ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Post został usunięty przez autora
halo,

Na chwilę obecną w naszym kraju wciąż mamy stan zagrożenia epidemiologicznego, poniżej przesyłam informacje

Na podstawie przepisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, od dnia ogłoszenia danego stanu, zawiesza się wykonywanie następujących obowiązków dotyczących:

badań okresowych pracowników, którym podlegają na podstawie art. 229 § 2 zdanie pierwsze ustawy Kodeks pracy),
wydawania przez pracodawcę skierowań na badania okresowe na podstawie art. 229 § 4a Kodeksu pracy),
badań okresowych po zaprzestaniu pracy w kontakcie z substancjami i czynnikami rakotwórczymi lub pyłami zwłókniającymi lub po rozwiązaniu stosunku pracy, jeżeli zainteresowana osoba zgłosi wniosek o objęcie takimi badaniami na podstawie art. 229 § 5 Kodeksu pracy).
Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, w przypadku gdy nie zostanie ogłoszony stan epidemii albo po odwołaniu stanu epidemii, pracodawca i pracownik są obowiązani niezwłocznie podjąć wykonanie zawieszonych obowiązków i wykonać je w okresie nie dłuższym niż 180 dni od dnia odwołania danego stanu.

Orzeczenia lekarskie wydane w ramach wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich, których ważność upłynęła po dniu 7 marca 2020 r., zachowują ważność, nie dłużej jednak niż do upływu 180 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego, w przypadku gdy nie zostanie ogłoszony stan epidemii, albo od dnia odwołania stanu epidemii. Zawieszenie nie obejmuje wykonywania badań wstępnych oraz badań kontrolnych.
Do badań sportowych było oddzielne info, ale możliwe że analogiczne.
Czy nadal należy mieć ubezpieczenie przy wykupie licencji?

Dobra już wiem, że trzeba, bo trzeba załączyć do wniosku.
Buty dla koni- wiem, że nie są dozwolone w przepisach ujeżdżenia. Do kogo powinnam się zgłosić po zgodę na startowanie w butach? Czy mogę taką zgodę uzyskać przed zawodami?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 lipca 2022 06:59
kamcia665, jakbyś uzyskała jakąkolwiek odpowiedź to daj znać 😉
Może jakaś dużą petycja do PZJ o zmianę w tym przepisie? Skoro można startować w podkowach, podkowach klejonych to czemu nie w butach?
Pati2012, w skokach i WKKW można już startować w butach. W ujeżdżeniu buty mają wpływ na ruch i są traktowane jak ochraniacze... w ochraniaczach nie wolno jeździć czworoboków.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 11:26
Trochę to nie fair, podkowy też mają wpływ na ruch 🤷
zembria, ale w kaloszkach nie wystartujesz. Poza tym co roku są koncerencje konkurencji - proponuję się zalogować i porozmawiać o propozycjach zmian w przepisach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 11:32
_Gaga, Mi to do niczego nie potrzebne, ani nie startuję, ani koni nie mam podkutych 😉 Stwierdzam tylko fakt, że ten przepis jest nie fair i nie przemyślany chyba za dobrze.
Dlaczego nie fair? W ujeżdżeniu nie wolno stosować żadnych ochraniaczy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 11:39
_Gaga, Ale wolno w podkowach, nie raz był podnoszony temat, że podkowy zmieniają ruch, że staje się bardziej ekspresyjny. Dlatego mówię, że to nie fair, bo i jedne i drugie zmieniają nieco ruch, a w jednych wolno, w drugich już nie.
zembria, tylko but jest nie tylko pod kopytem...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 12:32
_Gaga, A jakie to ma znaczenie, czy wyłącznie pod kopytem, czy zachodzi na puszkę?
Ma
Nie można jeździć w kaloszkach... a buty są zbliżone budową
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 13:15
_Gaga, ok, ale dlaczego, ja o jakieś usazadnienie, czy wyjaśnienie pytam, bo nie wiem.
Nie wiem
Nie sędziuję ujeżdżenia
Nie piszę przepisów
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 13:27
...W ujeżdżeniu buty mają wpływ na ruch i są traktowane jak ochraniacze....
_Gaga, Myślałam, po przeczytaniu tego, że głównym powodem jest wpływ na ruch właśnie. Dlatego się zdziwiłam, że jedno wolno a drugie już nie.
zembria, - ochraniacze i kaloszki zaburzają percepcję oceny ruchu. Czasami ustawienie kopyta jest istotne, kaloszek czy but zaburza to wizualnie. Taki "przeprost" można by tym zamaskować np (wrzucam grafikę, bo nie wiem jak to przetłumaczyć fachowo, pewnie zobaczysz o co mi chodzi 😉) W razie wątpliwości powinno się sędziować na korzyść zawodnika, co może być nie do końca fair dla pozostałych. Sędzia nie ma podglądu na slow-motion, ocenia tu i teraz, nie zawsze wizja jest perfekcyjna (ustawienie budki względem ruchu, słońce itd). Dodatkowo czasem błędów w ruchu nie widać, a słychać, np konia kopiącego się po nogach. But może to pomóc wygłuszyć (a podkowa pogorszyć).
Dodatkowo niezbyt uczciwe osoby potrafiły coś-niecoś powsadzać lub posmarować pod rzeczy na nogach. Obowiązek jechania bez niczego zniechęca do takich praktyk (a jak czasami widać, niestety skur... z elektrycznymi ostrogami i innymi ciekawostkami ciągle się zdarzają). Zakładam, że co bardziej kreatywni w but też by nawtykali 😒
To takie moje obserwacje, dlaczego but może być problemem. Kto wie, może w przyszłości podejście się zmieni 😉 Pewnie, jakbym miała konia chodzącego w butach to też bym była za dopuszczeniem ich.
W skokach jest tak trochę wiecie, spadło to spadło, nie ważne czym zachaczył 😜 Ujeżdżenie jest gorsze do oceny.
Screenshot_20220726-133739_Chrome.jpg Screenshot_20220726-133739_Chrome.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2022 14:10
keirashara, Oki, kumam, że zasłaniają w jakiś sposób. Choć sporo jest już takich minimalistycznych, poniżej koronki. Ciekawe jak się to z czasem rozwinie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 lipca 2022 16:21
A jak z formahoof ? Generalnie jest to coś co zakłada się na kopyto i można by porównać do buta typu scoot. No może do środka lub pod kopyto nic się nie włoży, ale z zewnątrz już można by powiedzieć, że potrafi zakłócić jasny odbiór. Rzuciło mi się dziś w necie, że za granicą ujeżdżenie w formahoof można jechać.
Mam pytanie podchwytliwe. Czy może mi ktoś wyjaśnić na podstawie jakich przepisów zaistniała następująca sytuacja:

Zawodnik wystartował 2x w zawodach regionalnych w P klasie (pierwsze zawody ujeżdżeniowe w życiu). Poszło mu bardzo dobrze, miał 4x wynik powyżej 62%. Złożył papiery do OZJ o przyznanie III klasy i BUM dostał od razu II klasę!

Nie zrozumcie mnie źle- cieszę się szczęściem kolegi, ale trochę przykro mi się zrobiło, że ja się szarpię i męczę w C klasie, startuję od trzech lat. żeby tą dwójkę zrobić. A tu taki szczypioreczek pyk i ma II klasę po pół roku treningów ujeźdźeniowych😉 Jak bym wiedziała, to bym sobie dalej P jeździła😀

Tym bardziej nie czaję w ogóle takiego kryterium przyznania klasy. II klasa sportowa daje uprawnienia do CC. Między P a CC jest gigantyczna przepaść- jak starty w P klasie mają sprawdzić czy dany zawodnik jest gotowy na CC?
rudziczek, ja sama zrobiłam II klasę na Nkach kiedyś. Będziesz miała w przepisach wymogi na daną klasę.
rudziczek, - tak, jadąc P/N można zrobić II klasę w ujeżdzeniu. Nie pytaj o logikę, ale można 😝
Myślę, że w ujeżdzeniu w CC to się jednak niezbyt da na dżygita 😅
keirashara, ale jak? Wg tabeli na II klasę musisz jeździć Nki, nie P...
_Gaga, - a to sorry, widać zmienili. Kiedyś na pewno szło P-tkami zrobić, bo sama się pilnowałam, żeby móc AMP-y amatorów jechać 😅
Czy jeśli jeździec nie startował około 10 lat w zawodach to musi ponownie się zarejestrować i wykupić licencję czy tylko wystąpić o licencję? 🤔
To zależy czy klub ten sam. Przejście na "indywidualnego" wymaga rejestracji, jest traktowane jak zmiana barw klubowych.
halo, Muszę sprawdzić czy klub nadal funkcjonuje czy zrezygnowali z opłacania składki i zostali tylko jako stajnia hodowlana.
Sprawa się komplikuje, bo potrzebuję zebrać informacje nt startów za zachodnią granicą. Mam dzwonić w tej sprawie do swojego WZJ czy do PZJ?

A tak w ogóle ma ktoś doświadczenie w startach w Niemczech, jeśli chodzi o ujeżdżenie? Żeby nie zaśmiecać wątku może być na priv.
19tedei, Pewnie KaNie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się