Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Lalson Ada Majocha zrobi takie zdjęcia bo sama również struga. Ale tanio nie będzie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 maja 2022 07:11
Jakie opinie o weterynarz Żaneta Suchta? Koleżanka chce zbadać klacz przed kupnem pod kątem rozrodu. Sprzedająca dała kontakt do niej. Może możecie polecić kogoś do takiego badania, kto dojedzie w okolice Ostrołęki?
Lalson - dr Ela Suchorska
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 czerwca 2022 06:25
Kogo najlepiej wziąć w Mazowieckim albo gdzie zawieźć na USG macicy i jajników?
Potrzebuję weterynarza. Okolice Żółkiewki i Krzczonowa (lubelskie). Podejrzenie zołzy. Znacie kogoś?
Hermes, Dr Jagusiak jak ma miejsca
Hermes, lek. wet. Romana Łuczaka.
Kto jest w pl specem od stawu krzyżowo-biodrowego?
Diagnoza kulawizny , jesteśmy na Śląsku. Wieźć do Przewoźnego? Ma ktoś namiary i doświadczenia z klinika w Brnie? To sporo bliżej od nas. Ortopedzi mają terminy za miesiąc, to wolę spakować i podjechać na diagnostykę
Cyśka   Załoga G :D
18 lipca 2022 18:50
kivik, nie znam kliniki w Brnie, ale widziałam dużo poleceń i miałam okazję obserwować pracę dr Jakuba Plachy z kliniki w Hermanuv Mestec, może macie jeszcze bliżej?
Cyśka, Henklewski go polecił, tam też mamy prawie 400 km.
Jaka klinika w zachodniopomorskim do kolki?? Gdzie w razie wu się udać?? Narazie sytuacja opanowana.
siwaaa, z zachpomu to Niemcy lub Buk najszybciej.
Przewożny raczej kolek nie bierze, jest jeszcze klinika dr. Stachowiaka koło Gniezna
Jest dwóch Stachowiaków koło Gniezna - jeden w Kiszkowie, a drugi w Jankowie dolnym.
Dziękuję. Za chwilę usiądę i oblukam każda klinikę /stronę. Pozapisuje nr. Na szczęście na te chwile jest ok
W DE najblizej zachodnio pomorskiego to chyba Demmin. Ktore z calego serca polecam.
Nie znam, ale będę lukac. Mam znajomych Niemców koniarzy to też łatwiej by było.
A tak w stronę Gdańska jest coś?
siwaaa, nie ma
blucha, z zachpomu do Gniezna daleko i kiepskie drogi. A od nas sporo koni z kolką jeździ do Buku, więc chyba jednak przyjmują takie przypadki... o i poza Demmin, które ma różne opinie - do Buku najbliżej i ekspresówką pod same drzwi prwie podjeżdżasz...
Dziękuję _Gaga. Na szczęście nie miałam okazji nigdy szukać kliniki. Ale wczorajszy dzień zmienił to. Jest już dobrze, ale na przyszłość wolę wiedzieć Gdzie szukać pomocy.
z lubuskiego w przeciągu kilku miesięcy od 3 osób słyszałam że zostali poinformowani ze oni ( Buk ) kolek nie przyjmują, może to zależy od nawału innych przypadków a może od tego kto ,,odsyła,, 🙁 nie wiem, sama na szczęście tfu tfu nie musiałam korzystać wiec napisałam to co usłyszałam. a co do ,,najbliższa,, w tamtym roku znajoma w potrzebie obdzwoniła wszystkie w Polsce, nawet te najbardziej oddalone, nikt nie chciał przyjąć , wszyscy byli zawaleni pacjentami, dlatego warto mieć na podorędziu i te dalsze, żeby w czarnej godzinie nie zostać z palcem w d...e i umierającym koniem w stajni.
_Gaga,
Demmin i jeszcze jedna klinika ( ta 2 tylko lajtowe przypadki ) leczą wszystkie nasze konie. Tylko w tym roku wiozlam do kliniki w Demmin 6 koni , na operację i diagnostykę. Wszystkie są albo zdrowe albo mają wprowadzoną widocznie dzialającą terapię. Od 3 lat ściślę z nimi współpracuję i nie mogę powiedzieć zlego slowa ( a jestem wzgledem wetów bardzo wymagająca ). Dr Anders zawsze jest mega pomocny i jeśli chodzi o diagnostyki to bardzo poważnie bierze pod uwagę to co mówi o koniu jeździec/właściciel. Operowalismy też tam rozszczep podniebienia u tygodbiowego źrebaka.Z sukcesem.
Ogolnie mam z nimi doswiadczenie przy wielu koniach przez te 3 lata i jak wiozę tam konia, to wiem że jest w dobrych rekach.
A i co wazne... w porownaniu z innymi klinikami, od Demmin zawsze dostajemy normalne rachunki i nie mamy zawału.
_Gaga, a która klinika czy wet nie ma różnych opinii? Istnieje taka?

Wiem, że ma w końcu się otworzyć klinika w Toruniu, Magdzior cos o tym wspominała, ale kiedy to nie wiem.
Koleżanki konia Buk operował jakoś półtorej tygodnia temu.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 lipca 2022 09:46
Perlica, to chyba trochę "loteria"
Może zależy od składu i mocy przerobowych, bo jakoś wiosną jedna dziewczyna, która jeszcze rok temu operowała konia w Buku z kolejną kolką była odesłana właśnie pod Gniezno
Pati2012, pewnie tak jest
KaNie, xxagaxx, zdecydowanie się z Wami zgadzam. Sama nie mam żadnego zdania o Demmin, bo (tfu tfu) nie miałam okazji sprawdzić. I fakt, że ceny czasem nawet niższe, niż w kraju. I np. I z zachodniej części zachodniopomorskiego jest tam najbliżej.
KaNie, Od nas z Nowielic wysyłali tam klacz 3 tyg przed wyzrebieniem ze skrętem j.cienkich. Źrebaka wyjeli podczas operacji (mysle, ze słuszniej byłoby wywołać poród naturalny niz szyc kolejne tkanki i zalewac jamę brzuszną syfem z macicy, ale ok), mało tego zostawili kawłek łozyska i kobyła odjechała.... Przez pierdołę, niedopatrzenie. Olewactwo.
Buk niestety w zależności od aktualnej obsady odsyła z kolką albo przyjmuje. To jest loteria i raczej obecnie szczęściem tam jest, jak przyjmą z kolką.
To jest to. Albo się uda albo nie. Kliniki blisko brak, w razie wu Poznan/Buk gdzie kolwiek aby pomóc. Fakt km mega dużo ale życie najważniejsze. I kolejny minus brak weta, dobrego weta konskiego który przyjedzie pomóc. Zwłaszcza w godzinach bardzo porannych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się