Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ktoś może wie skąd wziąć trunek Duch Puszczy?
Da się to jakkolwiek kupić? Czy jest jeden "producent" czy każdy sobie może kupić butelki i nalać cokolwiek?
Witam wszystkich!
Jestem tutaj nowaczką i chciałbym opowiedzieć o małym programie, ciach, reklama. Mam nadzieję, że będzie to przydatne.

Pozdrawiam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 30 dni
Komentarz moderatora: Reklama

Produkty regionalne z Podlasia w tym popularny Duch Puszczy Podlaskiej oraz nasza największa chluba – Gorzałka Białostocka kupisz nawet w dobrym sklepie z Alkoholami Świata. Jednak najprawdziwszy, najlepszy dorwiesz ze wsi czy od "znajomych znajomego".
Asiulla, Dzięki wielkie, właśnie czytałam że Duch Puszczy jest bimbrem ( bo w sumie jest) dlatego też jest nielegalny i nie da się go kupić w sklepie.
Ostatnio piłam super z kokosem, chciałam koleżance odkupić i nie mam pojęcia jak to zrobić.
Spróbuję w Alkoholach świata 🙂
Jestem na różnych końskich grupach, też zagranicznych. Od jakiegoś czasu różne osoby wrzucają na nie jakieś durne filmiki typu terrarium z dwoma żabami i wężem, albo krab kontra skorpion. O co chodzi? Czemu to ma służyć? To jakiś wirus?
Wirus to nie jest. Jest kanał na yt, który bazuje na tym kontencie.
maluda, I co? Jakieś booty wrzucają to na randomowe grupy na fb żeby zwiększyć zasięgi?
Tak w dużym skrócie.
Nie jestem w stanie dokładnie wytłumaczyć, bo tam działa algorytm itd...
Składałam właśnie wpis na 2 rok studiów i jedna rzecz mnie dobiła na tej śmiesznej kartce. Po co uczelni znać mój stan cywilny? Serio? To ma jakiekolwiek znaczenie dla przedłużenia studiów czy jestem zamężna czy nie? Dziekanat prowadzi tindera?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 września 2022 11:56
Karla.03, nie wiem, ale chyba aplikuje na te samą uczelnie 😂
Też mam to pytanie
Może to jakiś relikt z PRLu... i kartki nie zmienili od 40 lat.
Prawdopodobnie, to samo pomyslalam.
Ja wiem, że najstarsza uczelnia w kraju, ale no naprawdę, ilość papierologii i spraw które trzeba załatwiać osobiście jest dla mnie lekko zaskakująca.

A jak już w temacie uczelni - czemu, czemu oni używają tego nieszczęsnego USOSa? Nie istnieje żaden alternatywny, choć minimalnie intuicyjny i przede wszystkim działający system na którym możnabyłoby pracować?
Karla.03, Istnieje wiele, ale jest pewnie wychodzi 5 razy drożej.
O ile dobrze kojarzę, USOS to autorski system Uniwersytetu Warszawskiego czyli - uczelnia uczelniom. Nie wiem ile kosztowało opracowanie & wdrożenie (oraz ile kosztuje bieżący serwis etc), ale obstawiam, że gdyby uczelniom opłacało się skorzystać z jakiegoś już istniejącego systemu, to może by to zrobiły.... Może.
Pytanie czy były takie rozmowy, pytanie czy jakiś inny dostawca był w stanie dostarczyć w satysfakcjonującej cenie to, czego uczelnie by chciały...

No bo to jest tak - mamy swoje, sami to napisaliśmy = możemy w tym dowolnie, kopać, grzebać i zmieniać, i utrzymywać. I jeszcze nic "na zewnątrz" nie wychodzi. I doktorantów można zagonić do każdego obszaru....

Korzystanie z zewnętrznego dostawcy to życie z tym dostawcą dzień za dniem. Dostawco, potrzebujemy toito - Jasne, dejcie piniądz, zrobimy.
Co ma swoje plusy i minusy, ale, no, jakoś wcale się nie dziwię, że system dla uczelni został stworzony przez uczelnie. Jeszcze przy okazji ktoś na tym pewnie jakiś doktorat obronił czy coś, więc same plusy dla uczelni 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 września 2022 15:07
Sankaritarina, UAM też używa usos
I robi zapisy na zajęcia "kto pierwszy ten lepszy" Jak nie klikniesz w pierwszej sekundzie to licz się np z okienkiem na 6 godzin 🙃

WSB, uep mają inne systemy
Pati2012, UJ przybija piątkę! Kto pierwszy ten lepszy co roku do grup 😃

Pieniądze i pieniądze, pozostaje nam robić memy, a jak na przykład przez tydzień informatycy nie są w stanie znaleźć żetonów, które mieliśmy dostać w dniu rejestracji, no to jest czas na robienie memów...😝
received_379491500339123.jpeg received_379491500339123.jpeg
Pati2012, Kilka-kilkanaście uniwersytetów w Polsce tego Usosa używa, ale wydaje mi się, że są to tylko państwowe uczelnie...
No tragicznie działał ten usos generalnie, ale jakoś mnie to nie dziwi.
ZuzannaKonieczna   ZuzannaKonieczna Ban permanentny
15 września 2022 19:00
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 września 2022 21:21
Pati2012, pamiętam, jak na dziennych na UWM w Olsztynie siedziałam do 1 w nocy, by zapisać się na zajęcia w wybranej grupie, a system siadał 😂 Później to rozwiązali w ten sposób, że w różnych terminach na rożnych kierunkach były zapisy na dany przedmiot/moduł więc system nie był tak obciążony i zapisywało się sprawnie.
Czy ktoś byłby na tyle miły, ze wystawiłby mi siodło na ebayu? Tam są jakieś zwalone zasady i nie mogę wystawić nic za więcej niż 250 zł 😕
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 września 2022 08:42
szukam ładnych zapachów do domu w formie dyfuzorów z patyczkami. Firm jest dużo, ale nie wiem w co celować. 🙂
Potrzebuje podpowiedzi od właścicieli/opiekunów arabów
Jaki rozmiar ochraniaczy tylnych noszą wasze konie ?
Głównie szukam ujeżdzeniowych bądź wyższych z tyłu

Potrzebuje na już i chce w miarę dobrze trafić - bardziej cob czy pony
A to od konia zależy. Moja do drobnych nie należała i tyły miała cob.
Sonika, zdecydowanie łatwiej będzie jak zapytasz w odpowiednim wątku
[url=https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/30/123/#post1343036]ochraniacze[/url]
madmaddie, to już kwestia gustu. Zapachy to sprawa mega indywidualna i niestety trzeba samemu przetestować. Ja lubię Felce Azzurra - włoską firmę, która robi genialne płyny do płukania, mydła i właśnie zapachy do domu...
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 30 dni
Komentarz moderatora: Reklama
Poległ mój ulubiony kubek - szary w kropki, z dwoma kotkami. Jeśli ktoś ma taki w swojej kolekcji i nie używa chętnie odkupię, jak widział gdzieś to ozłocę za namiary. Żałoba w ciul, miałam go z 10 lat 😭
20221021_190508.jpg 20221021_190508.jpg
Wczoraj u mnie w domu wybuchnął elektryczny podgrzewacz wody. Miał jakieś 5-6 lat. Całe szczęście był on zamontowany w osobnym pomieszczeniu razem z hydroforem wiec nikomu się nic nie stało. No ja się tylko porządnie wystraszyłam. Domyślam się ze zazwyczaj takie sprzęty są montowane w łazience, wtedy raczej skończyło by się na SORze. Zastanawiam się teraz czy powinnam to gdzieś zgłosić? Nie mam na myśli żadnego odszkodowania ale mój podgrzewacz mógł być z jakiejś wadliwej partii. Może ktoś ma w domu taka bombę. Nie mam pojęcia czy są jakieś schematy postępowania w takich sytuacjach?
Saklawia, hej.
Każdy producent w EU zobowiązany jest do "gwarancji" w takich wypadkach przez 10 lat od wyprodukowania sprzętu.
W USA dożywotnio, nawet jak znajdziesz coś na śmietniku lub z second handu, to za szkody powstałe w wyniku wypadku odpowiada producent.

Nie wiem jaki jest organ od tego w PL, ale w USA się idzie do pierwszej lepszej kancelarii i muszą zostać pokryte koszty uszkodzeń, odszkodowanie i działka kancelarii za obsługę.

U nas możesz się domagać - należy ci się od producenta zwrot kosztów remontu ale musisz udowodnić, że: sprzęt był używany zgodnie z instrukcją. Nie dostaniesz jednak (zazwyczaj tak jest) odszkodowania innego jeśli jesteś tylko jedną osobą "poszkodowaną". aby za wadliwie wyprodukowany sprzęt, który naraził czyjeś życie otrzymać odszkodowanie musi być "grupa poszkodowanych", powyżej 10 osób, przypadków.
Przynajmniej jak ja była na studiach to tak było.

Imho, uderz do rzecznika praw konsumenta.
Spisz sobie model/ numery/ datę produkcji urządzenia. Warto jakbyś miała zdjęcia z rozpiździelu, dokładne.

Saklawia, możesz udostępnić markę i model? Jestem na etapie poszukiwania takiego do stajni drewnianej (!) więc dobrze wiedzieć co odpada
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się