strzemiona

Perlica, bo mono się nie da 😀 tak jakby, niezaleznie od siodła 😉

keirashara, tylko akurat dbanie o sprzęt nie ma tu nic wspólnego. Ja mam francuskie siodło, mega miękkie, ale skrzydełko i tak może się odgiąć 😉
xxagaxx, a jakie masz siodło, skoro monoflap?
Miałaś chyba Bruno?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2022 10:21
xxagaxx, Ja przerzucam na czas przenoszenia siodła, a jak odwieszam na haku to przekładam z powrotem, żeby swobodnie wisiały. Mam nowe siodło z miękkiej skóry i nie odkształcają mi się skrzydełka od tych paru minut. Nie znoszę jak mi się strzemiona majtają kiedy siodło niosę.
Perlica, ale co ma rodzaj siodła do rodzaju puślisk?

zembria, jest to nawet niegłupie, może przy okazji sobie kupię jakieś pokrowce.
Toście sobie pogadały 🤣
Zamówiłam tą podróbę Lorenzini. Zobaczymy jak mi będą leżeć.
Koleżanka mi powiedziała że kiedyś stosowano ciężarki zakładane jak ostrogi. Słyszał ktoś o tym?
xxagaxx, myślałam, że piszesz o siodle 🤣



Iskra de Baleron, to moje najlepsze strzemiona jakie miałam w życiu jak do tej pory, tylko jak ja kupowałam to były tylko Lorenzini, bo mieli wtedy patent na nie. Patent był na kilka lat, skończył się i inni też je robią teraz.
xxagaxx, - ja też tak przerzucam bardziej w tył w sumie, żeby je jak najmniej odginać. Tak ukosem, nie prostopadle do zamka, tam, gdzie skrzydełka już nie ma/jest wąskie. Natomiast absolutnie nic się nie dzieje, nawet jak właśnie wisiało dobre 3 miesiące 🙂
Z pokrowców polecam te bardziej zabudowane, nie na samą stopkę. Obręcz strzemienia też potrafi drapnąć.
Perlica, ale siodło nie ma przecież tu najmniejszego znaczenia, możemy mówić nawet o padzie do jazdy gdzie możesz dopiąć strzemiona. wiec nie wiem czemu mielibysmy mówić o siodle 😉

keirashara, musze jakieś większe znaleźć, bo znając mnie to zgubię zaraz. Ludzie nawet skarpety mają, ale to dość śmiesznie wygląda 😀
Czy któryś sklep wypożycza do testów acavallo arena alupro?
Moon   #kulistyzajebisty
24 czerwca 2022 07:57
Odkopuję - jeździł ktoś już w Freejump AirS? Albo chociaż macał - ciężkie wypadają?
Nie są ciężkie i są fajnie wyważone i gdyby nie ten plastikowy baner ,który odskakuje i pęka to by były najlepsze strzemiona jakie miałem , a miałem, mam ich kilka.
Czy ktoś z waz użytkuje?

https://www.gnl.pl/strzemiona-free-jump-soft-up-pro-plus-1.html

wiecie czy jakieś sklep ma je na testy ?
xxagaxx, tak. Priv.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 lipca 2022 01:30
xxagaxx, ja użytkuje - i tylko dlatego, że nie mam pieniędzy żeby je wymienić 😀 Te kolce się szybko ścierają, nie różnią się niczym od zwykłych plastikowych strzemion, mam prawą kostkę i kolano powypadkowe (skręcenie w stawie, pęknięcia kości i inne duperele) - pod koniec jazdy marzę o jeździe bez strzemion, bo boli jak nie wiem. A jeździłam dodatkowo i w zwykłych puśliskach i tych od FreeJump, również różnicy nie robi. Jedyne co, to nieważne co się z nimi robi, moje w ogóle nie mają zarysowań, są jakieś niezniszczalne.

Za to szykuję się właśnie na zakup Acavallo Opera - ciekawe czy ból się zmniejszy.
malinowaa, już się dowiedziałam dzięki Czardasz, ze jednak są za ciężkie. Teraz planuje wytestowac Airsy bo jednak są lżejsze.
Jestem ciekawa jak ci się sprawdzi opera. Ja mam Arene, szeroka stopka i to otwierane jedno ramię ale też stosunkowo mało amortyzacji. Jak te Airsy się nie sprawdzą to chyba przestanę kombinować 🤣🤣
Moon   #kulistyzajebisty
08 lipca 2022 07:02
xxagaxx, daj koniecznie znać jak Airsy 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
11 lipca 2022 19:39
Tak się zbierałam do zakupu Acavallo Opera, że się nie zebrałam, bo doczytałam, że to są lekkie strzemiona - to prawda? Byłam pewna, że są ciężkie 😒 Generalnie całe życie jeździłam w lekkich, ale ostatnio bardzo kusi mnie, żeby wypróbować raczej te cięższe strzemiona.
malinowaa, wg mnie nie są lekkie, ale nie miałam. To z opinii koleżanki.
malinowaa, według mnie nie są lekkie. 😅
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
11 lipca 2022 20:08
No to ja nie wiem, czytałam opinie i to właśnie wyczytałam. To idę zamawiać.

Chociaż w międzyczasie urodziły mi się w głowie Windereny, bo wszystkim z problemami kolana działają rewelacyjnie, ale 1000 zł to nie na moją kieszeń jeszcze 😅
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 lipca 2022 20:12
Są cięższe niż np Compositi Reflex, ale też nie jakieś wybitnie ciężkie. Na pewno lżejsze niż aluminiowe Equi Wing . Mam wszystkie trzy rodzaje więc bym je w środku usytuowała.
malinowaa, Windereny będą cięższe.
Areny koleżance pękły, więc ich nie kupiłam.
Jeżdżę w starych Lorenzini i nie mam koncepcji na co je zmienić, by było podobnie.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
11 lipca 2022 21:35
Dziękuję! To dopytam o jeszcze jedno, ale w przypadku innych strzemion. Czy ktoś może mi wyjaśnić różnice w nachyleniach górnej części w przypadku Airs Freejump'a?
Chciałam pochwalić polecone mi przez keirashara, Kavalkade (taka "podróba" Lorenzini"😉
Są tak ciężkie jak mi trzeba było, świetnie spełniają swoją rolę - zmuszając mnie do rozciągania nogi.
Miód maliny i orzeszki 💕

Stopka daje konkretne oparcie i but trzyma się rewelacyjnie.
Iskra de Baleron, ja Ci je poleciłam z tego co pamiętam 🤣🤣🤣
Czuję się niedoceniona 😭😭😭
Perlica, I'm truly sorry 🙈🤣

Które to poleciła mi Perlica, 😁

Żyję w niedoczasie 🤐
malinowaa, będę testować niedługo te airsy to dam znać 😅
Iskra de Baleron, teraz moje życie wreszcie nabrało sensu 🙃
Iskra de Baleron, jeśli piszesz o Kavalkade balance to też je kocham prawdziwą miłością 😉 W dodatku niebieski kolor pięknie się komponuje z brązowym siodłem 🙂
A ja przyszłam się pozachwycać Acavallo Arena Aluplus. Solidnie wykonane, stabilna szeroka stopka, dość ciężkie (904 g para wg sklepu). Do tego są śliczne - mam czarne matowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się