Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 kwietnia 2022 09:59
Znam, moja 😉 ale to Cie raczej nie ratuje, bo firma V-Zug w Polsce chyba nie ma przedstawicielstwa.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
09 kwietnia 2022 11:53
Eh no tak, nie jestem specjalnie zaskoczona z moim szczęściem 😁 No nic, zostaje przerobienie zabudowy 🙈
Czy ktoś mi poleci jakąś dobrą wyciskarkę wolnoobrotową? Żeby była prosta w obsłudze i łatwa do mycia. Nie musi być najtańsza.
Mało mycia to chyba jedynie przy Philipsie
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
13 sierpnia 2022 20:18
Dorosłam wreszcie do kupna suszarki do ciuchów.
Im mniej kosztuje, tym lepiej. Nie zależy mi na jakichś bajerach sterowania z telefonu, acz timer (tzn. ustawienie, że się włączy np. za 3h) byłby mile widziany.
Najważniejsze, żeby dobrze suszyła.
Nie znam się za bardzo na technologiach suszenia jakie teraz w nich są, ale najlepiej taka, żeby nie trzeba było do żadnych rur podłączać, ani rury wentylacyjnej mieć.
Ktoś coś? 👀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 sierpnia 2022 20:35
Becia23, myśmy darli Beko, tęsknię za nią
Becia23, ja mam Candy, jestem mega zadowolona. Ja szukałam małej, bo Pralkę tez mam slim. Prosta w obsłudze, ma wszelki czujniki więc ubran nie pali. Dość głośna.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 sierpnia 2022 13:28
Mamy bosha serie6, kocham ją najbardziej na świecie <3
Polecona tutaj na re-volcie
Mam Whirlpoola i kochom. Ale ona sobie sama waży i mimo programu dobiera czas suszenia. Więc jak coś jest uber lekkie, to potrafi niedosuszyć, np. ciuchy sportowe czy pościel. Z resztą nie miałam problemu, nie mam w ogóle suszarki manualnej i szczerze, nie zamierzam mieć. Wymaga tylko prądu i opróżniania zbiornika na wodę. Przy psach super sprawa, bo kłaki nie zostają na ubraniach.
Poradziłabym Ci Boscha bo mam i sprawdza mi się ich sprzęt od lat tylko nie wiem jak ta firma wygląda cenowo.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 sierpnia 2022 22:38
Dzieki bardzo za odpowiedzi, stanelo w koncu na Beko heat pump (pompa ciepla po polsku?) 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
25 sierpnia 2022 12:53
Przychodzę po polecenia, bo już mam niejeden sprzęt w domu wybrany dzięki Wam 😀

Potrzebuje odkurzaczo-mopa, coś co będzie odkurzało i równocześnie myło i nie było na kablu.
Napaliłam się jak szczerbaty na suchary na hizero, ale po dokładniejszym wczytaniu się w opinie odechciało mi się :P

Nie wiem co celować; kercher, bissel, może jeszcze coś innego ?

Nie mam dywanów, podłogi to płytki, panele i drewno.

Mopa parowego mam, dysona też.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 sierpnia 2022 08:11
efeemeryda, czyli, że szukasz robota sprzątającego? Ja niezmiennie kocham swój Xiaomi Mop Vaccum Pro, poleciłam go już kilku osobom i każdy zadowolony. Mam 110 m2 domu, całości na raz nie da rady ale dzielę mu pracę na dwie raty. Zwykły odkurzacz wyciągam tylko jak muszę pajęczyny spod sufitu wciągnąć. Jak jest coś mocno naklejone na podłodze np. sok to trzeba poprawić a najlepiej przed robotem usunąć, z resztą sprzątania sobie radzi. Minus jest taki, że jak skończy mu sie woda w zbiorniku to nie sygnalizuje tylko leci dalej. Z czasem człowiek wie ile mu zaplanować na jedną trasę, żeby starczyło.

edit. myślałam, że szukasz robota a jednak nie 😁 Przemyśl zakup, wg. mnie tradycyjny odkurzacz to strata czasu, robot sam zapiernicza w czasie kiedy ja siedzę sobie na plaży lub jestem w pracy.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 sierpnia 2022 08:48
efeemeryda, ja mam odkurzacz philips aqua i on ma nakładkę do odkurzania na mokro, ale nie wiem czy o coś takiego ci chodzi bo jednak hizero to jednak coś innego (tego mojego nie można używać do np. wciągnięcia rozlanego soku, a mizero tak)
efeemeryda   no fate but what we make.
26 sierpnia 2022 09:06
TRATATA, ale ja mam robota z funkcja mopowania 🙂 tylko ze on nie myje a szmatę mokra ciągnie za sobą 😀 (teraz doczytałam i to ten sam model)
Lubię go to fakt, ale potrzebuje jeszcze czegoś 🙂
Jak pisałam dysona mam wiec problem nie jest w samym odkurzaczu.
Mamy w kuchni czarne płytki na wysoki połysk i trzy koty na stanie. Potrzebuje czegoś co wciągnie mniejsze kudły i okruszki, równocześnie myjąc 😀
Są w ogóle takie cuda ?

safie,
Soku chyba nie rozlewam 😀 raczej śmieci są suche, a do tego potrzebuje coś co w miare wypoleruje 🙂
TRATATA, też mam tego robocika, czasami jednak sprzątam "analogowo". On podłogę z grubsza przetrze ale nie umyje jakoś dobrze.
Ale od kiedy go mam - analogowo sprzątam rzadko 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
26 sierpnia 2022 11:47
_Gaga, mojej czarnej podłogi to on w ogóle nie myje tylko rozciera 😀
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 sierpnia 2022 14:39
_Gaga, ja to już nie pamiętam kiedy normalnie sprzątałam, mieszkam na wiosce, mam kota, małe dziecko więc u mnie jest wiecznie syf dlatego dla mnie robot jest mega przyjacielem. Większe zaklejki przecieram ściereczką a resztę sprząta robot. Gdyby się zepsuł to czym prędzej leciałabym po drugi. Mi po zmywaniu tradycyjnym zostają smugi a po robocie podłoga się błyszczy.
efeemeryda   no fate but what we make.
26 sierpnia 2022 14:50
Może masz inny rodzaj podłogi, u mnie na wysokim połysku to żadne sprzątanie, po zwykłym mopie jest o niebo lepiej.
Roborock? Philips 8000 Aqua +?
efeemeryda   no fate but what we make.
27 sierpnia 2022 07:47
halo, masz z nimi doświadczenie ?
efeemeryda, ja mam Roborock z funkcją mopowania, ale żeby to odmieniło moje życie to bym nie powiedziała. On raczej przeciera wilgotna szmatką niż myje. Przy psach ze stałym dostępem do podwórka i tendencją do chlapania wodą i jedzeniem z paszczy, to niestety średnio działa. I na mojej podłodze widać dokładnie jak jeździł, więc przypuszczam, że na czarnym połysku byłoby podobnie.
Na takie ciężkie powierzchnie to słyszałam o patencie mycia płynem do płukania, bo jest antystatyczny i potem samym odkurzaczem można przejechać, ale na ile to działa to nie wiem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 sierpnia 2022 10:01
O właśnie, a może jak Szam napisała - spróbuj może nie samym płynem, ale wodą z dodatkiem płynu do płukania? (Edit: ja tak myłam kiedyś, po samym płynie chyba będzie ślisko)
Ten philips to wyglada tak, że na kółka końcówki do odkurzania zakładasz taką cześć a’la mop z pojemnikiem na wodę. Ja leje destylowaną z odrobinką płynu do podłóg. Ta woda się powoli przesącza przez dziurki a przy większym zabrudzeniu możesz sobie pedałem bardziej namoczyć.
U mnie spoko, ale ja mam panele dobrane tak żeby nie było na nich widać smug.
Popytaj znajomych może ktoś ma i mógłby pożyczyć na kilka godzin?
efeemeryda   no fate but what we make.
27 sierpnia 2022 21:41
safie, dobry pomysł z tym pożyczeniem bo w sumie kolega ma tego philipsa 🙂 zdam relacje

Szczerze to nie chce mi się kombinować za bardzo z płynami, bo ja zwyczajnie nie wierze ze na te płytki coś podziała innego niż czyszczenie, koty maja tam fontannę i miski, robią ślady ze żwirku itp.
Dodatkowo fajnie by było tak raz na tydzień całe mieszkanie przelecieć jednym sprzętem, a nie dwoma😁

szam,
No to właśnie tego przecierania bym wolała uniknąć, chce raczej mycia.

Myśle jeszcze nad bisselem albo karcherem, tyle ze ten pierwszy na kablu i to mnie martwi bo ciężko mi będzie umyć schody …
efeemeryda, schodów to raczej żadnym takim wynalazkiem nie umyjesz, bo one muszą mocno przylegać do powierzchni. Ja czasem idę na skróty i myje mopem parowym, ale jednak widać różnicę. Zresztą podstopnice też czasem trzeba myć. Masz bardzo wymagającą powierzchnię, także na codzień może coś znajdziesz, ale przed jakimiś wizytami pewnie będziesz jechać tradycyjnie. Znajoma ma Phillipsa i bardzo sobie chwali, więc jak możesz pożyczyć, to to może być dobry trop. Z Hizero poczytaj o akcjach z reklamacjami, bo nie jest to customer-friendly co wyczyniają za sprzęt za prawie 3 kafle.

Edit:oczywiście nie chodziło o sam płyn do płukania, bo to wszystko są koncentraty. Roztwór powinien na tyle ułatwić zbieranie syfu, że będzie się on utrzymywał na powierzchni a nie przylegał, ergo może wystarczyć na codzień samo odkurzanie. Przetestuję w przyszłym tygodniu, to da znać czy jest lepiej i nie trzeba doczyszczać śladów łapek.
efeemeryda   no fate but what we make.
27 sierpnia 2022 22:08
szam,
Mam schody bez podstopnic i wydaje mi się ze tam nie będzie problemu z przyleganiem 🙂 a niestety koty tez mocno je brudzą 😐

O Hizero poczytałam na tyle dokładnie, że już mi się go całkowicie odechciało.

Na szczęście ta straszna powierzchnia jest tylko w kuchni, reszta mieszkania nie wymaga takiej intensywnej pielęgnacji, powinnam ta podłogę myc co najmniej co dziennie, a często mi sie nie chce wyciągać całego mopa tylko dla kuchni. Chciałabym coś jak dyson co mogę zdjąć ze ściany (oczywiście nalać wody płynu czy co tam trzeba i zdjąć wałek czy inne element), umyć w 5-10minut i z głowy. Szkoda mi za każdym razem lać wiadro wody …
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 sierpnia 2022 22:14
szam, to przepraszam, ale już moja koleżanka umyła okna samym płynem 😂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 sierpnia 2022 09:03
Tylko dwa, troche różniące sie technika:

Kärcher fc7
Vorwerk Kobold vb100 ze myjaco-odkurzajaca koncowka SPB100 (cena zabija, do tego masz dysona wiec troche bez sensu)

Ja juz mega długo długie w temacie i narazie dalej jednak myje mopem bo jednak boje sie tego całego zamętu z myciem wałków, urządzenia, ładowania.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 sierpnia 2022 10:39
Gienia-Pigwa, No 7tys to przesada nawet dla mnie gdzie lubię sprzęty 😁
Mam dysona ale on już stary i był plan kupować nowego i wtedy naszła mnie myśl ze może jednak coś co by tez myło.
Karcher fc7 brzmi o wiele lepiej bo chciałam się zamknąć w 3tys 🙃

Mam dziś Philips Aqua do wypróbowania, zobaczymy czy robi to o co mi chodzi 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 sierpnia 2022 10:43
Ja byłam nastawiona na dysona, ale jednak chciałam coś czym przemyję podłogi i bardzo mnie w dysonie zniechęciło to, że trzeba ciągle ten guzik trzymać.

efeemeryda, daj znać, jak wrażenia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się