Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2022 21:52
Zaraz, zaraz - serio ktoś dyskutuje w temacie, że związek osoby dorosłej (czy to 20, czy 40 letniej) z dzieckiem jest przestępstwem?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 sierpnia 2022 22:37
Roobina, no nie wiem, tzn. rozumiem że źródło rozmowy może burzyć ale sama podałam przykłady z życia gdzie się odnosiłam do tego gdzie poszło zle i na tym opierałam swoje argumenty że owszem trzeba rozmawiać, że komuś świadomość może pomóc. Nie chodzi o ostrzenie wideł na kogoś i wysmiewki... w dobie social media ludzie rozmawiają na różne tematy - depresja, ADHD, autyzm... O toksycznych związkach też. Rozumiem że skąd wyniknela ta rozmowa może zmylić niemniej jednak ja cały czas się odnoszę i odnosiłam ogółem do sytuacji (a nie danej pary broń Boże) i usłyszałam/wywnioskowałam że:
- gadki o obupolnej zgodzie na seks na początku studiow nie powinny mieć miejsca bo akademików powinno to g... obchodzić
- człowiek jak ma 15 lat to już ma tyle inteligencji emocjonalnej że potrafi rozpoznać toksyczne zachowania i zagrozenia i uczy się przez całe życie co źle a co dobre
- że nie powinniśmy generalnie rozmawiać o zagrożeniach w związkach typu narcyzm, przemoc psychiczna bo przecież co nam do czyjegokolwiek związku, niech każdy ma jaki chce

Może ja źle czytam - mam tendencje do czytania zerojedynkowego - a może napisałam w niekonkretny sposób, nigdzie nie chodzi mi o szczucie kogokolwiek tylko raczej o to że o pewnych rzeczach powinno się mówić głośno - jak np. cały movement MeToo, oskarżenia Weinsteina. Mamy też przypadki w środowisku jeździeckim gdzie małoletni byli wykorzystani (B. Ebeling, R. Fellers i pewnie wielu innych, wielu też o których nigdy nie usłyszymy - choćby o znajomej mojej koleżanki i pewnym topowym nazwisku w skokach).

safie z rozróżnianiem co jest legalne co nie nie miał nikt problemu, mi chodzi o to czy i jak młodzież ma wiedzieć jak zdrowy związek i relacje powinny wyglądać - może ja dawno w szkole nie byłam ale u mnie na wdż nic nie słychać było o przemocy psychicznej, narcyzach ani nic w tym stylu, tylko kalendarzyk i jak włosy rosną na rękach od masturbacji 😉
RV oczywiście nie jest platformą edukacyjna, chodzi mi ogółem o otwarta rozmowę i szerzenie świadomości w społeczeństwie właśnie tak jak z w/w #MeToo.
Strzyga,
Dlaczego piszesz o nich na Revolcie ?
Może należałoby wyrazić swój niesmak pod zdjęciami i na kontach "winnych".
No ale na to, to ty już jaj nie masz.
Zostaje takie obrzydliwe obsmarowywanie ludziom tyłków poza ich plecami.
Martwisz się i troszczysz to idź na Facebooka czy Insta i im to napisz. Prosto w twarz, pod zdjęciami napisz co o nich myślisz.
Moim zdaniem to ich życie, ich sprawa i ewentualnie sprawa rodziców dziewczyny.
I jeszcze ta życzliwość w tle, ten niepokój, ta chęć uratowania zabłąkanej duszyczki.
I ta informacja dla całego jeździeckiego światka żeby wszyscy się dowiedzieli. Bo przecież wszyscy MUSZĄ wiedzieć. A jak nie wiedzą to Strzyga zrobi wszystko, żeby się dowiedzieli.
Moja mama mówiła o takich ludziach jak Ty - "dziurki nie zrobi ale krew wyssie".
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
15 sierpnia 2022 22:58
szemrana, sporo osób pisało że nie wie o kogo chodzi. Chyba że "lokalsi" będą wiedzieć.
Muchozol2,
No to jak nie wiedzą to się prędzej czy później dowiedzą.
Ja już miałam pytania na priv o kogo chodzi.
Informuję, że nie udzieliłam informacji i nie będę udzielała. Uczulam, że szkoda klawiatury na zadawanie pytań
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
16 sierpnia 2022 05:50
Jak to Linda powiedział w Sarze? "Myślisz, że nie można kochać szesnastolatki?"

Strzyga napisała, że wkurza ją chwalenie się 40 latka 16 urodzinami swojej dziewczyny. Potem ktoś napisał, że to był wpis na SM w stylu - my hot sixteen. Serio? Dla mnie w całym kontekście wydźwięk jest niesmaczny. Nie związek jako taki, bo nie wiem, bo nie znam, bo różnie w życiu bywa.
Przeciez ktos napisał o kogo chodzi. Ja też nie wiedzialam, a po ksywce ktorą ktos napisał wiem.... 😶
Nie mam pojęcia o kogo chodzi i nie zamierzam robić głębszego researchu na ten temat. Nie mój cyrk, nie moje małpy - ale, z mojego punktu widzenia, zupełnie inny wydźwięk ma "my dear/lovely girlfriend" czy coś w ten deser a inny "my hot sixteen" padające z ust dużo starszego chłopa. Nie mam żadnego doświadczenia w związkach (no dobra, napatrzyłam się na dużą ilość związków rodziców, ale wiadomo, co innego jak człowiek się sam zakocha). Tak czy tak, dla mnie o ile sam związek - nie mam zdania, nie czuje się uprawniona do oceny, ale już taki tekst dla mnie osobiście jest lekkim red flagiem. Gdyby dotyczyło to kogoś z mojego otoczenia, zaczęłabym się bardziej przyglądać sprawie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 sierpnia 2022 09:37
donkeyboy, akurat nie mogę narzekać na WDŻ, bo miałam i zajęcia o menstruacji i higienie, antykoncepcji, ale też o zaufaniu nie tylko w związkach, ale ogólnie w relacjach międzyludzkich. Dodatkowo zajęcia były częściowo rozdzielone, że my miałyśmy z kobietą, a chłopcy z mężczyzną - właśnie te bardziej wstydliwe, krępujące tematy. A jestem rocznik 88'

Czegoś innego od związku oczekuje się w wieku 15lat, a czegoś innego w wieku 40. Ba te oczekiwania mogą być różne między osobą w wieku 40 i 20 lat. Jeżeli 40latek jest zainteresowany związkiem z 15latką to dla mnie jedna wielka czerwona flaga.
Karla.03, bo Strzyga, żeby podgrzać atmosferę wyrwała to z kontekstu, jest napisane zupełnie inaczej.
Zamiast to pisać na forum idźcie wyrazić zaniepokojenie u tych osób o których tu mowa.
Tym razem, to nie jest dyskusja o teoretycznych związkach a omawianie czyjegoś życia na publicznym forum.
Ktoś tu jeszcze czuje różnicę??
Prawnie...nie możecie nic zrobić bo związek jest legalny. Pzostaje bicie piany na forum.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 sierpnia 2022 09:45
Perlica, no wiadomo! Ta najgorsza Strzyga. Pokaz mi cytat.
Strzyga, nie mam zamiaru ciagnąć Twojej gierki w obmawianiu czyjegoś związku.
Zobacz sobie na profilu i dokładnie przeczytaj raz jeszcze, a potem sprostuj.
Strzyga,
To prawda, że nienajlepsza.
Niech los mi oszczędza spotykania takich ludzi w realnym świecie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 sierpnia 2022 09:49
szemrana, nie wiem o kogo chodzi, ale to tak naprawdę nie powinno być wyrażanie zaniepokojenia pod zdjęciami na insta (co sugerowałaś wcześniej), ale ktoś powinien z tą dziewczyna odbyć spokojną dyskusję, ale właśnie już widzę dla kogo taki związek jest w porządku ...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 sierpnia 2022 09:53
Perlica, no tak 😀 rzuć oskarżenie, a jak nie ma dowodów, to nagle tracisz zamiar 😀

Dla informacji innych, Perlica nie wrzuci cytatu, bo ten cytat nie istnieje.
safie,
A powinno być wyrażane zaniepokojenie na Revolcie???????
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 sierpnia 2022 10:08
szemrana, dla mnie jest to teoretyczna dyskusja, a nie dotycząca konkretnej sprawy.

edit: i chyba w dzisiejszych czasach dorosły człowiek powinien sobie zdawać sprawę, że wrzucając coś do internetu będzie to poddane opinii/ ocenie w ten czy inny sposób
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 sierpnia 2022 10:12
Z drugiej strony ta dziewczyna ma rodziców, którzy chyba jak widać akceptują taki stan rzeczy 😉
Poza tym jest to legalne, a 16 latka teoretycznie mogłaby nawet zostać jego żoną
Strzyga, serio, udaj się do psychiatry, bo coś jest z Tobą nie tak albo czegoś wyraźnie ci brakuje. Nie wiem co Tobą kieruje, może zazdrość, bo na pewno nie troska.
Profile są publiczne i każdy może tam zajrzeć, zarówno na insta lub fb.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 sierpnia 2022 10:18
Perlica, och oczywiście, nie ma to jak obrażanie kogoś sugerując mu zaburzenia psychiczne.

Ja proszę tylko o screena, gdzie „podgrzewałam atmosferę pisząc o hot sixteen”. Nie wrzucisz go, bo to nie ja o tym pisałam, ale to mnie po raz kolejny obrażasz.

To mój ostatni post w tej dyskusji. No chyba, ze znów ktoś będzie kłamał na temat tego, co pisałam.
Strzyga,
Jak zawsze niewinna i wszystko w dobrej wierze 🤔🤣
Akurat tu niewinna, bo to ja rzuciłam "hot sixteen" w kontekście tego, że to moją uwagę wzbudziło, jak i niesmak. W sensie miałam takie "wait, what, że ile?!".
Nawet jak ktoś wcześniej nie wiedział, nie interesował się, nie zwracał uwagi, to jak zawodnik (osoba poniekąd publiczna, rozpoznawalna) wrzuca coś takiego to dotrze do wielu osób ze środowiska. I trzeba mieć na prawdę optymistyczne podejście do świata sądząc, że nie będzie negatywnego odbioru 🤦
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 sierpnia 2022 12:38
Hmm, prawie 30 lat temu, również taki kontrowersyjny (wtedy) związek
istniał, tzn. żonaty trener był w relacji z podopieczną.
Tak się wydarzyło, że w efekcie zostali małżeństwem.
Nie wiem, jak jest dziś, ale jeszcze niedawno gitara grała.

Także w w/w sprawie czas pokaże 🙂
I wydaje mi się, że akurat te osoby, mają głęboko w odbycie to,
co ludzie o nich piszą na revolcie 🙂 🙂 🙂
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
16 sierpnia 2022 14:48
Ciągnąc OT Strzygi to akurat wydaje mi się, że zrobiła duży postęp i jej wypowiedzi nie są dla mnie rażąco czepliwe (jak kiedyś). Nie wyróżnia się w żaden negatywny sposób.
Mówiąc krótko - wyraźnie widzę zmianę. Bez sensu wyciągać jej dawne wpadki - nikomu to nie pomoże.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 sierpnia 2022 09:24
safie, wiesz na higienę i takie podstawy podstaw nie mam co narzekać. Ale u mnie te wszystkie lekcje były bardzo naciągnięte pod takie konserwatywne dyktando, do stopnia rozpowiadają bujd na resorach jak w/w (a były gorsze xD). Co do związków czy relacji międzyludzkich nie zaliczalabym puszczania starych polskich piosenek o miłości przez nauczycielkę albo głupich zadanek typu "weź literki swojego imienia i wymyśl sobie cechy charakteru jakie cię opisują". Nie wiem czy to tylko moja szkoła, czy może region albo to kwestia też wielkości miasta w jakim mieści się szkola bo te zdają się być bardziej progresywne w większych miastach.

ms_konik ale mowa tu o nastoletniej osobie czy po prostu dużej różnicy wieku? Pytam bo jedyny związek z dużą różnicą wieku zawarty z nastolatką (i taki który przetrwał) to mój śp. Dziadek z moja babcia (on 30, ona 18 w dniu ślubu). Ale to były trochę inne czasy też, zwłaszcza biorąc pod uwagę to że mowa tu o malutkiej wsi otoczonej innymi malutkimi wsiami na Lubelszczyźnie. Małżeństwo ze starszą osobą (a tym bardziej żołnierzem polskiej armii) miało zapewnić dziewczynie bezpieczeństwo i być może jakiś dobrobyt, bo to było jeszcze przed czasami kobiety pracującej, a i czasy wojenne/po wojnie były niepewne.

A druga sprawa to autorytet - a jak byście się zapatrywali gdyby nauczyciel matematyki w szkole związał się z uczennicą?
Jestem na 100% pewna że w każdej szkole w której byłam dyrekcji i rodzicom by się to nie spodobało.

W sumie mój nauczyciel z liceum ożenił się z była uczennicą ALE już dawno po szkole. I pomimo tego że wszystko na legalu, nie w trakcie szkoły to i tak jakiś niesmak pozostał.
donkeyboy, myślę że "niepokoi" duża różnica wieku jeśli jedna z tych osób ledwo skończyła 16 lat.. i tak jak większość z was mówi, to może się ostatecznie udać, może wyjść związek na lata, ale jak wiemy nastolatki są niedojrzałe, nie wiedzą jeszcze czego chcą, jak reagowac na pewne rzeczy, to przychodzi z wiekiem. I stąd według mnie wynika oburzenie.
Moja znajoma jest z facetem 21? czy 22 lata starszym. Ale związała się z nim kiedy miala 25 czy 26 lat. Możemy sobie uważać co chcemy, czy taka różnica wieku jest ok czy nie, ale na pewno dziewczyna podjęła świadomą decyzję, burza hormonów się juz przez mózg nie przelewała.

A przypadku nastolatka + duża różnica wieku + autorytet (nauczyciel, trener, szef? ) to w ogóle się lampki na czerwono zapalają.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
17 sierpnia 2022 13:51
Gdyby mój syn w wieku 16 lat zaczął spotykać się z 40 latka, to pogonilabym choćby kijem. Gdybym miała córkę i ona zaczęłaby spotykać się w wieku 16 lat z 40 latkiem, to nie miałabym już co pogonić, dobrze znam mojego starego.
Przykład z nauczycielem bardzo dobry xxagaxx. Ciekawe ile obrońców prywatności związku by się znalazło, gdyby chodziło o 40 letniego nauczyciela i jego uczennice z 2 klasy liceum.
A u mnie w LO w związku był nasz kolega z nauczycielką, są do dziś razem i mają dziecko.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 sierpnia 2022 08:54
Moja mama taki związek ma. Wyszła za swojego ucznia z technikum. Są razem od 26 lat. Różnie po drodze bywało jak to w związku, ale mają adoptowanego syna i są razem do dziś i im dobrze. Różnica wieku to chyba 22 lata, o ile się nie mylę. Dlatego daleka jestem od oceniania czyichś związków. Mój kumpel kiedyś moim zdaniem idealnie podsumował podobną dyskusję, co innego było tam niecodzienne, nie różnica wieku akurat, ale mam podobne odczucia, powiedział "Jak się kochają, to chu.. z nimi" i uciął temat. Myślę, że tego typu związki nie powinny interesować nikogo poza dwójką głównych bohaterów i EWENTUALNIE ich najbliższą rodzinę/przyjaciół.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się