Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Dzięki, spróbuję przy następnym zamówieniu.
Ja raz zamówiłam egersmanna sieczke, koń wybrzydza, ale łatwo się ją odrywa. Dostaje wieczorem do mokrego to jakoś zjada. Boguslawie musiałam śrubokrętem odrywać.
Udało mi się teraz na shopee.pl zakupić 3 sieczki sukcesu. Ale już jest niedostępna. Narazie zapas mam, jak znowu jej nie dostanę to sprawdzę polecana dengie.
Eggedeesman gastro dla wrzoda
Eggersmann Alfaalfa gastro - żeby być precyzyjnym.
Pierwszy raz kupiłam czystą lucernę z Dengie. Czy ona ma pachnieć trochę jak kiszonka i być jakby wilgotna? Czy mam jakiś wadliwy egzemplarz?

Edit. Oki, doczytałam że pokryta jest melasą, to wyjaśniałoby wilgotność. Ale zastanawia mnie ten zapach 🙈
Kucek1331, żółta, Original? Tak. Mnie się kojarzył z dymem ten zapach, jakby była wędzona. 😅 Dla mnie cuchnęła, ale koń zjadł z 10 worków i wszystkie były identyczne, więc tak ma być. Trochę jak sianokiszonka, ale dla mnie bardziej jak sadza z komina czy coś. 🤣
O, jak yerba! Yerba mi tak samo pachniała. Jak przypalone siano.
Sivrite, tak, właśnie ta żółta
Dawniej konina jadła sianokiszonkę, to mam nadzieję że to też będzie wcinała. Ale ulżyło mi że tak ma być, chociaż jak otworzyłam to miałam mieszane uczucia 🤣
siwaaa, sieczka Sukces jest już znowu na shopee. Obecnie 10 szt.
tereska, oo dzięki za info. Narazie mam zapas. Zostawię dla innych 🙂

Także mam tą sieczke dla wrzodków egersmanna. I ona właśnie jest taka se wg mojego konia.
Perlica, była szara wręcz, mocno pylasta, ale i tak chciałam skarmić, ale oba konie odmówiły totalnie. Sprzedałam zamknięte 3 worki i gratis dorzuciłam 3/4 które mi zostały po walkach z karmieniem.

Znajoma która karmi Eggersmanem mówi że dorzucali jej jakiś czas gratis worek tej sieczki... możliwe że pozbywali się felernej partii.
Kto karmi AgroVitalem Control? w granulacie? 🙂
Burza, u nas parę osób. Sama się zastanawiam albo nad control albo nad gastro. Cena i skład kuszą 😀
Carrota mój drugi koń wciąga nosem, jak dodaje teraz do mebio to jakoś przynajmniej wcina
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 sierpnia 2022 12:47
Słuchajcie, gdybym chciała Brandona xs zastąpić czymś to czym na przykład ? Muszę trochę zejść z kosztów 🙄 .
Już pomijam, że no wersję sprzed zmian jadł lepiej, a teraz tak jakoś zaczęło "kłuć" kolegę w zęby.
Aleks, a skąd jesteś? Jakie masz możliwości? Jakie pasze biorą do twojej stajni/sklepu?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 sierpnia 2022 14:07
Jestem z okolic Malborka, mam konie przy domu więc kupuję to co jemy w hippovecie. Jesteśmy prawie 4 lata na diecie od nich ułożonej pod tego konia. Nie mam możliwości podpięcia się pod zamówienie znajomych ze stajni bo nie mam innych ludzi w stajni 😉 . Nie chciałabym zamawiać np palety bo nie wiem czy koń będzie jadł, więc worek na próbę w tej chwili wchodziłby w grę. Z całej diety chciałabym wymienić tylko brandona xs na coś zbliżonego i tańszego. Nie ruszałabym tego, ale widzę, że jak zeszła mi pomieszana ze starym, część worka i została tylko nowa partia to jakoś tak skończyło się wciągnie uszami.
Zastanawiam się czy jest w ogóle jakiś granulat, którym mogłabym go zastąpić, coś bez wysłodków buraczanych.
Aleks, - to może spytaj samego hippoveta o zmianę? Nie wiem też ile Ci worków idzie, ale np. hoveler ma big-bagi i one wtedy wychodzą całkiem korzystnie. Może coś od nich, z tej serii pur. ?
Aleks, Havens gastro, Agrovital control lub agrovital gastro (ale to nie granulat)
Hoveler własnie albo Eggersman Kombi w połączeniu z Saracenem Re-leve
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 sierpnia 2022 14:35
keirashara tak się przymierzałam, żeby tam zapytać, ale zakładam, że zaproponują coś z własnej oferty. Sprawdzę hoveler-a, dzięki 🌷 .

xxagaxx widzisz ja tak trochę w kontekście tego agrovitalu podpytałam, bo choć to musli to może by się nadało. Dwie strony wcześniej o mebio buil-up było, że taki sypki bardziej ? Też to zauważyłam, że jakby frakcja inna i suchszy. Już sama nie wiem od czego on mi kręci nosem, czy brandon xs czy to mebio. Zakładam, że brandon bo je go więcej i mebio w papce tak chyba nie rzutuje. W każdym razie nie lubię takich zmian w składach zwłaszcza, że miałam spokój z nim, a teraz znowu coś nie teges ... królewiczowi nie pasi ... Dzięki, sprawdzę sobie też te pasze 🌷 .
Aleks, rozumiem, no ja moją babę miałam 2 lata na Buildupie, a teraz cyrk.. także... rozumiem 😀

tak, teraz pasza ma dużo "pyłu" i moja to wszystko zostawia.
Aleks uderzaj do Hovelera bo masz fajną przedstawicielkę na swój region. Na stronie HRS znajdziesz na nią namiary - Pani Eliza. I nawet jeden worek dowożą za free swoim transportem, można umawiać się na darmowe ważenie itp. Współpracuję z nimi już dwa lata i jestem mega zadowolona 🙂
Aleks, Haven gastro może ci wyjść korzystnie, bo Brandon to jednak najtańszy, bo worek 25 kg.
Kombi najtaniej, bo tez 25kg.
Releve jeśli nie startujesz mocno nie polecam, bo można po nim odlecieć w kosmos.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 sierpnia 2022 19:23
Obawiałam się właśnie tego, że to nie będzie takie proste chociażby ze względu na to, że brandon to worek 25kg, ale poszperam, spróbujemy, najwyżej wrócimy.

megi007 tak mi coś świtało, że chyba mam przedstawiciela na swoją okolicę. Co prawda, przypomniało mi się, że te 3-4 lata temu nawet dziewczyny na ważenie przyjechały do stajni koleżanki, ale już potem nie śledziłam czy ktoś ten teren jeszcze ogarnia czy już nie. Dzięki.

Perlica - dzięki za zestawienie i za info o Releve. Jak tak, to na pewno nie dla nas. On sam z siebie idzie jak burza i jest koniem z dużą chęcią do ruchu więc dodatkowej energii na pewno nam nie trzeba.
Burza, ja karmiłam chyba ze 3 lata.
Aleks, spytaj Danki Koseckiej i/lub na Miłosnej o możliwość podpięcia pod zamówienie o ile bywasz w Kwidzynie i ma to sens logistycznie. Ewentualnie bliżej w Iskrze mogą coś zamawiać ale ich nie znam

Pytanie co można dorzucić koniowi wrzodowemu (wrzody wyleczone, ale koń wrażliwy, była masakra do której wypadałoby nie wracać) w trakcie upałów/zawodów żeby miał trochę więcej powera? To 4 latek i trochę mi puchnie jak jest bardzo gorąco (jeździmy wieczorem zawsze, nigdy w tych 30 stopniach, ale chodzi w stadzie, więc dowolnie szmaci się w upale z kumplami) i (głównie o to chodzi) w 3 dzień zawodów - najpierw jeździłam na 2 dni ale chciałabym go już wdrożyć w chodzenie całe 3, ostatnio spuchł tak że musiałam mu trochę odpuścić chodzenie w ramie i wyniki były adekwatne. Myślałam o Struktur Energetikum w wersji bez zbóż. Chętnie przygarnę opinie o tej i polecenia innej paszy. Może na tym broic, zwisa mi to o ile starczy pary na 30 minut rozprężenia i 5 czworoboku
karolina_, pasz energetycznych dla wrzoda trochę jest, np. Green Power Egersmana, Mebio sport (ten Plus chyba dla wrzodow) czy wspomniany Saracen Releave
Aleks, oj to nie Reeleve, Kombi powinno się sprawdzić. Są tam zboża, ale niewiele, głównie otręby.
Jeszcze fajną paszą Super Fibre Cubes Saracena, energia będzie rozsądna także.
karolina_, SE jest często polecane , ale to co wypisała xxagaxx, też się sprawdzi.
karolina_, - ja brałam dla swojego SE na zawody, potem tego bez zbóż właśnie jak wszedł i polecam. Koń nastoletni, odczuwalnie mniej energiczny w ciepłe dni, a na SE świeżutki przez wszystkie trzy dni w upałach, idąc po dwa czworoboki dziennie. Zaczynałam dawać tak tydzień przed zawodami stopniowo zwiększając, ale to ze względu na ryzyko tycia (mój to je jak chomik).
xxagaxx, już worek granulatu skarmiłam, gastro właśnie mi przyszło, ceny tak szaleją, że nawet Mebio kosztuje kosmiczne pieniądze więc chce trochę zejść z kosztów. Chrupie ten granulat jak żarcie życia, energię na razie dobijam olejem. Byłam ciekawa, czy ktoś długo skarmia i jak wrażenia 🙂 szkoda, że sieczek nie mają.

ajstaf, i czemu przestałaś?
Burza, znajoma daje już na bank 3 lata, bardzo jest zadowolona, z krwi nigdy jej nie wychodzą jakieś wielkie niedobory, co jakiś czas selen czy miedź, ale to takie standardowe jak siano czy pastwiska słabe.

Brak sieczek upierdliwy, ale że ja też wciaż coś biorę z hippoveta to mam od nich sieczki jeszcze.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 sierpnia 2022 11:32
Dzięki dziewczyny 🌷🌷🌷 będę działać.
W Kwidzynie mam znajomą, ale akurat wybitnie mi nie po drodze w tamtym kierunku, rzadko bardzo bywam. W Iskrze podpytam, znacznie bliżej są i znam tam też kilka osób. Saracena też sobie sprawdzę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się