Jakie pasze dajecie swoim koniom?

powiedzcie, jaki wpływ mają otręby pszenne lub wysłodki buraczane na energię konia? tzn czy są to pasze niskoenergetyczne?

ewentualnie co będzie dobrym dodatkiem dla gorącego konia, by pomóc utrzymać mu masę? i ewentualnie wesprzeć budowę mięśni
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 września 2022 15:26
kamcia665, mebio sport pellet
na 5. miejscu w składzie znajdują się otręby pszenne, czyli chyba mam odpowiedź na moje pytanie...
Mam pytanie odnośnie łuski słonecznika. Co wychodzi korzystniej - łuska czy całe ziarno? Nie chodzi mi o cenę, ale raczej właściwości, co polecacie?🙂

edit: chodzi mi o taki niełuskany np coś takiego:
https://arponrol.erli.pl/produkt/slonecznik-czarny-karma-ziarno-dla-ptakow-na-zime-20kg,113262931?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=17527680900&gclid=Cj0KCQjwyOuYBhCGARIsAIdGQRPEOS0wRPmDOfBJ9M3tHFLicxn0-0MkHN5ZcnH0S9i1KB-6e1QYtUAaApJgEALw_wcB&gclid=Cj0KCQjwyOuYBhCGARIsAIdGQRPEOS0wRPmDOfBJ9M3tHFLicxn0-0MkHN5ZcnH0S9i1KB-6e1QYtUAaApJgEALw_wcB


Moja ciocia dokarmia ptaki i mam możliwość kupienia od niej w naprawdę korzystnej cenie i się zastanawiam 😀
kamcia665, najlepiej sprawdzi się sieczka z lucerna. Otręby pszenne nie mogą być podawane ciągle że względu na proporcje fosforu i wapnia i fosfor wytrącający się w układzie pokarmowym w formie niestrawialnego "piasku"
Hej, co polecacie dla 3 letniej za chudej klaczki? Jedyny problem to ze jest bardzo wybredna jak francuski piesek
All, Eggersmann Struktur Equichamp jest bardzo fajny i wydajny. Tylko nie wiem czy wybredne konie jedza, moj jest prawie wszystkozerny. Pasza jednak pieknie pachnie, wiec moze podejdzie
All, sprawdziłabym zęby, odrobaczyłabym i zwiększyłabym porcję siana. Jak to nie pomoże - dopiero szukałabym paszy "na masę"...
Zęby miała robione w sierpniu, odrobaczana koniec sierpnia, stoi 24/7 na pastwisku ze stałym dostępem do trawy i siana. W boksie gdy sprowadzana jest na karmienie tez ma siano bez ograniczeń. Ostatnio przejazdem byla wet to mówiła ze zdrowa jest _Gaga,
To akurat mega dziwne, że 3 letni, niewiele robiący dzieciak , mający trawę i siano bez ograniczeń - jest chudy. Ja bym się zaniepokoiła i szukała przyczyn jednak...
U mnie na masę sprawdzał się zawsze Pro Mass z Nuby, ale to przy pracujących koniach raczej...
All, moja wybredna ładnie trzyma mase na ST.HIPPOLYT Krauter Pellet
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 września 2022 14:09
U nas sprawdza się już na kilku koniach, nawet niejadek zjadł obiadek 😀
Hippolyt Vital Fibre Premium. Wychodzi mnie przyjemnie cenowo, a dwa moje żrą po 0,5 miarki na posiłek 3x dziennie i sieczkę AGROBS Luzerne +. Przy większej robocie dostają też Gold medal.
Ludzie, help…
Jakie trawokulki można podawać na sucho, jako smaczki / przekądkę?
Oprócz Baileysa, na którego czekam od miesiąca?👿
Był jeszcze Muhldorfer, ale tych fajnych dużych trawokulek nie ma 🤷
Ja mam eggersmann a wcześniej miałam jeszcze marstall
Dziewierz,

Znam Twój ból, czekam na nie z niecierpliwością (a to główna pasza mojej kulawej chabety). Nie ma innych takich odpowiedników 🙁 podobno dostawa może być za miesiąc dwa
All,
Z doswiadczenia wolnowybiegowego powiem Ci, ze jeżeli koń w takich warunkach jest chudy, to jest chory, lub zarobaczony. Kał, do badania wyślij, zobaczysz czy na 100% ją odrobaczyłaś. A dodatkowo krew.
ElSalvador,
Dzwoniłam do Animalii-może będzie dostawa za dwa tygodnie…
Zamówiłam Muhldorfera na Amazon.PL
Matko bosko, wchodzę dzisiaj na stronę Egersmanna a pasze droższe o 20-30 zł na worku :O
Gillian   four letter word
24 września 2022 12:24
Ja już się poddaję, kupuję najtańszy Sukces i daję owies. Trudno.
Bajahorses, lacze sie w bolu. Tez weszlam wczoraj i mocno sie zdziwilam, ale jeszcze na animalii udalo mi sie zamowic po starej cenie. Teraz juz niestety tez podniesli 😒
Bajahorses, ja jeszcze czekam tylko na podwyżki w Hippo, bo chyba oni tylko nie podwyżyli choć już jakiś czas temu zmniejszyli rabaty dla zakupów "hurtowo-stajennych".
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 września 2022 13:33
Mi się wydaje, że w Hippolycie już były podwyżki. Kupuje w hippovecie i na pewno podnosili już ceny.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 września 2022 13:33
epk, była podwyżka gdzieś w wakacje, czekam na kolejną 🙂
Ta w wakacje to była taka kosmetyczna w porównaniu z tymi co teraz są, także spodziewam się takiej konkretnej
Olimpia190, ja zamówiłam dosłownie 5 dni temu jeszcze po starych cenach a dzisiaj chciałam coś sprawdzic i wielki zong -.-
Ja sie tak już poddałam z Agrovitalem bo w rok podrozal o 50%

Aktualnie moj jest na Mebio /Hippolycie, ale jak podniosa tak jak inne firmy po 20-30 zl za worek to nie wiem co zrobie.

brakuje pasz w ludzkich cenach, a te najtansze niestety sa malo ciekawe jesli chodzi o ilosc cukru/skrobii
No ja jestem na Sukcesie Niskoskrobiowym, bo wystarczy mi ile przy wrzodach na suple wydaje...
Remson, po przeczytaniu Twojego posta poszłam sprawdzić Agro-vitala. Nie kupuję pasz, ale otręby ryżowe biorę od nich od lat. Przypomniałaś mi, że muszę właśnie zamówić znowu i zapominam od 2 tygodni.
Z 43 złotych w grudniu 2021 na 50,50 31 marca 2022, teraz po 73... +60%. Właśnie zamówiłam Nubę, na temat której był to parę miesięcy temu gruby lament (w którym sama brałam udział) o ogromne podwyżki. I nawet z wysyłką wyszła mnie ta Nuba taniej. <facepalm>
Wszyscy zbankrutujemy... Na żarciu i na pensjonatach.
Ja daje Eggersmanna ReVital Cubes. Worek 25 kg w maju bodajże kupiłam za 112 zł. Teraz 152 zł. Współczuje tym, którzy muszą karmić większymi ilościami niż ja.
Matko bosko, wchodzę dzisiaj na stronę Egersmanna a pasze droższe o 20-30 zł na worku :O
Bajahorses,

Jak to zobaczyłam to prawie z krzesła spadłam. Miałam już taki święty spokój z paszą, a teraz znowu to. Po prostu witki mi już opadają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się