi się pomarszczyły
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się