buty dla koni

Kinres, zadzwoń tu: https://butydlakoni.pl/kontakt. Ci ludzie mają doświadczenie i są po prostu sensowni. Mają własne konie, używają tych butów, więc pewnie coś doradzą.
Buty cavallo. Trzymał w nich ktoś konia dluzej ? Mowie o czasie ok 14h. Czy jest szansa ze nie zabije konie jak zostawie w boksie na noc i na chwilę z rana na padoku?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 sierpnia 2022 19:05
xxagaxx, ja, jednego dnia przejechaliśmy w nich ponad 30km, koń stał w nich od 7 do 18, żyje, nogi i kopyta bez zmian 😉 jak podłoże zamarznie na padoku i będzie gruda to pewnie dostanie buty na cały czas (w zeszłym roku jak był boso to się podbił na takim podłożu...)
Pati2012, dzięki
u mnie obecnie w cavallo od 6 rano do 20 wieczorem
Ja się czaiłam na buty dla mojej Cookie - ciężko przechodzi adaptację. Zamieniła równe jak stół podmokłe łąki latem i boks 24h zimą 🙈 na chów katem 24h na dworze i zimą 12h. Nie radzi sobie z twardym - susza nie pomaga. Trafiają się kamienie, pnie w lesie…
Chciałam buty na całą dobę ale każdy mi odradzał. Podkula na duplo - śmiga 😍
blucha, pocieszyłyście mnie! Ja musialam zostawic na noc, ale mam nadzieję że nasz kowal jutro w końcu dojedzie i coś wymysli... mój koń totalnie sobie nie poradził po rozkuciu, które wynikło trochę przypadkowo
Wracam do pomysły rozkucia konia. Kilka miesięcy był spokój, nie gubiła nic, aż tu nagle zgubiła 3 razy podkowę w ciągu 7 dni na padoku oczywiście. Przed zawodami nie puszczałam na padok, no ale przecież nie będę konia trzymać w boksie żeby podków nie gubił.
Kowal i tak był świeżo co, więc mam kilka tygodni na testy bosego konia i ewentualnie butów.
Czy ktoś ma może jakiś kontakt do Kokoss? bo na forum nie zagląda, a chciałabym podpytać o jej buty po czasie, bo wydają się one całkiem spoko.
https://cheval-ami.fr/Hoofboots-Floating-Boots-Trainer-2019-SPORT-M3-L
O Scootach zbieram sobie opinie non stop i ciągle słyszę, że tu obcierają, albo tam itp.
Na zawodach z kolei na bardzo mokrym kwarcu obtarły mi kobyłę zapiętki, bo neopren nie był w stanie wyschnąć między dniami konkursów.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 września 2022 10:35
Perlica, ja gorąco nadal polecam Cavallo trek
Mega na plus, bo można kupić je pojedynczo 😉
Pati2012, ja mam złe doświadczenia z Cavallo, bo obcierały mi poprzedniego konia,mimo skarpetek, a one oba akurat kształt kopyt mają podobny. czyli lekki sztorc w jednej nodze.
No i chcę coś potencjalnie do skoków albo może tylko na dojazd do kwarcu?
Zobaczymy, póki co muszę potestowac bosego konia, bo do kowala jeszcze chwilę, a mierzyć kopyta trza na zrobionym ( po 2 tygodniach) jak mówią instrukcje.

Perlica, najprościej będzie Ci chyba skontaktować się z przedstawicielkami Scootów, pomogą w dopasowaniu.
Nique, taki mam zamiar.
Jednak szukam jeszcze innych rozwiązań.

A czy mamy kogoś kto korzystał z Glu-shu? Wydaje się też spoko i można to samemu przykleić jakby co.
https://arcus-konie.pl/glue-u-zestaw-glushu-kit-p-16268.html
Dobra oglądnełam filmiki, to się nie nada na niesymetryczne kopyta...
Glushu ma słabe możliwości modyfikacji i w zależności od tego jak kobyła ściąga podkowy to te może ściągać podobnie. Musiałabyś się pobawić w inne rodzaje podków klejonych, ale to wymaga sporo nauki. Chyba przerost formy nad treścią, bo finalnie pierwsze aplikacje klejonek i tak mogą spadać :P

Przy okazji kombinowania przy kopytach warto byłoby się zastanowić z czego wynika asymetria. Jak słyszę lekki sztorc to zwykle jest to po prostu koń hi-low, który z jakiegoś powodu obciąża jedną stronę bardziej niż mniej.
Nique, z klejeniem to chodziło mi o to, że od biedy mogę to sama zrobić po prostu. Ale jednak nie mogę bo to dużo zachodu.
I rzeczywiście myślę, że to by też ściągnęła, bo teraz ogarnęła już pod siodłem i ściąga tylko na padoku.
Kowal dobijający mówi, że okuta idealnie i nie ma opcji okucia już bardziej "pastwiskowo" , a 3 razy podkowę zdjęła pod rząd 2 tygodnie po okuciu, co ciekawe z innej nogi niż zawsze.

Znalazłam jeszcze coś takiego:
https://www.shoesecure.com/?fbclid=IwAR0YlmmNl0jU7sxhfB2ZFquMzzBRGYo86bgOq5alXjo9hR7_jjHZRVfrqxE

Ale czy to nie bedzie odparzać piętek założone na tak długo? Pewnie jest ryzyko.
Perlica, pytanie w jaki sposób sobie je ściąga, bo taki plastik też może przydepnąć i ściągnąć, hmmm... Pierwszy raz widzę ten patent ale jakoś do mnie nie przemawia. Jak tam wejdzie woda to nie wypłynie ani nie wyschnie przecież.

Wszelkie patenty w stylu podwójne kaloszki, taśma itp. nie pomogły w utrzymaniu podkowy? Może faktycznie boso + buty na treningi / starty będą dla was rozwiązaniem.
Firma, z którą współpracuję ma w ofercie buty, które można zakładać na podkowy...
Ale nie wiem czy tu mogę, bo to jakby nie było będzie z mojej str. coś jak polecenie- reklama.
kotbury, mogłaś po prostu nie pisać, że współpracujesz z tą firmą xD Jest sporo butów, które można założyć na podkowy. Niektórzy tak robią np. na czas transportu. To rozwiązanie chyba się nie bardzo sprawdza na padok.

kotbury, no bez przesady, nie wpadasz żeby sama coś reklamować tylko w odpowiedzi na zapytanie.
Nique, no właśnie mi chodzi tylko o padok tak naprawdę.
Perlica, padok boso, a buty na trening :P To chyba jedyna opcja, jeżeli wszelkie metody utrzymania podków nie zdają egzaminu.
Pytanie też jaki jest ten padok, czy ma dużo grząskiego błotka, czy są górki... i czy jesteś w stanie coś zrobić żeby to zmienić (bo jeżeli nie no to w ogóle nie ma tematu, przecież nikt nie będzie zmieniał stajni z powodu gubionych podków xD).

Ja bym poszła w scooty, bo jest teraz największe wsparcie przy ich dopasowaniu. Sami pewnie na nich skończymy, ale jeszcze się łudzę, że mój nowy kowal dojedzie i nas podkuje i mój blondyn nie będzie się rozkuwał po 2 dniach xD
Perlica, ok, to wstawiam linka do jednego ze sklepów gdzie już są.
Opis widzę tłumaczony z oryginału chyba automatycznie- więc niedokładny
https://www.stajniasklep.pl/product/Buty-dla-koni-r-7-Gatusos-Zapato-1-szt-s33193?gclid=Cj0KCQjw94WZBhDtARIsAKxWG--s-U5HjwY-d5tKneltKautTFGtMuU6zukbSIXd1YIW8vRq3QyNrVsaAn8qEALw_wcB

dlatego dopowiem.
Minusy:
- niestety "taka se" jeśli chodzi o rozpiętość rozmiarówka na razie. Ale jeśli będzie zainteresowanie innymi rozmiarami to jest szansa, że producent je dorobi, bo firma jest naprawdę spoko
Plusy:
- rzeczywiście łatwe w zakłądaniu i główne elementy są jakby jednym elementem- więc nie ma się co spierniczyć.
- są otwory też w przodzie - więcej dostępu powietrza
- można zakłądać na podkowy, tak podaje producent - ale nie katował nikt z nas jeszcze jakoś w mega tereny tych butów na kutego konia, więc tylko mogę zacytować producenta.- fajne wkłądki na piętki- one załatwaiją rozmiarówkę trochę- bo pomagają na długość je spasować, albo uniknąc sytuacji, że po werkowaniu apsuje a po 3 tygodniach już nie
-można kupić na sztuki - jeden taki, drugi taki.
Inne spostrzeżenia moje czyli minuso/plusy- zalezy kto czego szuka;
- są na dość imho "płaskie" kopyta"- czyli często ochwatki waśnie się w nie pięknie wpasowują.

Ja się postaram nagrać filmik z tymi butami w ręku, żeby je pokazać tak bardziej "namacalnie" - jak są elastyczne itd. i wstawię.
kotbury, zdjęcia na kopycie też byłyby spoko, jakby Ci się udało 😁

Edit: faktycznie rozmiarówka kiepska. I totalnie nie na okrągłe kopyta.
kotbury, wygląda to ciekawe, aczkolwiek już widzę, że nie na moją bo kopyto mamy 14,5cm bez podkowy, to nie da rady.

Nique, mój padok ciężko nazwać padokiem, to większa kwaterka tak naprawdę. Przedzielam to jeszcze na pół by dziadówa nie dymiła , właśnie by podków nie gubiła. Idealnie płaski i kamienisty całkiem, po to by nie biegała właśnie, bo po kamieniach ciężko. Zady ma bose póki co. Teraz dostała ciut więszy padok, nadal płaski i bardziej piaskowy ( na piadku mniej gubią konie podkowy), no ale dupa jest całkiem.
Czy na jednym, czy na drugim gubi teraz.
Perlica, na piasku generalnie mniej, chyba że jest bardzo kopny to wtedy nie 😅 Ale brzmi jakbyście mieli warunki idealne dla podkutych. To bezczelna baba po prostu, że się rozkuwa!

Czasami jeszcze powodem rozkuwania się są słabe ściany kopyta. Próbowałaś taśmę i 2 x kaloszki?
Nique, Ona ma bardzo mocne kopyta, jak ze stali. Oderwie podkowę 3 razy tą samą 3 dni pod rząd i nie masz śladu, że ten koń był kuty wogóle ( prócz dziur po podkowiakach, bo te muszą być).
Taśmę, zapiętki i kaloszki zakładałam na raz pod siodłem, bo przy zajażdżce się rozkuwała pod siodłem zwyczajnie się łapiąc.

Na padok nie ma opcji taśmy niestety, bo nie będzie mi stajenny kleił przecież taśmy.
Kaloszki 2 razy nie próbowałam, bo w sumie na to nie wpadłam.
Ona jest po prostu dość krótka, na bardzo długiej nodze i to jest przyczyna moim zdaniem.

Kalosze potrafi zniszczyć w sekundę, bo przydepnie i po kaloszu mustanga za 112 pln :-)
A czasem ma jedne 2 miesiące, nie nadążysz za nią.

Jeszcze myśłam nad zapiętkami Zandony, bo ich nie da się zjeść jak Veredusowe i na to kalosz:
[[a]]https://hubertuskielce.pl/pl/p/Ochraniacze-na-pietke-ZANDONA-CARBON-AIR-HEEL-brazowy%2C-czarny/1122[[a]]

No ale to znowu full kasy, a mogę nie pasować idealnie jak na foto...
Post został usunięty przez autora
Perlica, tak czytam i wpadły mi przypadkiem w oko takie ochraniacze/kalosze (może w połączeniu ze zwykłymi kaloszkami?) https://www.febro.pl/product-pol-3423-Trust-gumowe-ochraniacze-na-pietki.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=ruch-TT
kluka, mój trener je mega polecał, ale one są jakieś mikroskopijne albo ja nie mam tyle siły zeby je naciągnąć
xxagaxx, faktycznie, trzeba je rozciągnąć żeby nałożyć😕 A jakby je zakładać po moczeniu w gorącej wodzie?
Perlica, no te zandony to też jakiś pomysł. Niby kupa kasy, ale z drugiej strony jak pomyślisz o tym, że musisz non stop płacić kowalowi za przyjazd i przybijanie tej samej podkowy w jednym cyklu 3 razy... Ja bym na tą Zandonę założyła jeszcze drugie zwykłe kaloszki zwykłe albo gumowe. I się modlić 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się