Podróże

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2022 12:07
fanelia, ja niestety nie byłam, ale moja przyjaciółka kilka lat temu była na Fuerteventura i była bardzo zadowolona 🙂
fanelia, Cypr? Byłyśmy z mamą i bratem na Boże Narodzenie i Sylwestra, mam duży niedosyt, bo brat wtedy lat 2 i nie udało nam się porządnie pozwiedzać, a było co. Urzekły mnie bananowce, podkradanie pomarańczy zza płotu, owocujące granaty, pachnące drzewa pieprzowe i rozmaryn. Wtedy temperatura była bliżej 15°, ale zdarzało się cieplej (nawet do 25). Jedzenie super, dużo ruin do zwiedzania, morze, nie tak daleko. Ze dwa razy złapał nas deszcz, ale po 1. był ciepły i przyjemny, po 2. po deszczu wszystko pachniało ×3 więc było suuuuper.

Aaaaa, no i lot ~3h
Cypr też biorę mocno pod uwagę, rodzinka była rok temu w wakacje i byli zachwyceni. Tylko mówili, że jak znając nasze możliwości chodzenia to możemy się trochę nudzić. Z drugiej strony kusi ta bliskość.
fanelia, a Egipt? Jest co zwiedzać, jest ciepło, tylko może niekoniecznie Sharm el Sheik, prędzej Hurganda + trzeba byłoby obczaić gdzie i które zabytki chcecie zobaczyć, żeby sobie jakoś zaplanować.
fanelia, ale na Cyprze jest wiele miejsc do zwiedzania! Warto wynająć auto i objechać wyspę,bo siedząc w hotelu to rzeczywiście wiele się nie zobaczy. Mogę napisać więcej na ten temat w wolnej chwili 🙂
Sankaritarina - dzięki, biorę pod uwagę, chociaż starożytny Egipt w ogóle mnie nie kręci, ale za to rafa koralowa tak 🙂 Mój brat był i jak pokazał zdjęcia, to padłam.

Poncioch - a mogłabyś coś napisać o Cyprze? bo z kim gadam to wszyscy odradzają, że właśnie dla nas za mało do zwiedzania, a chcielibyśmy też uniknąć jeżdżenia po całej wyspie, bardziej skupić się na jednym regionie (raczej nie chcemy wynajmować auta).
fanelia, Pytanie co kto lubi, Na Cyprze masz stanowiska archeologiczne, świątynie bizantyjskie wpisane na listę UNESCO, ruiny zamku św. Hilariona i zamek w Kolossi (który jest podobno bardzo ciekawy tj. to dawna twierdza Krzyżowców, niegdyś ważny obiekt strategiczno-administracyjny). No tylko jak ktoś widział, nie wiem, Sagradę Familię to taka surowa twierdza może nie zrobi wrażenia, nie wiem, trochę sobie gdybam...

No przeeeecież! Rafa koralowa to ponoć spoko sprawa. Najpiękniejsze z najbliższych Europie są właśnie w Egipcie. A podobno są już trochę zniszczone 🙁
fanelia, bez wynajęcia auta nie ma szansy na poznanie piękna tej wyspy. Komunikacja publiczna jest słabo rozwinięta, praktycznie każdy mieszkaniec ma swój samochód/skuter.
Tak jak napisała Sankaritarina, plus od siebie polecam półwysep Akamas na piesze wędrówki, Limassol na fancy wieczór w marinie, słone jezioro obok Larnaki na podglądanie flamingów, które w jego okolicy zimują. Turecka część Nikozji ma bardzo wiele uroku i pyszne jedzenie. Od Aija Napa do Cape Greco krajobraz wybrzeża zmienia się z piaszczystych plaż w skaliste klify. Rzeczywiście, jeśli zależy Ci na odhaczaniu turystycznych miejscówek to możesz się znudzić, ale jeśli lubisz popatrzeć na piękno przyrody albo pójść na spacer w dziczy (Akamas), to sedecznie polecam. Nie potrafię znaleźć odpowiednich słów by opisać jak bardzo mi się podobała ta sucha, skalista wyspa ze swoimi poukrywanymi wśród wzniesień wodospadami.
A ja właśnie wróciłam z Minorki 🙂
Polecam dla wielbicieli spokoju - zdecydowanie mniej ludzi niż na Majorce, ciszej, plaże przepiekne i bardzo klimatyczne 🙂 dobra komunikacja miejska! Wszystkie fajne lokacjeozna zwiedzić z pomocą busa 🙂 i ta turkusowa woda �
received_800604311383725.jpeg received_800604311383725.jpeg
received_638194841031994.jpeg received_638194841031994.jpeg
received_1398662417291687.jpeg received_1398662417291687.jpeg
IMG_20220904_114323765_HDR.jpg IMG_20220904_114323765_HDR.jpg
IMG_20220904_114925965_HDR.jpg IMG_20220904_114925965_HDR.jpg
IMG_20220907_124456642_HDR.jpg IMG_20220907_124456642_HDR.jpg
fanelia, jak rafy to polecam region Marsa Alam, mniej zniszczone niż Hurghada czy Sharm, bo turystyka tu młodsza. Same rafy kosmiczne.
Poncioch, Mam podobne wrażenia co do Turcji 🙂 a jest tam na Cyprze gdziekolwiek jakakolwiek komunikacja miejska? Miejscowi coś ogarnęli pod kątem turystów?

faith, No paaani, sympatycznie, sympatycznie🙂 Jak temperatura? Ogólna i wody? 🙂
sankaritarina koło 30 stopni, dość wilgotno 🙂 ale woda turbo przyjemna, ciepła ale daje ulgę od słonka, myślę że koło 25-26 stopni 🙂
Było też trochę chmur więc nie cały czas patelnia 🙂

Jeśli ktoś rozważa Marsa Alam - no na nurkowanie spoko, ale poza tym nie ma tam totalnie nic i wycieczki samemu raczej nie wchodzą w grę. Tylko zorganizowane. Poza tym kontrast między resortem a życiem poza murami....no olbrzymi. Ja się czułam tam marnie psychicznie, serio.
faith, to prawda, jak dla mnie było super, ale leciałam tam z nastawieniem na nurki.
Sankaritarina, komunikacja miejska niby jest w większych miastach, ale w praktyce działa słabo. A między miastami to już w ogóle najlepiej liczyć na siebie i taxi albo wynajęte auto.
Poncioch, Marszrutki nie kursują? A to szok. No nic, dobrze wiedzieć.

faith, Eno, 25-26 stopni to miła woda! 😀
Zaklepaliśmy Korfu na pierwszy tydzień października 😁💖
Jakieś polecajki? 👀
Nawet bardzo 😉 ogólnie polecam jak ktoś naprawdę chce odpocząć w ciepelku 🙂
keirashara, moi rodzice tez jada i to właśnie na 1 tydzień i sprawdzali pogodę to było 15 stopni 😅😅 ale też się chętnie dowiem co warto zobaczyć
xxagaxx, - eeee, no jak patrzyliśmy w piątek to ma być 20/25 i 15 w nocy 😅 No nic, ja i tak z tych, co upałów i smażingu nie lubią, najwyżej się przykryję kocykiem do książeczki.
Mamy na tapecie wycieczkę fakultatywną do Albani i zwiedzanko stolicy wyspy oraz pałacu Sisi. Ponoć południe wyspy można odpuścić, bo poza imprezownią nic tam nie ma.
Trochę w temacie podróży - potrzebuję kupić dużą walizkę do samolotu, macie jakieś polecajki?
Musi być taka, żeby chłop też mógł się z nią pokazać jak mu się zdarzy lecieć solo 😅
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 września 2022 13:05
keirashara, ja ostatnio wyhaczylam super walizkę u ochnika na wyprzedaży za pół ceny, przesiadłam się ze starej dwukołowej walizki ciężkiej jak cholera... A to teraz takie leciutkie, na pusto jest jak piórko i mogę dużo więcej do niej naładować. A to ta największa dostępna.

Nie wiem jak z trwałością jednak bo dopiero mam ją dwa miesiące ale naprawdę jest fajna i wygodna w użytku. Wygląda i wydaje się solidna, zwłaszcza kółka.
efeemeryda   no fate but what we make.
15 września 2022 13:22
Ja na pewno nie polecam wittchena, barachło jakich mało urwały mi się obie rączki, a przeżyła raptem 2 lloty samolotem i trochę podróży w aucie. Nie, nie ładowalam do niej kamieni 😀 nigdy nie doszłam do 20kg 😁 raczej 13-15maks.
Kupiłam teraz za poleceniem w tk maxie i zobaczymy 🙂
efeemeryda, - dzięki, bo na nie patrzyłam 😂 Nie pomyślałam żeby do TK Maxxa wejść, wpadnę.
donkeyboy, - ja mam od 7 lat kabinową march i nie dość, że waży tyle co nic, to przeszła w ciul i jest w super stanie. Tylko jak ostatnia sierota kod do niej zgubiłam i papiery wszystkie przy przeprowadzce którejś 🙄
Dodatkowo kupno walizek tej firmy w PL w jakiś ludzkich pieniądzach to cud. Ochnik wychodzi przyjemniej 😂

Generalnie plan jest taki, żeby się spakować do jednej dużej i ewentualnie dobrać tą moją tycią, więc fajnie, jakby jednak z 20kg dźwignęła.
Ja korzystam z Samsonite. Są stosunkowo drogie ale trwałe. I można wyłapać promocje.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
15 września 2022 14:09
efeemeryda,: Ja na pewno nie polecam wittchena, barachło jakich mało urwały mi się obie rączki, a przeżyła raptem 2 lloty samolotem i trochę podróży w aucie. Nie, nie ładowalam do niej kamieni 😀 nigdy nie doszłam do 20kg 😁 raczej 13-15maks.
Kupiłam teraz za poleceniem w tk maxie i zobaczymy 🙂


To ja mam zupełnie odmienne zdanie o Wittchenie 😉 Wszystkie walizki mam z wittchena - od kabinówek, poprzez średnie, aż do tych największych 😉 Latały ze mną na drugi koniec świata, czasami ważyły więcej niż wskazywane limity przez linie lotnicze i absolutnie nic im się nie dzieje 😉

Miałaś te z poliwęglanu?

Fakt faktem, że na żywtność ma też ogromny wpływ to, na jaką obsługę się trafi na lotnisku 😉


Też mam odmienne odczucia co do Wittchena i polecam 😉 na kółka i rączkę jest dożywotnia gwarancja producenta z tego co pani w sklepie mówiła 🙂
To ja też wittchena nie polecę, mój chłop chciał właśnie jakąś "porządną" i wyglądającą i po roku bardzo rzadkiego używania wygląda już dziadowsko :P Chyba właśnie poliwęglan, ale ręki nie dam.
A coś miękkiego i pancernego...? Z walizek 10-20 kg na kółkach... Te "twarde" mi się w ogóle nie podobają. Już pomijam bardzo smutny widok walizki, w której zrobiła się... dziura. Nie wiem z jakiego dokładnie była tworzywa, ale wyjechała ślimakiem w całej swej smutności z jednym, wielkim pęknięciem & dziurą. Nie wiem co obsługa z tymi walizkami robiła, ale robiła to pewnie szybko i niedbale -.-'

No. A ja se wykupiłam Ryanaira w bieda-wersji i teraz kombinuję jak się spakuję na 3 dni z laptopem. Szlag. Oto czym się kończy sknerstwo.

keirashara, na Korfu jest podobno stara forteca, bardzo fajna, ludzie polecają. I muzeum archeologiczne <3 Może warto mieć na uwadze.

edit: a mam pytanie - owija się walizki folią? Jeszcze, już, zawsze...? O co chodzi z tą folią? To faktycznie jakoś tam zabezpiecza?
Można folia, można pasami, można pokrowiec na wierzch. Cel ten sam - jak coś popęka, zamek puści czy whatever w ten deseń - jest szansa że gacie nie wylecą na taśmę ku uciesze gawiedzi 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
16 września 2022 06:32
martva, nie pamietam z czego była, raczje droższa niż tańsza, natomiast urwały się raczki, obie, one nie są z poliwęglanu 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się