Derki

derkę siatkową ktoś poleci ? Taką która nie jest podszyta jakimś badziewiem które jest tak sztuczne że koń się pod tym poci.
Najlepiej z odpinanym kapturem
niestety na żywo widziałam tylko tą z decathlonu - IMO tragedia
777, ja mam z horze ale przy 30oC koń już zaczyna się pocić
szukałam w wątku, ale coś niezbyt mi poszło. jak najlepiej ogarnąć dziury w derce 1000 den z wypełnieniem 50g? mam takie poprzegryzane miejsca (ale nie brakuje nigdzie materiału) i nie wiem czy to sklejać, czy zaszywać, czy coś nakleić... jestem kompletnie zielona w tym temacie i będę wdzięczna za jakiekolwiek rady
caverra_afk, horze ma takie zestawy naprawcze do derek, gdzie są łatki i klej. Chyba 1200den. U mnie taka łata trzyma się już 3 lata.
caverra_afk, ja to bym oddała po prostu do naprawy, w miejsce typu Czyste Futro. Samemu można próbować ale jakoś ja w sobie nie czuje takiej mocy i zawsze oddawałam 🙃
Czy Eskadrony Jersey podszyte polarem są ze zewnątrz mniej "czepliwe" niż polar ? Potrzebuje coś do boksu żeby tak bardzo słomy i siana nie łapało jak polar i właśnie znalazłam jakiegoś Eskadrona Jersey
Dużo mniej. To sensowne derki.
macri, - one nie są podszyte, jersey to materiał całości. Nieźle sprawdza się w boksie, mój stał kilka sezonów w okresie przechodnim w jerseyu, słoma czepia się dużo, dużo mniej, łatwo strzepnąć. Jedynie po jakimś czasie się mechaci, no, ale to derka do boksu, nie musi być piękna 😅
Czy decathlonowe 165 jest realnie naprawdę spore, z miejscem na klatę? 🙂
oli330, jest spore. Mój niemieszczący się w 155cm, a w plandece z deca 165 jest miejsce na derkę stajenna.
oli330, - 200g jest kusa, poza nią są raczej spore.
Pytanie o Bucasa 300 g - czy rzeczywiście nadaje się do temperatury +8 stopni?
Nie ugotuje się koń w tym?
tereska, - zależy. Mówimy o 8 stopniach, suchej pogodzie i słoneczku, czy 8 stopniach na Pomorzu, gdzie większość roku gwiździ, piździ i rzuca żabami z nieba? 😉
Dochodzi też indywidualna preferencja, mój więcej niż 200g miał raz w życiu na sobie, a było zdecydowanie bliżej 0, niż 8 jak stał w dwusetce 😅 Niemniej z tego co zauważyłam, jak jest wilgotno i paskudnie to marznie bardziej w 5 stopniach na plusie, niż jak jest sucho przy -2.
tereska, którego bucasa?
Bucasy są magiczne i gdyby nie inne ich wady to miałabym tylko je (no powiedzmy cena powala) - ja miałam bucasa od -25 do + 15 i mój koń nigdy nie był w niej zgrzany a bywało, że faktycznie do tych 15-17 dochodziło w słońcu. To był o ile pamiętam tornout extra 300gram. Nie wyobrażam sobie konia w takiej gramaturze już w 10 stopniach a on był tylko przyjemnie ciepły. Także ja Bucasowi ufam w te zakresy temp.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 września 2022 17:09
Mój starszy koń ma już tylko praktycznie Bucasy i Amigo Horseware'y. Młodszy głównie Horseware'y i plandekę Bucasa - nie wyobrażam sobie innych derek na padok, żadna nie przemiękła (chyba że w mega ulewie poddał się najstarszy Horseware, który ma 12 lat), konie są pod nimi w optymalnej temperaturze. U mnie już żadne inne derki nie wchodzą w grę 🙂
tereska, mam Bucasa 200 g wg producenta od -12 do +8 i tak w tym zakresie temperatur koń zawsze tak samo ciepły ani przegrzany ani zmarznięty. Popieram poprzedniczki gdyby nie cena miałabym tylko Bucasy. Odkąd kupiłam tę derkę już nie muszę codziennie sprawdzać 5 prognoz pogody i zastanawiać się czy albo w co przebrać 😅
Bucasy jak wypadaja rozmiarówkowo? pytam dla konia szerokiego w klacie.
oli330, bucasy nie mają zaszewek na łopatkach i bywają niektóre dość wąskie - spotkałam się z wpisem producenta, że jak masz konia między rozmiarami to brać większą. No i np. tornout jest dość kusa w porównaniu z innymi derkami padokowymi.
oli330, - jak masz faktycznie szerokiego to odpuść, bo nie ma szans, że wejdzie 😉 Mój nie wchodzi nawet w rozmiar większą.
Zwykłe bucasy są wąskie, ale są specjalne poszerzane( wersja big neck)- nie wiem jak z dostępnością.
Moon   #kulistyzajebisty
13 września 2022 09:24
Czy ktoś ma hooksowe padokowe derki, firmy Fairfield?
To półka jakościowa Yorka czy bardziej Bucasa? :P
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 września 2022 10:30
Moon ostatnio będąc na północy macałam polar Fairfielda i tak grubego polaru w życiu w rękach nie miałam (mam go już na liście rzeczy do kupienia- bo wracają z urlopu nie miałam go gdzie upchnąć w samochodzie). Ich kantary anatomiczne to rewelacja, więc myślę, że derki raczej będą lepsze niż Yorki.
Szukam derki padokowej z wyższą szyją, podszytej polarem i nie turbo grubej. Ktoś kojarzy coś w tym stylu? Znalazłam jedną HKM, ale nie ma jej już u producenta..
aaga84, Horze Avalanche (mam na sprzedaż, jeszcze nie wystawiłam).
Moon   #kulistyzajebisty
13 września 2022 11:48
bjooork, wyglądają zdecydowanie "bardziej jak" Bucas niż York, to na pewno ;-)
Mam od nich ogłowie i bardzo sobie chwalę. Obecnie mam nadstaw derek, ale niewykluczone że coś jeszcze domówię :P

aaga84, a nie lepiej zwykłą 100g padokowi po prostu?
Jak dla mnie padokówki podszyte polarem to zuoo, strasznie nie lubię jak mi polar się elektryzuje i ściąga derkę do tyłu, o przesuwaniu jej nie wspominam x.x
Moon, właśnie u nas lepiej sprawdzają się z polarem - poliester obciera 🙁
A co do przesuwania, to właśnie dlatego wyższa szyja musi być.
aaga84, mam HKM "Starter Fleece" i nie polecam, strasznie się przekręca i tak dziwnie się ślizga na koniu. Z podwyższoną szyją mam jeszcze horsesewer jest genialna, cudowna i muszę ją już odświeżać niwaxem bo starość ją dogania. Z dobrze leżących jest jeszcze kerbl i nie najgorszy jest felix buhler. HKM mam bo mam
Czy miał ktoś może ten model derki Felix i jest wstanie powiedzieć czy koń szeroki w kacie się zapnie?

1894527.jpg 1894527.jpg
Rudzielc_23, Ja mam taką na mojego grubasa 165 cm i leży na nim bardzo elegancko a nie plandeka napięta na żuku 😅
oli330 a rozmiar masz taki jak zazwyczaj koń nosi czy większy? Nie do końca kumam czy koń ma 166 cm cz derka jest rozmiaru 165 :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się