Kącik Rekreanta (część XV) 2022

Ja przyszywam do boku czapraka saszetkę, wielkości A5. Mieści się woda w małej butelce plus kopystka, chusteczki, czasem sznurek, jeśli ma być popas. Od sakwy różni się tym, ze nie ma co się obijać, mamy całość, jak czaprak z kieszenią (nadal takie są do kupienia, tylko zazwyczaj brzydkie). Saszetkę odpruwam do prania.
wątek zamknięty
Halo, halo, rekreanty! 3 tygodnie bez żadnego wpisu?
Co tam u was słychać, jak wam mija lato?

My z Dżonsem raczej po staremu, tuptamy sobie rekreancko, trochę skaczemy i coraz fajniej nam to wychodzi - przynajmniej zaczynam kumać odległości 😅 no i jadę pewniej, przez co Johnny też idzie pewniej i coraz mniej fakapów zaliczamy.
Wrzucam dwa świeże zdjęcia i czekam na jakieś relacje innych rekreantów.
1.jpg 1.jpg
2.jpg 2.jpg
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 lipca 2022 21:15
infantil, super wyglądacie!

Ciuciu sprzedany, większość koni tez, wiec teraz jeżdżę na koniu mojej przyjaciółki.

Ordonek jest kochanym, starszym łanem, bujany się niedzielne i chillujemy.
88D8B466-CED8-4024-BFB6-E6AABAF43CEE.jpeg 88D8B466-CED8-4024-BFB6-E6AABAF43CEE.jpeg
DDA0B46B-29C9-4671-A60D-D90CA6F157BC.jpeg DDA0B46B-29C9-4671-A60D-D90CA6F157BC.jpeg
EC6EA4FF-92A7-4B54-8C60-3A5A8174B8C0.jpeg EC6EA4FF-92A7-4B54-8C60-3A5A8174B8C0.jpeg
F7A680BB-28BA-41C1-8532-47051CB0E3F4.jpeg F7A680BB-28BA-41C1-8532-47051CB0E3F4.jpeg
wątek zamknięty
infantil, - strasznie fajnie patrzy się na waszą współpracę 😁
Strzyga, - osz kurka, przykro mi w sprawie Ciuciu. Dobrze, że udało się coś znaleźć choć na spacerki 🙂

U mnie ostatnio lekki kryzys, bo już nie wiem co z sobą, swoim koniem i jeździectwem zrobić 😅 W sensie, nie rzucę tego na pewno, ale brak poprawy u Kluska przez tak długi czas sprawił, że zastanawiam się co dalej. Brakuje mi własnego konia do rozwoju, brakuje mi jakiegoś takiego celu, kurka, kosmicznie brakuje mi galopków na nim. W środę wet (w końcu!) to zobaczymy co powie.
Tuptaliśmy sobie ostatnio na spacerki po polach trochę, chciałam go zabrać w pole słoneczników, ale za blisko wiochy i nie dał mi zrobić zdjęcia. Myślę, pojadę sobie z drugiej strony pola, tam jest spokojniej. Pojechałam, tylko słoneczniki były "dupką" do nas 😂 Nasza fotograf wyjechała daleko, a trochę mi się marzą fotki na tle tych słoneczników...
Z Caskiem mieliśmy ostatnio słaby trening, bo było zgrupowanie, trochę koni i jeszcze skakali przeszkodę na naszą część placu i #tozadużo. Kochanym jest konikiem, ale czasami jego wrażliwość jest ogromnie frustrująca. Ciężko się rozluźniać i myśleć o jeździe do przodu, jak koń probuje wyskoczyć spod tyłka średnio co 3 minuty. Coś tam jednak porzeźbiliśmy, warunki zmusiły nas do jeżdżenia po małym fragmencie placu i wyszło, że na ciaśniejszych kołach i ósemkach to jednak konik nie do końca działa jak powinien 😅 Także nie ma tego złego. Choć im dłużej go jeżdżę tym bardziej wiem, że w życiu nie kupię sobie wrażliwego konia, wolę już chamidła 😂
FB_IMG_1658173399233.jpg FB_IMG_1658173399233.jpg
20220717_193556.jpg 20220717_193556.jpg
20220717_193627.jpg 20220717_193627.jpg
IMG-20220716-WA0003.jpg IMG-20220716-WA0003.jpg
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny 🌞

Strzyga szkoda, że tak wyszło, bo z Twoich postów widać było, że bardzo Ci podpasował siwek i miałaś z niego mega frajdę 🙁 Ale nowy kumpel też wygląda bardzo przyjaźnie 🙂

keirashara trzymam kciuki za środowego weta! A co do jazdy na wrażliwcu to… witam w moim świecie. Przez dwa tygodnie mieliśmy półkolonie w stajni, ogólnie to było mało dziewczyn (chyba z 5?) i były w wieku 15-16 lat, więc już trochę bardziej ogarnięte i właściwie nie odczułam ich obecności, ale raz musiałam wsiąść razem z nimi… 5 innych koni na placu, niektóre podczas treningu, inne dopiero stępujące, każdy innym chodem w inną stronę i Dżons stwierdził, że to jest zdecydowanie #toomuch dla niego 😅
wątek zamknięty
infantil, - żywię coraz większy podziw dla ludzi na wrażliwych koniach i coraz bardziej doceniam niewzruszenie swojego 😂 Kurka, potrafiły mi konie dużo większe akrobacje powietrzne pod pupą czynić i jakoś mnie to tak nie ruszało, jak to ciągłe podskakiwanie po troszeczku 😅

Dostałam dziś najlepsze info życia, wracamy z Kluskiem do gry 😁 Zaczynamy od dodania trzech kół galopu, następnie co tydzień +3 minuty kłusa do ciągłych 20 minut, potem 3 tygodnie cavaletki i możemy zwiększać galop. Pierwszy raz od ponad roku mogę zagalopować na swoim koniu 😍 Jaram się jak głupia.
Widać, że nie jest równy, ale blizna jest poprzerastana i wygląda ok, plus wet obstawia zanik mięśni przez bardzo długie odciążanie. Osobiście dodałabym do tego charakter, że jak coś ał, to ał jeszcze jakiś czas po zniknięciu ałki, tak na wszelki wypadek 😉
Niemniej cieszę się niesamowicie 😁😁😁
IMG-20220719-WA0000.jpg IMG-20220719-WA0000.jpg
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
20 lipca 2022 15:09
keirashara, super!!! 😍
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
20 lipca 2022 15:36
keirashara, ekstra! To do roboty 😀 i jakie piękne pole
wątek zamknięty
keirashara Najlepszy news dnia! 😁🦄
wątek zamknięty
keirashara, super! A co masz na myśli pisząc że nie jest równy? Że chodzi nieczysto czy mówisz o wyglądzie blizny?
wątek zamknięty
Dziękujemy 🌻 Nie mogę się doczekać jutra, jak wsiądę 🏇

Pati2012, - no pola nieskromnie powiem mamy przepiękne w okolicy 😍 Plac jest między nimi, w tle kościółek na górce... Za to las dość kijowy, coś za coś 😅
mindgame, - o ruchu, w prawo jest gorszy, plus jakość kłusa to zdecydowanie nie jest to co było. Ogólnie widać, że nie jest idealnie czysty w ruchu i ta noga pracuje ciut inaczej. Tkanka blizny jest ok (no idealnie jakby jej tam nie było, wiadomix).
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lipca 2022 00:10
keirashara, gratulacje!!!
Z Ordonem już mieliśmy pierwszy trening, on ujeżdżona jest mega fajnie, wiec przyjemnie jeździec na nim.

infantil, no tak to w jeździectwie jest, jak się nie ma aktu własności konia. Przez tyle lat się przyzwyczaiłam, chociaż smutno było zostawić 3 lata w stajni.

Dobrze w takim zgiełku czasem pojeździć, wtedy rozprężania człowieka mniej przeraża 🙂

wątek zamknięty
To ja dzisiaj zrobiłam coś szalonego xD
To ostatnio chyba jedyna słuszna pora na wsiadanie ;p
FD4DF7A4-90E1-48BC-9E16-6DABD674E47D.jpeg FD4DF7A4-90E1-48BC-9E16-6DABD674E47D.jpeg
A62A02CE-A0E9-441E-98DD-F9888681726B.jpeg A62A02CE-A0E9-441E-98DD-F9888681726B.jpeg
wątek zamknięty
uszatkowa   Insta: kingaielif
22 lipca 2022 10:44
keirashara, super, powodzenia w dalszym powrocie do pracy 🙂
Jeszcze nie wiem jaka Elif będzie pod siodlem ale już się domyślam. Zgłaszamy się z wrażliwcem 😁. Choć przez ostatni rok sporo się wyciszyła.
A w zeszłym tygodniu miałyśmy sesję zdjęciową 😍
FB_IMG_1658479363033.jpg FB_IMG_1658479363033.jpg
FB_IMG_1658479366261.jpg FB_IMG_1658479366261.jpg
FB_IMG_1658479350174.jpg FB_IMG_1658479350174.jpg
FB_IMG_1658479335856.jpg FB_IMG_1658479335856.jpg
wątek zamknięty
keirashara, ok, dopytuję bo moja też jest lekko nie czysta i wet też kazał mimo to robić rozruch, więc widać takie zalecenia nie są czymś dziwnym.
wątek zamknięty
uszatkowa piękne zdjęcia!
keirashara proszę mi tu relacjonować dalsze postępy 🙂

A ja muszę, bo się uduszę, chociaż i tak zaspamowałam już instagrama i fejsika, ale pozwolę sobie i tu 😎
Znudzona trochę moim zastodołowym placem z trzema przeszkodami, namówiłam chłopa na zrobienie „podmurówek”. Dżons to jest histeryk straszny (ma to po mnie) i cokolwiek nowego widzi, to robi drama queen, a potem dwa razy przejedzie i nawet nie pamięta, że cokolwiek było nie tak 😅. Więc stwierdziłam, że jakieś straszaki dobrze nam zrobią, żeby się chłopak przyzwyczajał do czegoś więcej, niż tylko gołe przeszkody. I fajnie mi latał nad tą obudowaną stacjonatą dziś - oczywiście pierwszy skok to był histeryczny kangur, a potem już szedł jak stary wyjadacz 🤠 Przemiło mi się dziś na nim skakało, pojeździliśmy mini-parkur i od początku do końca zachowałam działający mózg. Po takim dobrym treningu to mam motywację, żeby z chłopem zrobić jeszcze jeden komplet tych płotków, żebyśmy byli chociaż trochę bardziej pro. Niestety jesteśmy jedynymi skaczącymi pensjonariuszami, więc wszelkie udogodnienia muszę robić na własną rękę.
B5B63772-84F0-434B-8A89-F204E4B7584E.jpeg B5B63772-84F0-434B-8A89-F204E4B7584E.jpeg
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
26 lipca 2022 21:08
infantil, nie mogę się na Was napatrzeć! Przekozaczny progres w Johnym i Tobie! 😍👌
Odznaka to będzie piece of cake 😎
wątek zamknięty
martrix, - podziwiam! Ja to zazwyczaj po nocy jeżdżę 😅
infantil, - o, to ja zwykle musiałam plac z tych wszystkich drągów i stojaków sprzątać, żeby sobie podeptać na boki 😂 I ogromnie doceniam to, że obecnie plac jak stoi parkur to na wygrodzonej części. Przy robieniu podmurówek to jest całkiem sporo zabawy 😁 W mojej pierwszej stajni też dużo ogarnialiśmy sami. Były beczki, pachołki drogowe, za rów z wodą robił stary materac... kreatywność nie zna granicy.
Odznakę przelecicie na luzie z tą formą! 💪

My galopujemy, zwierzątko odkąd odkryło te możliwości ma trochę za dużo pary w pupci, dziś zaliczyliśmy radosnego baranka 💣😂 Przed jazdą pożyczyliśmy ochraniacze wibrujące i chyba "sobie na urodziny" je kupię, bo jest różnica bardzo na plus. Przecież pieniądze są po to, żeby przepierniczać na darmozjada.
Nie, żebym z własną nogą umawiała się do fizjo od 3 miesięcy... 🤣👌
Screenshot_20220726-225526_Gallery.jpg Screenshot_20220726-225526_Gallery.jpg
wątek zamknięty
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 lipca 2022 10:45
No to i my się przywitamy w kąciku rekreanta, chyba w końcu mamy co pokazać 😅

Słowem wstępu, po dość długiej przerwie w jeździe konnej (a raczej zmianie profesji na nie konna) w końcu znalazlam lokalnie konia do dzierżawy - mieszkam na zadupiu i jestem dość wysoka osoba, więc znalezienie konia do dzierżawy dla mnie to jest swego rodzaju osiągnięcie.

P. to 21 letnia folblutka która przez ostatnie 9 lat woziła nastolatkę po lokalnych zawodach WKKW - 80-90. Ujeżdżenie nigdy nie było jej mocna strona wg. właścicielki. Ja z kolei jestem nielotem. No ale czasem skaczemy - sumie tylko dlatego że chce żeby miała frajdę z roboty, ja przy okazji jestem przez nią wożona przez te przeszkody i NAWET mi się podoba (jeśli potrafię znaleźć hamulce... bo ona skacze jak leci na autopilocie).

Nie mam zdjęcia porównawczego ale zaczęłam dzierżawę w maju. Wcześniej chodziła albo i nie, więc trochę jazda jak na koniku ze szkółki - narożnika wyjechać nie dało, praca zadem zerowa, szyja nabudowana na odwrót, balansu brak, w galopie kładła się jak motocykl - jeśli w ogóle zagalopowała bez rozpadania się po chwili. Ja też święta nie jestem bo tak jak mówiłam jest to powrót po przerwie.

Niecałe trzy miesiące później, po 1000 drążków i przejść, łopatek, ustepowań przeróżnych, rozciągania jej pod siodłem i po jeździe, no ogólnie empatycznego treningu... w końcu jest koń co nawet się wygnie, idzie od muśnięcia i podstawia zad.

Zdjęcie poniżej to chyba najlepsze widoki do tej pory bo widzę chętnego konia idącego do przodu, powoli wchodzącego na kontakt "od tyłu" - a nie od ręki, które skutkowało walką i uwalaniem się na przodzie.

Jeszcze mnóstwo pracy przed nami, zresztą widać że idealnie nie jest ale to co mieliśmy na początku a teraz to kolosalna różnica.

Muszę powiedzieć że przełomem dla mnie samej było ogarnięcie statywu za 50 zeta, nagrania treningów i wyciąganie wniosków wieczorem oglądając materiał. Jestem swoim najsurowszym sędzią i szczerze mówiąc wstyd mi było nawet trenera wyciągać bo popłakałam się po obejrzeniu pierwszego wideo, tj. dramat pt. "już nie umiem jeździć, nie umiem konia ładnie pojechać, może lepiej założyć hodowlę jedwabników" 😂 tak to wyglądało mniej więcej


A, no i sama nie jeździłam regularnie od 2018-2019 roku i udało mi się nie spaść ani razu, faza worka z kartoflami była krótka dzięki Mary Wanless a pasek widoczny na szyi Rudej nie miał użycia i w sumie nie wiem po co go zakładam xD

Także pracujemy dalej, może jakieś zawody na jesieni ale najpierw muszę ogarnąć inne siodło i sobie strzelić takie wideo ze sama je dobrze ocenie bo inaczej będę się wstydzić i spale się na tych zawodach 🤣🤣🤣
IMG_20220725_201057.jpg IMG_20220725_201057.jpg
wątek zamknięty
uszatkowa   Insta: kingaielif
28 lipca 2022 00:39
donkeyboy, doskonale znam etap załamki widząc się na nagraniu. Nie jeżdzę teraz regularnie, za to prowadzę dalej jazdy i czasem wsiadam na konia żeby skorygowac/coś pokazac to aż mi dziwnie 😅.
Zawsze mi było szkoda koni które nigdy nie poznały prawidłowej pracy pod siodlem. Super, że rozwijasz się z kobyłką i widzisz tego efekty. A koń w super wieku i formie, po zdjęciu nigdy bym nie powiedziała że ma ponad 20 🙂
wątek zamknięty
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
28 lipca 2022 14:58
uszatkowa, dziękujemy 💐💐 dla mnie najgorsze to poczucie mega regresu, tego że wiem jak to powinno wyglądać i wiem że kiedyś miało ręce i nogi a teraz, no cóż 😉 nie ma co się mazać, pogodziłam się z konsekwencjami swoich życiowych decyzji i pozostaje mi tylko odrabiać się.

Dzięki też za komplement Rudej - przekaże 😅 zdjęcie to tam jedno, przy skokach jej się taki motorek w dupce włącza że ciężko ją zatrzymać. Ona ciągnie do przeszkody, zgaduje wręcz i frustruje ja strasznie jak trzeba zrobić kółeczko jak tu parkur ustawiony, "robota czeka" i strasznie się nakręca. Np. wczoraj był postawiony parkur, coś tam skoczyliśmy dla frajdy ale jak raz dała w długą i nie mogłam jej zatrzymać to już myślałam że skończymy zaraz za ogrodzeniem, osobno 🤣 także niby seniorka ale wigor jest 😅
wątek zamknięty
Meldujemy się po naszej pierwszej wyjazdowej imprezie ever!
Milion dzieci, trylion kucyków, zamieszanie i… 1,5 godziny czekania między praktycznym egzaminem, a częścią teoretyczną (która trwała 30 sekund i składała się z 4 pytań) - ale mamy to! JK zdane 😅
Już pomijam odznakę samą w sobie, ale jestem mega dumna z Dżonsa, bo zachowywał się wzorowo! Nie miałam z nim żadnych problemów i jestem pozytywnie nastawiona na myśl o wyjazdach w przyszłości 🦄
1DC2B7AC-85A5-4BC6-AB8B-0077A63115F5.jpeg 1DC2B7AC-85A5-4BC6-AB8B-0077A63115F5.jpeg
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
30 lipca 2022 19:23
infantil, mówiłam, że będzie pikuś?! Mówiłam! Gratulacje! Teraz proszę rączo rzeźbić na zawody 😎😁
wątek zamknięty
infantil, super!!! Gratuluję 😁
Idąc za Twoim przykładem teraz ja się zapisuje, bo odkładałam ponad 15 lat te odznaki i teraz na 30-skte będę robić JK 😂
wątek zamknięty
moon taki jest plan!

IskraADHD go go go! Jeżeli myślisz, że będziesz jechać z ośmiolatkami na kucykach, to… tak właśnie będzie 😁 Ekipa z naszej stajni w składzie ja lat 25 i koleżanka lat 31 BARDZO wyraźnie zawyżała średnią wieku. Ale zabawa była super!
wątek zamknięty
IskraADHD, toś ty taka młoda? O matko xD ja mam 34 (prawie) i rozważywszy wszystkie za i przeciw w mękach i bólach zbieram się do JK i do BOJ, bo aż wstyd, ze tyle czasu się do tego zabierałam.
wątek zamknięty
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
30 lipca 2022 21:59
infantil, gratulacje 😍. Miło patrzeć jak się rozwijacie.
Tymczasem Rozkruszek sprzed deszczu. Ostatecznie zmoklismy, ale niech pada. Cieszę się z każdego deszczu.
IMG_20220730_213645.jpg IMG_20220730_213645.jpg
wątek zamknięty
uszatkowa   Insta: kingaielif
01 sierpnia 2022 09:47
infantil, kiedyś przejmowałam się tym, że jadąc na zawody towarzyskie z niskimi klasami będę rywalizować z dziećmi, że to nie miejsce dla mnie, że powinnam być już gdzieś wyżej. Na szczęście mi przeszło, najlepsze uczucie to pozbyć się myślenia, że coś się powinno. 🙂
wątek zamknięty
uszatkowa Ja to się śmieję, że jak już zacznę jakiekolwiek zawody jeździć, to to będą właśnie towarzyskie LLki z 12latkami 😀 I spoko! Ten koń to jest spełnienie moich dziecięcych marzeń, więc wszystko pasuje.

Muchozol2 dziękuję! 🌻

To znowu ja, więc jak będziecie mieć mnie dość, to mnie pogońcie z tego wątku.
Ale jaram się! Tak fajnie mi się ostatnio z Dżonsem skacze, zaczynamy już trochę wyższe i trudniejsze rzeczy i nawet dajemy radę. W sumie rok temu nie powiedziałabym, że dojdziemy do takiego poziomu, bo wtedy to ja walczyłam o przeżycie i dobry najazd na drąg stanowił wyzwanie.
To wrzucam latającego konia Dżonsa 🦄 Im wyżej i trudniej się robi, tym on bardziej pokazuje, że ma potencjał na więcej i towarzyskie LL to wcale może nie być limit jego możliwości. Ale moich raczej tak 😅

9028087A-8A17-478B-9C8C-20F2E2CF7470.jpeg 9028087A-8A17-478B-9C8C-20F2E2CF7470.jpeg
D0B9C3A7-8D56-4326-814C-9951273F6077.jpeg D0B9C3A7-8D56-4326-814C-9951273F6077.jpeg
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2022 18:34
Ja Wam powiem, ze lubię jeździć i trenować, ale najbardziej to lubię spacerować. Jechać sobie stępem, jak jest cisza, spokój, ptaki śpiewają.
EC9EC1DC-F64A-4E3D-A3F3-887AA4A23133.jpeg EC9EC1DC-F64A-4E3D-A3F3-887AA4A23133.jpeg
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.