preparaty na stawy

Sankaritarina, - Boswellia, Collagen i Tendonflex z Horseline działają. Alurat tych na stawy nie miałam, ale z innych byłam zadowolona.
Sankaritarina hahaha, nie ukrywam że najbardziej to mi by się przydały jakieś proszki na uspokojenie boo mam paranoje już konkretną 😅
Jeśli ktoś może jakoś ocenić te produkty które wymieniłam to bede bardzo wdzięczna 🙂 chyba ze jest coś innego, lepszego 😉 tylko błagam, nie mówcie o MSM i czymś z allegro, że wyjdzie taniej czy coś, bo ja musze mieć konika na etykiecie, zwłaszcza będąc w takim stanie 🤣 wiem że to wszystko to samo, wiem że taniej (ale ja mam konika ekonomicznego, 150kg więc dla mnie nawet drogie suple są w przeliczeniu na dawkowanie dość taniutkie 😀😉
RobaczekM, prócz horseline rzuć sobie okiem na produkty gelapony (ahrtro, chondro, hyal). Stosowałam na przemian z horseline tendonflex i colagen i o ile trudno powiedzieć czy pomogły to nie zaszkodziły 😉
Robaczek M mogę podpowiedzieć kilka dobrych preparatów ale pisz do mnie na PW bo za chwile mod wstawi mi bana za reklame preparatów, bo to niby nieregulaminowe 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 09:19
RobaczekM, Ja byłam zawze bardzo zadowolona z preparatów Gelapony, Fast jest typowo dla koni na rekonwalescencji, po operacjach i urazach. Bardzo polecam.
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
21 czerwca 2022 10:41
Sankaritarina dostępne jest na stronie producenta www.hempqualizer.com kod rabatowy HORSE15
Weci nie są zbyt wylewni jeśli chodzi o suplementy. Najchętniej by traktowali go Osphosem raz w roku na zmianę z kwasem. HEMPQUALIZER jest w formie turbostrzykawki, więc łatwo się dozuje. Czy drogie? Miesięczna suplementacja tą mocniejszą wersją po rabacie to około 340zł, fizjo mówi, że zna dużo Koni, którym CBD pomaga. Dodatkowo na głowę trochę działa, więc jak dla mnie lux. Za to Boswellie w super cenie proponuję kupować w sklepie z suple dla ludzi Ostrovit. 100 tabletek kosztuje ok. 20zł i starcza na suplementacje na miesiąc. Dawka w 3 tabletkach to 19500mg. Także na jedno wydaje trochę więcej, na drugim za to mega oszczędzam. Wcześniej stał na SuperFennie na zmianę z Butelessem, więc wcale taniej nie było .0245627520171E+34;
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 10:46
A słuchajcie, co do Osphosu to ile teraz kosztuje?
zembria, koło tysiaka mówiła mi wet ostatnio.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 11:05
mindgame, Dięx 🙂 Czyli podobnie jak kilka lat temu.
Ja bardzo przepraszam, że nie na temat ale już w kilku postach zauważyłam te nieszczęsne tuRbo strzykawki i nie wytrzymam. To są po prostu TUBO strzykawki 😉
megi007, Dziękować dobry człowieku... ja naprawdę myślałam, że to się nazywa turRbo-strzykawka.... 🙂😉))) Nawet logicznie brzmi - że tak "turbo-szybko" podajesz, cyk i po sprawie.... (pod warunkiem posiadania konia, który nie odiwania maniany).

Zeeet17, Dzięki, dobrze wiedzieć!

zembria, mindgame, Gelapony, ale że Orling? Też byłam zawsze bardzo zadowolona, tylko kurde portfel mniej ^^'

keirashara, Dzięx, dobrze wiedzieć. No właśnie COŚ z Horseline podawałam, tylko już nie pamiętam co. Bodajże preparat na kopyta. I nic, zero efektu. 🙁 ale może pecha miałam.

Dziewczyny, a o co chodzi z tym Osphosem? Tj jak to naprawdę działa? Jak blokada...? tzn zwyrodnienie jest, ale koń nie czuje bólu? I zaczyna używać mięśni, pracuje poprawnie (no zakładając, że pracuje poprawnie.....), więc docelowo win-win, bo mięśnie się wyrabiają = koń jest zdrowszy, bo w lepszej kondycji?
zembria, 1500 płaciła znajoma .
Ja chętnie też posłucham, jak widzicie działanie Osphosu. Rozważam podanie mojemu kopytnemu 20+ i trochę się miotam. Szpata ma od prawie 10 lat,stale suplementowany, od dłuższego czasu Orlingiem. Kasa do przełknięcia, ale po prostu nie wiem czy dla Pana w dojrzałym wieku to nie jest zbyt obciążające.
Agu, każdy przypadek jest inny i 1 pomoże a drugiemu nie. Znajoma podawała kilka razy na trzeszczkę i mówi że nie pomogło.
Jakie robicie przerwy między suplementami?
Czy gelapony w proszku można rozpuścić w wodzie i podać strzykawka?🙂
Oraz który lepszy preparat na artroze z gelapony?
Jakie robicie przerwy między suplementami?
Kucynkq, Takie jak zaleca producent raczej

Agu, każdy przypadek jest inny i 1 pomoże a drugiemu nie. Znajoma podawała kilka razy na trzeszczkę i mówi że nie pomogło.
mindgame, a to mówiła coś więcej? w jakim "stanie zaawansowania" ta trzeszczka była?

Sankaritarina, nie dopytywałam, ale to był wtedy młody 6 letni koń, jak wyszło że ma problem z trzeszczką. Nie wiem czy wiek tutaj coś powie, ale na pewno nie był to koń wyeksploatowany sportowo. Mówiła że podawała osphos kilka razy co pół roku i niestety problem ciągle wraca. Wyszły u niego też inne schorzenia, więc generalnie koń już tylko na łąki.
Czy boswelia jest obciążająca wątrobę? Podaję kucykowi Gelapony Fast i dziś się dowiedziałam, że lepiej nie dawać. Efekt flexi jest wow już po 5 dniu podawania. Dokończę tak by było 10dni kuracji, ale zainteresowała mnie ta szkodliwość na wątrobę :/
Dobra, jako że kupiłam dla kucki Gelapony Fast, bo znalazłam z szybką wysyłka to teraz mam pytanie 🙃 stosować faktycznie tylko przez 10 dni i zmienić na np Chondro? Czy podawać dłużej? Kupiłam biosol 3l, dla kucyka 150kg podaje 60ml (na butelce jest dawkowanie i kuce mają dostawać 75ml ale obstawiam że tak jak we wszystkich suplach chodzi o te większe kuce, takie 250mg. Czy może kuc to kuc i faktycznie dawać te 75?🤷😉
Czy podawał ktoś czystą kurkumę oraz spiruline ?
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
08 lipca 2022 15:40
Kucynkq, podaje spiruline na HSS. Efekt super, koń nie macha głową, ale nie widzę efektów na aparat ruchu
Poszukuję preparatu który by się sprawdził u rumaka z przeciążeniami w stawach (narazie mamy problem z zapaleniem w kolanie, zwiększona ilość płynu), aktualnie dostaje kwas hialuronowy dożylnie ale przydało by się coś po tym żeby może mu pomóc suplementacją. Może ktoś ma sprawdzony i przetestowany suplement który był by odpowiedni do takich wypadków.
Macie do polecenia suplement ( z tych co działają 😉😉, który w składzie ma glukozaminę, MSM i boswellię?
Z góry dziękuję🌷
Czeggra - przyjrzyj się preparatom Dromy.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 lipca 2022 00:17
ja stosowałam kiedyś krople CBD na moją kobyłkę, ale niestety kompletnie żadnej zmiany nie widziałam... 🙁( Ale u niej generalnie leki i suple na stawy nie dają oczekiwanych rezultatów... a w zasadzie żadnych. Nawet Osphos, po którym koń znajomego ponoć drugą młodość przeżywał, u mojej nie podziałał🙁
taggi, a CBD ma w sobie izomer psychoaktywny i działa odprężająco. Nie ma in raczej żadnwgo działania na układ ruchu...
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 lipca 2022 10:45
Ale ponoć też przeciwbólowo ma działać. Nie znam nie ma tym nadmiernie, ale słyszałam że niektórym zwierzakom (psy, konie) poprawiało funkcjonowanie
stosowałam CBD z horseline i już tego nie kupię. Krople pewnie lepsze jak podaje się bezpośrednio na błonę śluzową, ale ten pellet to mam wrażenie że mało efektywny, trzeba go dużo, jest drogi a zachowanie konia było bardzo nieregularne. Na pozczątku miałam efekt wow jak koń bał się z opóźnieniem i w spowolnionym tempie, ale generalnie jak nie dojadł to efektu nie było. A jakiś efekt zdrowotny to tak na prawdę trudno ocenić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się