Siatka na siano - z małymi oczkami

Fatalita, U mnie kaszlaki dostają w nich moczone siano i nic się nie dzieje.
Mam konie wolnowybiegowo, spora część siatek wisi pod chmurką więc siano notorycznie jest moczone, siatki również. Nic się z nimi nie dzieje. Po latach są odrobinę rozciągnięte względem nowej siatki ale naprawdę niewiele.
megi007, dziękuję Ci za odpowiedź 🙂
Na jakiej wysokości wieszacie siatki prostokątne albo torby ? Muszę zacząć montować moim ale mam straszne obawy co by się nie zaplątały 🙁
macri,

nie kutym koniom wieszam na wysokości klatki piersiowej górę i dół opada kawałek nad ziemią,

kutym które nie grzebią przodami albo nie kutym które grzebią wieszam górę nad głową a dół na wysokości klatki piersiowej

kutym które grzebią nie daję siatek bo za duże ryzyko zaplątania a jeśli siatka wisi zbyt wysoko to nie jest to dobre dla ich kręgosłupa takie ciągłe sięganie do góry
Plamkakochanie, właśnie mój jest kuty na przody, a ze względu na stare tematy operacji rorera musi mieć jak najniżej. Chce dać w miejsce gdzie nigdy nie grzebał (zdarzało się tylko przy żłobie sporadycznie ) ale on jest ogromnym koniem i zajmuje maksimum powierzchni boksu.
Myślałam nad taką torbą z piece od hay żeby to na połowie wysokości boksu zawiesić.. ale mam sporo wątpliwości
uszatkowa   Insta: kingaielif
12 sierpnia 2022 20:22
macri, jeśli się zdecydujesz na torbę na siano to koniecznie z zamkiem błyskawicznym, ja mam z rzepem i po pół roku torba już się nie zamykała, rzep zawsze się brudził resztami z siana a potem to już w ogóle "wyłysiał".
uszatkowa, u mnie te rzepy zdecydowanie krócej wytrzymały, ale może bez opamiętania wypychałam tą torbę/siatkę 😅
uszatkowa   Insta: kingaielif
12 sierpnia 2022 23:46
any, ja po prostu po paru miesiącach już nie domykalam tak dokładnie torby, działało dopóki koń się nie zorientował, że jednym ruchem pyska może sobie ułatwić dostęp do upragnionego żarcia i nurkował całym łbem w torbie...
uszatkowa, ja nawet nie napychałam tej siatki codziennie bo nie karmię koni wyłącznie z siatki - to był głównie okres przejściowy gdy się 'wkurzałam' na swoją młodą bo prawie każdego ranka znajdowałam jej kupę na rzuconej luzem, niedojedzonej porcji siana... i tak dostawała część luzem część w siatce (tj siatkę dopychałam jak była potrzeba)
Po jakimś czasie to już w drodze do boksu się potrafiła rozpiąć i w ogóle jeden z dwóch rzepów gdzieś wyparował choć do rantu niby był doszyty 🙈
Dziękuję dziewczyny 😉 zmaierzam kupić z zamkiem. Zdecydowałam się na torbę żeby właśnie wymusić jedzenie niżej.. zawsze ten kawałek materiału na górze zasłoni dostęp "od góry". A siatkę muszę zamontować jaki dodatkowe źródło siana bo stajenny dają jak dają.
macri, moje nie kute, mają nisko w sumie siatki ale oczka małe. Więc nogi nie wsadza. Fotę mam tylko z zimy. Powieszone po środku. Wcześniej miały po bokach to zauważyłam napięcia u dużego, a po zawieszeniu na środek było ok. Zjada sobie z której strony chce, a nie tylko z jednego boku.
IMG_20220814_193645_239.jpg IMG_20220814_193645_239.jpg
siwaaa, o dzięki za zdjęcie
Torba jest prostokątna więc też zamiwrzam dać na środku boksu. Oczka mają 8 cm ale mój koń ma kopyta na tyle ogromne, że ledwo" 6" podkowy starczają, więc kopyta mi tam całego raczej nie wpakuje..
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 listopada 2022 09:57
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 listopada 2022 11:40
Szukam siatki na balot z dużymi oczkami? Ktoś coś? Nie muszą być jakieś ogromne, ale nie małe. Nie potrzebuję spowalniać jedzenia, a jedynie zminimalizować straty siana.
ja kupuje od nich, co prawda mam pół roku ale mi się sprawdzają i na duży balot pod wiatę i mniejsze worki do powieszenia, szybka realizacja 🙂

https://symar.pl/siatki-sadownicze-i-rolnicze/siatki-na-siano/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 listopada 2022 12:34
Ramirezowa, Dzięki! A możesz powiedzieć jaki jest koszt takiej siatki? Z grubsza, widzę że robią różne warianty.
Ok, już znalazłam opcję "sklep" 😉
Aż weszłam z ciekawości na maila, bo domawiałam jeden worek o wymiarach 1mx1m (oczko 45x45mm) we wrześniu to jeszcze był za 90zł... a w kwietniu na duży balot 180 zł teraz na sklepie mają za 280 zł 🤐 porażka z tymi cenami
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 listopada 2022 12:48
To przez ceny tworzywa, od zeszłego roku skoczyły 3x także mnie ta podwyżka nie dziwi :/
iwona9208, wydaje mi się że to jest poducha 120x120. Taki kwadrat a nie siatka na balot.
Czy ktoś mógłby podzielić się opinią na temat podwójnej siatki z Piece of Hay. Mamy zwykłą z węzełkami 3x3 i szukam alternatywy bezwęzełkowej.
Używam od lat głównie podwójnych siatek od nich. Konie radzą sobie bez problemu (od szetlanda po porządnego ślązaka). Jedyne co zauważyłam to siatki kupione 8 lat temu są dużo trwalsze niż kupione rok czy dwa lata temu. Jedne i drugie ciurane są okrągły rok w każdą pogodę na zewnątrz a te nowsze wyglądają gorzej, część ma porwaną siatkę w niektórych miejscach. Także sporo spadli z jakości. Nie mniej nie znam żadnej innej firmy których siatki tak się sprawdzają. Inne przeżywały góra miesiąc w moich warunkach.
megi007, bardzo dziękuję za odpowiedź. W takim razie zamawiam!
Cześć! Jaką polecacie naprawdę dużą siatkę na siano?

Do tej pory miałam dwie z Piece of Hay, ale już umarły i zastanawiam się czy zamawiać je po raz kolejny czy może jest coś godnego polecenia 🙂

Może ktoś miał tą - https://www.gnl.pl/stajnia-wybieg/siatki-i-worki-na-siano/siatka-na-siano-waldhausen-iii.html

Albo tą - https://amigo-konie.pl/siatka-na-balik-siana-qhp-5234.html

I może napisać jak się sprawdziła / sprawdza? 😉
Mam siatkę z pierwszego linku. Przeważnie wytrzymuje do roku. Mój koń jest z natury mało delikatny, więc to i tak dość długi okres czasu. Natomiast, sąsiad z boksu obok, miał tą siatkę około 2 lata.
aguchaka, - busse professional, dokładnie ta: https://sklep.bergo.pl/siatka-professional-na-siano

Wytrzymuje spokojnie 2 lata z mało subtelnym koniem, w tej większej wersji jest serio duża (jak spakowałam takie dwie na zawody, to dwa konie prawie dwa dni miały co szamać).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 listopada 2022 08:55
aguchaka, też polecam Busse, ta duża w kolorze turkusowym wypada największa, nie wiem dlaczego są różnice w wielkości, ale sa. Mam je od lat, są bardzo trwałe.
aguchaka, dołączam się powyżej do siatki Busse, mam już pół roku, to pierwsza ich siatka, nie obchodzą się z nią łagodnie, mimo to nadal wszystkie oczka w całości itd💪
Moon   #kulistyzajebisty
28 listopada 2022 10:15
Również polecam Busse Professional, co prawda moja już umarła, ale po 1.5 roku napełniania na full (niesławny dopych siana kolanem grany był codziennie :P) i zębów Kulistego, to już miała prawo... ;-)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 listopada 2022 16:20
U mojego kucyka te busse to po 2 tyg. miały dziury.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się