Podróże

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2022 20:29
Piszę te wiadomości już 6 raz, bo tu nawet porządnego WiFi nie ma. 😡

Osobiście uważam Dominikanę za nieco przereklamowana destynacje.
Zapowiadali najpiękniejsze plaże na świecie i raj na ziemii, a ja nie byłabym skłonna, aż tak tego potwierdzić.

Ludzie faktycznie są bardzo mili I uprzejmi, ale dlatego, że nadal tu panuje przeswiadczenie, że im jesteś bardziej czarny to jesteś bardziej nikim. Wartość handlowa jest niska. A biali to się rodzą z pieniędzmi 😉 biała kobieta w rodzinie podnosi status społeczny całej rodzinie, także każda kobieta jest most beautiful 😉

Klimat jest bardzo wilgotny, do tego stopnia, że ubrania I pościel są wiecznie wilgotne. Splesniala mi w szafie szczotka do szczotkowania ciała, ktora nie miała nigdy kontaktu z wodą. 😉

Jedzenie jest KOSZMARNE. Na każdy posiłek, dzień i noc smażone I tłuste.

Zjeździłam też kawałek wysypy, nic specjalnego nie ma, poza hotelem niesmawity brud i śmietnisko.

Jeśli chodzi o te rajskiego zakątki to racja. Są to zakątki, do których trzeba się pofatygować, niekiedy na drugi koniec wyspy albo zupełnie ma inną wyspę.

Fajne, że byłam, widziałam, zaliczylam, ale poza tym nic by mnie tu nie ściągnęło spowrotem. Być może wyspa od strony Morza Karaibskiego jest bardziej rajska. Do Altantyku wchodzi się jak do wanny z ciepła wodą. 🙂

Dla zobrazowania wrzucam dwa zdjęcia.
W każdym z tych miejsc byłam i każde zdjęcie jest mojego autorstwa.

Pierwsze to dzika plaża na wyspie Saona, na której nie ma hoteli, można przypłynąć wynajęta łodzią na kilka godzin.
Drugie to plaża przy moim hotelu, ta podobno najpiękniejsza na świecie. 😉
Za dużo mniejsze pieniądze można polecieć do Meksyku I być bardziej Wow!😁
2022_07_15_14_12_05_703.jpg 2022_07_15_14_12_05_703.jpg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2022 20:32
Nie powiem, że Dominikana jest totalnie beznadziejna i nie warto, bo naprawdę jest czymś bardziej egzotycznym nie Grecja i bardzo się cieszę, że tu byłam i mam przepiękne zdjęcia, które niektórzy mogli widzieć w moich relacjach na fb. Ale na pewno trzeba wziąć poprawkę na to, że te qsYstkie katalogów nieco upiększają 😉
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
15 lipca 2022 21:14
Ta dzika urocza rzeczywiście.
JARA, jesteś kolejna osoba która ma takie zdanie o Dominikanie. Przereklamowana.
Minorka - czy ktoś coś szczególnie poleca? 🙂
Wakajki na początku października, na tydzień - co polecacie? Chętnie byśmy się zmieścili w 4k za dwie osoby za loty, hotel, żarcie. Nie musi być jakoś super ciepło, oboje nie lubimy upałów. Trochę leżenia plaży, trochę chodzenia/zwiedzania. Może kompletnie nie być basenów, za to mile widziana blisko plaża. Odpadają atrakcje typu nurkowanie. Odpada też Bułgaria i Egipt jako kierunki.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 sierpnia 2022 14:46
keirashara, a Chorwacja? Na początku października, zwłaszcza na południu jest bardzo przyjemnie.
keirashara, Tunezja? Djerba?
Ja tam jadę pod koniec września. Ceny podobne do Turcji...
Swoją ścieżką: był ktoś na Djerbie? Co tam warto zobaczyć? I... ile się daje bakszyszu na codzień... (?)
_Gaga, Być nie byłam, ale ludzie polecają synagogę zobaczyć. Podobno najstarsza w Afryce. Guellala sama w sobie ciekawa. No i Borj El Kebir. Nie wiem jak tam ta ferma krokodyli, bo ja to tak od razu mam przed oczami dokumenty o sanatoriach/przedszkolach dla słoni w Tajlandii.... ale może nie jest tak źle. Ale ta wyspa nie jest jakaś specjalnie duża, więc pewnie się wam uda obskoczyć większość lokalnych atrakcji.
A! Nie wiem czy tam lubicie czy nie, ale... oliwa tunezyjska to jest majstersztyk!!! Polecam przywieźć! BOŻE, lepszej oliwy chyba nie kosztowałam. Olejki do ciała też są spoko.... I woda różana. Tylko przy kosmetykach polecam zgarnąć jakiegoś lokalsa, bo ofc, jak wszędzie w świecie, na bazarku dostaniesz podróby 😉 ale i tak fajne...

keirashara, U, do 4k za 2 osoby i nie Bułgaria oraz nie Egipt... może być ciężko... chociaż Albania i Czarnogóra powinny się w tej kwocie zamknąć. Może jeszcze Chorwację da się znaleźć... Jeszcze Turcję i Grecję można obczaić, chociaż jak nam ostatnio oferty wakacji wzrosły w ciągu 1 dnia o 500 zł, to polecam obczajać z dużym wyprzedzeniem xD
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 sierpnia 2022 22:14
Grecja bardzo drogo jest teraz wystawiona.
Albanię koleżanka sobie chwaliła tylko zaznaczała, że tam standard w hotelach to takie nasze lata 90. Może coś się przez ostatnie kilka lat zmieniło, albo ona akurat tak trafiła.
safie, Nie, raczej nic się nie zmieniło. Tj. jak byla w Durres i spała w hotelu otoczonym murem czy tam, drutem kolczastym 😉 to była raczej w tym najlepszym standardzie. Tanio, ciepło, plaża... no, takie bałkańskie lekko dzikawe klimaty i trzeba mieć tego świadomość.
Bośnia i Hercegowina oraz Czarnogóra wypadają podobno dużo lepiej pod kątem zakwaterowań i "ogólności", no, ale nie ma morza...

No generalnie jak mam wydać większy hajs, to piernicze i wolę city breaka albo pojechać na wiosnę tam, gdzie faktycznie chce. Chłop się tylko trochę upiera na te wakajki teraz, znaczy wyszedł z inicjatywą 🙄
Egipt i Bułgaria to ugh, syf, dyskoteki albo siedzenie w hotelu na tyłku i drinki w basenie. Nie nasz klimat. Bułgaria jest zwyczajnie brzydka dodatkowo, w Egipcie ciągle średnio bezpiecznie poza kurortami. Ze względu na dużą wadę wzroku i niemożność stosowania soczewek wszelkie atrakcje wodne odpadają, nie mam jak skorzystać z nurkowania itd. Do basenu nie wejdę, bo mam takie uczulenie na chlor, że wystarczy, żeby był w środkach czyszczących i jest dramat. W 99% jest - bo tani i tłucze wszystko 🙃 Także naturalna woda musi być. Mogę spać w pensjonaciku na zadupiu, plaża może być z kamyków i dzika, ale jednak żeby szło tylek zamoczyć. Musi też być opcja jakiegoś zwiedzania czy innych aktywności, bo ja po dwóch dniach leżenia dostaje nerwicy, testowałam 😂

Z tymi ofertami jest tak, że działają jak loty i obserwowanie cen nie działa. Jestem zła, bo była Kreta HB za 1800zł za łeb i nie klepneliśmy, bo może ze znajomymi, a oni koniecznie all inclusive. I kurde, dziś już 2200zł 😑 Stąd pytanie, bo może coś nam nie przyszło do głowy z kierunków...

W Chorwacji byłam kilka razy, ale nie wykluczam. Przynajmniej jest ładnie i dostatecznie kulturalnie 😂 W ostateczności zwiększymy lekko budżet, tj i tak zakładałam dodatkowe $ na jakieś wycieczki i wejścia na miejscu.
keirashara, Jeśli nie musi koniecznie być morze, a chcecie się zamoczyć, to jeszcze masz Jezioro Ochrydzkie, można przyjechać od strony Albanii albo Macedonii. Tylko w październiku bedzie pewnie zimno. A Turcja? Nie da rady?

Jadę w sierpniu do Turcji właśnie. Wrócę z recenzją. Kryteria wakacyjne były następujące: ciepło, żarcie, nie Bałkany, nie Polska, nie jeziora, tanio i czysto (w miarę). Nieimprezowo. Najkorzystniejsze oferty były właśnie w Turcji. W Bułgarii mam parę miejsc, które chciałabym zobaczyć, ale nie są to Złote Piaski, gdzie jest właśnie większość ofert wakacyjnych...czyli impreza goni imprezę... Na imprezę to ja mogę se wyjść w Rumunii (do której z resztą znowu wracam, niechno tylko pojawi się jakiś interesujący samolot...). Urlop chciałabym przeżyć we względnym spokoju. Raz jeden jedyny chciałam pojechać na takie januszowe all inclusive, które będzie daleko od tegoż właśnie postkomunistycznego klimatu.... Jeszcze w grę wchodziła Tunezja, ale to może innym razem....
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
02 sierpnia 2022 06:16
keirashara, nie wiem jak stoją loty z PL ale my Kefalonię dopięliśmy około 5-6k w czerwcu, tyle że sobie nie żałowaliśmy - my zwykle wypożyczamy samochód więc z tymi cenami paliwa to spokojnie od tego odetnij 1,5k PLN jak nie planujesz się wozić dzień w dzień (benzyna tam stała po 2,3 euro za litr wtedy). Transport publiczny na wyspie jest spoko. Na żarciu też czasem dowalilismy bo chłopu zachciało się jakiejś luks restauracji.
No i za same loty wyszło nam grubo ponad 1k, może nawet półtorej - bo my to wszystko na ostatnią chwilę robiliśmy, a last-minute łączone z ultra długim weekendem w kraju tanie nie było w zasadzie nigdzie. Więc może udałoby się znaleźć taniej.

Końcówka września/października to upałów tam nie będzie a woda nagrzana będzie z całego lata. Jeśli znajdziesz loty w odpowiedniej cenie to już potem z górki, myślę że w 4k dałoby się radę zmieścić. Grecja jest droga ale tylko w takich hot spotach typu Mykonos itd. te mniejsze wysepki są całkiem przystępne tylko trzeba się na nie dostać 🙂

A co z tym Cyprem, bo pamiętam że wspominałaś że celujecie też tam?
keirashara, a może Malta/Gozo? My byliśmy w czerwcu. Loty z Wro Ryanair i nocleg Airbnb. Na miejscu przejazdy komunikacją miejską, która nie zawsze jest punktualna, ale i tak warta polecenia. Można leżeć na plaży, można trochę pozwiedzać plus atrakcje typu rejsy, kajaki, quady.
keirashara, to może na krótkie wakacje gdzieś do europejskiej stolicy? Praga, Berlin, Londyn, Paryż, Barcelona, Rzym... gdzieś, gdzie latają tanie linie i działa booking 😉

Sankaritarina, oliwa bardzo na tak. Niedawno skończyła mi się grecka z Krety i jestem nieszczęśliwa 🙁 wię na pewno przywiozę oliwę z Tunezji.
Nadal nie mam pojęcia ile się daje bakszyszu. Wiem tylko, że trzeba i że wszystkim - mój TŻ już marudzi jak "janusz", że on zapłacił to jaki bakszysz... a tam przecież taka kultura (wiem z Internetów).
W Egipcie 1/2/3 dolary zależnie od tego jak często kto i co robi, więc mniemam że podobnie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 sierpnia 2022 09:45
Zajrzałam na stronę itaki i aż się ucieszyłam - Grecja poniżej tysiaka z wyżywieniem (śniadania albo 2 posiłki) od osoby, a później zauważyłam "dojazd własny" 😅
keirashara
a Portugalia? To jest juz dla nich poza sezonem wiec ceny zakwaterowania przyjemne, pogoda jest wtedy dobra bez upalow, lata i ryanair i wizzair, ocean jest, jest co zwiedzac, mega dobre jedzenie tanio
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 sierpnia 2022 12:34
corsunia36, Portugalia to chyba za droga będzie, a ocean zimny nawet w pełni lata. Bez pianki się nie wjedzie do wody.
keirashara, Albania jest super i cenowo nie drogo, klimat fajny, żarcie mi tam bardzo odpowiadało.
_Gaga, - w ostateczności tak zrobimy, byliśmy tak w marcu w Pizzie. Troszkę chcemy tej plaży jednak, bo nie byliśmy na takich wakajkach z plażą od 6 lat 🙈
donkeyboy, - miał być Cypr, ale wziął i podrożał bezczelnie, więc patrzymy szerzej teraz 😅
Sankaritarina, - moja mamcia była teraz przejazdem w Sofii i nie poleca 😉 Mówi, że ze wszystkich krajów bałkańskich Bułgaria wypada najgorzej i totalnie można ją sobie odpuścić, nic ciekawego.

Dzięki za polecajki, będziemy paczeć 🙂 Już mi chyba trochę wściek przeszedł, wczoraj była na etapie "pienicze, nigdzie nie jadę" 😂
zembria
mieszkalam w Portugalii nad oceanem i bywam tam co najmniej dwa razy do roku. Poludniowa czesc jak najbardziej mozliwe jest kapanie sie bez pianki, choc w okolicach Peniche latem na kapiele tez ludzie wchodz bez (ale jest orzezwiajaco). Obowiazkowa pianka na surfing ale tu nie mialo byc atrakcji wodnych.
I spokojnie w tej kwocie dwie osoby sie zamkna na tydzien w pazdzierniku 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 sierpnia 2022 08:13
corsunia36, A to widzisz, siostra była w zeszłym roku w sierpniu i mówiła ze woda zimna, tylko w piankach wchodzili.
efeemeryda   no fate but what we make.
03 sierpnia 2022 09:35
Kurde dobrze ze mówicie, ja jestem taka zorientowana, ze w życiu bym na to nie wpadła, ze może być tam zimna woda :O
A ja z tych co pływają tylko w zupie.

Myślę, że to zależy od indywidualnych preferencji, bo dla mnie i mojego chłopa 18 stopni to już cieplutko, a są tacy, co przy 30 dalej marzną 😉
Generalnie wrzuciłam sobie w szukajkę zakres drugiego tygodnia października i nagle 3x tyle ofert, a tydzień różnicy to nie różnica 😅
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 sierpnia 2022 22:20
Zobacz sobie fly4free i zakładkę wczasy.
Widziałam Hiszpanie czy Grecję w cenie 1300zl za tydzień że śniadaniami i obiadokolacjami. Podaje takie pierwsze lepsze strzały.
Za 2500 można wyrwać ultra all inculizice w Turcji 😉
Podpowiecie, gdzie mogę pojechać z mężem w STYCZNIU? (jestem uzależniona od ferii zimowych - od połowy stycznia)

Potrzeby:
A) cieplej niż u nas 🤣 jakby było koło 15 stopni będę szczęśliwa, 20 to już byłoby marzenie, generalnie nie jesteśmy typem leżących na plaży, więc nie musi być bardzo ciepło.
B) miejsca do chodzenia, zwiedzania, architektura + natura, parki narodowe, jesteśmy typami łazików
C) nad morzem / oceanem
D) nie na drugiej półkuli ziemskiej 🤣 chodzi o to, żeby lot nie trwał całego dnia, bo prawdopodobnie wyjedziemy na 5-7 dni, więc jakby lot się zmieścił w 3 godziny to byłaby bajka.

Macie jakieś pomysły? Znajdzie się coś takiego? 😘

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2022 10:39
fanelia, do głowy mi przychodzą Wyspy Kanaryjskie, Madera
Izrael. Ja byłam w lutym w Tel Avivie i było średnio po 20 stopni. Lot 4 godziny, ale to bliżej niż na Kanary, bo tam się leci 6 😉
Jest gdzie łazić i co oglądać, jest morze (w lutym ludzie normalnie surfowali w Tel Avivie). Mój wyjazd trwał 4 dni i byłam sama, gdybym była z 5 dni i z kimś to bym wynajęła auto i pojechała też do Hajfy/Jerozolimy, ale w samym Tel Avivie zdecydowanie się nie nudziłam, a jestem typem turystki „20km na nogach dziennie”.
Infantil - ja zdecydowanie też typ "20 km" 😀 brzmi bardzo obiecująco, w ogóle nie brałam Izraela pod uwagę, a teraz na pewno zerknę. Lot do 4h to dla nas max 🙂

Safie - byłaś na Wyspach Kanaryjskich, możesz coś powiedzieć na ten temat? 🙂 Cenowo chyba dość drogo? Właśnie oglądam Maderę, wygląda super, bo jestem architektem krajobrazu, a tu widzę, że jeśli chodzi o ogrody to jest SZAŁ.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się