Niezdiagnozowane kulawizny: Wyrok?

J0anna, nie tyle zadnie nogi, co właśnie dupa jako taka.
A to wyszło w scyntygrafii czy badaniu klinicznym tylko?
Ostrzykanie krzyżowo biodrowego było wkłuciem od góry? czy jak?
Czasem jest tak, że działa tylko wkłucie od tyłu, a to wykonuje mało kto w Polsce. Coś jak rwa kulszowa u człowieka.
J0anna, ale może jesteśmy w stanie polecić jeszcze jakiegoś specjalistę. To nic złego, że ktoś był i nie podołał, jeśli przypadek jest ciężki 🙂
rox,

Proszę polećcie �

J0anna, nie tyle zadnie nogi, co właśnie dupa jako taka.
A to wyszło w scyntygrafii czy badaniu klinicznymi tylko?
Ostrzykanie krzyżowo biodrowego było wkłuciem od góry? czy jak?
Czasem jest tak, że działa tylko wkłucie od tyłu, a to wykonuje mało kto w Polsce. Coś jak rwa kulszowa u człowieka.

Perlica,

Staw i reszta wyszły na scynty, był ostrzykany w 4punktach -podobno niemożliwe jest by zrobić to zle, lub inaczej .. kto robi to od tylu w pl?
rox   ogony trzy
07 lipca 2022 10:08
Tak jak mówi Perlica, też właśnie chodziło mi o przysłowiową dupę 😉

J0anna, z jakiej części Polski jesteście?
rox, z wlkp 🙂
J0anna, mi u jednego konia robił kiedyś Rojek na podstawie instrukcji Philippe Benoit, bo pierwsze ostrzykanie robił właśnie Philippe.
Perlica, a na jakiej podstawie Dr Benoit wykonał wam ten zabieg? Co było determinantem? Dr Rojek u nas bywa 🙂😉
A czy dr Benoit bywa w Pl na konsultacjach?
J0anna, Dr Benoit patrzy na konia w ruchu luzem, pod siodłem i tylko na tej podstawie. Ale jak trzeba było to robił usg i rtg, tam gdzie chciał potwierdzenia.
Raczej chyba już nie bywa, raczej tylko prywatnie raz w roku. Bardzo ciężko było mi zoorganizować jego wizytę, ale mieliśmy 12 koni do pokazania.

Czy u Twojego konia byłu wykonywane usg rektalne? Lubi to dać czasem jakąś odpowiedź by problemach z zadem, a badanie proste i tanie.
Perlica, tak, oczywiście tuż po scynty zostało wykonane, i na jego postawie ostrzykano staw w klinice
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lipca 2022 12:11
777 a jak tam u Ciebie?
J0anna, wygląda, że zrobione wszystko co być powinno.
J0anna, wygląda, że zrobione wszystko co być powinno.
Perlica, niby tak, i cieszyłam po klinice ze zagadka rozwikłana… do momentu kiedy koń pokazał ze ostrzykanie nic nie dało
J0anna, jasne, rozumiem Cię doskonale.
Nie jest ten koń przeciez obłożnie chory, a z tego co piszesz to jest całkiem dobrze jak jest jeżdżony prawidłowo.
Zrobiłaś co mogłaś, możesz strzyknąć od dupy strony jeszcze , może akurat.
Scyntygrafia też nie pokazuje wszystkiego, a czasami może nawet jak wyleczone coś co było przyczyną to zostaje pamięć mięśniowa/powieziowa itp.
Jeszcze można zrobić masaż powieziowy i jeżdzić, zobaczyć czy jest gorzej czy lepiej.
https://streamable.com/txttoj

Czy ktoś spotkał się z „czymś takim” u swojego konia? Chodzi mi o taki sam ruch jaki robi mój.

Koń jest po szeregu badań w klinice.

J0anna,

Mam konia z podobnym objawem.
W wieku 3 lat miał robiony tuv - czysty, słabsze trzeszczki.
W wieku 3,5 podczas zajazdki zachowywał się tak jak na tym filmiku. Zdiagnozowano miedzykostny (aczkolwiek nie byłabym tego taka pewna na ten moment🙄😉. Kon poszedł na łąki na dwa lata. Wrócił - problem ten sam, kon podrzuca przód przy pierwszych próbach zaklusowania, podgalopowuje.
Dobry fizjo (wyszła bolesność w obrębie stawu krzyżowo-biodrowego, słabsza prawa zadnia noga) + kucie trzeszczkowe + zawsze zaczynam jazde rozstepowaniem i galopem w półsiadzie na luźnej wodzy. Na lonży nie wykazuje na ten moment żadnych objawów, pracuje poprawnie, brak jakiejkolwiek nieregularności, fizjo zadowolona, bolesności w plecach i stawie K-B praktycznie zerowe. Pod siodłem próbuje podgalopowac / wpadać w inochód jedynie w przypadku pierwszego zaklusowania - dlatego od razu galopujemy i później jest ok. Funkcjonuje tak już rok, nigdy nie zauważyłam żeby po skokach czy intensywniejszym użytkowaniu miało być gorzej. Nie wiem czy pomogl sam fizjo, kucie trzeszczkowe, dużo ruchu na padoku czy ogólne wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych ale kon funkcjonuje.
Aczkolwiek do dziś nie mam pojęcia co z tym koniem jest nie tak.
Lullaby, mamy identycznie!! Priv
Hej, ja trochę z innej beczki, bo koń nie kuleje, ale nie miałam pomysłu, gdzie indziej się zwrócić obecnie (czekam na kontakt od naszego weta).
Wałach 2 lata, RTG robione bo jest na sprzedaż. Czy ta trzeszczka pęcinowa to efekt jakiegoś cienia? Prawa wygląda bardziej 'klasycznie', więc mocno mnie to zastanawia.

https://imgur.com/a/lhgSAad
A co mówi Wet? Polecam opinie drugiego, ja wysyłałam zdj trzeszczek do opinii 2weta 🙂Hej, ja trochę z innej beczki, bo koń nie kuleje, ale nie miałam pomysłu, gdzie indziej się zwrócić obecnie (czekam na kontakt od naszego weta).
Wałach 2 lata, RTG robione bo jest na sprzedaż. Czy ta trzeszczka pęcinowa to efekt jakiegoś cienia? Prawa wygląda bardziej 'klasycznie', więc mocno mnie to zastanawia.

https://imgur.com/a/lhgSAad

pepekon,
A propos problemów ze stawem krzyżowo-biodrowym... jakiś dobry wet ortopeda, który jeździ Opolszczyzna/Śląsk i przede wszystkim zna się na miednicy i ogólnie końskiej dupie?
Lanzelet, Kornaszewscy
Moi drodzy . Czy ktoś z Was stosował podczas diagnozy system LLC Equinosis ?
Jakie wrażenia ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się