PSY

smartini, dzięki, poczytałam.
Zamówię wpierw saszetce żeby zobaczyć czy on to będzie chciał wogóle.
I liczę, że koniec sierpnia nie będzie już tak gorąco na ansze zawody.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lipca 2022 17:00
JARA, a jakiego masz psa? Na krótkowłosych to obroża ma szanse działać. Ja np. mam takiego futrzaka, że nie ma szans 😅

Obecnie mam tylko bulla i faktycznie tu krótka sciersc, ale lata również używałam na futrze ala malamut i również działało 🙂
U mnie na psa z bardzo obfitą sierścią Kiltix i Foresto kompletnie nie działały. Był na Bravecto i było ok, chociaż zdarzało mi się znaleźć wbitego. Teraz na innym psie, też długi włos, ale nie tak obfity mam Simparice i re-we-la-cja. Ani jednego wbitego kleszcza, czasami jakiegoś suszka znajdę. Warto dodać, że my codziennie łąki albo las, od groma jest kleszczy.
Kleszczy jest tyle, że nawet ja miałam na tyłku wczoraj wbitego 🤣
Mi Simparica działa też bardzo dobrze , odpukać.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 lipca 2022 14:38
Barfiarze, czy mięso z AS-polu jest ok?
madmaddie, z tego co widziałam.na grupach to bardzo nie ok.
rudziczek   Małe i duże.
26 lipca 2022 05:53
madmaddie
Nie kupuj. Moje psy tego nie chciały jeść🙁
Możecie polecić jakąś dobrą obroże elektryczna którą można ustawić tak, żeby pies nie mógł się oddalać od nadajnika na więcej niż x? Mam psa ze zdolnością teleportacji na drugą stronę ogrodzenia, podlozylismy już nawet słupki betonowe pod bramy, żeby nie szła pod spodem, tylko był problem z przejazdem, a pies i tak rano znalazł się za ogrodzeniem
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2022 16:29
Perlica, rudziczek, dzięki, zostanie mięso by Kaufland w takim razie 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lipca 2022 19:25
karolina_, to czego szukasz to elektryczne ogrodzenie, wiem, że dogtra takie ma. W kontekście takich obrozy firmy na jakie warto patrzeć to: Dogtra, Educator, Garmin.
Tylko weź pod uwagę że sa psy, na których nie robi wrażenia poziom 127 w dogtrze treningowej:P
madmaddie, ja nie bardzo mam inne wyjście, poza zamknięciem jej w kojcu i słuchaniem wycia. Mój pies dziś dokonał niemożliwego i upolował jednorozca - dziecku sąsiadów z basenu w ich ogródku. I takie ucieczki są non stop
karolina_, upolował jednorożca 😁 umarłam
A to jest Malina jak pamiętam?
Perlica, tak... Kiepski pomysł to był, ale oddać się nie udało

madmaddie dzięki, poszukam. Tam trzeba wkopywac drut?
karolina_, znajomy ma obrożę taką dla Azjaty , bo nie ma fizycznego ogrodzenia, więc spytam.
Na pewno on nie ma żadnego druta , tylko bazę ma w przedsionku na pierwszym piętrze w mieszkaniu.
Perlica, dzięki, daj znać jak to wygląda.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lipca 2022 19:00
Maliniak poza kontrolą to proszenie się o kłopoty...
Wojenka, dlatego szukam obroży
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lipca 2022 12:01
karolina_, a oprócz prądu wdrażacie treningi i pracę? może przyzwyczajenie do kojca by było dobre?
karolina_, po wypadku sprzed kilku dni, kiedy dwa maliniaki zagryzly rowerzyste, to na Twoim miejscu trzymalabym psa w domu albo kojcu do czasu rozwiazania problemu.
Briliante, niezła akcja, psy zwiały gościowi i cyk siedzi w areszcie.
Kto by przypuszczał, że zwieje ci pies i akurat kogoś zagryzie. Makabra, bo jednak nie zdarza się często takie zagryzienie.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lipca 2022 12:22
Perlica, no jak się ma maliny które nie tolerują ludzi, to się właśnie myśli o milionie takich pkolicznosci
madmaddie, a skąd wiesz, że one nie tolerowały ludzi?
Perlica, no tak, musiały tolerować skoro zjadły...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lipca 2022 12:51
Lubelszczyzna to zagłębie pseudo malin, tam zamiast na grzyby do lasu, chodzi się na malinois.
https://www.facebook.com/groups/843633745757450/posts/5256314411156006/


Briliante, niezła akcja, psy zwiały gościowi i cyk siedzi w areszcie.
Kto by przypuszczał, że zwieje ci pies i akurat kogoś zagryzie. Makabra, bo jednak nie zdarza się często takie zagryzienie.

Perlica, dlatego trzeba mierzyc sily na zamiary i byc odpowiedzialnym za swoje zwierzeta. Ja mialam labradory i na szkolenie PT poszlam.
Straszna smierc i wielkie nieszczescie dla rodziny.
maiiaF, nie do końca rozumiem.
Dwa psy to sfora, więc zachowują się inaczej niż pojedynczy pies. Jeden dał sygnał do ataku, bo gość jechał na rowerze , czyli w mniemaniu sfory uciekał i wiadomo co było dalej. A że Malina lubi gryźć to stała się tragedia. Mógł to być przypadek straszny po prostu.
Znam kilka Malin ,mój pies ma wśród swoich kolegów i one się nawet z moim bawią, a on delikatny. Tylko zawsze pod nadzorem, bo się potrafią nakręcić na zabawę mało delikatną.
No i nie ma wyników sekcji jeszcze, może gość umarł na zawał z powodu ataku, a nie upływu krwi.
Briliante, nie rozumiem co ma labrador do tego ? To prawda, że to jedne z bardziej skrzywdzonych ras , bo zatuczone obserwuję na osiedlu, tylko na smyczy , niewychowane, ciągnące jak parowozy, ale w dużej większości miłe , nawet samce do mojego samca.
Każdy psa powinien wychować, nawet Chi, tyle że jak Chi zwieje to nikogo nie zabije.
madmaddie, dzięki, jestem na grupie Holendrów i Belgów, ale tego nie widziałam.
Jest tam update. Czyli już wszystko wiadomo jeśli to prawdziwe info.
Briliante, w domu nie ma szans, kojca nie mamy i cały czas się wahamy czy go robić - raz, ona strasznie płacze jak się ją unieruchamia (wycie jest nieziemskie), dwa jak wypuszczę albo ucieknie z kojca to już jej mogę nie złapać kolejne parę dni, bo jest bystra i kuma że złapanie = unieruchomienie na jakiś czas. Doraźnie jak muszę zapinam ja na łańcuch, ale to na godzinę czy dwie max (głównie jak idę jeździć). Ona nie jest agresywna do ludzi, złodzieja by zabiła ale psią miłością (niestety). Ucieczki są problemem nie przez agresję, a przez to że zdarza jej się coś zniszczyć u sąsiadów jak do nich poleci. I zdecydowanie trzeba jej te ucieczki ograniczyć, sąsiedzi mają też malutkie dzieci, a ona nie agresywnie ale i w zabawie może im krzywdę zrobić np skacząc na nie
Dla ułatwienia screen
Screenshot_20220728-134828_Facebook.jpg Screenshot_20220728-134828_Facebook.jpg
Perlica, chodzilo mi o to, ze kupujac psa trzeba wiedziec co sie za dana rasa kryje.
Ja wybralam labradora, bo wczesniej duzo o roznych rasach czytalam i wiedzialam, ze z takim psem poradze sobie i ja i moi rodzice, z ktorymi wtedy jeszcze mieszkalam. Dlatego tez poszlam z nim potem na kurs, zeby mozna go bylo normalnie odwolac i zeby chodzil na smyczy, a nie ciagnal. Moj byl w wersji fit 😉
karolina_, Ty wiesz, ze Twoj pies nikomu krzywdy nie zrobi, inni tego nie wiedza i moze sie stac krzywda psu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się