kącik skoków

Perlica, tu myślę ze wiadomo. Wiem ile się musze na pocić, żeby nie raz mieć reakcje na polparade. Jak to będzie jakkolwiek "zmiękczone " to kaplica. Ale fakt, na pewno to zmniejsza skutki "angoli"
Gillian   four letter word
27 marca 2022 11:51
Na Mistrzostwach Polski dopuszczalna jest pomoc głosowa trenera? 🙈🙉🙊 chodzi mi szczególnie o dzieci i juniorów.
Czy za przejście do kłusa aby zmienić nogę na zawodach są punkty karne?
Doomi, przy konkursach z trafieniem w normę czasu możesz przejść do kłusa ale na nie więcej niż 3 kroki a reszty w tej chwili nie pamiętam
Doomi, dokładnie, jak pisze dzikadermi, w konkursach z trafieniem w normę czasu są punkty za przejście do niższego chodu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2022 14:14
I chyba jeszcze w konkursach na styl?
Strzyga, w konkursach na styl ocenia się regularność jazdy, nie ma stricte punktów za kłus, jak w normie czasu.
Gdzieś w TV można obejrzeć MP?
Świat Koni transmitował na swojej stronie internetowej
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 sierpnia 2022 14:10
Jak wrażenia po MP?
Jestem pod wrażeniem jakie przetasowanie nastąpiło na koniec...
Trochę mnie zastanawia jakim cudem na MP seniorów konie zawodników ponoszą i próbują wywieźć z parkuru... to może w dzieciach, ale na seniorach?
Nie wiem komu koń poniósł, ale w sumie konie profesjonalistów to nie zawsze są samograje profesory. Czasem ostro zryte berety, wiec myślę ze bywa i na tym poziomie.
KaNie, ale to zobacz najpierw 😉
Wszystko się z tymi zwierzakami zdarza, ale jak ogląda się zawody na poziomie 150 to jednak niewiele bywa takich niespodzianek
To powiedz komu kon poniósł, bo wszystkich nie chce mi się oglądać 😉
Post został usunięty przez autora
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2022 22:08
To powiedz komu kon poniósł, bo wszystkich nie chce mi się oglądać 😉
KaNie,

A np Mr Lewicki nie trafił po rowie w następną przeszkodę bo kobyła go powiozła.

(Ojojoj jaka szkoda)
Gillian, brakuje mi przycisku lubię to 🤣
A gdzie można oglądać?
Kogo koń wywiózł?
Na clipmyhorse są wszystkie przejazdy, a mowa chyba o Krzysztofie Ludwiczaku.
DeJotka, ale tam jest płatne. Po przebojach z nimi i nie możliwości rezygnacji , to ja dziękuję 🙊 byłam przymusowym członkiem przez 6 miesięcy
Gillian   four letter word
23 sierpnia 2022 11:41
DeJotka,

Również, widać było od początku ogromny problem z prowadzeniem i kontrolą więc rezygnacja była bardzo uzasadniona bo robiło się niebezpiecznie.
Byłam na finale i zadania postawione przez Szymona Taranta nie należały do łatwych, szczególnie najazd na szereg(?) po rowie. I o ile Ludwiczak miał problemy od samego początku, tak Lewicki zanotował bardzo płynną przyjemną jazdę i chyba fakt nieporozumienia z koniem zdziwił go podobnie jak całą publiczność. Mało tego, obserwując całą sytuację od tyłu byłam pewna, że pomylił trasę, bo z mojej pozycji nie wyglądało to na poniesienie tylko na pomyłkę. Koleżanka siedziała wtedy z boku i przekazała, że jednak koń sobie poszedł prosto i jeździec coś tam krzyczał, żeby sobie pomóc, no ale mleko się rozlało. Wielka szkoda, bo to był jeden z najładniejszych przejazdów i jeden z bardzo niewielu bez zrzutek.
Co do postu xxagaxx to ja bym to sparafrazowała w ten sposób, że bardziej niż to wywożenie smuci mnie, że nie ma przejazdów bez zrzutek na zawodach tej rangi, czy że złoty medalista MP nie ustrzegł się zrzutek, więc pozostali byli tylko gorsi.
Podobnie jak w zeszłym roku w tym samym miejscu rozgrywania MP, również w finale seniorów, 1 zawodnik został wyeliminowany za krew na boku konia.
Przykro patrzylo się na Szulera, który jeszcze nie zaczął A już rozbudowywał przeszkody na parkurze, waląc co krok z zadu.
Edit: no i po przerzedzonej obsadzie (brak Wechty, Opłatka) wyciągam może zbyt daleko idące wnioski, że w tym sezonie bardziej od udziału w MP liczy się start w Longines EEF Warsaw Jumping.
espana, Max dopiero wrócił z MŚ, więc rozsądnym jest, że nie brał konia na kolejne zawody, tylko dał mu odpocząć. Koń Andrzeja na MŚ nie pojechał z powodu kontuzji, zatem kilka dni później nie szedł też MP. Dziwi zatem termin MP od razu po MŚ... 🙁 I jak zwykle mamy za mało koni na tym poziomie. Gdyby zawodnicy dysponowali końmi, na pewno jechaliby i MŚ i MP i Warszawę - dobierając zwierzaki do poziomu zawodów...
_Gaga, Jarek też był na MŚ, był na MP i pojedzie na Longines 😉
A co do dysponowania końmi na równym wysokim poziomie - nigdy tego nie będziemy mieć, jeśli w konkursach 155 rangi MP będą startować 7-8 latki.
Akurat Cros Blue to bardzo specyficzny i nie łatwy koń. Nie wiem kto chciałby na nim jeździć jeśli miałby do wyboru konie łatwiejsze z dużymi możliwościami to chyba nikt.
Jerico był po MŚ, więc szacun dla tego konia.
Nie było też Wojciana.
Generalnie jak podstawowy koń ma kontuzję to u nas nie ma już wyboru. Przy zagranicznej czołówce jak koń ma przerwę to bierze zawodnik innego na MŚ, tak po prostu...

espana, a o co chodzi z Szulerem? bo nie rozumiem Twojego zdania, jak zanim zaczął robił zrzutki?
Perlica przed rozpoczęciem przejazdu tak walił z zadu, że trącił przeszkodę obok której przejeżdżał i spadła. Ogólnie strzelał z zadu praktycznie co fulę i jeździec chyba po 3-4 skokach dał spokój.
DeJotka, Rozumiem. On też jest charakterny, cała linia SZ jest dość trudna albo bywa, bo mój SZ akurat przekryty ojcem super miłym był super łatwy.
Perlica, to wyglądalo zdecydowanie na grubszą sprawę.. to nie był bunt.
espana, uważasz, że należy brać przykład z Jarka i ganiać konia 3 tygodniez rzędu po mega trudnych parkurach 160 cm ?
A później zdziwienie, że się konik posypał...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się