własna przydomowa stajnia

uszatkowa   Insta: kingaielif
15 lipca 2022 00:50
any, mozna grubszy drucik pociągnąć po 1 "warstwie". Znam konie które szły z rozpędu w taśmy albo po prostu przelazily naciągając. Taki drucik się napina ale do pewnego momentu trzyma i delikwent ma szansę poczuć kilka impulsów i się odbić od ogrodzenia.
NowaJa, dzięki, to przy 10J jest nadzieja.
any, on naciąga szyją i idzie stępem. Myślałam że przez maskę gorzej czuje, ale bez jest tak samo, pewnie grzywa się przyczynia, do kompletu słaby elektryzator i może za słabe uziemienie..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lipca 2022 08:28
lenalena, Drut koniecznie daj, same taśmy nawet jeśli elektryzator mocny, to kopią słabiej niż drut. Na uciekaczy tylko drut.
zembria, właśnie jest drut i to grubszy, aż strzela jak pęka. Łaskawie kn zostawia górny drut i przelazi dwoma niższymi, więc większy koń nawet nie podchodzi, a ten jakby bez czucia. 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lipca 2022 08:45
lenalena, O kurczaki, to faktycznie masz kłopot z takim gagatkiem. Ogol go 😉
Kiedyś znajoma mi poleciła "elektryzator na narowiste konie" producent to chyba Chapron.
Niestety nie udało mi się znaleźć informacji o częstotliwości wysyłanych impulsów więc trudno ocenić czy on się czymś różni od pozostałych.
Z powodu kucyka uciekacza u nas wylądawał taki:
https://lewmik.pl/elektryzator-kerbl-titan-ni-10000-10j-siec-pastuch.html
Do tego linki i drut, mała cholera podjęła jedną próbę ucieczki i skończyła 🤣
Czym macie pomalowane ściany w stajni? Czy wapno to jedyna sensowna opcja? Chcę zrobić malowanie, do tej pory ściany były bielone wapnem, ale zastanawiam się nad jakąś zmywalną farbą żeby można je było myć karcherem raz na jakiś czas…
Dzięki dziewczyny, a pastuchy matador firma ktoś słyszał?
lenalena, ten mój jest właśnie Matador.
Ten dokładnie: https://allegro.pl/oferta/elektryzator-uniwersalny-na-dziki-pastuch-12v-230v-10611870602
Dwa pytania:
Automatyczne poidło na padok, jakie najlepsze? Tylko na okres letni.
I pytanie kolejne, chce zrobić kucykom drapaki, są na Allegro do kupienia takie szczoty dla krów- zamontowane w pionie i poziomie. Ma ktoś pomysł jak zrobić coś takiego bardziej budżetowo? Taki drapak to ok 300zł, ja potrzebuję dwa bo mam różnej wysokości konie. Może da się taniej? 🤔😅
Miotły uliczne to się chyba nazywa, sprawdza się idealnie 🙃
Kazimierz chodzi mi o coś takiego https://allegro.pl/oferta/czochradlo-dla-bydla-szczotka-dla-bydla-koni-10417764828 Da się to ogarnąć samemu? 🙃
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168159121003257

też się zastanawiamnad tymi szczotkami. Jak znajdę jtania szczotke np z zamiatarki, to sobie zrobię taki sprzęt automatyczny
kortina, wapnem ale do wiadra dodaje kieliszek oleju wtedy koń nie wyciera się na biało.
kortina, - są farby antybakteryjne do użycia w stajniach i oborach, ale wypadają drożej niż wapno 😉
wapno do malowania tez jest dobre. Tylka trzeba pędzlem machać
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2022 11:18
RobaczekM, Ja mam na drzewach takie szczotki do mioteł właśnie, bardzo fajnie się to sprawdza, na poziomej gałęzi i na pniu.
kortina, Ja mam farbą elewacyjną całość, a od dołu na 1,5m mam dodatkowo lakier do lamperii nałożony na tę farbę, bardzo trwałe i łatwe do mycia rozwiązanie. Wapna nie lubię, bo brudzi i trzeba często malować od nowa, nie ma jak tego umyć.
zembria i chętnie konie korzystają? Przymocowałaś do drzewa czy jakoś bardziej humanitarnie? 😅 U nas nie ma jak zamocować szczotek poziomo, wszystkie drzewa, które miały w miare nisko gałęzie są do wycięcia (kucyki objadły kore i one uschły 😑😉 zostały jedynie sosny i świerki ale spróbuje przymocować chociaż na pniach te szczotki. Kucyczki uwielbiają się czochrać, a moje ręce już maja dość 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2022 12:36
RobaczekM, "trytytkami" mam zaczepione do pnia i na gałęziach. Szału nie ma z korzystaniem, bo mają mnóstwo drzew i gałęzi o które się drapią, ale do szczotek też chodzą.
Siwaa Tydzień temu malowałam całą stajnie, szkoda że nie wiedziałam o tym oleju tydzień temu 🙈
Najgorsze te chlapanie wszystko trzeba myć po malowaniu, wynosić, przykrywać. Malować w okularach i wgl, suche ręce czego nie na widzę.
Brr. dobrze, że maluje tylko raz w roku.

Ja też mam pytanie, odnośnie jazd. Prowadzę stajnie typowo hodowlaną, lecz kobyły zdrowe, młode i kiedyś jeżdżone. Jestem właściwie sama z końmi i nikt u mnie w domu nie interesuje się końmi. Czy macie może kogoś kto przychodzi do was i jeźdźi z wami np. w tereny? (bo placu nie mam i nigdy nie miałam :P ) Często mi się ludzie dziwią, że mam tyle koni ale nie jeżdżę. I tak po prawie roku wsiadłam na kuckę, przejechałam się nad rzeczkę 1km. i tak mi się jakoś zamarzyły jazdy z kimś. Kiedyś mąż (typowy laik) jeźdźił ze mną na stepa do lasu. Ale teraz nie mamy z kim dzieci zostawić i on chyba już za bardzo nie chce.
Ehh. To chyba taki żal post mi się włączył 😀
Nokia6002 ja kiedyś szukałam towarzystwa - kogoś, kto by ze mną pojeździł, a w zamian pomógł trochę przy koniach i nikt sie nie znalazł. Konie fajne, nieźle zrobione, w miarę grzeczne itp. Jakoś takie dziwne czasy 🤔. Tyle, że ja, w pocie czoła, jak nie ma źrebaków to wsiadam na wszystkie 3 w miarę regularnie, bo jednak mi jakoś szkoda, żeby tak stały i obrastały tłuszczem 😉
nokia6002, powiem, że się sprawdza. Ja często odświeżam, mam aż dwa boksy 😉 a co do jazd, niestety mam ten sam problem. Teraz mam młodego hucula, w trakcie zajezdzania. I no się zastanawiam jak się w teren wybrać aby go "przetestować". Coś czuję, że kolejny koń będzie samotnym wędrowcem 😂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 lipca 2022 14:17
Słuchajcie, wie ktoś może ile mniej więcej waży balot słomy 120?
taggi, zależy od prasy i od ustawienia ubicia.
https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ceny-slomy-w-sezonie-2018,79927.amp

Flak 120kg
Kamień 150kg
Melduję, że elektryzator Matador 10J świetnie zdał egzamin. 😎
lenalena, Chyba nie chciałabym się przekonać jak działa 🙈 wystarczy że raz się dotknęłam mojego 6J🙈🙈 ale dobrze, że na konika zadziałało 💪
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 lipca 2022 20:42
Super, dzięki Iskra. Właśnie o takie widełki mi chodziło👍
NowaJa, właśnie mam nadzieję, że dziecko mi się nie nadzieje, ale póki co omijamy bardzo z daleka. 😉 A konik miał pecha, pierwsze co po zamontowaniu elektryzatora postanowił się wytarzać tuż przy ogrodzeniu, pierwszy raz taki numer. Zanim zdążyłam zareagować żeby go odgonić, dotknął drutu na leżąco, kilka strzałów poszło. Biedny, ale myślę że na jakis czas mam spokój w temacie ogrodzenia..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2022 07:50
lenalena, Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło 😉 Przynajmniej zdążyło go przetrzepać, czasem konie jak spierniczają, to tak szybko że się między impulsy wstrzelą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się