strzemiona

Poncioch, też je mam i też jestem mega zadowolona
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 lipca 2022 21:33
xxagaxx, i jak, miałaś okazje może juz?
Dzisiaj dotarły. I na razie jestem na tak. Muszę jeszcze poskakac 😁 wrzucam tez porównanie z Arenami. Widać o ile większa stopka w airsach
20220727_163323.jpg 20220727_163323.jpg
20220727_161309.jpg 20220727_161309.jpg
Oświadczam że totalnie zakochałam się w Airsach i zamierzam je zakupić 😀 ta stopka to pełen szał.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
03 sierpnia 2022 01:34
A jak amortyzacja? Nie wiem czy miałaś jakieś problemy ze stawami, ale ciekawi mnie właśnie ze względu na to.
malinowaa, no właśnie czuje się dużo lepiej, nie mam problemów jakiś większych, ale zdarzało mi się czuć kolana. Tutaj jest super. Naprawdę jestem mega zadowolona.
Już je odsyłam i czekam na moją parę 😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
03 sierpnia 2022 23:47
chyba mnie przekonujesz - chyba odeśle te Acavallo i zainwestuje 🙈 dopytam jeszcze - miałaś 0 - 30, 10-30? z ciekawości
malinowaa, weź na testy zanim podejmiesz decyzje. Flex ony też ludzie kochają, a ja nie byłam w stanie pojeździć. A model to nie wiem, ucho jest lekko skręcone że strzemię przy siodle wisi tak ze nogę wsadzasz.
xxagaxx, 00-30 😉
Problem chyba nie istniejący w skokach - stopa sporo poniżej boku konia. Czy są na rynku jakieś strzemiona, najlepiej z szeroką i antypoślizgowa stopka, ale nie jest to warunek, które są albo skątowane do środka przez asymetryczna dziurkę od puśliska, albo bardzo wąskie góra? Nie muszą być bezpieczne, mam zawsze otwarte i nasmarowane zamki od puślisk. Myślałam o Sprenger Bow Balance, tylko nie wiem czy przy ich ruchomości nie zacznie mi w tej sytuacji noga lewitować w każdą stronę
karolina_, nie bardzo rozumiem ten opis, ale są gumowe wkładki do strzemion które powodują ustawienie stopy pod kątem do środka/zewnątrz.
mindgame, we wkładkach mam rzeczywiście łydkę bliżej konia, ale bolą mnie kostki. Szukam alternatywy
karolina_, bo tak naprawdę to stopa powinna leżeć płasko tak jak by się stało na ziemi. A koń nie za niski dla ciebie po prostu?
mindgame, on jest wysoki, ale dość szczupły, więc stopa wypada mi na tej części kłody która jest okrągła w dół - efektem jest dość spory niepożądany ruch w stopie, patrz gif
ezgif.com-gif-maker.gif ezgif.com-gif-maker.gif
karolina_, - mam podobnie i też podciągam stopę pracując łydką, ale mój niski dla mnie. Kurde, nie pomyślałam o tym w ten sposób nigdy wcześniej, że może strzemieniem 😮 Daj znać jak uda Ci się to jakoś rozwiązać 🌷
keirashara, właśnie kombinuje, bo na tłustej trzylatce moja stopa nie lewituje a tu trochę tak. Jeszcze to jest taki koń, że lewitacja musi wynosić zero żeby założyć ostrogi, bo nieplanowe uzycie może się skończyć wyskokowo
karolina_, - no jak ja patrzę na swoje foty to momentami mam obrzydliwie piętę w górze, na filmie nie ma tego efektu, trenerka się nie czepia, ale na złapanym kadrze jest widoczne. Nigdy nie skojarzyłam tego z średnim wzrostem mojego przygrubego kucyka, ale jak patrzę na dzierżawionego to nie ma tego efektu. Gdzie muszę dużo więcej go pompować i na pewno więcej pracuję nogami... no ale jest wyższy.
A ponoć długie odnóża do jazdy to zaleta... 🙄
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2022 07:50
odkopuję, bo mam taką ciekawą refleksję 🤣
Zaczęło mi być niewygodnie w moich Arenach. A to stopa mi się przekręcała, że lewy achilles mnie bolał, a to se przytarłam łydkę puśliskiem. Generalnie jakoś nie mogłam se znaleźć miejsca, mimo, że Kulisty ostatnio bossssko pracuje, "bansuje" ciałem i plerkami, że nic tylko jeździć. <3
W dodatku koleżanka jeżdżąc Kulistego, mówiła, że... w stępie (!) wypadała jej jedna stopa ze strzemienia 🤷
Wobec powyższego, wróciłam do starych dobrych Silków. No i OMG, zabijcie mnie, toćto TYLKO kawałek plastiku z tarką, a jest tak zbalansowany i wyważony a przy tym lekki, że no... eureka. No i stopka w porównaniu do Aren jest o wiele szersza, aż mi na początku dziwnie... stabilnie (!) było 😲 No i już niosąc siodło, czuję, że jest ono lżejsze.
Także, na tę chwilę wyleczyłam się skutecznie ze wszystkich wynalazków strzemieniowych 😝
Moon, oprócz wagi to naprawdę musisz spróbować Airsow. Dla tej stopki
Szukam amortyzujacych strzemion dla nastolatki. Rozmiar stopy 37. Czy znajdę cos wartego uwagi do ok. 500 zł.
Mam pytanie. Czy ktoś z Was jeździł w takich strzemionach, ale bez tej bocznej gumki? Że jednej ścianki po prostu nie ma? Czasami gdzieś na tik toku czy instagramie przewijają mi się takie strzemiona otwarte z jednej strony, ja miałam kiedyś niefajny wypadek właśnie z utkniętą stopą w takich strzemionkach z gumką, która wyskoczyła dopiero po chwili. Myślicie, że jest sens ją po prostu zdjąć? Aktualnie i tak nie jeżdżę, w siodło wracam dopiero na wiosnę i myśle czy jest sens kupować czy zostać z koszyczkami, którym też tak średnio ufam :/
obraz_2022-11-23_191015812.png obraz_2022-11-23_191015812.png
Moon   #kulistyzajebisty
23 listopada 2022 19:16
Koniuszek, moim zdaniem mylisz modele strzemion - na instagramie widzisz zapewne strzemiona Ophena: https://ophena.com/products/ophena-s które działają tak, że w but wkłada się magnetyczną wkładkę i dzięki temu strzemię się przyciąga z butem.

Strzemiona na Twoim zdjęciu to zwykłe strzemiona bezpieczne z gumką, która teoretycznie, przy upadku powinna pęknąć/ustąpić, a Twój wypadek pokazuje, że teoria sobie, a życie sobie. ;-)
Aaaa rozumiem, właśnie tak coś czułam, że utrzymanie nogi może być cięzkie bez tej jednej ścianki haha
No trudno, dziękuję, pokombinuję dalej😀
Koniuszek, ciekawe co piszesz o tych strzemionach z gumką, zawsze wszyscy narzekali, że te gumki rwą się lub spadają i gubią praktycznie same z siebie, a tu taka nie fajna sytuacja.
Też miałam jakiś czas temu dylemat nad strzemionami bo mam kulbaki wojskowe w których zamki nie otwierają się wogóle ( w kulbace rosyjskiej zamki to po prostu prostąkątne dziury w ławkach), stanęło na strzemionach islandzkich, chyba tak się fachowo nazywają. Wzięłam takie bo tu nie ma mechanizmu, który mógł by nie zadziełać, acz kolwiek nie miałam okazji sprawdzić jak działają w razie upadku... i oby tak zostało. Chodzi mi o dokładnie takie strzmiona https://allegro.pl/oferta/strzemiona-bezpieczne-12cm-11801626067
MATRIX69, kurczę... ja jeżdżę zawsze (nie skaczę) z otwartymi zamkami...

Ale mam obsesję trzymania nogi płytko w strzemieniu... co się mści na jakości mojego dosiadu.
Jak znajdę kiedyś fajne wypinane strzemiona z puślisk to pewnie kupię bo niestety siodła historyczne nie spełniaja dzisiejszego bhp. Mam nadzieję, że nigdy nie będę miała takiej akcji i nie będę musiała sprawdzać. W ostateczności zostaje kaskaderka jak już się spadnie, obracanie się i nadzieja, że koń szybko się zatrzyma zeby się uwolnić. Dobra kończe temat, bo mi się jakies czarnowidztwo wkreca, potem się będę w lesie cykać 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 listopada 2022 13:38
MATRIX69, a kwik out widziałaś?
zembria, dzięki, popatrzę i poczytam, chyba, że ktoś ma i zechce się opinią tutaj podzielić.
Miałam Kwik out'y
Dla mnie za ciężkie zdecydowanie, a lubię ciężkie strzemiona... nie miałam okazji sprawdzić, czy mechanizm działa 😉
Ale jak ktoś lubi klasyczne i ciężkie strzemiona - będą ok.
_Gaga, dzięki za opinię, a tak czysto teoretycznie czy ten mechanizm w strzemieniu ma się szansę zaciąć i nie zadziałać od błota lub piasku, czy jest tam na tyle miejsca żeby wlazł brud i się zatarło? Powiedzmy taka głupia sytuacja, że pojadę w teren na nie zbyt miłym koniu, który się najpierw położy z jeźdźcem w piasku a później wybryka wracając do stajni. We wszystkich strzemionach z mechanizmem otwierającym mam największą schizę,że z jakiegoś powodu ten mechanizm nie zadziała bo się zatrze. No i drugie pytanie, czy te strzemiona się w czasie jazdy same nie otwierają? Przy naciścięciu niechcący nogą na to zewnętrzne ramię strzmienia.W jakiejś sytuacj typu brykanie, że nie spadamy i nie chcemy żeby strzemię się samo otworzyło bo ono z automatu wyrzuca stopę ze stopki. Czy one się za lekko nie otwierają. Sorry,że tak dopytuję ale nie wiem kiedy będę miała okazję pomacać te strzemiona w realu i sama ocenić 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się