preparaty na stawy

ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 września 2022 21:17
Oki. No to jedziemy 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 września 2022 07:25
ElMadziarra, JA pisałam do "OstriVitu" z zapytaniem o dostępność, odpisali że ma być W październiku, może się uda wcześniej. Najlepiej sobie kliknąć powiadomienie o dostępności. Póki co kupiłam inne piguły, nieco drożej ale nadal bardzo korzystnie. Daję od wczoraj, same z cukierkiem nie przeszły, zjadł jedną i już kolejnej nie chciał, ale z paszą bez problemu zjadł. Sama je próbowałam, to takie to to bez smaku w zasadzie, a pachnie vibovitem trochę 😉
To ja nie próbowałam, choć się zastanawiam czy nie zacząć sama brać.
Zamawiam kurkumę aby dołożyć do boswelli i szukam info ile gram potrzeba na konia, plus ponoć trzeba dodać pieprz aby miała ona dzialanie. Podaje ktoś osobno te dwa składniki??
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 września 2022 08:27
Ja biorę (Boswellie) te z Ostrovitu też sama. Zrobiłam sobie zapas na 4 miesiące. Mają kwaskowaty smak. Koni daje w paszy, je bez problemów.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
06 września 2022 13:57
Ja kupuję kurkumę 1 kg i wrzucam standardową torebkę mielonego pieprzu Kamis czy inny Lidl. No i tadaaaam za 20 zeta mam super supla. Tego pieprzu nie trzeba dużo.
Ja w ogóle mieszam sama suple. Pan starszy potrzebuje dużo żreć i dużo supli stale. Zbankrutować można by.

Skoro ma wrócić do obrotu, to czaje się na boswellie z ostrovitu, a na razie poleci zamiennik.
A ile dajesz tej mieszanki ( kurkumy z pieprzem) na konia??
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
06 września 2022 14:27
Łyżkę do kolacji. Niby łyżeczka styknie, ale ten osobnik roztrząsa, więc wolę więcej dać.
Tak w temacie mieszanek wszelakich: koń lat 19, wracający do pracy po kontuzji międzykostnego. Chciałabym go z okazji jesieni ponawozić konkretnie czymś. Stawy niby śmigają, ale swoje lata ma. Im dłużej czytam tym jestem głupsza 🙈 Co byście polacały?
Żre wszystko, mogę mieszać sama, mogę kupić gotowy miks, codziennie daje mash, więc forma obojętna. Myślałam nad collagenem i wit C na pewno, nie wiem co do tego - MSM, boswellie, kwas hialuronowy, wspomnianą kurkumę? Patrzyłam na Kieselgur Forte, Tendonflex, może coś od cortaflexu (ten ostatni mogę wziąć ze zniżką).
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
06 września 2022 14:46
Treonina, metionina, lizyna.
Msm z witaminą C np. z różą
Żelatyna lub kolagen - ja właśnie wymyślam żelki ziołowe do własnej produkcji.
Wyciąg z juki.
Kurkumę zawsze warto dać. Kwas hialuronowy - dopaszczowo nie mam przekonania.
ElMadziarra, dzieki to będę dawać łyżkę, bo to duży osobnik 😂


Ja oprócz boswelli z proszkow daje msm. Dostaje to wraz z żarciem "swoim" meszem na kolację. W obiad do suchego dostaje witaminę C z biotyna i cynkiem i B-komplex, oba w płynie. Do tego rano i obiad probiotyk w płynie i witaminy w granulacie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 września 2022 17:37
keirashara, spróbuj ten Kieselgur 😉 koleżanki koń mega się na nim poprawił, teraz będę testować na swoim 😁
Pati2012, - dawałam go na wiosnę, ale chciałabym chyba też collagen mu wrzucić ze względu na międzykostny, ale też nie chce przedobrzyć, ani przesadzić 🙈
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
07 września 2022 12:49
Ja na stawy mam taki zestaw:
Bor
Krzem
MSM w towarzystwie witaminy C
Magnez
D3 + K2

Nie tylko dla koni, ale i sama stosuję odkąd zdiagnozowano mi łuszczycowe zapalenie stawów (jakbym kwa miała mało problemów zdrowotnych). Leczenie u reumatologa, to były przeciwzapalne, przeciwbólowe i "niech się pani przyzwyczai". Odkąd jadę na tym zestawie supli nie muszę się przyzwyczajać. Żyję bez bólu, zapinam stanik sama, sporadyczne ataki są dużo lżejsze i krótsze, i mają raczej podłoże bakteryjne. "Facet, którego zbanowano za poglądy" podpowiedział mi ten zestaw i ja jestem mu bardzo wdzięczna. Koń chyba też, patrząc jak były chroniczny kulawiec teraz popierdziela. Na jesień dokładam mu jeszcze właśnie kurkumę z pieprzem.
Tej jesieni Pan starszy na próbę dostanie boswellię. Oprócz tego chce trochę mięśnie postymulować, więc spróbuję lizynę, metioninę, teoninę i żelatynę. Ten zestaw też na stawy, chrząstkę pozytywnie powinien działać.
ElMadziarra, pewnie ze powinien zadziałać. Taki zestaw super się sprawdzi. A krzem też kupujesz ludzki w kapsułkach czy w proszku??
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
07 września 2022 13:29
Ziemie okrzemkową zazwyczaj kupuje.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
07 września 2022 14:15
ElMadziarra,

a powiesz jakie dawki podajesz na takiego pacjenta dla:
Bor
Krzem
D3 + K2

Mam ryczącą 26-latkę na chodzie ale wiadomo jaka jakość chodu z racji wieku i zwyrodnień. Robię kuracje iniekcyjną Hyaluronanem 10mg (5-7 iniekcji co tydzień), co ok 9-10 m-cy steryd "w punkt" jak już jest słabo
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
07 września 2022 17:51
Ja bor suplementuję boraxem. Daje konkretną łyżkę z górką.Przez pierwsze 2 miesiące 2 łyżki. Na konia 500 kg dawka to łyżka dziennie, ale mój roztrząsa strasznie.
D3 + K2 daję zazwyczaj 20 000 jednostek, w zimowe krótkie i pochmurne miesiące daje i 50 tysięcy - grudzień i ewentualnie styczeń. W letnie słoneczne miesiące robię przerwę, ale konio od rana do wieczora jest na dworze cały rok.
Ziemi okrzemkowej daję 2 łyżki. Z tym, że oddzielnie od reszty supli, bo ponoć krzemionka upośledza wchłanianie. Dlatego wszystkie suple idą do kolacji na wieczór, a krzem rano do śniadania.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
08 września 2022 09:25
ElMadziarra, dziękuję
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
09 września 2022 22:13
Powiedzcie mi, bo chce kupić boswelie, ale zastanawiam sie czy mogę na kilka dni do przodu wsypać zawartość z kapsułek do pudełek?
Jak jedzenie suche, pojemniki zamknięte to raczej nie powinno być problemu.
hej, co polecicie z dobrych, sprawdzonych preparatów na stawy dla 25 letniego seniora po dużym sporcie, ale w granulacie? w grę nie wchodzą płyny i proszki:/
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
12 września 2022 14:17
a iniekcja?
hyaluronan 10mg/ml dożylnie ????

i przynajmniej pewność, że trafiło gdzie trzeba
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
16 września 2022 14:05
U mojej 16 letniej klaczy od pewnego czasu słyszę takie "prykanie " w zadzie w okolicy stawu skokowego lub pęcin. Możecie polecić jakieś suplementy na podratowanie stawów?
gracja03, wlewy z kwasu hialuronowego
Dokładnie. Ja też polecam. Kuracja 5 ampułek co tydzień jedna. Kobyła ze zwyrodnieniami śmiga aż miło. Po wlewach włączyłam kwas hialuronowy dopaszczowo Horseline pro ChondroVet+HA.
megi007, a jaki u Was jest koszt dożylnie ?
Wiosną płaciłam 475zł za 5 ampułek.
A czy ktoś ma porównanie Chondorvet z Horseline w stosunku do popularnych różnych cortaflexów? Skład działanie i opinia itd😉
Porównania nie mam ale stosuję ChondroVet+Ha od kilku miesięcy u starszej klaczy ze zwyrodnieniami itp i efekt jest super. Klacz chodzi pod siodłem 4 razy w tygodniu w 3 chodach bez problemu. Tylko u nas to kontynuacja kuracji kwasem hialuronowym iniekcyjnie.
Dzień dobry, przychodzę wątku po poradę, co jest dostępne do kupienia przez internet (allegro ze smartem byłoby cudownie) z suplementów na aparat ruchu, coś na strzelające stawy u 21 letniej ślązaczki emerytki z górskich łąk. Kobyła miała kilka lat temu dające objawy bólowe zwyrodnienia w okolicach stawów kopytowych i trzeszczek, wtedy brała msm i wywar z czarciego pazura, ogólnie pomogło. Teraz strzela jej w stawach, chyba starość ale przydałoby się coś dać. Ja już wypadłam mocno z obiegu, szukam czegoś budżetowego do dłuższego podawania na strzelanie w stawach dla seniorki. Z góry będę wdzięczna za polecajki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się