Koniki polskie

Temat siodło, podpowiedzcie proszę co w wersji ekonomicznej sprawdza się na kn. Egzemplarz typowy, grubawy (ale nie patologicznie), okrągły. Wintec, inne tanie syntetyki? Czy raczej te wide? Jaki macie rozmiar łęku?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
06 września 2022 13:39
Znajoma kupowała ostatnio wintec wide na KN (solidnego - taki typ pakera o szerokich plecach) to podpytam jaki łęk i model siodła konkretnie 🙂 Zwłaszcza, że moja 1,5 roczna też zapowiada się z tych szerszych i solidniejszych to mi się przyda dowiedzieć 😅
Super, będę wdzięczna.
Cześć ma ktoś z was siodło daw-mag na konika? Zastanawiam się czy wziąć do testów siedzisko 17” łęk M
Larish   Pozdrawiam ciepło
26 marca 2023 15:52
Cześć,

Czy ktoś może wytłumaczyć mi jedna rzecz?
Wg programu hodowlanego klacz może być najwcześniej pokryta w wieku 30 mcy.
Wg regulaminu prób dzielności, do takowej może podejść klacz która osiągnęła 36 mcy.

Skąd ta różnica?
Czy to oznacza również, że klacz, źrebna 6 mcy może podejść do próby w wieku 36 mcy?Czy dopiero na kolejny rok, już ze źrebakiem?

Ps. Nie mam w posiadaniu żadnego konika i nie zamierzam niczego kryć. Zdaję sobie całkowicie sprawę że 36 mcy to jeszcze 'dziecko' a nie klacz hodowlana. Pytanie wynika z mojej ciekawości.
Ile żyją koniki polskie? Nie chodzi mi o to ile wg. źródeł, tylko ile żyły wasze, które padły,, ze starości. Mam jednego 24 lata i szczerze powiedziawszy mocno się obawiam co będzie jak go zabraknie.
U moich teściów jest emeryt mający 35 lat. Chudy, bo zębów nie ma i karmiony papkami, ale nie wygląda jakby wybierał się na wiecznie zielone pastwiska. Jeszcze lekko pod siodłem chodzi, żeby miał trochę ruchu wymuszonego.
SzalonaBibi - dziękuję za informację, że na 35-letniego, bezzębnego konia jeszcze można włożyć siodło i w nim usiąść, bo ja długo rozmyślałam, zanim po zimie wlazłam na swojego nie jedzącego siana i owsa 27-latka (półkrew, więc nie z tak żywotnych, jak koniki). Dosłownie pół godziny stępa z małymi odcinkami kłusa, ale jednak z człowiekiem na grzbiecie. Uspokoiłam się.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się