literatura końska

easiertobe,
przejrzyj ksiazki w galaktyce dla mnie to hity, sassebi tez ma fajne ale to chyba bardziej pod kątem wiedzy ogolnej typu dopasowanie siodła etc.
duzo jest tego na rynku, podeslalabym konkretne tytuly ale nie mam dostepu do swojej biblioteczki

kliklii niestety nie wiem o czym mowa, to autor czy tytul?
Dzien dobry, mam nadzieje, ze to wlasciwy watek. Chciala bym polecic ksiazki (nie wiem, czy wyszlo to po polsku? nie mieszkam w kraju):
- Horse Brain, Human Brain - Janet L. Jones
- cokolwiek od Marka Rashida (tu wiem, ze cos wyszlo po polsku - Z mysla o koniu i Lekcje, ktorych udzielil mi kon - o ile dobrze pamietam)
- Horse Speak - Sharon Wilsie
- Horses in Translation - Sharon Wilsie
W przyszlym roku miala by sie ukazac nastepna ksiazka Sharon Wilsie - Essential Horse Speak.
Tu jest video, ktore przybliza na przykladzie Horse Speak - rozmowa koni w stadzie konikow
Dwie pierwsze pozycje są po Polsku 😊
Czy ktoś czytał "Dosiad przepuszczalny" i "Trening dosiadowy" autorstwa Natalii Jasickiej-Krugiołka ? Polecacie?
Czytałam i mam obie, polecam 🙂 Nie jest to najłatwiejsza książka do łyknięcia w jeden wieczór aczkolwiek bardzo wartościowa. Same treningi dosiadowe z Natalią też są super.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 stycznia 2022 12:49
Ja też polecam książki Natalii. Mam "Dosiad przepuszczalny" i skrypty które wypuściła zanim powstały książki. Byłam też na jej warsztatach i miałam przyjemność mieć z nią treningi dosiadowe na nich i później na własnym koniu u siebie w domu.

Natalia zwraca uwagę jak bardzo ważne jest nasze ciało i jaki ma ono (jego asymetrie, napięcia itd ) wpływ na konia i na jakość pracy z nim. Pokazuje i opisuje ćwiczenia jakie możemy i/lub powinniśmy wykonywać by polepszyć swoją symetrię, ściągnąć napięcia, powiększyć zakres ruchów. Książki nie łatwe, stawiające spore wymagania przed jeźdźcem, ale także pokazujące konkretnie drogę. Bardzo polecam.
freya, a którą polecasz pierwszą przeczytać?
Chyba najlepiej najpierw tą różową czyli Dosiad Przepuszczalny, bo tam są opisane mechanizmy działające w dosiadzie, rozpisane różne mieśnie. Są też ćwiczenia to spróbowania w domu. 🙂
freya, super dzięki!
Hej! Czy ma ktoś może skan/pdf książki Masaż konia receptą na zdrowie - Pauliny Puchały? Albo ma na sprzedaż?
Siesiepy   Ponczek bez rączek
16 czerwca 2022 17:30
katp22, ja mam wersję fizyczną i chyba byłabym skłonna sprzedać. Egzemplarz w stanie dobrym.
Siesiepy, O super 😀 jestem chętna 🙂 mój mail: sienkiewiczkatarzyna22@gmail.com
Czy ktoś ma na sprzedaż albo w pdf "Masaż koni. Poradnik dla właścicieli" Sue Palmer? Od dłuższego czasu już nigdzie nie ma, a co pojawi się używka to ktoś mnie uprzedza 😀
Jakie książki najlepsze dla kogoś, kto ma podstawową wiedzę anatomii i biomechaniki koni i chce ją pogłębić? Super by było jakby ktoś miał pdfa, bo jestem za granicą i nie chce mi sie czekać na dostawę.. 😅
Witam serdecznie, czy są tu może osoby które miały styczność z książkami od Akademii Jeździeckiej "Jak nauczać jazdy konnej" oraz "Jak uczyć dzieci jazdy konnej kreatywnie i wszechstronnie"? Polecacie któryś z tych tytułów? A może ktoś ma porównanie i potrafi powiedzieć który jest lepszy? 🙂
Szukam książki Marii Soroko - Termografia koni w praktyce (w wersji polskiej). Skan/pdf/książka. Ktoś coś? 😉
borkowa.   silesian team
26 lipca 2022 21:19
może być bardzo ciężko, trzeba polować, bo autorka nie posiada już polskiej wersji i z tego co mówiła dodruku nie będzie (przynajmniej na razie)
Witam, czy się coś ruszyło się z ,,Kopytami doskonałymi"? Miał być dodruk, ale coś cicho 😑
może być bardzo ciężko, trzeba polować, bo autorka nie posiada już polskiej wersji i z tego co mówiła dodruku nie będzie (przynajmniej na razie)
borkowa.,
Właśnie na fb pojawiło się info że w przygotowaniu jest drugą edycja tej książki
drabcio ale w języku polskim czy angielskim? bo ostatnio mowa była o tym, że polskiej wersji póki co nie będzie, a druga edycja będzie po angielsku
Słuchajcie ma ktoś może pdf Kopyta doskonałe J. Gołąb ?
Byłabym wdzięczna za podesłanie w.sierputowska@gmail.com 🙏
Czy ma ktoś na sprzedaż książkę Anatomia funkcjonalna konia sportowego - M. Komosa? Lub pdf/skan 🙂
katp22, też szukam i chętnie się dołączę do pdf
katp22, znajdź profesora na FB i napisz do niego.
Tych książek nie ma w sprzedaży już chyba w sklepach ale można kupować bezpośrednio od autora.
Szukam literatury fachowej, książek, publikacji w pismach nt pielęgnacji ran u koni, czy nawet ogólnie zwierząt.
Nie chcę czegoś z zamierzchłych czasów, jak książki o żywieniu i 10kg marchwi na dobę 😉
Szukam aktualnej wiedzy, współczesnych metod i środków leczniczych.

Szukam „dowodów” w postaci słowa pisanego, które potwierdzi moje wieloletnie obserwacje niepoparte niestety wiedza akademicką 😅
Cześć szukam książek i publikacji nt ruii
Jakie sa ksiazki, ktore Waszym zdaniem kazdy kto ma stycznosc z konmi powinien przeczytac chociaz raz w zyciu?
Mowa Koni i Mózg konia, mózg człowieka. To są podwaliny wiedzy o koniach 🙂
Iskra de Baleron, Wątpię, żebyś znalazła takie wydawnictwa, szególnie polskojęzyczne. Głównie ze względu na złożoność tematu i formalne zawężenie możliwych do zastosowania farmaceutyków. Moim zdaniem tu nic nie zastąpi współpracy z wetem Nie mniej sam jestem zainteresowany takim wydawnictwem.
Na marginesie : gdzie wyczytałaś że można dać konim 10 kg marchwi dziennie? Pytam bo nie spotkałem takich informacji (choć intuicja podpowiada gdzie to się mogło przytrafić) Ogólnie nie narzekam na poziomie literatury naukowej w tym zakresie (poradnikowej raczej unikam, chyba że jako ciekawostka).
Tilitula, Nie dawno wydana: Fizjologia i patologia rozrodu klaczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się