Kaganiec pastwiskowy

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 czerwca 2021 07:54
Dopiszę wrażenia z kolejnego dnia kagańcowego - kobyła odzyskała błysk w oku, porusza się sprawnie, jedzenie idzie jej również sprawnie ale kopyta się nie grzeją, jestem przeszczęśliwa. Minus jest tylko taki, ze pojawiło się obtarcie na brodzie, włożyłam tam futerko i mam nadzieje że będzie ok.
Odkopuję wątek. Chciałabym zapytać właścicieli/ek koni które używają kagańca, jak wam się takie rozwiązanie sprawdza?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 czerwca 2022 12:20
Przeczytaj moje odczucia z poprzedniej strony, wszystko aktualne, gdy tylko pojawiła się mloda trawa założyłam kaganiec i dzięki temu uniknęłam kolejnego ochwatu. Teraz po deszczach trawa rośnie intensywnie więc i tak większość doby koń stoi na sianie na kwaterze, popołudniu wrzucam ją w kaganiec i chodzi tak do wieczora.
W moim kagancu jest powiększona dziurka i teraz jak już koń nauczył się jeść kupię drugi.
TRATATA, bardzo dziękuję za odpowiedź. Ile mniej więcej Twój koń spędza w kagańcu? U mnie docelowo wypadałoby to ok 7 godzin bo od rana byłaby ze stadem na trawie na którą wychodzą od miesiąca. Boję się że to długo. Zakładając oczywiście że jakoś zniesie ten kaganiec, ciesząc się stadem, bo wiadomo są plusy i minusy.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 czerwca 2022 21:16
Teraz wychodzi na ok 5 godzin bo u nas trawa rośnie jak szalona więc muszę ograniczać wypas pomimo kagańca. Jak będą upały to będę wypuszczała na noc.
nie polecam kagańców firmy waldhausen

oba modele - tekstylny i tekstylno gumowy przetrwały po 3 dni (nosiła je starsza kucka nieskora do zabaw i wygłupów)

badziewny szajs, a producent nie widzi problemu
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 czerwca 2022 18:05
Też mam właśnie walhausen, musiałam zanitować po obu stronach tam gdzie "koszyk" łączy się z paskami policzkowymi. Teraz już nic nie puszcza.
czy ktoś z was miał do czynienia z tym kagańcem - warto go kupić?
https://pasi-konik.pl/qhp-kaganiec-z-otworem-na-chrapy
777, tego typu kagańce są zdecydowanie najlepsze.
Mam identyczny z kerbla, niestety już nie dostępny i na pewno będę brać qhp.
czy jeśli ten kaganiec "zabezpiecza konia przed pobieraniem pokarmu" (cytuję ogłoszenie) to czy można go użyć na pastwisko, żeby ograniczyć (nie odciąć do zera) koniowi trawę?
Tak, koń jest w stanie bez problemu się nauczyć skubać w kagancu trawę. Trzeba tylko trochę cierpliwości ze strony właściciela i nie biegać co 5 min ściągać, bo "biedy stoi i sobie nie radzi" 🙂
dzięki 🙂 czeka mnie właśnie kupno takiego kagańca w przyszłym roku. Już się trochę przygotowuję.
Dziękuję serdecznie, w takim razie kupuję. Mam nadzieję tylko że full nie będzie za mały
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 września 2022 08:39
A ja skapitulowałam jeśli chodzi o kaganiec. Miałam ambitny plan, żeby naszą ciężką klacz w taki na wiosnę i okres pastwiskowy zaopatrzyć i ... no niestety, ona za mądra na to jest. Ściąga go, nie ma siły by nie znalazła sposobu, żeby go nosić dłużej niż 30 min. Ona w ogóle nie myśli jak w nim nauczyć się jeść, tylko o tym o co i jak go ściągnąć, a że mamy drzewa na padoku i pastwiskach, stoją paśniki to no niestety, nie miało to sensu zwłaszcza jak już się w ściąganiu wyspecjalizowała ....
No i cóż kaganiec o którym wspominałam okazał się niewypałem - koń może w nim spokojnie wszystko konsumować.
Czy ktoś poleci kaganiec maksymalnie zabudowany który mino wszystko nie będzie utruniał oddychania
777, mam dwa konie w tym samym kagańcu. Jeden jest grzeczny i je małą dziurką (tą właściwą). Natomiast drugi rumak od razu ogarnął, że jak kaganiec jest chociaż ciut luźniejszy - to od razu je dziurą od chrap 😅 Twój też tak robi, może spróbuj założyć ciaśniej?
Tak się zastanawiam a propos zakupów kto ponosi koszty przesyłki jeśli zamówiony przeze mnie kaganiec jest niewymiarowy.
Niby full ale załączam zdjęcie na którym ewidentnie widać jak wygląda prawdziwy Full a ten niebieski dla konia nawet do podstawy uszu nie sięga ... wrrr
20221126_103031.jpg 20221126_103031.jpg
dea   primum non nocere
06 września 2023 10:45
Hej, jakie są aktualnie najlepsze kagańce? Muszę zakuć mojego szalonego samobójczego kuca. Nie musi mieć możliwości jedzenia w nim, celem jest umożliwienie poruszania się ze stadem na dużym terenie (nie będzie na cały dzień wychodzić, parę godzin - reszta doby na wygryzionym zimowym wybiegu z sianem do oporu), ale bardzo ważne jest, żeby był wygodny i nieściągalny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się