Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Moon   #kulistyzajebisty
07 września 2022 15:11
martrix, eeee tam, zawsze to jakaś forma rozrywki i ruchu na świeżym powietrzu, a nie siedzenie tyłkiem przed kompem np 😉 to chyba ze Skandynawii przyszło, w lot zrobiło się popularne, na csio w Sopocie (międzynarodowe zawody pięciogwiazdkowe, przypominam xD) były jakieś hobbyhorsowe rozgrywki, na których widownia była momentami większa niż na realnym parkurze 😂 #takżeten
Plus! Były nawet stoiska z akcesoriami i samymi końmi/kijkami? XD tak więc handel, oferty treningu (serio!) się kręcą, ale still - jeśli nikomu się krzywda nie dzieje to niech sobie dzieciaki skaczą na kijkach 😉
takie tam, z ogłoszeń 😅
Bez nazwy.jpg Bez nazwy.jpg
Witcia wierzchem jedzie.... Nie może być, na kłocie?!😁
martrix, a co w tym złego, hobby jak każde inne 😉 tak samo jak są zawody w układaniu tetrisa czy kostki rubika, dla jednych bezsensowna abstrakcja, dla innych pasja. Szczerze, to jak patrzę na coraz niższy wiek przypadków dzieciaków, które trafiają do szpitali po zatruciu dopalaczami, albo po robieniu jakichś challengów na tiktoku, albo i próbach samobójczych, to naprawdę lepiej, żeby sobie organizowały zawody w robieniu wygibasów z głupimi kijkami, bo grupa wiekowa ta sama...
shewolf,
Przepraszam, że off top ale parsknęłam śmiechem jak to przeczytałam i cały ekran laptopa oplułam 🤣🙊
Moon   #kulistyzajebisty
07 września 2022 19:40
maiiaF, o to to. I dobrze ze mają jakieś zajęcie, przynajmniej głupie pomysły rzadziej do głowy wpadają…
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
07 września 2022 20:18
A wiecie co, ja to uważam za całkiem urocze. Dzieciaki mają zajawkę i cieszą się taką zwykłą, dziecięcą radością i prostą sprawą kija z głową konia 😀 Abstrahując od tego, że ja chyba szybciej bym sie nabiła na ten kij niż skoczyła przeszkodę xD
Utti, hahahaha dobre xD
A mnie nie dziwi tak szczerze mówiąc :P Stajnia mała, kameralna, to i pewnie chcą mieć ludzi normalnych, a wszyscy wiemy jak to potrafi być w pensjonatach. Zamiast kogoś wywalać z pensjonatu, to sobie wcześniej robią selekcję, a chętnych pewnie znajdą, bo obiekt wygląda ok.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2022 13:49
A mnie to nie dziwi. Z opisu brzmi jak stajnia gdzie właściciele mieszkają na miejscu. Nie widzę nic niezwykłego w chęci dobrania sobie pod dach pensjonariuszy. Wiadomo, że atmosfera w stajni jest bardzo ważna, zwłaszcza niewielkiej. Najlepjej się dogaduje w gronie osób o zbliżonych poglądach na sposób opieki i utrzymania koni.
i naprawdę trzeba robić "rozmowę rekrutacyjną", a nie zwyczajnie pogadać przez telefon, pokazać potem stajnie i po prostu samemu wyciągnąć wnioski czy ludzie ci pasują czy nie? Wiele niekamerlanych ośrodków własnie tak robi żeby zminimalizować szansę na jakiś oszołomów w stajni.
Brzmi to strasznie, po takim ogłoszeniu z marszu bym sobie odpuściła.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 września 2022 13:57
Mi to też wygląda na mega fajną, kameralną stajnie 😉 może ktoś nie szuka ludzi na siłę do pensjonatu, tylko fajnej, bezproblemowej ekipy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2022 14:21
xxagaxx, ale to to samo przecież o czym piszesz, tylko nazwane 😅
zembria, tak, ale rozmowa rekrutacyjna brzmi tragicznie. Zwłaszcza że to ty tam płacisz :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2022 14:30
xxagaxx, no nie wiem, dla mnie nie ma to negatywnego wydźwięku, ot ładna nazwa na to, że chce się sobie dobrać pensjonariuszy.
xxagaxx, dokładnie o tym samym pomyślałam 😅
xxagaxx, a z drugiej strony jasno postawiony temat, jak komuś nie pasuje że może nie zostać wybrany, to od razu sobie odpuści. I nie będzie potem zgrzytów, że czemu nie został przyjęty, mimo że był pierwszy w kolejce np. 😉
Na wynajem mieszkań/pokoju to umawiają na "castingi". Moim zdaniem to to brzmi bardziej negatywnie niż rozmowa rekrutacyjna, wręcz groteskowo 😂
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 września 2022 08:22
xxagaxx, ja tam bym miała dystans do tej "rozmowy rekrutacyjnej" 😉. Napisane w cudzysłowie i z emotikonką nijak nie wskazuje na "oficjalny" charakter rozmowy.
Pierwszy raz się spotykam z nazwaniem tego w ten sposób, ale dla mnie fajnie że ktoś o tym mówi wprost 🙂.
I jak dziewczyny - też się nie dziwię 🙂.
maiiaF, a skąd wiesz która jesteś "w kolejce" ? Do stajni, które sobą cos reprezentują zwykle są kolejki gdzie co najwyżej możesz się wpisać na listę rezerwową.
Co kto lubi .0246974398934E+34;obecnie jest tak mało stajni na jakimś poziomie że właściciele praktycznie mogą robic Co chcą, bo i tak nie ma gdzie isc.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
09 września 2022 09:22
Ja tam znam osobiście stajnie gdzie zarządca robi takie selekcje i dzięki temu w stajni jest super atmosfera od lat. Nie ma obgadywania, animozji, dramatów - ludzie się wzajemnie wspierają. I bardzo rzadko zdarza się tam wolne miejsce.
donkeyboy, to ten zarządca to jakiś super rekruter! U mnie w firmie, ale też u znajomych pomimo typowych rozmów rekrutacyjnych zdarzają się takie wtopy ze masakra. Rzadko bo rzadko, ale niestety są. I trafiają się takie kwiatki ze zastanawiasz się dokąd uciekać 😅
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
09 września 2022 09:30
Tak w sumie - jego kasa jego sprawa. Krzywdy nikomu nie robi. Tak jak że wspomnianym hobby horse 🙂.
obecnie jest tak mało stajni na jakimś poziomie że właściciele praktycznie mogą robic Co chcą, bo i tak nie ma gdzie isc.

Smutne, ale sama prawda :/
Ja to znam tu w ES nawet taka gdzie właścicielka robi casting i akceptuje tylko osoby które nie mają pojęcia o pojęciu, nie wiedzą ile ich koń powinien żreć i czego, mają w to wylane albo przyjeżdżają do stajni bardzo rzadko i nie orientują się jak sprawy naprawdę wyglądają. Żeby móc oczywiście jak najwięcej przycinać na sianie, pracowniku do wyrzucania kup etc Jak tylko osoba się podszkoli/zorientuje to zostaje wyrzucona i na jej miejsce wchodzi kolejna i tak w kółko 🙃

Ta stajnia w każdym razie nie wygląda źle a nawet całkiem fajnie, ale ten termin "rekrutacja" też mi niezbyt podchodzi. Brzmi jakoś tak sekciarsko 🤣
Martita   Martita & Orestes Company
09 września 2022 13:52
Znalazłam ich ogłoszenie w revoltowych. 2k zł za pensjonat bez hali to moim zdaniem sporo. Zgadzam się z feno, że "rozmowa rekrutacyjna" brzmi sekciarsko 🙃
W ogłoszeniu o dzierżawę kucyka poza zdjęciami z jazd na płasko/lonży, było też takie zdjęcie…

Szczerze, pierwszy raz w życiu spotkałam się z czymś takim. Po co? W jakim celu? 7latek na lonży, trzymający się jakiejś gumy na szyi i do tego taka wysokość (wysoko jak na takiego kucyka) 🤐
Jeżeli to jakaś powszechnie stosowana praktyka, to w sumie chętnie poczytam wyjaśnienie. Nie ukrywam, że trochę mnie to zdziwiło.
4D0A9AC7-06FB-49BD-A27D-E689C55E1FA9.jpeg 4D0A9AC7-06FB-49BD-A27D-E689C55E1FA9.jpeg
Może jakieś ćwiczenia dosiadowe dla jeźdźca? Pomysł niegłupi, gorzej z realizacją - zgadzam się, że dość wysoko, nie kładłaym więcej niż dwóch cavaletti na sobie, nie wygląda to stabilnie...
Moje dziecko też tak jeździ na swoim kucu. Ok mamy szetlanda i nie skacze tak wysoko, a na dokladke moj dzieciak ma 5 lat. Ale skacze i jeździ cavaletti na lonży, wlasnie po to, zeby sobie wyrobic rownowagę. Jest jeszcze za mały, zeby powodować konie, więc zanim zacznie być swiadomy na tyle żeby to robić, może już calkiem dobrze jeździć i skakać ( tzn jego cialo może).
Nasz młody też zaczynał od lonży w skokach, tym bardziej że ma kuca do przodu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się