Ogłowia

Tez mi sie wydaje ze wędzidło na zdjęciu jest zdecydowanie za nisko, i dopiero widzę że nachrapnik jest z paskami policzkowymi całością.
Zainteresowalam się tym wynalazkiem(tylko tym skośnikiem) bo mój koń dobrze reaguje na nacisk na nos i dobrze chodzi haku, niestety do czasu, bo zwykle po 1 -2 eździe zaczyna się uwalać i brakuje hamulca 😑 więc nie chce rezygnować z wędzidła.
Testowałam tandem, ale robią je z czankami i to juz zdecydowanie za mocne było dla niej.
zastanawiam się nad przetestowaniem takiego wynalazku, wlasnie zeby zdjac czesc nacisku z jezyka.
Opcją byłby tez nachrapnik anatomiczny z tymi klipsami jakie dają do rambo, ale skosnik podpinany do wedzidal wydaje sie lepsza opcja do testow jesli chodzi o $ niz ladowanie sie w micklema.

Co do tego profilu na fb to nawet nie probowalam tam pytac bo mam troche sceptyczne podjescie: ppd wrzucanymi tam artykulami jest wysyp loffciajacych koniki odklejonych szurow itp. (Same posty to tez czesto jakies szukanie dziury w calym od czapy 😓
Post pod postem bo nie moge w trybie edycji dodac zdjecia.
O te klipsy mi chodzi
71cw4kcC9dL.jpg 71cw4kcC9dL.jpg
Iskra de Baleron, mi to wyskoczyło, bo ktoś to udostępnił, zapamiętałam zdjęcie po prostu. Czy działa nie mam pojęcia, kto to wrzucił oryginalnie to też nie znam tej osoby i nie wiem co i jak.
Jest to na pewno ciekawostka, bo nigdy wcześniej nie widziałam tak zapiętego „skośnika” i nie słyszałam, żeby była to jego pierwotna forma. Może właśnie rzecz w tym, że sporo osób zapina słownik tak, że palca nie idzie wcisnąć, myśle, że to autor miał na myśli. Ale tylko zgaduję.
Znalazłam tego posta... tak się składa że zdjęcie którym posiłkuje się autorka przedstawia konia ze standardowym skośnikiem i dosyć mocno zapiętym...
Także teges.
Już widzę te dziewczęta z wynalazkiem ze zdjęcia powyżej, haratające radośnie koniom noski... I ten subtelny nit XD
Bez tytułu1.jpg Bez tytułu1.jpg
azzawa, a może być hak bez czanek ? Zawsze są, krótsze lub dłuższe.
Tak samo są tandemy działające leciutko.
Sam hak odpada, bo jak pisalam nie mam hamulca i czuje jakbym jezdzila na gumce od majtek. Tendem mialam berisa ppdobno dla wrazliwych koni. Na czesc nosowa dalam futerko i jezdzilam na łączniku, ale dalej bylo za duzo. :/
Iskra de Baleron, hmm, w tym poście, który tu wkleilam nie było tego zdjęcia co wrzuciłaś tylko to wcześniejsze. Może o dwóch postach mówimy 😅
azzawa, ja się odnoszę do Twojego zdania,że w tandemie są czanki dlatego jest za mocny. Stąd się zastanawiam na jakim haku jeździłaś.
Tandemy są też bardzo różne i można by dobrać odpowiedni jeśli wiesz na jakim haku było ok na początku.
Choćby ten jest super miły czyli poponcini. Założyłam na jednego konia przed zawodami, bez próby w domu i mnie poniósł kłusem jak wyczuł 🤣 musiałam zmienić na wędzidła awaryjnie.
Screenshot_20220801-075949_Chrome.jpg Screenshot_20220801-075949_Chrome.jpg
uszatkowa   Insta: kingaielif
01 sierpnia 2022 09:37
A znacie kineton? Skojarzył mi się z tymi patentami o których piszecie. Kiedyś przed chwilę na nim jeździłam.
nachrapnik-kineton1.jpg nachrapnik-kineton1.jpg
Poratujcie plz, zupelnie stracilam rozeznanie
Szukam dużego fulla szwedzki nachrapnik, bardzo miękkiego do 700, albo taniej. Co byście polecili ? BR czy co innego? Bez jakichś bardzo szalonych kryształków, czarne.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 sierpnia 2022 20:45
Arimona mój młody ma od 2018 roku Kawala. Właściwie jest to już ogłowie codziennego użytku.. Wygląda naprawdę super a i skóra mięciutka.

A i my się załapaliśmy na gładki, opadający naczółek.
Arimona, - Daw-Mag? Mam dwa, jeden już ponad 10 letni i poszedł do lonżowania, drugi około 5 letni z lakierkiem. Miękkie, ładnie uszyte, fajna skóra, nie mielonka 🙂 Nie cackam się z nimi jakoś, a wyglądają dobrze. No może nie ten stary, ale to raczej przez niemodny sposób szycia :P
Hejka, mam pytanie - zmierzam powoli do kupna ogłowia.
Kandydat to 3,5 latek, bardzo wstępnie zajeżdżony, przyjął wędzidło, i jeźdźca (tu akurat bez wędziła), coś tam pochodzi pod człowiekiem na lonży i sam. Koń docelowo terenowy (rekreacyjne rajdy), znalazłam coś takiego i mocno się zastanawiam, wydaję się być wygodne - możliwość odpinania wędzidła na postój. Ale zastanawiam się czy to jakoś nie wpływa na oddziaływanie, czy nadaje się jako pierwsze ogłowie dla młodziaka? Czy lepiej jednak nie kombinować?
obraz_2022-08-05_153419641.png obraz_2022-08-05_153419641.png
Post został usunięty przez autora
Czy jest szansa kupić jakieś dobrej jakości ogłowie z GRUBYM, matowym nachrapnikiem szwedzkim na czarnym podszyciu? 🙂 potrzebuję na prezent dla ujeżdżeniowca, a sama jestem team meksykany. Tak do 450zł, będę wdzięczna za jakieś sugestie.
PS: Kawal niekoniecznie 🙂
karolina_2906, Busse Solibel Comfort ma fajny, gruby nachrapnik podszyty na czarno. Tylko to zwykły nachrapnik jest, nie szwed.
812C4807-A131-4F16-87D0-C86F6520D4FD.jpeg 812C4807-A131-4F16-87D0-C86F6520D4FD.jpeg
Dziękuję 🙂 ujezdzeniowcy chyba jednak preferują Szwedy, więc muszę szukać dalej. Chociaż ten bardzo ładny i słyszałam, że solidne są.
BR ma piękne, ale ceny w granicach 700..
karolina_2906, - ponownie - daw-mag 😅 Tylko nie jestem pewna jak teraz cenowo, bo swoje kupiłam kilka lat temu. Akurat sama mam białe podszycie i lakier, ale mają też czarny mat.
Hej, ma ktoś biothane? Rzeczywiście nie obciera? Ps gdzie takowe kupić? Niby piece od hay ma, ale czytając ostatnio o kiepskim kontakcie z nimi chyba wolałabym gdzie indziej
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 sierpnia 2022 15:14
Oglowia waldhausen x line czy ktoś ma i poleca?
Pati2012, hmmmm... ja mam takie jedno. Poszukałam na Allegro dokładnie takie:
https://allegro.pl/oferta/waldhausen-oglowie-x-line-ruby-full-11423988691
Skóra miękka. Nic jeszcze się nie pościerało (jakiś rok jest w użytku). Mało używam - zazwyczaj na lonże (bo mam drugie na zmianę), ale póki co nic się z nim nie dzieje. Rozmiarówka raczej standardowa. Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że mi wypadła szlufka od nachrapnika, bo ta ostatnia nie ma miejsca w którym mogła by się "zblokować".
Raz mi się zdarzyło, żeby nie zapiąć nachrapnika po zdjęciu no i niestety gdzieś zleciała i już nie znalazłam.
Edit: jednak mam je dłużej. Znalazłam zdj. z 09.2020.
Shewolf, nie obcierają. Polecam Equestrian's Handicraft.
FB_IMG_1660149345160.jpg FB_IMG_1660149345160.jpg
Jak wyżej, również polecam. Jestem bardzo zadowolona.
Dzięki dziewczyny, już napisałam�
Szukam czarnego, opadającego naczółka o długości minimum 50 cm, najchętniej jeszcze dłuższy. Czy ktoś wie o istnieniu takiego bajeru?
Jaka firma ma rzeczywiście długie naczółki profilowane, poza Kawalem. BR w rozmiarze full jest za krótki - marzy mi się delikatny naczółek ze złotymi cyrkoniami ale faktycznie ładnie wykonany - niestety Kawale pozostawiają wiele do życzenia.
epk, popaczaj na Kavalkade. Kupiłam ostatnio ogłowie Kavalkade Reyna i jest długi ten naczółek. Mają też naczółki luzem.
adriena, sprawdzałam Kavalkade i rozmiar „zimnokrwisty” podają na 46 cm, czyli malutko 🙁
adriena, sprawdzałam Kavalkade i rozmiar „zimnokrwisty” podają na 46 cm, czyli malutko 🙁
Fokusowa, zmierzyłam wyszło 48 cm
Arimona, - Daw-Mag? Mam dwa, jeden już ponad 10 letni i poszedł do lonżowania, drugi około 5 letni z lakierkiem. Miękkie, ładnie uszyte, fajna skóra, nie mielonka 🙂 Nie cackam się z nimi jakoś, a wyglądają dobrze. No może nie ten stary, ale to raczej przez niemodny sposób szycia :P
keirashara,

Arimona mój młody ma od 2018 roku Kawala. Właściwie jest to już ogłowie codziennego użytku.. Wygląda naprawdę super a i skóra mięciutka.

A i my się załapaliśmy na gładki, opadający naczółek.



Dziękuję dziewczyny, stanęło i tak na BR w końcu, udało się zniżkę sensowna dostać(animalia <3 ) , przyszło i jest mega. Zobaczymy jak będzie się użytkowało.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się