Kącik Ujeżdżenia

karolina_, świetne 🤣🤣🤣
karolina_ widzisz! To ma szansę wypalić 🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2022 09:21
Obejrzałam GPF Lottie Fry, dla mnie to jeden z najlepszych kurow w historii. Ostatnio tak ryczałam na kurze oglądając Dujardin w Londynie. I ta końcówka z reakcją publiczności, jak ona tam wytrzymała emocjonalnie, podziwiam - mnie rozje…ło totalnie. Coś wspaniałego.
anetakajper   Dolata i spółka
11 sierpnia 2022 09:57
Facella, Coś niesamowitego.
Wczorajszy wieczór to była uczta dla oczu i serca To, co zrobiła Fry... no brak słów.
Gdzie można to obejrzeć?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 sierpnia 2022 10:40
Miszka, ja znalazłam na fb FEI
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2022 12:55
Miszka, na fanpage i youtube FEI, wystarczy wpisać Charlotte Fry i to jest w tym momencie pierwszy wynik.
Obejrzałam jeszcze raz, żeby pokazać narzeczonemu (niekonski, zawsze mówi, że on nie wie co ja w tym widzę wyjątkowego 🤣 ) i dość powiedzieć, że na nim zrobił ten przejazd wrażenie. A ja się znowu trzęsę 😅
Wybiera się ktoś do Ermelo na mistrzostwa?

Mistrzostwa Świata Młodych Koni Ermelo 08-11/09/22
Reprezentacja Polski :
🍀 Beata Stremler Dressage Rider FOR MAGIC EQUESTA FRH
🍀 Aleksandra Szulc ROMEO VON FUERSTENBALL
🍀Magda Jura Dressage Rider QUICK STAR VAN DE GULDENNAGE
🍀 Pawel Dąbrowski DANTIAMO 2
🍀 Mateusz Cichoń RADIUS
🍀 Ola Krywult LARI FARI
Iskra de Baleron, nie, będę śledzić na CMH, tym bardziej że idzie brat mojej klaczy hodowlanej 😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 sierpnia 2022 16:48
Charlotte Dujardin ogłosiła, że jest w ciąży 🤰🎉
Facella,
Współczuje jej 😅
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 sierpnia 2022 19:23
KaNie, na zdjęciach wygląda na całkiem zadowoloną. MŚ jechała już będąc w ciąży.
Bo jeszcze nie wie co bedzie potem 😂
KaNie, myślę że już odkłada na kucyka na poziom FEI 😅🤣
karolina_, 👍👍👍
Ktoś może wie czy będzie transmisja z MP z Białego Lasu? Na Clipmyhorse nie widzę...
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 października 2022 07:20
Katarzyna Milczarek zawieszona przez FEI za doping w Herning...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 października 2022 08:19
Facella, dobrze widzę, że za sterydy anaboliczne u siebie a nie za doping u konia? :o
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 października 2022 08:19
Pati2012, tak
Jest odpowiedź K. Milczarek – suplementy brane z powodu menopauzy.
Jeździectwo totalnie nie nadąża za "światem" w tej dziedzinie. Tak jakby nie jest brany pod uwagę fakt, że ta dyscyplina nie jest sportem dla ludzi "mam szczyt formy pomiędzy 25-30 lat".

W ogóle kontrole "hormonalne" to dziś totolotek. Wiele bazuje na starych normach poziomu hormonów, a dziś już wiadomo, że na te poziomy ma wpływ tak wiele rzeczy, że okresowe zwyżki pewnych hormonów (nawet dobowe) nie są efektem żadnej "suplementacji" a mogą być choćby efektem zmiany diety/ ekspozycji na UV.
kotbury, wydaje mi się, że WADA , czyli Światowa Agencja Antydopingowa nie bazuje na totolotku jednak...
A hormonalne leczenie objawów menopauzy to dostarczanie organizmowi substancji, które są lub mogą być na liście środków zakazanych, lub limitowanych. Warto takie rzeczy zgłaszać do FEI zanim się będzie skontrolowanym.
No to jest trochę żenujące, że organizacje sportowe w ogóle nie aktualizują swoich przepisów w oparciu o dzisiejszy stan wiedzy. W biegach może startować z innymi kobietami mężczyzna z kilkukrotnie wyższym od średniej wynikiem "naturalnego" testosteronu, a w ujeżdżeniu robią wielkie halo o leki na menopauzę.
WADA nie jest organizacją powiązaną z FEI. Tak samo bada biegaczy, jak jeźdźców. Branie substancji zakazanych zgłasza się aby w razie kontroli nie było powodu do zawieszenia.
A co uważacie o pomyśle FEI o nieobowiązkowych ostrogach i munsztuku na pozionie GP?
KaNie, do ostróg mam ambiwalentny stosunek, myślę że i tak większość koni jest szkolona tak, że ostroga i łydka to inny sygnał i ludzie z tego nie zrezygnują. Munsztuk - myślę że krok w tyl. Wędzidłem łatwiej zamaskować brak akceptacji kiełzna, bo jest dopuszczone dużo różnych rodzai, możesz mieć sztangę z portem, możesz mieć gumowe bardzo giętkie z cieniutkim metalowym rdzeniem. Czasami ten brak akceptacji kiełzna wynika z jakiś wad zgryzu, raczej bym wolała nie używać w hodowli ogiera na którego trzeba było przetestować pierdylion wędzideł i mieć ciasno skosnik żeby funkcjonował jako tako, a na munsztuku bez skosnika zaczyna się otwieranie paszczy i wywalanie albo przekładanie języka. Scandic np. nigdy mnie nie zachwycał i jakoś dużo potomstwa w sporcie też nie ma.
karolina_,
Ja w sumie nie do końca rozumiem demonizowanie munsztuka. Nie mowie o samych zawodach tylko jako samo kiełzno. Z mojego osobistego odczucia, to w skokach wszelkie kiełzna robią ostro koniom po mordach i wszechobecne ( na dowolnym etapie jezdzieckim ) pelhamy i wielokrażki ( tego kielzna to wcale nie kumam ).
Sporo jeżdżę na munsztuku i uważam to kielzno jako całkiem przyjazne, jeśli ma się swiadomość tego co i po co się robi. Fajnie jak ludzie zaczną jezdzić GP na podwojnie łamanym wedzidle, ale obawiam się ze munsztuk będzie odbierany jako coś złego.Jeśli ten przepis wejdzie, a to przecież wcale nie jest złe kiełzno.
KaNie, ja przewrotnie albo jestem za wprowadzeniem dowolności, albo za wprowadzeniem jazdy na samej wodzy munsztukowej z wisząca wędzidłową 🙃
kare_szczescie, ale co miałaby na celu 2 opcja? Munsztuk niezbyt się nadaje do jazdy jako jedyne kiełzno, mało precyzji na boki/jedna wodze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się