Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 lipca 2022 09:46
Słuchajcie bo nie wiem gdzie zapytać. Pękła mi szybka w telefonie, wszystko działa, w sensie przez tę pękniętą szybkę telefon reaguje. Chciałabym jednak to naprawić. Jak 🙉 ? Kupiłam szkło hartowane, czy to się da wymienić samemu ? Za bardzo na moim zadupiu nie ma kto się tym zająć ...
Aleks, Musisz wysłać do punktu. Szkło hartowane nakleja się na ekran właśnie po to by go nie uszkodzić.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 lipca 2022 09:49
Aleks, tak jak perlica pisze szkiełko się nakleja na zdrowy ekran 😉
Pytanie czy wymiana szybki w telefonie nie będzie droższa od całego telefonu, np ostatnio sprawdzalam i dla Samsunga a3 był to koszt ponad 400zl 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 lipca 2022 10:01
Perlica, Pati2012 Dzięki dziewczyny 🌷 . Rety mam myphone Hammer Iron 2 wolałabym żeby tak pozostało. No nic, spróbuję na odległość, może będzie się to opłacać. Nie cierpię wywalać rzeczy, które można naprawić ...
donkeyboy, ja mam contactrony pozakładane na wszystkich oknach i drzwiach. Reagują na otwarcie i na wibracje takie jak przy zbijaniu/ piłowaniu szyby. Do tego też czujki, ale załączam w sumie tylko na czas urlopu, bo psy (one są podzielone też na sekcje, więc mogę sobie odpalić tylko część domu). Sam miesięczny koszt firmy ochroniarskiej spokojnie można zamknąć w 100 zł na miesiąc, instalacja to już inna para kaloszy. 3 lata temu całość kosztowała około 12tys, teraz pewnie bliżej 20. Przypadkowe załączenia zdarzały się na początku z naszej winy, bo zapominaliśmy, że jest włączony na noc np i rano zapomnieliśmy rozbroić, albo kot mi pilota zwinął i włączył 😂 także ja polecam🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2022 19:11
Czy placenie za autostradę z IKO działa jak należy? Dawno nie jechałam odcinkami podlegającymi pod e-toll i jeśli mogę uniknąć dodatkowej aplikacji -chętnie to zrobię.
madmaddie, to zależy 😁

Ja dawno nie korzystałam i po zainstalowaniu nowej wersji musiałam prosić o pomoc zdalną, bo nie widział mojego identyfikatora biznesowego, ale Pani to w mig naprawiła.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2022 23:08
Perlica, a korzystalas z rządowego e-tolla czy z aplikacji banku? Bo ludzie z PKO mogą kupić bilet w aplikacji banku i co ja z tego rozumiem - że e-tolla już nie muszę instalować. Tylko to mi się wydaje zbyt piękne 😅
madmaddie, hmm dziwi mnie to co piszesz bardzo, ale ja mam konto w mbank to może jest inaczej.
Muszę miec jedno i drugie, zarówno aplikację e-toll, bo tam konfigurujesz przejazd, ale żeby połączyć ją z Twoim kontem to musisz je założyc na rządowej stronie e-toll. Wg mnie inaczej się nie da. Za to sposób logowania do profilu zaufanego można robić na 3 sposoby i jednim z nich jest logowanie przez aplikację bankową. Jednak dotyczy to tylko logowania.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2022 09:41
madmaddie, to chyba się nie zrozumiałysmy, bo ja miałam na myśli powyżej 3,5 tony 😝
Na lekkie to nie musisz, możesz kupic bilet na Orlenie odpowiednim nawet chyba do 2 dni po przejeżdzie już.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lipca 2022 07:14
Mama problem z Youtube, wrzuciliśmy filmik z rajdu i wypluło mi informację, że muzyka objęta jest prawami autorskimi i film jest zablokowany. Mamy oczywiście podpisaną muzykę, tytuł utworu i artystę na końcu. Zawsze robiąc sobie filmiki z wycieczki wrzucamy podkład z lokalną muzyką, ale pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Nie wiem jak to "obejść" :/ Nie chcemy zmieniać muzyki, mąż bardzo się napracował robiąc ten filmik, żeby kadry i przejścia fajnie do tej właśnie muzyki pasowały, do tego ciężko było znaleźć jakąś piosenkę pasującą do rytmu galopów. Można coś z tym zrobić?
Jeżeli artysta nie zezwolił na używanie jego muzyki to nic z tym nie zrobicie. Na innych platformach jest podobnie. Można nawet bana za to oberwać.
zembria, nie da się tego obejść, wiele razy mi Youtube blokował przejazd z parkuru, bo w tle muzyka leciała z głośnika.
Nie można sobie kraść utworów i tego obchodzić.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lipca 2022 11:02
Perlica, Szkoda. No kumam, ale kurczaki nigdy nie mieliśmy z tym problemu, zawsze podpisujemy wykonawcę i utwór. Nawet Enio Morricone w jednym z filmów mamy, a tu problem z lokalną Albańską muzyką, jedna piosenka spoko, a druga już nie :/ W każdym youtubowym filmiku ludzie sobie wrzucają jakiś podkład i wątpię, żeby wszyscy mieli zgodę autorów 😉 Co innego jakby to był jakiś reklamowy filmik czy oficjalny, ale to nasze video z wakacji ;P Nawet nie publiczne, tylko z linka wejść można, chciałam rodzinie i znajomym podesłać i doopa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2022 11:10
zembria, ale podpisanie autora nie wystarczy. Żeby używać utworu autorskiego trzeba mieć wykupioną licencję - chyba ze taka licencja została udzielona odgórnie. Nie macie licencji na używanie tej muzyki na youtube, ani nie została udzielona odgórna licencja na ten utwór, wiec nie macie prawa go użyć. To jest czyjaś praca, nie można jej sobie ot tak wziąć…
zembria, bo jest na youtubie zbiór muzyki, którą można sobie bez opłat podkładać. Wtedy masz pewność, że jest zgoda autora i jest to zgodne z prawami autorskimi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lipca 2022 11:15
No lipa.
madmaddie, tydzień temu korzystałam, dwa kliknięcia i gotowe 😉

Zembria jak prywatnie chcesz udostępnić to może Vimeo albo na dysk google
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lipca 2022 08:33
drabcio, Na Vimeo plik za duży i musiałabym mieć płatne konto. Wrzuciłam na CDA na 2 tygodnie za friko jest wiec tyle żeby rodzinie i znajomym pokazać to styknie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 lipca 2022 11:49
zembria, Google drive - nie wiem jak duże to wideo ale chyba do 15GB jest za darmo, na zawsze (ja mam całą "szafę" durnych wideo z lat licealnych tam i wszystko działa 😅😉. Podajesz potem linka rodzinie i ktokolwiek ma linka ten zobaczy twój filmik. Mogą sobie też ściągnąć wideo na swój komputer/telefon stamtąd i zachować 🙂

I na pewno nie kontrolują tam muzyki/licencji itd.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lipca 2022 11:53
donkeyboy, Dzięki! Nie mam konta google,ale małż ma to może tak to zrobimy.
Zembria
Nie masz poczty na gmailu ??
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lipca 2022 12:23
szemrana, Nie, nie mam.
To czas założyć moja miła.
Dostęp do dysku google to cudna opcja udostępniania zdjęć, filmów i wszelakich dokumentów rodzinie i znajomym. Mogą je także ściągnąć na własne komputery. Dostęp mają jedynie Ci których zaznaczysz lub każdy kto posiada link.
15 giga bezpłatnej przestrzeni do wykorzystania.
Ps. Gdzie Ty "trzymasz" zapisane kontakty, adresy, numery telefonów ? Google to niezłe miejsce na kopię zapasową telefonu.
Polecam
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lipca 2022 15:03
szemrana, małż stwierdził, że założy takie konto na potrzeby jego studia filmowego Szaman Pictures 😉
A ja kontakty mam na karcie sim 🤷 swojego meila mam od 14 roku życia, nie mam zamiaru zmieniać adresu po 24 latach 😝
zembria, ale nikt ci nie każe zmieniać, po prostu masz 2 dodatkowe, właśnie do takich rzeczy.
zembria, jak Ci kiedyś zaginie telefon, czy go utopisz czy przejedziesz autem, czy Ci koń kuty nadepnie (niczego z tego nie życzę), to kontakty mogą zostać rozmazane lub wypłukane. Ja raz straciłam dane z telefonu i mam już konto google 😉 i nic mi już nie zginie
Można robić backup telefonu na komputer jak ktoś nie chce mieć powiązań z wszędobylskim Google 🙂
Czy ktoś z was brał jakieś suplementy na poprawę nastroju, szczególnie PMS? Ostatnio jakoś ciężko wszystko przechodzę i wszystko mnie niesamowicie wkurza… w aptekach internetowych jest jakiś wysyp wszelkiego rodzaju supli, ale co właściwie działa? Jakiś magnez, zioła, konkretne marki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się