Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Mnie ogólnie rozbraja idea "preparatu" pod siodło przeciwko otarciom. Myślałam, że siodło się dopasowuje, czaprak regularnie pierze i tyle, a tu jak widać można jeździć w niedopasowanym siodle i sobie pomaziać czymś konia 🙃
Fokusowa, tak się robi biznes!
O, ja też lubię preparat horseline FlyOut
700g czystku - 80zł
1k czystku dosłownie gdziekolwiek - 18zł

XD
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 września 2022 20:04
Nie od dziś wiadomo, że wszystko z napisem konie i jeździeckie kosztuje 2 x więcej 😁
XD serio sprzedaja smar za taki hajs? btw to w ogole na pewno w 100% zdrowe dla koni?
a.kaminska, tak. W składzie tylko syntetyczny dimethicon. A skład preparatu na zmiany i na grudę jest identyczny😎a to dwa osobne produkty.
nawet 3 osobne produkty mają ten sam skład... uśmiałam się, nie miałam pojęcie o tej marce 😅
Czardasz, ale chociaz cena ta sama!! 😀
xxagaxx, no właśnie nawet nie 😅 Cena preparatu do grzywy i ogona jest niższa niż tego na zmiany i na grudę, chociaż skład identyczny. Śmiechłam mocno... Z tego silikonu pod siodło też...
Nique, a nie sprawdziłam tego do grzywy, tylko ten na zmiany i grudę 😀
Ale zobaczcie jaką reklame robią, już coraz więcej sklepów ma w ofercie i influencerki polecają 😀 a tu nawet nie trzeba mieć dużej wiedzy żeby zweryfikować produkt.
na pierwszej lepszej stronie z surowcami i półproduktami kosmetycznymi 1 litr dimethiconu kosztuje około 40 zł 😂😂😂
Googlałam co to ten dimetikon, a to kropelki na pchły dla sierściuchów... 🤣
budyń, ee chyba nie. To silikon kosmetyczny. Pewnie może być nośnikiem kropli na pchły, ale on sam nie ma właściwości owadobójczych.
Chociaż poczytałam i rzeczywiście ma też zastosowanie w zwalczaniu pcheł , nawet wszy...
Abstahując od ceny - to może być niegłupi środek dla wiecznie obcierających się koni. Oczywiście najpierw dopasowujemy sprzęt, ale pomysł z kosmetycznym silikonem niegłupi. Ciekawe, czy sprawdziłby się jako żel do ogona...
_Gaga, po nałożeniu na skórę daje efekt "suchego" śliskiego filmu, wiem bo smarowałam się. Natomiast nie mam pojęcia jak ten produkt ma być "cudownym" serum na otarcia. Dimetikon zatyka skórę jednak.
na pierwszej lepszej stronie z surowcami i półproduktami kosmetycznymi 1 litr dimethiconu kosztuje około 40 zł 😂😂😂

aż sprawdziłam ile oni biorą - 70 zł za 50g. Kurde, ktoś miał łeb 😁
Ej, ej, kolorowe pudełko z konikiem też swoje kosztuje! 🤣
Horse Line od początku powstania było mega drogie. Choćby czysty MSM, którego cena była wielokrotnie wyższa niż inne dostępne na rynku. Opakowania mają ładne. W stacjonarnych sklepach jeszcze rok temu schodziły te produkty jak świeże bułeczki. Ludzie oczami kupują.
Czardasz, jak masz konia obcierającego się "z powietrza" - pod popręgiem, czy pod łydką (mój się zimą od łydek wyciera), to może na jazdę ma to sens - z opcją zmycia po...
Jako "żel pod siodło" zdecydowanie nie, ale w miejscach otarć - można by przetestować (ten bez konika na pudełku 😉 )
Ja w zimie używałam spray do grzywy i ogona na silikonach właśnie na miejsca gdzie sierść obcierała się od derki 😉 i miałam wrażenie że pomogło bo derki były te same co sezon wcześniej a łyse plamy mniejsze 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 września 2022 07:19
O, to jest myśl! Małża koń się wyciera od łydek pod koniec zimy, jak sierść zaczyna odumierać przed linieniem, wypróbuję psikadło do grzywy.
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-spokojna-wysoka-klacz-170cm/o/462962/
nachrapnik aż boli od patrzenia

Nawet napisałam, żeby zwróciła uwagę, że jest za nisko i zaciska chrapy, ale argumenty nie trafiają
elita17, straszne...

Wiecie co, napisałam do tej Pani. Bo dla mnie to już jest - nieświadome zapewnie - robienie krzywdy zwierzęciu. Przykro się patrzy na wyraz pyska tej kobyłki. Nachrapnik krzyżuje się niemal na wysokości wędzidła, zapewne jest tuż na krawędzi kości nosowej.
Jasne, są tu ogłoszenia, z których można się pośmiać i nie interweniować u autora, bo nikomu nie dzieje się krzywda. Ale to ogłoszenie... Musiałam napisać. Mam nadzieję, że Pani się odniesie, bo napisałam bardzo kulturalnie:
"Dzień dobry. Nie szukam konia do kupna, ale rzuciło mi się w oczy Pani ogłoszenie z uwagi na nachrapnik, jaki klacz nosi na zdjęciach. Proszę zobaczyć filmik:
- na nim pokazane jest prawidłowe umieszczenie nachrapnika meksykańskiego. W tym momencie - tak jak wygląda to u Pani na zdjęciach - klacz na pewno jest w dużym dyskomforcie z uwagi na nieprawidłowe umiejscowienie nachrapnika. Bardzo proszę o poprawienie tego w imię komfortu tego zwierzaka".
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 września 2022 11:12
Aletra, super, że tak napisałaś!
Większość ludzi wrzuca link i ojej biedny konik, a to w żaden sposób nie pomoże. Za to taka wiadomość może kogoś nawróci 😊
Aletra, super 🙂 , ja też wcześniej napisałam i zwróciłam uwagę, ale ona nadal tkwi w przekonaniu, że krzywda koniowi się nie dzieje, bo ona kocha swojego konia 😉
Może jak więcej osób zareaguje i napisze, to oczy jej się otworzą, że rzeczywiście jest coś nie tak.
Ja przepraszam, że tak z dupy wyskoczę, ale…. Serio?…aż takim zainteresowaniem „cieszą się” takie zawody? xD
https://zawodykonne.com/zawody/zmierzczas/427/zgloszenia
Może jeszcze wprowadzą osobny system odznak? xD
martrix, a niech skaczą na tych patykach, nikomu sie przecież krzywda nie dzieje 🙂

Mnie troche irytuje, że jak szukam sprzętu na OLX to za każdym razem musze się przekopywać przez dziesiatki ogłoszeń dla hobby horsów 😅

ta dziewczyna od meksykana, nawet jakby chciała to nie barzdo jest go w stanie dopasować bo nachrapnik jest za duży, na zdjeciu od frontu widać, że łącznika nie da się podciagnać wyżej (no może z max 1 cm) bo paski się rozszerzają żeby się kryształki zmieściły...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 września 2022 12:49
martrix, oj zdzwiłabyś się 😉 te hobby horsy robią się mega popularne ostatnimi czasy
A po drugie to stajnia i wydarzenie z chyba najbardziej znaną mlodziezową influencerką 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
07 września 2022 12:52
martrix, myślę że fajny pomysł, za granicą trochę tego jest a nie każde dziecko (tzn. rodzic) ma możliwości na zakup własnego prawdziwego kuca. Same plusy - tani zakup, pensjonat, weterynarz, nie wróci z padoku kulawy a do tego można w kąt odstawić i zapomnieć na ile się chce jak się znudzi 😉 całkiem spoko opcja 😀
Pati2012, ja zdaję sobie sprawę z tej "mody", bo u mnie w stajni też masa dziewczynek uprawia te wygibasy, ale no że .... zawody? wtf xD
Mimo że uważam te hobby horsy za spoko pomysł na spędzanie czasu przez dzieciaki, to też dla mnie sama idea jest śmieszna :P Zwłaszcza jak widzę jakieś 20 latki opisujące te swoje kijki jakby były prawdziwymi końmi, czasem demonami czy coś 🤣
Ale jako że zrobiłam kiedyś parodię koni na kiju i zebrało całkiem dużo odsłon i komentarzy na tiktoku, to wiem, że te dzieciaki co starsze też są świadome, że to całkiem zabawne i nikt się nie obraża :P I dalej sobie fikają na kijach. Niektóre naprawdę imponujące, ja metra czy ponad przeszkody bym nie skoczyła, zwłaszcza z kijem między nogami 😂 A próbowałam!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się