DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Kwagga7, nie oczekuję, że będą śliczne. Masz jakiś konkretny sprawdzony sklep szewski do polecenia? Filmików z juchcika nie oglądałam, uczę się na własnych błędach. Jakoś idzie i to coraz lepiej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 maja 2022 12:07
Gdzie kupić i jak szukać gumy na pasy do derek?
https://contents.mediadecathlon.com/m5529400/k$551b532be09fdb3a244bb3fdcd1b0f00/sq/pas-do-derki-elastyczny-start-200cm.jpg?format=auto&f=1296x1296
Pod hasłem guma tkana
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 maja 2022 16:00
azzawa, kupiłam gumę tkaną, ale jakoś wydaje mi się za cienka.
To pewnie jak z materiałem: bawełna bawełnie nie równa, kiedyś macałam takie pasy w pasmanterii i wydawały się solidne.
ponieważ forum ledwo dycha to uprzedzam, że napiszę w wątku diy i bryczesowym 😉

czy ktoś z was farbował kiedyś bryczesy? chodzi mi o takie z silikonowym lejem, mam obawy ze wrzątek + sól + ocet mogą mu zaszkodzić. Osobiście jeśli przestałby się kleić to byłaby ogromna wartość dodana, bo nie cierpię tych lepkich, ale jeśli zacznie się odklejać to już gorzej...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2022 09:59
Ja bym chyba nie próbowała, większość spiera się od samego prania.
miałam oryginalnie jasnojeansowe i sprały się już tak, że są prawie białe więc są ufajdane zanim w ogóle skończę czyścić konia, co mnie strasznie wkur**,
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2022 10:54
azzawa, jak Cie wkurza, to próbuj. I tak i tak masz już ich dość 😀
Mam dwie pary bryczesów, które nie miały firmowo silikonu - naniosłam na nie silikon. Można go kupić w sklepach plastycznych, w pojemniku z aplikatorem. To jest też rozwiązanie dla bryczesów, z których firmowy silikon się wytrał. Tylko uwaga: dość szybko złazi i trzeba od nowa nanosić. Czyli opcja raczej ratunkowa.
Melduje, że przefarbowałam bryczesy. W szale tworczym nie zrobiłam zdjecia przed czego strasznie żałuję :/. Bryczki były jasno niebieskie.
okazało się, że mają prawie 50% sztucznych włókien (farba podobno działa do 50% właśnie i przy dużym udziale sztucznych włókien może dawać efekt melanżu). U mnie nie zafarbowało się to co było przetarte (czyli rozumiem że sztuczne są w głębi a bawełna po wierzchu), ale ogólnie wydaje mi się że jest OK.
Farba o kolorze butelkowa zieleń.
20220804_131432.jpg 20220804_131432.jpg
20220804_131421.jpg 20220804_131421.jpg
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2022 17:05
I wyglądają spoko.
azzawa, a jakiej farby, barwnika używałaś? Bo mam bryczesy w nie fajnym kolorze i może jak bym zmieniła to chętniej bym je zakładała
Jak szukałam info o farbowaniu tkanin to wszędzie polecany był Simplicol, ale że nie wiedziałam czy farbowanie zadziała to użyłam tańszego, Textilcare.
Na razie na plus, bo na pewno nie oddaje koloru na skórze, ale jeszcze nie wiem jak będzie znosić prania.
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ostrzeżenie
Komentarz moderatora: Reklama
LibertyHorse, ale masz świadomość, że osppwiadasz na post z 2021 roku... (?)
Mam pytanko, chciałabym poprzyklejać sobie kryształki do skórzanego naczółka. Jaki klej będzie do tego odpowiedni? Macie jakieś doświadczenia? 😁
Jako że do szycia raczej już nie wrócę mam na zbyciu sporo materiałów do czapraków/owijek które zalegają w garażu - może ktoś by chciał?
Ma ktoś jakiś patent na naprawę kaloszkow/ochraniaczy: urwane/odprute rzepy (nie szycie ewentualnie czy da się przeszyć na zwykłej maszynie?), rozwalone ochraniacze (skorupki)-> wyrwane rzepy?
Próbował ktoś z was zrobić pakę jeździecką metalową samodzielnie?
Chodzi o coś takiego jak przerobienie szafki na narzędzia, dorobić uchwyty wieszaki i kółka?
Aniii95, narzedziowa chyba będzie za płytka na siodlo
Aniii95, ja przerabiałam, ale wysoką, biurową szafę o głębokości 80cm. Ciężko znaleźć głębokość większą lub chociaż równą te 60 cm.
Moja szafa jest genialna jako stacjonarna. Materiał jest dość lichy w porównaniu w tymi typowo końskimi, więć jeśli miałabym ją przenosić, transportować to chyba od razu do skręcania na nowo 😅
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 września 2023 13:43
Czy ktoś kupował kiedyś samemu jakiś "niekoński" olej mineralny zamiast sprayu typowo końskiego tzw. pig oil?

Zastanawiam się jednak czy ktoś próbował np. oleju mineralnego kosmetycznego albo w ogóle jakiegoś innego oleju do tego samego celu (tj. przeciwdziałaniu przyklejaniu się błota/grudzie/etc.). Butelka 500ml rasowego pig oil wydaje się być mocno przesadzona w cenie, wydaje mi się że spora część ceny w PL to import butelki z naklejka z UK a to przecież zwykły olej mineralny jest 🙃
donkeyboy, dam Ci znać za trochę, MTG mi latem eksplodowało I wylał się olej a siarka została. Planuje rozcieńczyć olejem parafinowym I zobaczyć czy będzie trybic.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 września 2023 08:46
karolina_, super to czekam na recenzję 😀
macie jakieś pomysły czym tańszym to zastąpię :
https://wsiodle24.pl/pl/p/KERBL-Szczotka-do-drapania-dla-konia/21365
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
29 września 2023 11:49
espérer, Miotłą, a dokładniej szczotką do miotły np gospodarczej 😉 wybierz sobie miękkość, długość, szerokość szczotki i przykręć do ściany 😉
Końcówkami szczotek do sedesów. Serio. Poucinać i przymocować w rządku
BUCK   buttermilk buckskin
29 września 2023 17:21
mój ubóstwiał to zamocowane w boksie, bez tego metalowego mocowania 😉
miotła gospodarcza.png miotła gospodarcza.png
Robił ktoś samodzielnie derkę ? Ogarniam szycie dość dobrze, po zagłębieniu się w świat derek polarowych zaczynam myśleć, że lepszą opcją byłoby kupienie wysokiej jakości polaru i ogarnięcie tego sama. Pytanie mam co do gramatury polaru, czy to faktycznie ma być najgrubszy możliwy czy też nie do końca o to chodzi ? Myślałam też o wykorzystaniu minky- z moich domowych testów lepiej wciąga wodę niż klasyczny polar.
Przy okazji, przy czaprakach ważniejsza jest amortyzacja, czy pochłanianie potu ? Bo w sumie tu też bym miała pomysł żeby sobie zrobić 😅 i myślałam o tym, czy jeśli ma pochłaniać pot, to czy nie dać polaru na spód, a dokładniej warstwa bawełny, ze 2 warstwy polaru i wyżej watolina/pianka albo oba i znowu bawełna od wierzchu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się