Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

amanda666, Eqclusive bardzo długo było jedynym sklepem gdzie był faktycznie wybór szczotek Haas,
To prawda, cieszę się, że sklepy jeździeckie zaczynają je ściągać i mozna coś czasami na promocji upolować 😍
Moon   #kulistyzajebisty
25 sierpnia 2022 20:43
A propos - w gnl -10% na Haas 😁
Właśnie się zastanawiam nad kupnem kolejnej szczotki, ale trochę nie wiem którą wybrać, opisy Haasa mam wrażenie wszystkie są podobne ;p mam jedną taką klasyczną sztywniejszą, teraz przydałaby się bardziej miękka i z dłuższym włosiem, tak myślę.
Btw. Czy ktoś używał tych włosianych szczotek do ogona? Nie rwą włosów?
Moon, ja mam taką „do grzywy i ogona” z kokosa czy jakoś tak. Do grzywy i ogona jej w ogóle nie używam, ale za to bosko wymiata kurz spod sierści 😅
Moon, jeżeli chcesz do nabłyszczenia to mam Noir i Diamond Gloss obie są świetne. Z miękkim włosiem jest jeszcze na pewno Grundy's Finest. Ja bezapelacyjnie zakochana jestem w kolekcji z Pummelem 😍 bez lipizzanera nie wyobrażam sobie czyszczenia. Moje konisko łazki cały dzień po padoku, tarza się po kilka razy, więc tego kurzu jest od groma...
Mam komplet dla skarogniadych i pare dodatkowych szczotek z Haasa oraz pare szczot z Grooming Delux - warto. Szczotki Haasa mam już 3 lata piorę w pralce, moczę w manusanie czyszcze i nic się nie dzieje, ostatnio kupiłam Dive dla dzieci i używam jej do pyska - młodej się bardzo podoba mizianie :P
Maja też taka szczotkę dla brudasów któram ma takie cieniutkie druciki model Mustang - polecam dla syfiarzy oraz u koni które nie są golone na zimę 😀
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 sierpnia 2022 17:22
Ten Mustang to może coś dla nas? Mam największego brudasa ever ... jak będę mieć wolne 8 dyszek to się skuszę 🙂 .
amanda666, - ta kolekcja z Pummelem to 😍 sztos nad sztosy, właśnie zobaczyłam różową, brokatową divę i chyba sobie zamówię 😂
keirashara ja mam akurat te szaro fioletowe, są mega urocze. Nie wiem jak to sie dzieje, że szczotki Haasa wyczesuja tyle kurzu z konia... Mam pierdyliard innych szczotek, w tym Simony, Yorki, Waldhauseny i żadne nie wyczesuja tyle piachu. Wczesniej wylewałam litry Absorbiny, żeby lepiej wyczyścić bez konieczności kąpieli całego konia. A tutaj ta dam! Koń czysty 😍
To mam takie pytanie zakładając, że mam budżet ok 200 zł na szczotki dla 2/3 koni to coś uda mi się Haas kupić. Czy najpierw dla jednego konia. Coś kompletować? Bo im więcej czytam tym mniej wiem😊
dzikadermi, - ja tak na prawdę używam zgrzebła, magic brusha, szczotki do ogona i dwóch miękkich - jednej takiej miotły do piachu z dłuższym włosiem (haas groovy, ona jest taniutka), jednej z krótszym na kurz i polerkę (20 letni haas before it was cool, nie znam nazwy). Jedyne co chcę dokupić to Divę na takie polerowanie specjalne czasem.
Dużo zależy od tego jakiego/jakie masz konie i warunki, bo inna szczotka na błotnego mamuta w zimie, inna na golonego i w derce 😉
PS. Mam świra i koń tym zestawem jest jak najbardziej wypucowany 🙂
dzikadermi Ja na gniadym i kasztanie uzywałam Lipizzanera, parcour i daje to radę. To zgrzebełko soft tez mam wrażenie takie troszke bardziej przyjemne dla konia nawet jak coś mocniej dociskam.
keirashara, dzięki za odpowiedź. Jedna moja jest właśnie typem mamut/błotny/zakurzony potwór. Inny to gęsta krótka sierść zimowa. Latem to zakurzone wszystkie, trochę popływają i w piach idą😂 no i 24 h są na dworze
Na mojego syfiarza to używam tak naprawdę 3 szczotek, magic brusha do błota i dwaa haasy diamond, jedna sztywniejsza niby do zaklejek, a druga miękka na jako taką polerkę i zdaje egzamin. Nie jest po tym sterylny, ale pod siodło git :P Ale i ja przywykłam po tylu latach, że kary koń to zakurzony w jesienno-zimowym sezonie bez wyjątku. Jak chcę być ą ę, to mam mokre chusteczki :P
Moon   #kulistyzajebisty
29 sierpnia 2022 20:58
Skusiłam się na promkę w gnlu i uzupełniłam swój arsenał szczotkowy o 2 haas’y - testuję od zeszłego tygodnia Lipizzanera (omg jaka ona lekka! 😍😉 i podłużną Noir. No jest sztos, zaskakująco szybko udaje mi się ogarnąć panierę popadokową i jak przejadę na koniec rękawicą z frędzlami to mam nawet połysk 🤣 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 sierpnia 2022 08:33
Ja mam shimmel, cavaliere i military, i jak najpierw ogarnę gumowym zgrzebłem jeśli sierść krótka, albo magicbraszem jak długa i potem przelecę tymi trzema w kolejności sztywności włosa, to efekt jest super 😍 Na kasztanie tak nie widać tego, ale na laciatym na czanym futrze żaden pyłek się nie ostaje 😁 a on ma futerko jak kret, bardzo gęste i puszyste.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
30 sierpnia 2022 13:03
Ja używam najpierw Magic Brush, potem szczotka miotła do kurzu i na koniec Lippizaner. Nawet filmik nagrałam :P

A do głowy ta się super sprawdza - https://eqclusive.pl/products/busse-szczotka-do-czyszczenia-glowy-gummi
Dla swojej siwej mam całą skrzynkę szczotek różnych firm i po wypróbowaniu Haas na również siwym kucyku (zgrzebło+shimmel+lippizaner) już teraz wiem w co inwestować 😂 jeszcze rozmiarówka damska to dla mojej chudej rączki spełnienie marzeń 😍
Tylko teraz moje pytanie, ktoś miał w ręku do porównania Mustang i Pony? Która lepsza? Obie z drucikiem mosiężnym, co przydałoby się mi w sezonie mamucim moich potworów z bagien 😉
A jest gdzieś jakiś przewodnik do tych szczotek? bo widzę ich 90 na GNL, to nie wiem w sumie co by tu wybrać jak tak chwalicie
Perlica, na stronie https://eqclusive.pl/ kiedyś były zestawy dla poszczególnych maści opiasne itp. Można się tym zasugerować.
xxagaxx, dzięki, zaraz popatrzę.
Ja mam jakiegoś brudasa przy słabiznowego 🙂
Perlica, i tu jest właśnie problem, bo w większości mają podobne opisy 😅
Dla siwych mam zestaw jak w poście wyżej, jeszcze chcę wypróbować tak chwaloną tu Groovy i Mustang/Pony 😉 I jeszcze wzięłabym coś nabłyszczającego, może skuszę się na Diamond Gloss? 🤔
Może w wyborze pomoże Ci przejrzenie zestawów dopasowanych do maści na Eqclusive?

edit. Tak długo pisałam tego posta, że xxagaxx mnie uprzedziła z propozycją 😉
DJka, właśnie przeglądam i odkryłam że ja mam te szczotki i używam na codzień i nie zauważyłam efektu wow, ale muszę w stajni sprawdzić co ja za modele mam konkretnie
Perlica, może nie wiesz że może byc gorzej 😀 ja od lat mam Haasa albo Stubbena i dopóki komuś innemu konia nia szykuje na jakiś G szczotkach to nie doceniam co mam ;0
Dokładnie, ostatnio czyściłam konia znajomej jakimiś normalnymi szczotkami i szokłam, że się można tak umęczyć bez efektu. A mój koń przyłazi wypanierowany piachem i w moment przy pomocy dwóch szczotek jest czysty.
xxagaxx, może to być prawda. Obczaję sobie w weekend co ja tam mam dokładnie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 września 2022 12:44
epk "wypanierowany piachem" tylko cytuję i w tym kontekście odnoszę się do konia, który przychodzi wypanierowany w błocie - czy te szczotki, ktoś na takim użytkuje i czy one się sprawdzają w trudnych warunkach ? Ja mam brudasa, gdyby przychodził w piachu to bym powiedziała, że jest czysty 😉, ale w okresie jesienno-zimowym to skorupa błotna jest codziennością. Polećcie mi proszę zestaw (2-3 szczotki Haas) dla takiego gniadego gagatka. Powiedzmy, że potrzebuje coś na wyjazdy bo czasem to wstyd się pokazać, nie dość, że mamut to jeszcze uj....ny...🙄 .
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 września 2022 14:50
Moon napisz coś więcej o tej Lippizaner ? Czy on się nada do zimowej sierści ? czy raczej do krótkowłosych koni. Opis, że wybiera pot i sebum z sierści brzmi zachęcająco, ale czy na pewno sprawdzi się dla niegolonego konia ? Jak z miękkością włosia ? To naturalne końskie futro, czy jest takie mega miękkie czy ma jakąś sztywność ? Sorki za post pod postem. Gadam na pw z zembrią i poleciała nam shimmel-a i cavaliero póki co.
Aleks, ja taką błotną panierkę ściągam zgrzebłem gumowym albo magic brush i potem lecę Military i jak wygrzebię wszystko to lecę Divą. A jak tylko zapiaszczony to od razu Military.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 września 2022 16:09
epk - no magic brush to sobie rady z tym nie daje w naszym wypadku, ale to są po prostu grudy. Jasne, że ściągam to zgrzebłem, tylko pytanie czy te szczotki Haas sobie poradzą z kurzem, który pozostaje po takim zaschniętym błocie. Ja generalnie derkuje, konie mam 24/7 na dworze i niestety ta sierść pod derka też nie jest taka fajna bo nie oddycha wystarczająco i jest cały czas uklepana taka więc wiatr nie przewieje. W domu, jak mam czas, to używam odkurzacza. Jesień i zima jest dla nas porą wyjazdową i paradoksalnie najbardziej pracowitą i jak mam go gdzieś zabrać to bym chciała taki zestaw ratunkowy. Wiadomo w domu ile się da doczyszczę, ale tam to tak na szybko żeby przelecieć z efektem najlepiej wow albo chociaż lepszym niż to co uzyskuje w domu. Żeby mi potem nie powiedział ktoś, że się kurzy jak ze starego dywanu 😅😂 .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się