Co mnie wkurza w jeździectwie?

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 sierpnia 2022 09:31
dairoxroxi, no nie ogarniam. A potem płacz.
uszatkowa, powiem Ci, że się odechciewa zwracać uwagę. Wypowiedź Stajni 🤦:
"Jedna z naszych lubelskich trenerek (nie byle instruktorka) która posiada własne dzieci, wsadza je na grzbiety swoich koni (nie kucy!), również bez kasku i kamizelki! Jakoś tam Ci to nie przeszkadzało. Jak osoba która uważa się za "wysoko wrażliwą" może być jednocześnie taką "hejterką"? Skąd tyle jadu? Zawiści?"
Jeśli moja wypowiedź tam jest hejtem to ja już nie wiem co pisać.
LSW, z tą różnicą, że mój fioł nikomu krzywdy nie robi.
Muchozol2,
Słabo ktoś ogarnął tam temat wysokiej wrażliwości. Wyciągnąl wnioski po samej nazwie 🤣
A co do dzieci , kasków i kamizelek to ja uważam ze to jest świadome i z premedytacją narażanie życia i zdrowia swojego dziecka ( jeśli ich nie zakladasz ) i na to powinien byc paragraf.
KaNie, - popieram. Jak ktoś dorosły chce oglądać swój mózg rozlany poza czaszką to jego wolna wola, ale narażanie dziecka po prostu nie jest ok. Jeszcze mogę zrozumieć brak kamizelki, ale na kask powinien być przepis.
Moon   #kulistyzajebisty
12 sierpnia 2022 09:51
heh, kask na koniu, pffff... Nie zliczę ile codziennie widzę małolatów i dzieciaków jeżdżących hulajnogami (elektrycznymi i zwykłymi) bez kasków (a elektrycznymi jeżdżącymi po ulicy, hell yeah!), a co dopiero tam "na koniu, na którym się tylko siedzi".

Napisałam kiedyś znanej influencerce, która w letniskowym domku posiadała konia, że dzieciom na wsadzanie "nawet na chwilę, na oklep" przydałby się kask, to zwrotnie dostałam tylko sarkatystyczne "dzięki za troskę". Nic nie zadzwoniło między uszami, ni huhu.
Także, odechciało mi się totalnie, w dzbaństwie i głupocie ludzkiej nic mnie już nie zdziwi, serio 🤦🤷
Wkurza mnie ten obłęd.
Screenshot_20220812_095028_com.instagram.android.jpg Screenshot_20220812_095028_com.instagram.android.jpg
Jasnowata, bo koniki powinny biegać po łąkach a nie tam, pracować.
Jasnowata, - mnie bardziej wkurza, że te oszołomki mają posłuch. Czy, że uważają, że jeżdżą lepiej niż zawodnicy zakwalifikowani na MŚ, popierając to fotami pokazującymi milion błędów xD ale ucho lepiej ustawione!
Moon   #kulistyzajebisty
12 sierpnia 2022 10:16
keirashara, jakie ucho, uszko do przodu i pyszczek zamknięty!👌😅🤦
Jasnowata, olej. Wystarczy przejrzeć jej profil, żeby zobaczyć jaką hipokrytką jest. Wysuwam teorię, że opracowała dobrą metodę pozyskiwania followingu i współpracy z markami. Plus stworzyła sektę zombie które nie potrafią myśleć. Jest pierwsza do oceniania ludzi ale sama jeździ na koniu mniejszym od niej o 50 cm, po ciężkiej kontuzji nogi, na dodatek koń nie jest w fit formie. Pewnie krzywdy mu większej nie robi, no ale jak wymaga od innych krystalicznej czystości to niech też sama taka będzie.
Plus jest jeszcze mega młoda, chyba wtedy widzi się tylko odcienie czerni i bieli. Bardziej dziwi mnie, że organizuje kursy za grube pieniądze na które ludzie się zapisują. Laska jest po jednym kursie i bierze za jednostkę treningową tyle co ostatnio zapłaciłam za treningi z trenerem i jeźdźcem GP. To mnie wkurza, że ludzie są wstanie zapłacić za te bzdurki tyle pieniędzy. Bo sorry, każdy mądry jeździec używa wzmocnienia pozytywnego od lat, ale nie buduje na tym całej filozofii, to jakiś wycinek jego ciężkiej pracy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 sierpnia 2022 10:38
Is that a face of a happy athlete?


Mnie wkurza 40 letni zawodnik świętujący 16, urodziny swojej dziewczyny.
E050ED01-0402-4AD5-B31C-C9BB7C4752E6.jpeg E050ED01-0402-4AD5-B31C-C9BB7C4752E6.jpeg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 sierpnia 2022 10:41
Wszyscy się nie znacie, sędziowie GP się nie znajo, zawodniczka też w d.pie była i g.wno widziała
Bo jej konik ma nieszczęśliwy pysk
Od pląsania po tęczy widzę niektórym się chyba trochę odkleja 😂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 sierpnia 2022 10:54
kare_szczescie, mniemam sądzić że koń atleta na takim poziomie ma lepszą opiekę. Chiro, fizjo, osteo, wet, masaże, przypisany luzak, i 5 gwiazdkowa opieka.
A już zwłaszcza jak twój ojciec chrzestny sukcesu i poniekąd mentor wyznaje zasadę że koń powinien być na pastwisku, najlepiej z kumplem a ćwiczyć na ujeżdżalni że trzy razy w tygodniu to maks.

Widać że tylko chcą się na fejmie przejechać jak na Szulcowej bo jakoś jej teraz na rożen nie wzięli, do sądu ich nie pociągnęła a przecież "nieszczęśliwy koń" i "przemocowy jeździec" ten sam 😅. A tak to wezmą tę co o niej głośno i gitara, akurat wyskoczy każdemu na insta komu ma wyskoczyć o Lottie i Glamourdale.
kare_szczescie,
Jak Cie dziwą ceny za kursy i konsultacje to zobacz sobie @onehorselife to jest dla mnie też hit 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 sierpnia 2022 11:31
KaNie, onehorselife przynajmniej nie demonizuje „normalnej” jazdy, widać że ma chociaż pojęcie o pojęciu i rzeczywiście trzyma się swojej filozofii i pokazuje to na swoim profilu. Nie ma co porównywać.
Teraz można wszystko sprzedać przez insta czy tiktoka… wystarczy znaleźć niszę albo dorobić szumną filozofię zgodną z obecnymi trendami.
Facella,
Mozliwe. Ale cena za wymyslona metodę w kursach online, ma moim zdaniem ostro pojechaną.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 sierpnia 2022 11:54
KaNie, nie musisz z tego korzystać i nie powinno Cię obchodzić, na co inni wydają swoje pieniądze. Nie ona pierwsza, nie ostatnia ma wygórowane ceny. Ludzie kupują wodę strukturalną za 5 000 zł i cudowne materace prostujące kręgosłupy za 12 000 zł. To jest problem bo to nie działa i polega na naciąganiu zdesperowanych, cierpiących ludzi. A metody onehorselife mogą rzeczywiście zadziałać i pomóc przynajmniej niektórym przypadkom.
Facella, Nie powinno mnie to obchodzić 😅 Mnie obchodzi wszystko co jest zwiazane z jezdziectwem. Kursy randomów też 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 sierpnia 2022 12:33
O wyciąganiu wniosków to w tym przypadku ciężko mówić. Poprzedniego konia ta osoba puszczała luzem i uciekł (na szczęście ktoś go złapał i postawił w jakiejś komórce i zgłosił się do najbliższej stajni, ale około doby konia nie było). Kolejnego też puszcza - na moją sugestię, że może zwiać dostałam odpowiedź, że ten co zwiał był indywidualistą.
Mały źrebak niedawno chodził po ulicy luzem (matka na oprowadzankach) - można sobie filmiki odszukać.
Jasne, każdy popełnia błędy. Problem w tym czy w nich nadal trwamy.

Akurat journeyofequivet też byłam zafascynowana, ale teksty "komentujcie, to Was odwiedzę", "zapiszcie relacje bo mi zasięgi spadają" bardzo mi się nie podoba.
Przejazd jeden z najpiękniejszych jakie widziałam.
Obok wyświetlił mi się filmik "dressage disaster Charlotte Fry". Obejrzałam i koń się spłoszył ze 2 razy, a ona siedziała w takiej równowadze, coś niesamowitego, nawet niechcący delikatnie nie podszarpnela konia. Także to akurat słabiutki przykład.
Wszystko fajnie, tylko ta onehorselife "leczy" koniom wrzody i sarkoidy przez telepatyczne wysyłanie dobrej energii 🤣 i tak jak całkiem fajnie jeździ, śledziłam jej prace z młodymi końmi tak przestałam po tym jak parę razy się nadzialam na zmanipulowane zdjęcia koni "przed i po" i te szurskie teorie które imho mogą być szkodliwe .
Wiecie problem jest taki, że teraz każdy może być "trenerką/trenerem metody X" albo "ekspertem" i nie wiadomo kim. Brać za to kasę od nieświadomych ludzi. Mamy teraz pełną paletę takich fizjo/kowali/trenerów itp. Grunt to nie nabierać się na takie osoby i wybierać faktycznych fachowców z większym doświadczeniem niż "weekendowy kurs u innej ekspertki podobnego pokroju".

Za głupotę się płaci, więc niech żałują Ci co nie myślą 🙃
Ja polecam się odciąć od wszelkiego tego typu kontentu, bo świata nie zbawimy, każdy odpowiada za siebie. Nie dawać atencji takim osobą i tyle.
Niestety nagonka na "cierpiącego" Glamourdale trwa w relacjach.
Tak, powinno się olać, nie robić zasięgów, bo takie oszołomy będą. Tak jak parę lat temu był jakiś wysyp zagorzałych naturalsow, tak teraz etycznych jeźdźców.
Ale z drugiej strony czuje taka duża niesprawiedliwośc. Nie podoba mi się, wkurza mnie, że można takie pierdolety wypisywać i mieć przy tym rzesze fanów.
I oczywiście nie mówię tylko o Fry, tylko ogólnie. Mnie też ostatnio przy atakowano, że mój koń przestał się buntować, bo złamałam go psychicznie. A opinia wyrażona przez osobę, która nigdy w życiu dłużej ze mną nie rozmawiała, nie widziała jazdy, nie zna konia, a wydała opinie po jednym zdjęciu gdzie koń jest poza pionem.
Wkurza mnie, że to idzie w tą stronę i istnieją takie konta.

Dobra, już mi się ulało, już się wygadałam 😜
Jasnowata, mówisz o heart2horses relacji? Wczoraj zrozumiałam, że w zasadzie mi jej żal. Jest tak zgorzkniała, że nie czerpie przyjemności z oglądania naprawdę fajnego przejazdu. Mi na nim poleciała łezka i raz miałam gęsia skórkę. Jasne, widzę błędy ale bez jaj. Niech laska nauczy się najpierw jeździć kłusem roboczym zanim weźmie się za ocenę takich przejazdów. A gwarantuje, że jak nauczy się jeździć kłusem roboczym to I trochę pokory jej przybędzie i trochę inaczej będzie patrzeć na prace innych jezdzcow
Ja to widziałam u tej całej journey, ale tak, ona to udostępniła od heart.
O tak, to jest dobre, mi też jest ich żal. Widzą tylko bledy, szukają wszędzie bledow. Da się tak dłużej funkcjonować? Chyba nie.
Jasnowata, - ja bym wzięła słowo "etycznych" w mocny cudzysłowów. Często, gęsto są to osoby, które nie mają wiedzy, robią błędy, są bardziej zajęte internetową walką niż faktycznym dobrostanem koni. Pokazują obrazki zgoła dalekie od poprawnych. Obrażają, napędzają hejt, nie są otwarte na dyskusję i wiedzę. Dla mnie to bardzo dalekie od etyki i bardzo nie fair w stosunku do faktycznie etycznych jeźdźców.

Strzyga, - to zdjęcie i komentarz są piękne 🤣
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
13 sierpnia 2022 17:20
Im bardziej obserwuję ten trend etycznego jeździectwa, tym bardziej mnie on odstrasza. Chociaż na początku byłam bardzo za tym, to potem stopniowo widziałam coraz więcej "dziur".
Teraz journeyofequivet wstawiła na relację parę w wysokim sporcie. Ale też każdemu można zrobić zdjęcie w złym momencie. Dlatego wolę filmiki. A filmik z Charlotte i Glamourdale pokazuje że ta para jest cudowna - o czym też pisałam wyżej.
A też apropo zdjęć to (być może przez to etyczne jeździectwo) rodzi się trend "nie można zapytać", "wszystko to hejt".
Miałam już tak na kilku fanpejdzach, jeden z nich widzieliście ostatnio.
To po co w ogóle coś udostępniać?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 sierpnia 2022 20:10
Ja tam powiem tylko tyle - chciałabym żeby te panie specjalistki od etycznej jazdy (?) siadły kiedyś na jakiś ciekawy egzemplarz, wiecie, jakiś Jazz x Sandro Hit czy inny Krack C, no coś w tym stylu. Najlepiej jeszcze z jajcami i pracujący ogier (tak jak Glamourdale). I niech pokażą jak to się robi, jak to koń ma być zrelaksowany i z uszkami do przodu na takim kuźwa stadionie z tłumem ludźmi klaszczacymi w rytm muzyki. Nie muszę się nawet z nikim zakładać że przynajmniej jedno słabe zdjęcie się znajdzie, bo na pewno się znajdzie.

I żeby nie było że napięcie przez to że koń nie ma pastwisk i chodzi od stajni na ujeżdżalnię i z powrotem, dzień w dzień, a na pocieszenie dostaje czapraczek z eskadrona... Taki Imhotep praktycznie mieszka na pastwisku. Potwierdzone info. No ale nieeeee bo ma uszy na boki i już konik nieszczęśliwy.

Jakby Dujardin/Fry nie wiedziała jak się konia jeździ to może do niej niech napiszą, wystosuja petycje do FEI?
Wiecie co, ja po tej aferze na HPP przestałam obserwować te wszystkie konta bo ciśnienie mi rosło. I jak teraz o tym wszystkim piszecie, dla nas to są oczywistości. Konta pokroju journeyofequivet będą miały pożywkę z tego i nadal będą kręcić się we własny kółeczku adoracji. Po co tłumaczyć głupiemu, który i tak nie chce słuchać? Kto je obserwuje, jakieś dzieci i inne osoby pokroju "jestem trenerką po 1 kursie, uczę zgodnie z BIOMECHANIKĄ konia" 🤢 Jaki zawodnik, sportowiec, czy osoba o jakiejkolwiek świadomości jeździeckiej bierze na poważnie takie wypociny... Jak dla mnie to jest komedia, biorę popcorn i śledzę tą karuzele śmiechu.
Na koniec tylko dodam, ze weszłam na powyżej wspomniane konto zobaczyć co tam było dodane, że tyle emocji wzbudza i zobaczyłam ostatnie zdjęcie. Prawie oplułam monitor ze śmiechu. Ja na prawdę nie potrafię brać takich osób na poważnie 🙃
Strzyga, ale zawodnika jakiej dyscypliny masz na myśli ?
Perlica, - skoków. Widziałam tą parę, ale cholera, zakładałam, że dziewczyna jest nieco starsza, tak bardziej pełnoletnia, nie ledwie legalna.
keirashara, to było zawsze, nihil novi. Mnie to nie wkurza az tak. Czas zweryfikuje czy sytuacja wynika z chęci zysku/pokazania się czy z rzeczywistego zgrania. Między mną a mężem jest jeszcze większa różnica wieku, jesteśmy małżeństwem ponad 7 lat a para dużo dłużej. Tak po prostu wyszło. Inna sprawa, że jak się poznaliśmy to nie byłam ledwo legalna, więc aspekt prawny jest inny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się