Jakie pasze dajecie swoim koniom?

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 sierpnia 2022 14:29
Monkaa, Pavo EasyMix
Monkaa, Eggersmann ReVital Cubes.
Hoveler Pur Itan lub Pur senior, sieczka Dengie healthy hooves molasses free, Nuba Slimmer
Monkaa moja miniaturka je Nube Slimmer, wcześniej jadła Pur.Itan i Brandona XL. Slimmer najlepszy, bo to taka sieczka z odrobiną granulatu
cześć! 🙂

Daje ktoś swojemu koniu Korn Mix z Eggersmanna? 🙂 jak wrażenia? 😀
Hej, mam pytanie o paszę 🙂

Pacjent - źrebak 10miesięcy, typowe brzydkie kaczątko, brzuszek spory, ale żebra są, chuda szyjka, biedna grzywa i ogon. Ogólnie zabrany z niefajnych warunków, krew przebadana, wszystko jest okej, ale wygląda na niedokarmionego. Też nie chcę go jakoś mocno paść, bo teraz poszedł na trawę i siano 24h, więc na pewno się odkarmi, ale chciałabym kupić jakąś paszę, żeby witaminy mu dostarczyć, myślałam też o łusce słonecznika, żeby ta sierść i grzywa odżyły trochę, polecicie coś?
Koniuszek, Mój od 11 misiąca życia dostał Zucht Pellets z Eggersmanna + sieczka + owies i po 3 miesiącach różnica kolosalna 🙂
299660103_2278231145674039_543732174663979544_n.jpg 299660103_2278231145674039_543732174663979544_n.jpg
Mój koń wypiął się na wszystko co do tej pory jadł… ręce mi opadły ;\ nawet zamiast siana zżera słomę ze ściółki. Dzisiaj cały dzień nie zjadł nic ze żłobu 😭 i nic nie chce jeść.
Moon   #kulistyzajebisty
19 sierpnia 2022 07:30
martrix, wiem, że to mało możliwe, ale… a może w żłobie się coś zmieniło? Nie nasrał tam żaden koń, ptak, kot…?

Sto lat temu miałam taką sytuację że mój ex-koń (niedawno zajeżdżony 4latek) nie jadł nic kilka dni - wciągał tylko słomę i trochę siana. Do dziś nikt nie wie ki wuj - a był wołany wet, zmieniana pasza, myte żłoby, dawanie z wiadra, z ręki, No cuda na kiju. Po kilku dniach wszystko wróciło do normy… jak tak teraz myślę, to całkiem możliwe ze to… po prostu upał. Wtedy też były nieziemskie temperatury, żar się z nieba lał. Nam, ludziom się nie chce w upały jeść, może u Twojej jest podobnie?
Moon, żłób (mamy kamienny taki - emaliowany, boksy są całe murowane i żłób jest "wkomponowany" - chyba jakaś pozostałość po krowach?) to ja dwa razy w tygodniu czyszczę - leję wrzątek, wybieram wodę, potem gąbką szoruję, znowu zalewam wrzątkiem i wybieram i czyszczę do sucha. Akurat to już sprawdzałam. Możliwe, że to te temperatury. Chociaż jak rzuciłam garstkę owsa, to na niego miała apetyt (ale owsa nie mogę dawać, bo wrzody :/ ), marchewki, jabłka, banany i smaczki też wciągała bez problemu.
Na razie wygląda jak klopsik, więc się nie będę za bardzo przejmować. Jak jej nie przejdzie wraz z tymi upałami no to będę musiała coś pomyśleć. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ostatnio robiłam zakupy pasz i teraz nie wiem, czy dać sobie na wstrzymanie, czy szukać już jakichś innych alternatyw :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 sierpnia 2022 08:30
martrix, Mój się ubiegłej jesieni wypiął na żarcie, nic treściwego nie chciał ruszyć, ledwo dawałam radę przemycić leki w odrobinie meszu ze startym burakiem, w buraczek to u nas argument ostateczny. Okazało się, że miał jakieś zmiany na śluzówce w paszczy, coś jak rozległe płytkie afty u ludzi, ale takie powierzchowne bardzo. Wet orzekła że albo alergiczne, albo wirusówka. Po badaniu krwi wyszło, że wirusówka. Po kilku dniach przeszło, jak się buzia zagoiła. Jeśli dasz radę bez sedacji dobrze paszczę w środku obejrzeć, to sprawdź czy nic tam nie ma, albo może coś się wbiło w dziąsło, policzek? Mój siano wtedy jadł w zasadzie normalnie, nie jadł jedynie treściwego.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 sierpnia 2022 11:20
U nas w upały większość koni wypięła się na treściwe. Choć w sumie zostawianie żarcia w żłobach zaczęło się od wiosennej trawy i otwarcia pastwisk. Przy lichej już trawie i upałach prawie wszystkie schudły, bo nie chcą żreć ani śniadań ani kolacji.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 sierpnia 2022 10:13
Jako, że paszę Bogusławie zniknęły z rynku, a mój zapas sieczki się skończył... Przyszło mi szukac nowej lucerny
Co polecacie w podobnej, dobrej cenie?
Mój koń je sporo sieczki, raczej nie wybrzydza 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 sierpnia 2022 10:25
Eggersmann ma w dobrej cenie. Tylko jest mocno zbita, więc dobrze zaopatrzyć się w jakiś pojemnik do przesypywania.
Pati2012, polecam Eggersmsnna, cenowo i jakościowo bardzo dobrze wychodzi. W dodatku jest z olejem. No i dostawy bez problemu.
Pati2012, ostatnio kupuję z Sukcesu, cenowo i wydajnościowo bardzo ok.
espana, Lucerna z Sukcesu jest niezła , ale dystrybucja mocno ograniczona - dlatego zrezygnowałem.
espana, cenowo Sukces nie wychodzi tanio. Skoro 50-55 zł kosztuje 10kg i do tego dochodzi koszt wysyłki, to np. Lucerna olejowana Dengie wychodzi taniej, lub podobnie cenowo. I to, o czym pisze melehowicz, - nie jest łatwo ją kupić
Sama też dawałam Sukcesową, ale na dziś jest dla mnie za droga i za trudno-dostępna. Biorę Dengie Alfa Oil przez Allegro darmową wysyłką...
Post został usunięty przez autora
_Gaga, do ostatnich zakupów kosztowała jeszcze 40 zł, ostatnio 50. Kupuję ją bezpośrednio z Sukcesu, 2 worki z koleżanką na spółkę, do każdego produktu dostajemy 5% rabatu. Wysyłka 20 zł na dwie. Czyli 47,50 zł + 10 zł za 10 kg.
Sieczka Dengi z olejem za 10 kg wychodzi 64,50. A mój poprzedni koń Dengie nie jadł.
melechowicz rzeczywiście korzystnie wychodzi Eggersmann Alfalfa Castro z olejem kukurydzianym - za 10 kg wychodzi 45 zł. Dodatkowo u nas w stajni zamawiamy paletowo z forhorses i mamy 15% zniżki, więc wyszło by mi 38,25 za 10 kg. Transport za free.
Ja już więcej sieczki Eggersmana nie zakupię. Taki shit że masakra.. oba konie nie chciały tknąć. Potem w gratisie nawet ją chyba dawali, żeby sie ferelnej dostawy pozbyć.
xxagaxx, tam chyba był jakaś rewolucja , ale jestem bardzo zadowolony. Moje konie to lubią, kiedyś nabyłem też innej firmy (bardzo znanej ) taką sieczkę z olejem i część koni nie dałem rady przekonać do niej. Nie zależało mi nigdy na dodatku oleju, ale skoro jest to ok.
melehowicz, nie wiem co się wydarzyło, kupiłam ich sieczkę kilka razy po kilka worków bo cena była mega atrakcyjna. Ale po tamtej felernej dostawie podziękowałam.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 sierpnia 2022 14:27
Dzięki wszystkim, chyba postawie na dengie bo kiedy była mega spoko jak miałam
A nie chce mi się bawić w rozkopywanie tej eggersmana ;/
xxagaxx, melehowicz piszecie o tej z olejem kukurydzianym czy o różnych? Sorry za pomyłkę w nicku w poprzednim poście.
xxagaxx, a co z tą sieczką było nie tak?
Miałam ją kilka razy, ale nie lubię że ona taka zbita to biorę Dengie albo Spillers,
espana, to już mi taniej od Sukcesu wychodzi Nuba, która nie wydawała mi się najtańsza. Na szczęście jest fajnie niepyląca (te pylące rzeczy są zgranulowane) i koń wciąga.
espana, Ja piszę o tej z olejem kukurydzianym.
Ja używam tą z Eggersmann z olejem kukurydzianym od jakiś 6 miesięcy i jestem mega zadowolona - koń zajada, wsypuję sobie wszystko do pojemnika, bez problemu się ona rozdziela po samym przesypaniu.
No i cena...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się