Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Aleks, potwierdzam 🙂
Mój koń je sieczkę Agrobs, ale pod warunkiem, że ją zwilżę wodą. 😐
To ja polecam Spillersa. Taniej niż Dengie, a jakość top.
A co możecie polecić jako dodatek typowo energetyczny? Jednemu koniowi chciałabym trochę tej energii dodać, ale nie mam pomysłu w sumie w jakim kierunku pójść. Je owies z sieczką i witaminami Derby Sport, ale te się kończą i myślę o innym dodatku, owsa więcej dokładać nie chcę.
Moon   #kulistyzajebisty
23 lipca 2022 19:52
NowaJa, w tym wątku już się przewijały kilka razy typowe energole - z tych co ja karmiłam dobrze wypadał Structur Hippolyta, musli Torpeda Nutri Horse’a, FitMix Saracena i balancer energetyczny Saracena.
NowaJa, może olej?
mindgame, hmm, olej zawsze mi się kojarzył bardziej z podtuczeniem, a tego nam nie trzeba, bo jest w sam raz.
Moon, nie chciałabym go stawiać na gotowa paszę, bardziej zależy mi na dodatku, czyli właśnie jakiś balancer/witaminy bardziej energetyczne, albo coś w tym stylu.
Niestety czeka mnie i mojego konia długi okres samego stepa, dlatego szukam jakiejś paszy bez owsa, niskoenergetycznej która pomoże nam w tym czasie .0245627520171E+34;
Znalazłam nuba cool musli 2g, karmił ktoś tym podczas kontuzji konia? A może macie coś innego sprawdzonego co w miarę dobrze działa na głowę?
Dodatkowo jeśli ktoś byłby w stanie polecić mi coś na uspokojenie to byłabym również wdzięczna. Aktualnie myślę aby dawać CBD z horseline, nic lepszego nie znalazłam 🙁
arlyn, polecam obcięcie treściwego do minimum. Na uspokojenie easy ride albo sedalin w paście od weta. CBD z horseline działało u nas słabo i nierównomiernie.
arlyn, ja karmię obecnie vital fiber musli hippolyta - mam konia, który jak tylko ma choć ciut powyżej energii minimalnej w paszy to zaczyna cudować a ma chodzić grzecznie stępem i nie świrować. Tego dostaje 3 miarki dziennie (2.4kg) i jest luz a wygląda bardzo ładnie. Najchętniej bym mu obcięła treściwe całkiem ale niestety samego siana nie chce zjadać tyle, żeby wyglądać lepiej niż wieszak 😉.

CBD jakbym miała dawać to raczej olejek w kroplach i to dobry - opłaca się sporo lepiej niż to z horseline. Poszukaj, często apteki robią.
mindgame, sedalin to chyba już taka ostateczność.. Dopiero zaczynamy 3 tydzień stępa a przed nami 4 miesiące 🙁 wgl sedalin można dawać tak codziennie i nie rozwalę tym żołądka? To już takie pytanie na przyszłość gdyby było bardzo źle 😅

epk, ooo, ta pasza ma mniej energii strawnej niż ta z nuby więc chyba zamówię i zobaczymy jak będzie nam działać na tym.. Dzięki bardzo!
arlyn, ja w trakcie kontuzji dawałam Structovit Mastersa.
arlyn, można, są u nas konie ktore miały w swojej historii taki rozruch. Co prawda nie na samego stępa, to zwykle idzie u koni ogarnąć, ale jak już się zaczynały kłusy pod siodłem to szedł w ruch sedalin.
arlyn, u mojego po operacji nogi CBD zadziałało świetnie. Koń wyluzowany i totalnie pod kontrolą.
Fokusowa, my mamy zniżkę na horseline z tego programu stajni owego - 20% więc zamówię sobie to mniejsze opakowanie na próbę i może akurat będzie jak u Ciebie.. Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi!
A ile tego CBD dawałaś żeby było okej? Bo tam chyba od 40g-180g można dawać 🤔😅
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
25 lipca 2022 13:07
arlyn, Hempqualizer na wyciszenie to sztos! Jak chcesz więcej info pisz na priv. Przetestowałam już na 3 różnych koniach. Kod rabatowy HORSE15 daje rabat 15% Preparat jest w dwóch wersjach, wersja z plusem ma chyba najwyższe stężenie CBD że wszystkich suple dostępnych na rynku. Plus ma melisę, więc serio działa.
Jeśli chodzi o karmienie to polecam pasze Sereen z Mastersa. Fajny skład, gruby granulat i chętnie jedzona. Jest też w wersji musli
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 lipca 2022 13:10
A czy to CBD działa też tak, że koń "oklapnięty" jest? Czy tylko mniej się stresuje? Zastanawiam się czy swojemu nie dawać, ale boje się że mi obetnie cug.
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
25 lipca 2022 13:41
Nie jest zamulony. Mój szkap ma takie fazy nakręcania się i wtedy np. zaczyna gryźć wędzidło, płoszy się trawy i jest tykającą bombą. Dostaje wtedy 1ml Hempqualizer+ na 30 minut przed jazdą i mam fajnie pracującego zwierza, nastawionego na robotę, a nie szukającego guza. Wcześniej musiałam go bardzo długo rozprężać zanim wszedł na kontakt, rozluźnił się i skupił na robocie. Teraz już w stepie jest gotowy do pracy.
Stosowałam też u dwóch koników polskich przed jazdami dzieci i konie złoto, bez kombinowania, dzieciaki spokojnie mogły jeździć w 3 chodach, a konie szły chętnie. Koniki polskie na dawce 1ml ale wersji bez plusa.
zembria, mój był normalny, ale bez ekstra jobla od zamknięcia w boksie/na kwaterze. Zachowywał się tak jakby nic się nie działo i wychodził normalnie.

arlyn, zaczęłam 40 i co 3 dni zwiększyłam bodajże do efektu jaki mnie satysfakcjonował. Stanęliśmy chyba na 60? Jakoś tak. Na opakowaniu jest opisane jak zwiększać dawkę.
A w jaki sposób podajecie olejki CBD, do pyska?
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
26 lipca 2022 20:20
Tilitula, olejki nie są kompletnie opłacalne w przypadku koni. Dawki na konia to 50 do 100mg. Hempqualizer jest w strzykawce do pyska, CBD z Horseline to pelet, są jeszcze tabletki. Olejków nie poleca dla Koni sam producent, bo niskie stężenie
Potrzebuję granulat typu build-up, bezzbożowy z obniżoną skrobią i cukrem. Widział ktokolwiek coś takiego? xD
uszatkowa   Insta: kingaielif
28 lipca 2022 00:48
Czym dosmaczac paszę? Mam mega wybrednego konia i 6 worków paszy którą średnio je 😅. Kolację w nocy wyskubie na raty, pozostałe posiłki część zje, część rozsypie. Zrezygnowałam już z sieczki bo jej się nie chciało wybierać paszy spomiędzy sieczki którą uporczywie zostawiała. Na początku działało tarkowanie marchewki ale teraz już też straciła zainteresowanie. Ma duzo trawy i siana ale to młody, rosnący koń więc chciałam żeby jadła choć trochę paszy dedykowanej.
uszatkowa, sprzedać paszę i poszukać takiej, która podpasuje.
Na mokro spróbuj.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 lipca 2022 09:13
Można dosmaczyć miodem.
Aleks, dorzucanie młodemu koniowi cukru na codzień nie jest korzystne. Poza tym jak teraz będzie jeść tylko paszę z miodem, to co w dorosłym wieku?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 lipca 2022 11:04
No ja nie sugeruje by dosładzać słoik miodu tylko o łyżeczkę od herbaty, albo i nawet pół łyżeczki, wydawało mi się to jasne. Można rozpuścić w ilości wody tak by zwilżyć paszę. Podniesie walory smakowe, ale zawiera także duże ilości mikroelementów takich jak potas, chlor, fosfor, magnez, wapń i żelazo. Znajdziemy w nim także witaminy A, B1, B2, B6, B12, C oraz biotynę.

Już nie dajmy się zwariować .... bo za chwilę oddychanie będzie szkodliwe ....

anetakajper   Dolata i spółka
28 lipca 2022 11:13
A najlepszym lekarstwem jest zmiana paszy na owies/jęczmień i dorzucenie odrobiny niedobrej paszy 😉 u mnie to działało na każdym koniu
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lipca 2022 11:28
Ja bym bardziej niż słodziła, to posoliła 😉 Większość młodych koni nie przepada za słodkim smakiem, uczą się go z czasem lubić, ale nie jest to instynktowne, słony tak. Ale najbardziej poleca mieszać pasze właśnie z czymś co je chętniej i powoli zmieniać proporcje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się