preparaty na stawy

Ja miałam CBD z horseline i bardzo dobrze mi się sprawdził. Koń po operacji ortopedycznej, musiał stać 3 tyg w boksie, potem kwatera. CBD go idealnie wyluzowało. Nie był przymulony tylko rozluźniony. Niby ma to działanie przeciwzapalne też. Ale nie wiem, ciężko ocenić.
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
14 lipca 2022 11:56
Pelet z CBD nie działał u nas kompletnie ile bym go nie dała. Osobiście stosowałam HEMPQUALIZER i widziałam efekty. Stężenie substancji czynnej jest wysokie, a dawkowanie precyzyjne. U mojego efekty dawał 1ml tej mocniejszej wersji HEMPQUALIZER+
Boswellia jak i inne suple polecam w wersji ludzkiej od Ostrovit. Ceny super, koszt samej Boswelli to jakieś 20zł za kurację miesięczną.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 lipca 2022 14:29
Zeeet17 ale z tego ostrovitu kupujesz boswellie dla konia czy dla siebie? Tam koszt opakowania na 30 dni dla człowieka to 28zl zatem dla konia z pewnością wyjdzie drożej? Możesz doprecyzować?
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
15 lipca 2022 15:23
taggi, w jednej tabletce masz 650mg kwasów bosweliowych. Na konia potrzebujesz około 2000mg na dzień. Ja daję 3 tabletki. Dla porównania Boswelia z Horseline w 21g czyli 3 miarkach produktu ma 2100mg. A ceny lecą w górę u nich z miesiąca na miesiąc. Już dostałam info o podwyżkach 😱 także tak, ostrovit tabletki dla ludzi z powodzeniem dostaje mój koń i oboje nie narzekamy
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 lipca 2022 15:57
Zeeet17 z nieba mi spadłaś bo potrzebuje kupić dla konia, a stan konta nie pozwala na te z Horseline. Spróbujemy tej z Ostrovitu 🌻.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 lipca 2022 18:54
zeet17 kurde ja wlasnie zamowilam dzis boswellie, ale nastepna kupie tą, co polecasz
Dziele się doświadczeniem ! Podaje kurkume oraz algi morskie od miesiącaca i ciężka kulawizna zmniejszyła się o 50 % najpierw podawałam po troszku i z tygodnia na tydzień zwiększałam dawki , ale pamiętajcie ze jeśli chcecie podawać musicie dać dużo jabłka lub marchewki bo dla koni to nie smaczne 🙂 ja się strasznie nakombinowałam aby mój kuc to jadł , najważniejsze ze widać poprawę 😃
Kucynkq, a jaka jest przyczyna kulawizny? Po miesiącu to i dr czas działa przecież...
Mamy dość mocne zwyrodnienie _Gaga,
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
16 lipca 2022 09:32
Kucynkq, jakie dawki kurkumy podajesz? Też się nad nią zastanawiałam, ale z moim to boję się wszystkiego nowego. Póki co tylko ta Boswellia i CBD, na HSS dostaje w okresie letnim spiruline i faktycznie jest o niebo lepiej.
czy taka boswellia będzie okej? jeśli sami przygotowujecie mieszanki na stawy to co i w jakich proporcjach podajecie?
Malachitowa, ja od kilku lat stosuję i trzymam się tego:
https://www.forhorses.pl/suplement-przeciwzapalny-dla-koni-buteless-original-strength-powder-3kg-cortaflex-p-1228.html

Moja ma problemy ze stawami, miała płyn w nadgarstkach, trzeszczki, lekki szpat. Jak przestaję dawać ten suplement to natychmiast staje się nieregularna i sztywna.

Przetestowane na kilku koniach, na każdym jak na razie widoczna poprawa.

PS. Ten preparat bazuje na boswelii, jucce i kurkumie.

Moja dostaje po 15g dziennie, więc to jest zapas na ponad pół roku.
Tanie suple z Orlinga zamawiam zawsze z tego sklepu - cenowo jest duża różnica , także polecam

https://dobra-karma.pl/pl/138-gelapony
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
30 sierpnia 2022 13:14
borkowa., musisz patrzeć na zwartość kwasu bosweliowego w jednej tabletce, żeby to przeliczyć. Ja daję 3tab. Ostrovitu czyli 1950mg, ale teraz jest niedostępny. Dodatkowo aktualnie kurkuma 20g, 1g pieprzu i olej lniany. Systematycznie Hempqualizer jak widzę, że jest gorzej i póki co nie mam się czego czepiać 😉
Zeeet17, dzięki za info, co prawda w tych tabletkach jest mniej kwasu niż w ostrovicie, ale póki nie wróci na allegro to pokombinuje z tym co znalazłam 😉 o kurkumie nie pomyślałam, a kiedyś o tym czytałam, więc z tym też się zapoznam 😉
Szukam czegoś wspomagającego na stawy. Długo się wzbraniałam, bo nie chciałam upośledzać naturalnych zdolności do regeneracji, ale koń coraz ciężej pracuje (ujeżdżeniowo), a ma zwapnienia w obu stawach skokowych tylnych. Widzę już, że jednak będzie potrzebował wsparcia stawów, zwłaszcza, że ostatnio zaczęłam słyszeć, jak mu tam coś strzyka.🙄 Chodzi dobrze, nie mam na co narzekać, ale naprawdę myślę, że to już moment na wspomaganie go dodatkowe. Tyle tych preparatów jest, że nie wiem na co patrzeć, a dodatkowo koń jest po wyleczeniu wrzodów, więc nie może być to coś hardkorowo obciążającego układ pokarmowy. MSM, boswellia a może lepiej jakiś zbilansowany miks?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 września 2022 20:03
flygirl, boswelia jest fajna, koleżanka bardzo polecała też Kieselgur Forte
Ten Kiesselgur Forte brzmi idealnie na to, co potrzebuję, dzięki wielkie!
flygirl ja polecam kwas hialuronowy dożylnie. Kuracja 5 ampułek przez 5 tygodni. Czyni cuda u mojej kobyły ze zwyrodnieniami w stawach skokowych. Po takiej kuracji do paszy leci Horseline Pro ChondroVet+HA i 22 letnia kobyła śmiga aż miło 🙂
Jest na rynku jakaś boswellia w granulacie?
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
05 września 2022 13:43
ludzka ostrovity w tabletkach - dawka 3 tabletki na standardowego konia - ekonomicznie też atrakcyjnie wychodzi
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
05 września 2022 13:51
trzeszczki, potwierdzam. Najlepsza opcja na rynku w super cenie
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 września 2022 14:05
Ja też podaję ją od jakiegoś czasu z polecenia Zeeet17 i nawet jest chętnie jedzona 🙂 .
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
05 września 2022 14:19
Jest wiele naturalnych i stosunkowo tanich sposobów na wsparcie koni.
Mam już w tym spore doświadczenie i wiem na czym można zaoszczędzić parę groszy.
Od tego miesiąca rozpoczynam przygodę z układaniem diet i planów suplementacji dla koni. Więc jeśli ktoś potrzebuje porad od osoby niezwiązanej z żadną firmą paszową to zapraszam. Przez ostatnie 6 lat pracowałam jako Specjalista ds. Żywienia koni w firmie Paszowej, ale opieranie diety na jednej słusznej marce nie jest rozwiązaniem idealnym. Więcej info na priv
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 września 2022 18:13
Nie można nigdzie dostać tej boswellia ostrovit. Znalazłam z innej firmy 1000 mg w rozsądnej cenie. To podawać 2 tabletki?
ElMadziarra, ostrovit ostatnio jest niedostępny, nie wiadomo jak długo...
A to jest 1000 mg samej boswelli-kwasu bosweliowego?? Szukałam z większą dawka i najwyższa znalazłam 800mg. Ja daje takiej 4 tabletki, na konia ok 700kg/180cm
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 września 2022 19:50
Tam jest 60% kwasu, czyli 600 mg. No nie, to minimum 3 trzeba, a lepiej 4. Ja ma konia 500 kg do zasuplementowania.
Znalazłam też 1 kg żywicy boswelliowej za 150 zeta. Ale bez standaryzacji na ilość kwasu. To chyba lepiej jednak tabletki dać, przynajmniej w pierwszym rzucie.
Pewnie lepiej tabsy, taniej wyjdzie. Ja podaje od ponad miesiąca 800mg x 4 szt. Koń zjada bez problemu.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 września 2022 20:30
A dawać w jednej dawce, czy w podzielonej? Rano czy wieczorem?
Ja daje w jednej. Wieczorem do meszu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się