Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

kamcia665, ja polecam CBD przynajmniej na mnie działało. Mega mnie wkurzała praca, miałam serdecznie dosyć wszystkiego... w tym czasie musiałam uśpić kota i psa. Wylądowałam w szpitalu nawet. I od czasu jak biorę cbd mam dużo wiekszy luz 🙂
Kayraa, jakie dawki i stężenia przyjmujesz? Trochę próbowałam CBD, ale nie widziałam żadnych efektów, z drugiej strony nie robiłam tego regularnie przez dłuższy czas
Dziurawiec fajnie daje radę, ale na tę porę roku nie bardzo.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 lipca 2022 15:49
kamcia665, mi się sprawdzala GABA przed snem, konkretnie w preparacie sleep well od KFD, niby to jest na sen, ale jakis człowiek spokojniejszy
Mi z CBD sprawdza się Eir - brałam regularnie najmniejsze stężenie, teraz większe i widzę różnicę w samopoczuciu. Ale do tego, tak samo jak supli, potrzeba regularności.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lipca 2022 16:58
Z wszelkimi ziółkami trzeba uważać, szczególnie jak się ma jakieś leki na stałe albo przewlekłe choroby, szczególnie z sercem. Taki dziurawiec, skrzyp czy krwawnik może sporo nabroić przy jazdach z ciśnieniem, ponadto wchodzą w reakcje z lekami. Jak ktoś choruje albo bierze coś na stałe to powinno się skonsultować z lekarzem.
kamcia665, CannabiGold Classic olej 500 mg - 12 ml , po jednej pompce rano i wieczorem 🙂
Dzięki za rady dziewczyny!

Facella, racja, szkoda tyko, że ciężko trafić na lekarzy, którzy się na tym znają. Kiedyś testowałam na sobie L-tryptofan (zachęcona świetnymi rezultatami u konia 😜😉, jednak wchodził w jakieś konflikty z antykoncepcją- nigdy nie dowiedziałam się w jakie, mimo wielu prób konsultacji
Pytanie z natury dziwnych, porzuciłam pomysł znalezienia działającej pasmanterii w mojej okolicy, więc zakupię sobie zamki do kamizelki.
Mam dobrą nie używaną wiele kamizelkę Schockemole i zepsuł się zamek główny i w kieszeni. Jak mam to zmierzyć żeby kupić właściwą długość?🤔
Normalnie centymetrem, a jak chcesz dokładniej to je wypruj z kamizelki.
diuk, wiem,że centrymetrem. Chodziło mi o to czy się zakdłada jakiś zapas? Mierzy się materiał czy sam zamek ?
Mi krawcowa w zakłdzie zmierzyła sama plastikową część zamka- te zabki, stwierdziła ile cm ma zamek i podała kwotę wymiany na nowy. Też naprawiałam kamizelkę ale Felix Buhler. Jeśli bywasz w moich okolicach - Powstańców śl skrzyżowaie z Hallera we Wro. To mamy tu fajną pasmanterię, najlepiej zabrać ze sobą kamizelkę i pokazać pani sprzedającej ona dobrze doradzi co kupić.
Perlica, a sama będziesz wszywać? Bo ja po prostu zaniosłam do krawcowej i ona już sama kupiła i wszyla.
MATRIX69, o matko, zaraz poszukam adresu,bo ja już w sąsiednim mieście byłam i polikwidowane pasmanterie.
Podjadę tam, to dość blisko mnie, 15 min autem.

xxagaxx, no co Ty 😀krawcowa kazała przynieść z zamkiem po prostu, wytedy wszyje.
Pasmanteria jest w podwórku i wjeżdża się od ul. Wandy. Jak byś chciała krawcową, której nie trzeba nosić zamka to moją kamizelkę naprawili w tym punkcie, http://el-ma.pl/kontakt.html
skrzyżowanie ulic Powstańców śl i Jastrzębiej. Czekałam 1,5 tygodnia i zapłaciłam 7 dych ale warto było bo ładnie wszyte i nie musiałam myśleć nad kupnem zamka.
MATRIX69, dzięki.
Krawcową to akurat mam na wiosce, ale dziękuję.
busch   Mad god's blessing.
18 lipca 2022 12:07
Dziurawiec fajnie daje radę, ale na tę porę roku nie bardzo.
Dziurawiec wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną, tj. zmniejsza jej skuteczność na tyle że powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas jego stosowania.

Dosyć ryzykowna porada bez tego komentarza, zwłaszcza przy obecnym klimacie politycznym naszego kraju 🙈
Nie przeszkadzało mi to, bo nie stosowalam hormonów 🙂
A na temat interakcji to zawsze trzeba doczytać - zwłaszcza przy ziołach i środkach na poprawę nastroju/uspokojenie 🙂

Natomiast efekt był faktycznie widoczny, dlatego wspomniałam.
Ktoś wie, dlaczego stary blog Quanty jest nieaktywny? 🤔
Z miesiąc temu jeszcze szukałam czegoś i było ok, teraz nie mogę wejść
Moon   #kulistyzajebisty
19 lipca 2022 07:03
IskraADHD, blog Quanty jest nieaktywny jakieś 4 lata już? :P
A teraz zapewne wygasła domena, której nie odnowiono, stąd nie da się wejść.
Moon, wiem, że nieużywany jest już parę ładnych lat, ale lubiłam sobie co jakiś czas poczytać, a tu bum ni ma 😦
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lipca 2022 19:57
zembria, z youtubem, ja wstawiam filmiki prywatnie ( tylko osoby posiadające link mogą obejrzeć), nie było problemu z prawami autorskimi. Ale jak już chce wrzucić na FB albo publicznie to co druga piosenka jest wyciszona.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2022 07:33
Sonika, Nie przeszło. Wcześniej nigdy nie mieliśmy takich problemów. W każdym razie wrzuciłam już na CDA.
Kurczę, a w takiej sytuacji to nie lepiej użyć po prostu muzyki na ogólnodostępnej licencji? Sam youtube ma bank utworów do użytku.
Skoro ściągnęli ci film za copyrighty, to znaczy, że artysta tego pilnuje i chyba bardziej przyzwoitym jest zmienić muzykę, niż kombinować jak tu obejść wszystko i wrzucić z kradzioną…
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2022 09:11
Nie znaleźliśmy Albańskiego tradycyjnie brzmiącego utworu, który by pasował rytmem i ogólnym brzmieniem do kadrów. Kadry i przejścia są mocno dopasowane do muzyki i przejść w niej, nie zmieniamy tego już. Cały montaż zajął ponad 1,5 miesiąca, bo małż robić może tylko późnym wieczorem. Nie upubliczniamy tego, anie nie wykorzystujemy zarobkowo, to na prywatny użytek wiec skoro można tego utworu słuchać na youtube, to nie widzę powodu dla którego nie mam go słuchać podczas oglądania filmiku z wakacji w domu. Następnym razem pewnie sprawdzimy wcześniej, czy nam czegoś nie cofnie znów.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lipca 2022 09:47
zembria, kilka osób ci mówi, ze łamiesz prawo, a ty dalej „nie widzisz powodu”? Ja swoje zdjęcia wrzucam na fejsa ale jakbyś ty je wrzuciła bez mojej zgody to bym się wkurw…ła. I co z tego że one są już na fejsie, są na MOIM PROFILU, a ty nie masz do nich żadnych praw. Zamień „zdjęcia” na „muzyka” i „facebook” na „youtube” i jest to dokładnie twoja sytuacja.
Twój mąż montował 1,5 miesiąca, a nie pomyślałaś o tym, że ktoś tyle samo czasu (choć pewnie i dłużej) komponował, układał, nagrywał, synchronizował, sprawdzał, dogadywał z członkami zespołu, pisał tekst i śpiewał (o ile jest)?
Ty to robisz dla przyjemności, dla rodziny - nie musisz. Ktoś to robi zarobkowo - musi, bo za coś trzeba żyć. Zastanów się kto jest tutaj bardziej poszkodowany - ty, bo ci youtube filmik usunął, czy autorzy muzyki, bo stracili pieniądze za które mogliby opłacić rachunki?
Jak chcesz to legalnie załatwić to znajdź zespół i im zapłać za wykorzystanie utworu, skoro nie chcesz z niego rezygnować. Ale po co, można wrzucić na serwis który ma prawa autorskie w dupie.
Nie wszystko co znajdziesz w necie możesz sobie dowolnie wykorzystywać, to nie jest twoje, ktoś się nad tym napracował i może w ten sposób się utrzymuje, a ty go zwyczajnie okradasz.
I smutne jest ze twoim największym problemem jest to, czy ci youtube czegoś „nie cofnie”, a nie to że korzystasz z czyjejś pracy po złodziejsku.
Facella, jakby można było, to kliknęłabym LUBIE TO!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2022 10:20
Facella, Kumam, że łamię prawo. Ok, może jestem chujem, turdno. Serial też mi się zdarzyło obejrzeć na jakiejś stronce internetowej, film też, ba mema z netu też znajomym podrzuciłam. Czy ja jęczę, że zły youtube mi zablokował? Pytałam czy da się coś tym zrobić. Da, wrzucić na prywatny dysk, tak zrobiliśmy już. Jak dla mnie koniec tematu.
Nie znaleźliśmy Albańskiego tradycyjnie brzmiącego utworu, który by pasował rytmem i ogólnym brzmieniem do kadrów..
zembria,
i może dlatego ten utwór nie ma ogólnodostępnej licencji - bo jest wyjątkowy i autor nie ma zamiaru dawać go innym do wykorzystywania za darmo. Skoro tak Ci zależy na tym utworze, to skontaktuj się z autorem, zapytaj o możliwość wykupienia licencji.
To że wam się podoba i wam pasuje w żaden sposób nie usprawiedliwia kradzieży własności intelektualnej.

Pytałaś, czy da się coś z tym zrobić tj. czy da się obejść prawo. Niezbyt fajnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się