Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 marca 2022 11:20
J0anna, taka aktywność może wyglądać bardzo różnie, tak samo można zapytać jak się poruszają osoby po złamaniu nogi. No różnie, jeden chodzi po zdjęciu gipsu inny po 6 miesiącach ledwo chodzi na przykład
Każdy przypadek może być inny po prostu 😉
Może skonsultuj to z innymi lekarzami oraz zoofizjoterapeutami? 😀
Cześć 🙂 chciałabym zgłosić prośbę o włączenie do klubu mnie i mojej 20-latki. Zwyrodnienia na obu nadgarstkach, potwierdzone przez dwóch weterynarzy. Zalecenia? Owijki//ochraniacze magnetyczne. Ktoś z was stosował je na zwyrodnienia? Z racji finansowej rozważam jedynie wersję ze stałym polem. Które wybrać, żeby faktycznie sięgnęły do nadgarstka i owinęły staw w całości, żeby to miało sens? Nie chcę pisać maili do producentów, bo wiem dokładnie, że każdy jeden poleci mi najdroższy produkt z oferty, który niekoniecznie będzie rozwiązaniem mojego problemu. Poszukuję opinii osób, które stosowały ochraniacze magnetyczne i mają własną, niezależną opinię na ich temat. Z góry dzięki 🙂😉
Witam.
Też z moim 20 letnim Lanim chcielibyśmy dołączyć (niestety do klubu).
Zajmuje się nim od 3 lat. Właścicielem jestem od około 1,5 roku. Oprócz tego, że wiem, iż przez jakieś 2 lata był trzymany w szopie bez ruchu to nie mam pojęcia co do reszty życia (podobno z jakiejś licytacji więc pewnie mocno eksploatowany). Dosyć łatwo wpada w kontuzję. No i tak z 3-4 miesiące temu zaczęła się przygoda z kulawizną na prawy tył. Wszystko czyste - na łękotce widać zwyrodnienia. Został ostrzyknięty kwasem hialuronowym. Efekty słabe. Jeden dzień lepiej - jeden gorzej. Aktualnie głównie spacery w ręku - chociaż ostatni tydzień pozwalam sobie wsiadać na stępa. I chyba dobrze reaguje na to bo ambitna gadzina. Czekam na kolejną wizytę. Ale widzę ewidentną sztywność stawów - ta sama noga staw pęcinowy. Zamówiłam "HA SUPER FENN SUPER STRENGHT SOLUTION" WZMACNIA STAWY z polecenia Fizjoterapeutki. Najbliższy tydzień mamy wypożyczoną matę magnetyczną. Zastanawiam się nad ochraniaczami ?
Najbardziej zależy mi na jego komforcie życia - obserwując go, nie wygląda jakby mu coś dolegało. Raczej ciekawy wszystkiego mentalny 3 latek przeżywający drugą młodość. Ale nieraz widzę jak go "łamie" co któryś krok.
Jak z Waszego doświadczenia?
Może warto kupić inne suplementy?
Ochraniaczy na kolano koniowi nie założysz. To generalnie najgorszy chyba staw do leczenia, czy minimalizowania skutków zwyrodnień. 20 letni koń ma pełne prawo mieć zwyrodnienia i nie musi być wcześniej jakoś mocno eksploatowany.
Trzymałabym się mocno zaleceń lek weta. Widział konia od środka i najlepiej doradzi w kwestii jego komfortu życia. Co do supli - suplementowqć warto konia w okresie wzrostu, nie staruszka. 20.latkowi lepiej kupić Czarci pazur (polecam z Dromy) o ile nie ma problemów z żołądkiem. Utrzyma ból i stan zapalny w ryzach.
U mojego dobrze też działała boswellia z horseline, był wyraźnie chętniejszy do ruchu. Czarciego też próbowaliśmy i u niego akurat boswellia wypadała lepiej 🙂

PS. Mój też nie chce emerytury, ale sobie zrobił kuku z ściegnem i nie wiem jak to będzie. Koń w pewnym wieku po prostu potrzebuję, żeby kochać i delikatnie odpuścić. Pracuj z wetem. Suple to niestety często bardziej działają na nasze sumienie, niż konie 😅
Ma ktoś doświadczenie w efektach stosowania laseroterapii na zapalenie/ lekkie zwyrodnienie pęciny? Już prawie trzy tygodnie codziennie stosuję laser i opuchlizna ze stawu nie schodzi 🙁 w lutym podany był kwas hialuronowy, który nie pomógł, a w kwietniu IRAP. Zaczynam tracić nadzieję.. 🙁 niedługo mamy termin kontroli, ale obawiam się że nie bardzo jest co więcej zrobić...
mindgame, jeśli chodzi o laser to nie pomogę ale na opuchliznę pomagają dobrze pijawki
Sasini, dzięki za podpowiedź, zapytam weta co o tym sądzi w naszym przypadku
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 czerwca 2022 12:01
mindgame, ja nie u konia, ale u siebie na skręconą kostkę i obrzęk od tego stosowałam laser i nie było różnicy we wielkości obrzęku. Na pewno coś pomagało, bo jednak to głeboko nagrzewa i poprawia ukrwienie, ale nie oczekiwałabym takiej wizualnej poprawy w trakcie stosowania lasera.
Zdjęcie rtg kręgów szyjnych, czy ktoś mial/ma do czynienia z taka wada u konia? Jak można pomoc? Wet robiący zdjęcia kazał suplementować, plus ultradźwięki. Kon porusza głowa swobodnie w każda stronę, nie stwierdzono oznak bólowych
zembria, dzięki za odpowiedź. To chyba miałam złe oczekiwania wobec lasera bo myślałam, że po nim obrzęk ustanie. Zaczęłam smarować dmso. Mam nadzieję że pomoże.
Marcelina, jak jeszcze raz w kolejnym wątku napiszesz tego posta to dostaniesz oficjalne ostrzeżenie w profilu.
Na tym forum nie spamujemy we wszystkich możliwych wątkach, wystarczy jak napiszesz w jednym i poczekasz na odpowiedź
Miał tu ktoś zwyrodnienie barku u konia ?
Stosował ktoś biomaga ze zwyrodnieniami?
ja na zwyrodnienia , takie ,,ruszone,, stosuje ale Activo-Med. w zasadzie to samo tylko inna firma 🙂
Ruszone tj?🙂 jak koń chodzi pod siodłem tak?
ruszone tzn są sobie od lat, nie sprawiają problemów i nagle coś sie stanie że zaczynają sprawiać ból, inni wtedy np ostrzykują, a ja zakładam ochraniacze magnetyki z Activo-meda, mam konie po sporcie, u nich zawsze coś tam jest 🙂
Czy stosował ktoś czysty siarczan chodroityny ? Zastanawiam sie czy warto kupić i jak ewentualnie dawkować.
Screenshot_20220819-112018_Allegro.jpg Screenshot_20220819-112018_Allegro.jpg
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 sierpnia 2022 11:53
Ja będę za chwilę mieszać suple dla dwóch koni. I nad tą chondroityną się mocno zastanawiam, czy domieszać. Raczej w suplach dedykowanych ten składnik jest z czymś jeszcze. Ja myślę o dodaniu do żelatyny i msm.
ElMadziarra, No zazwyczaj we wszystkich tych drogich jest glukozamina hodroityna witamina C msm i kwas hialuronowy. Tylko często niskie stężenie. A drogie w cholere wiec tak sobie myślę nad czystymi składnikami bo mogą być skuteczniejsze .
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
20 sierpnia 2022 16:00
Ja jestem Januszem oszczędzania. Czytam składy, analizuje działanie oraz wzajemne korelację i mieszam sama. Nie dość że oszczędzam, to jeszcze wiem co dodałam i w jakiej ilości. Mam kilka ulubionych supli dedykowanych, ale generalnie jestem mieszacz.
Mam pytanie do osób które podają dostawowo np sterydy czy też inne substancje przy artrozie. Czy to możliwe, żeby noga spuchła na skutek podania takiego preparatu dostawowo? np w wyniku jakiegoś zakażenia? Czy dopatrywać się innych przyczyn opuchlizny?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2022 12:10
mindgame, możliwe, mogło dojść do zakażenia. Skonsultuj z wrtem szybko lepjej, bo takie infekcje potrafią mocno nabałaganić.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 września 2022 12:14
mindgame, dokładnie, może byc stan zapalny
Przy wszelkich iniekcjach do stawowych zwykle robi się opatrunki na kilka dni i pilnuje czystości tego miejsca
Opatrunek był na dwa dni i dopiero na 3ci dzień wyszła opuchlizna. Skonsultowane z wetem i zalecony został opatrunek z rivanolu. Opuchlizna z każdym dniem jest mniejsza, ale wiadomo, że myśli 1500 w głowie.
Czy ktos się orientuje jw jakiej cenie jest Cartrophen vet lub Osteopen? Niestety nie moge znalezc nigdzie online.

Czy Cartrophen jest warty wyprobowania czy lepiej podac steryd? Ktos probowal?
Wiem ze niektorzy podaja steryd plus Cartrophen ale to jest daleko poza moimi mozliwosciami.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 października 2022 14:25
Cobrinha, nie znajdziesz ceny bo to lek weterynaryjny
Nie jest jakoś stosunkowo drogi w podaniu. Cena pewnie też się będzie różnic od danego lek weta
Daje fajne efekty przynajmniej u psów 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 października 2022 14:34
Był wątek na ten temat,
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/2990/

tam dziewczyny podawały ceny, ale ostatnia informacja o koszcie z 2011.
Wiem ze to lek wetwrynaryjny. Moj vet ma ma dac jutro zna ale nie sadze by bylo taniej niz w psiej przychodni gdzie na chwile obecna cena jest 300zl od sztuki.
Cobrinha, niedawno jak prosiłam koleżanke wet o sprawdzenie to Osteopen wychodził około 1000 zł za 4 dawki a Cartrophen około 1300 zł za 4 dawki dla 500 kg konia. Po kosztach bez marży weta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się