... ślub :) ...

smartini genialne zdjęcia, takie sympatyczne że aż się ciepło na serduszku robi! Gratulacje 😘
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 sierpnia 2022 18:37
xxagaxx, macbeth, ElMadziarra, feno, dzięki ��� właśnie stawialiśmy na to, żeby było swobodnie i radośnie i kurcze nadal trochę niedowierzam, że wyszło AŻ TAK 😍
Wszystkie nasze nietypowe pomysły wypaliły a goście bawili się tak, że nic tylko robić takie party raz na kilka miesięcy ;D na insta w stories jest więcej zdjęć jakby ktoś był zainteresowany, nie będę tu spamować bo tych zdjęć jest za dużo żeby wybrać choć niewielki ułamek 🙈
insta/doklaczone
emptyline   Big Milk Straciatella
17 sierpnia 2022 22:46
smartini, cudowny klimat, cudowne zdjęcia!
efeemeryda   no fate but what we make.
17 sierpnia 2022 22:46
smartini,
Po prostu wspaniałe !!! <3
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 sierpnia 2022 08:48
Super! Bardzo mi się klimat podoba 🙂 Gratulacje! 😁 Po własnym weselu też byłam taka zachwycona, to było wesele na którym bawiłam się najlepiej, ze wszystkich, na których byłam 😉
Jak myślicie jaki jest minimalny czas w jakim można ogarnąć wszystkie formalności od A do Z w przypadku ślubu cywilnego? Bez wesela, tylko jakieś mini przyjecie dla najbliższych. W miesiąc się uda? Czy to zbyt optymistyczna wersja? 🙄😅
*zlozenie dokumentów w USC to miesiąc+1dzień z tego co się orientowałam.
galopada_, przepisy mówią o 30 dniach ale można złożyć wniosek o szybszy termin. Nie wiem kiedy urzędnik się zgadza, ale kwota to chyba 40 zł? za taki wniosek o szybszym terminie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 września 2022 08:58
xxagaxx, po upływie miesiąca, czyli na następny dzień. Skrócenie tego terminu możliwe jest tylko przy ważnych względach

Przepisy Kodeku rodzinnego-opiekuńczego ani żadne inne nie definiują pojęcia „ważnych względów”. Każda sprawa badana jest przez kierownika USC indywidualnie, nie mniej jednak przyjmuje się, że za „ważne względy” w rozumieniu tego przepisu uznaje się przede wszystkim ciążę, chorobę jednego z przyszłych małżonków czy nagły wyjazd.

galopada_, warto się przejść do konkretnego USC i wypytać, jak oni te ważne względy rozpatrują i czy wasze (?) powody byłyby brane pod uwagę.
Aż takiego pośpiechu nie ma. Z obrączkami i sukienka tez chyba nie da się tak od ręki ze wchodzę z ulicy i wychodzę z zakupem? 😂 mogłam słuchać albo notować problemy koleżanek pare lat temu jak wszystkie po kolei brały śluby 😂
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2022 12:11
galopada_, z doświadczenia w otoczeniu to 1,5-2 miesiące 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2022 12:27
galopada_, zależy jakie planujesz ;D nam obrączki zeszły 2 tygodnie, bo w butiku w Krakowie nie było rozmiaru więc pisali do autorki czy ma u siebie 🙂
Moja sukienka z Naoko, uszycie overskirt tydzień 😂
galopada_, wszystko zalezy od tego czy chcesz sam cywilny czy jakąś imprezę po (wesele czy obiad). No i gdzie ta impreza i na ile osób.
Sukienkę mozesz kupić z wystawy albo używaną i krawcowa Ci ją dopasuje. Skromny ślub da się ogarnąć w miesiąc, większy w 2-3 mieś, a jak chcesz weselicho w okreslonym miejscy, to w tyle ile się czeka na salę tam 😉

Ja teraz idę na slub i przyjecie robione w środę 😉 na jakieś 60-70 osób, decyzja o slubie zapadła niecałe 3 mieś przed.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 września 2022 12:57
galopada_, my robiliśmy obrączki z własnego złota u takiego zwykłego jubilera - ok. tygodnia, dwóch?
Sukienka - zależy jaką chcesz, bo na dobrą sprawę można iść i w takiej z normalnego sklepu albo używanej jeżeli trafisz na rozmiar (a z tego co pamiętam to zgrabna jesteś więc to też nie problem)


Największy "problem" może stanowić termin w jakiejś knajpce, ale jak tylko jakieś mini przyjęcie w stylu obiad + zimna płyta i muzyka z laptopa to pewnie można znaleźć.
galopada_, polecam wypożyczalnie sukien. Znajoma miała w ten sposób dwie na wesele, a wydała mniej niż gdyby kupiła jedną.
Obrączki braliśmy w Aparcie ,z grawerem itp, 2 tyg i były.
Dzięki! Miejsce właśnie ogarnęłam wstępnie w pięć minut po tym jak je znalazłam w necie, musimy tylko zgrać urzędnika. Mała impreza dla rodziców i rodzeństwa. Może nie będzie tak zle 😅
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 września 2022 20:04
galopada_, jeszcze mi się przypomniało - jeżeli chcecie inny dzień niż sobota to najpierw dowiedzcie się czy wasz usc nie udziela ślubów tylko w soboty, bo są i takie.
Dobra zaklepane termin, miejsce (piękne 😍😉 i urzędnik. Fotograf w sumie tez. Niezle jak na trzy dni działań 😂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 września 2022 19:25
galopada_, i jak się udało z terminem? Czekacie 30 dni czy coś przyspieszyliście?
Nie przyspieszamy, bo zaklepaliśmy osttecznie 21 października. wcześniej mamy jakies zawodowe wyjazdy w Polskę i poza, także mogłoby na imprezę wpaść jedno z nas co najwyżej 😅 Mamy dokładnie sześć tygodni, idzie sprawniej niz myslalam 😁
Gillian   four letter word
10 września 2022 10:07
9 sierpnia złożyliśmy wniosek w urzędzie, pierwszy wolny termin dla nas odpowiedni był 16.09 - uparłam się koniecznie na wrzesień. Jako że to piątek nie było większych problemów z ogarnięciem restauracji, z górką będzie 40 osób. Obrączki wybraliśmy w środę a w sobotę odebrane - u niedużego jubilera, nie w sieciówce. Najdłużej zeszło mi z szukaniem sukienki bo trochę mi się utyło i nic co mi się podoba nie pasuje 😉 ale ostatecznie udało się znaleźć tą idealną, również w niedużym butiku a nie w galerii 😉 i tak oto za 6 dni zmieniam dane osobowe 🙂
gillian ooooooo gratulacje cioteczka ���
Gillian   four letter word
10 września 2022 10:41
Podziękował 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
10 września 2022 13:02
Gillian, Gratulacje !!!
Gillian, gratulacje!
Gillian   four letter word
11 września 2022 08:43
Dziena :-) kiedy powinnam się zacząć stresować? :-)
efeemeryda   no fate but what we make.
11 września 2022 09:00
Gillian, nigdy, ja się tam nie stresowałam 😀 No może troszkę pierwszym tańcem, ale to było klasyczne wesele na 100 osób, wiec większa presja, ale tak jak mówię ja się bawiłam najlepiej na świecie i im bliżej tym bardziej wywalone miałam na różne rzeczy 😀
Gillian, wcale ? Ja nawet sobie ułożyłam taki 1 taniec żeby było śmiesznie 😅
Gillian   four letter word
11 września 2022 13:05
Aaaa czyli wszystko w normie 🙂
Gillian   four letter word
17 września 2022 11:17
Przeżyłam! Było mega świetnie, zero stresu, dużo uśmiechu 🙂 cudowne przeżycie 🙂 polecam 🤣
Gillian, gratulacje!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się