buty dla koni

kluka, nie może to być nic co trzbeba się trudzić, bo żaden pracownik nie będzie się z tym szamotał. Przetestowane przez xxagaxx, i jeszcze w wątku o kaloszkach ktoś pisał, że chciał porzucić pracę luzaka jak miał to zakładać.

Nique, właśnie te zandony to jedyne czego nie testowałam i tak , na to kalosze i może dać radę tylko boję się to kupować, bo co jak to będzie za krótkie po prostu od razu. Muszę to najpierw od kogoś pożyczyć.

Wczoraj wzięłam rozkutą na lonżę i jestem ogólnie na razie w szoku. Kobyła biegnie lepiej ciałem niż kuta, bo ona zawsze zaczyna specyficznie kłus, bo się boi że się złapie zadem w podkowę . Teraz bosa biegnie sobie normalnie. Oczywiście wykrok jest mniej spektakularny
Dziś wsiądę i zobaczymy. Nie zależnie od wszystkiego i tak kupię te scooty, bo nawet jeśli za 4 tygodnie się zdecyduje okuć to tak czy siak będę je mieć, bo pewnie się rozkuje.
Z drugiej strony pogoda ma być ciągle błotna teraz, to nie wiem czy jednak do wiosny z kuciem się nie wstrzymać. Zobaczymy, kobyła sama zdecyduje.
https://4equine.pl/pl/woofwear/911-ochraniacze-przeciw-grudzie-woofwear.html a może coś takiego na padok? ochraniacz + kalosz może to nie będzie się podciągać do góry? Ja tego nie próbowałam.

https://www.olx.pl/d/oferta/ochraniacze-na-pietki-dla-koni-kavalkade-CID767-IDIbm9N.html - ja skakałam w czymś takim. Z tego co wiem w Niemczech też na niej to używali. Na padoku niestety nie przetestowałam- nawet na to nie wpadłam :/ a się męczyłam też ze wszystkim :/

anetakajper, te woofwear to pewnie by ją wkurzało i by to zjadła, ale to nie zachodzi na ramię podkowy zupełnie, bardziej zachodza kalosze XXL mustanga które ona nosi. Poza tym raz by przydeptała i by to porwała, kalosze potrafi porwać za 300 pln tygodniowo jak ma fazę na bieganie.
Musi być to coś co praktycznie zachodzi na ramię podkowy , jak zapiętka Veredusa, ale nie da się zjeść.
Zandona wydaje się spełniać to, ale musze przymierzyć, nie będę wydawać 600 pln żeby założyć i się okaże że nie zachodzi.
Zapiętki Veredusa jak pisałam chronią, ale są zbyt delikatne u góry rzepem i zjadła mi jedne od razu na padoku, w tych kavakade tez rzep taki sam, więc zje z tym neoprenem.

Perlica, (czekam kiedy nas pogonią z wątku o butach dla koni 😅😉. zandony możesz zawsze zamówić, zmierzyć i najwyżej zwrócić. W poprzedniej stajni sporo szportów je miało (treningowo) i byli zadowoleni.

Swoją drogą - nie dość, że ściąga podkowy to jeszcze zjada kaloszki 🤣 Co za koń 🤣

Imho, jak rozumiem ona ma skakać a nie dresiażyć to w sumie spektakularność wykroku nie jest priorytetem. Może faktycznie będzie jej lepiej boso, tym bardziej jak ma mocne kopyta. A buty butami, może ich wcale nie potrzebujecie?
My mamy takie w ofercie:
https://www.gatusos.com/producto/campana-royal/
i takie
https://www.gatusos.com/producto/campana-deluxe/

Ponownie zalety imho - nie obcierają i nie trzymają wilgoci bo materiał, z którego są zrobione jest taki trochę "antybakteryjny". Struktura tej pianki, z której są zrobione jest z wierzchu bardzo "gęsta". Więc się nie czepia brud i woda. A do tego jest mega "sprężystość" i pochłanianie energii uderzenia.
W ogóle ta firma została stworzona przez ludzi, którzy tych rozwiązań używają w medycynie. Główna spółka produkuje sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Po prostu wnuczka właściciela zaczęła jeździć konno, a że dziadek to naukowiec i mu nie pasowały dostępne produkty (zaczęło się od niezadowolenia z przegrzewania ścięgien) to zakasał rękawy i zrobił wnuczce ochraniacze🙂.
Oni mają wszystko w swoich laboratoriach przebadane bo na ochry ujeżdżeniowe- na kanały wentylacyjne w nich nawet mają patent. I jeszcze na podkładki wentylujące grzbiet pod siodłem też, bo zwrócili uwagę na to, że tak jak przy ścięgnach, tak też sporo dyskomfortu pleców konie mają nie tylko od złe siodło/zły dosiad, ale z przegrzania.

Jak ktoś by chciał jakieś real foto itd. to dajcie znać to zrobię.

Jeżeli to reklama - to prośba do moda o wyedytowanie i zapraszam wtedy na priv.
Nique, Kaloszków ona nie zjada, zjadła zapietki Veredusa, bo one mają delikatny neopren i rzepik.
Kalosze niszczy przydeptując sobie, jedno przydeptanie bosym zadem i nie masz pół kalosza, albo okutym drugim przodem i też nie masz pół kalosza. i do kosza 120 pln.

Poszukam czy ma ktoś znajomy wpierw.

Co do wykroku trochę jest, bo potem koń się może bać lądowania skoro nie chodzi bosy tak jak w podkowach. Ale na razie jest bosa 2 dzień, więc nie można tego oceniac obiektywnie, podeszwa musi się przyzwyczaić do bycia bosą.
Idzie lepiej samym grzbietem bosa, a za to krócej przodami,. Okuta jest dłuższa plecami, ale lepiej macha, czyli w sumie nieprawidłowo.
To chce by była krótka jak bosa i machała jak z podokową 😂😂😂 no nie dogodzisz😜

Foto na którym widać jak wielkie mamy kaloszki i długo się one sprawdzały w 100% na padok:
Carbok.jpg Carbok.jpg
Car galop.jpg Car galop.jpg
Perlica, hehehehehe 😂 No nie dogodzisz :P Zaś pytanie czy jak dostanie buty to czy nie zacznie chodzić jak w podkowach, przydeptywać i ściągać butów na treningach 🤣 Konie! Tak źle i tak niedobrze.

A co do lądowania to w sumie racja, ale tego też nie sprawdzisz póki coś nie poskacze na boso. No i zawsze musi być ten okres przejściowy żeby się kopyto przyzwyczaiło.

Ogólnie myślałam, że jak podkuje swojego to część problemów się skończy, ale widzę że wejdą całkiem nowe, bo też się pewnie będzie z podków rozbierał.
Nique, no nie zakładaj, że będzie się rozbierał z podków, bo ja serio wszystkie moje konie kułam, wszyscy znajomi kują, a nikt nie miał nigdy takiej zdolniachy jak moja.

Co do butów, to kilka stron wcześniej ktoś pisał, że tak mu się stało, że but przydeptany i oderwana podeszwa, dlatego jeśli to celuję tylko w Scooty, bo je ciężko tak zrobić.
A Buty nad koronkę to jednak łatwo tak zrobić sobie.

kotbury, te deluxe mi się nie podobają, bo to jak nie przekręcające się kalosze, które u mojej nie zdały egzaminu, bo się przekręcały jednak.

A te royal to znowu trza by zobaczyć na żywym organiźmie, jak to wygląda na kopycie, czy zachodzi na ramię podkowy czy nie.
Perlica, tak jak napisałaś- Najlepsze xxl mustangi. Musisz je bardziej ustabilizować na pęcinie jak idzie na padok bo xxl mają duży obwód i jej latają góra/dół i jak bryknie to kalosz leci do góry i ma możliwość złapania się w locie. Może do tych kaloszków zakładaj ochraniacz na pęcinę?

Veredusy - uciekały do góry i się okręcały. Na mojej kobyle nic nie warty badziew :/ wiec myślę że zandony to podobny typ zapiętek.
anetakajper, widzisz, to co koń to inaczej. Ja na tych fotkach prócz kalosza, mam zapietkę Veredusa i one na niej leżą super, nic się nie przekręca ani nie ucieka do góry.
JEdyny ich minus, że zje je na padoku.
Zandony na kołki są, to nie da się zjeść tego. Ale są bardziej sztywne i jest ryzyko że będą się podciagać do góry, bo ona ma mega długie nogi. Dlatego nie chce wydawać 600 pln póki co żeby potem bawić się w odsyłanie.

O paskach na pęcine nie pomyślałam, może to być jakieś rozwiązanie a może nie być.
Aczkolwiek jak przed zaowdami ubrałam jej kalosze i zakleiłam taśmą na padok to i tak się rozkuła....jakbym miała konia w domu to bym to sobie ogarnęła jakoś, no ale mam w pensjonacie i nkt nie będzie cudował przy zakładaniu jej rzecyz na nogi, więc rozwiązanie musi być proste i skuteczne.

No nic będę myśleć.

Perlica, zakładam, bo z klejonych się rozbierał. Ale też na nie ciężko było mi dobrać kalosze, bo one dodają objętości na kopycie. Znowu większe były za duże i taka zabawa... Ale jak co 3 dni rozbierał się z pantofelków które jednorazowo kosztowały tyle co para butów to podziękowałam :/
Nique, uuuu, no to rzeczywiście. Dlatego właśnie odrzuciłam pomysł klejenia.
Na razie próbuję się skontakotwać z helse equestrian i mi nie wychodzi, a za chwilę kopyta tak wyrosną że nie będzie co mierzyć 😭
Na fb jest grupa "Scoot Boot w Polsce" prowadzona przez "Hoofbeats Galopuj Wesoło". To chyba oni jeżdżą z dopasowaniem i najlepiej z nimi się kontaktować. Nie wiem czy to to samo co helse eq.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 września 2022 11:49
Nique, to chyba poprostu różni przedstawiciele
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2022 12:02
Nique, różni przedstawiciele. Kupowalam jedną parę od helse eq, a kolejną od hoofbeats, sprawniej i lepszy kontakt u tych drugich.
Uuu to nie wiedziałam, już mi odpisali, więc dziś mierzę kopyto i posyłam fotki.

Czy ktoś ma może jakiś kontakt do Kokoss? bo na forum nie zagląda, a chciałabym podpytać o jej buty po czasie, bo wydają się one całkiem spoko.
https://cheval-ami.fr/Hoofboots-Floating-Boots-Trainer-2019-SPORT-M3-L
O Scootach zbieram sobie opinie non stop i ciągle słyszę, że tu obcierają, albo tam itp.
Na zawodach z kolei na bardzo mokrym kwarcu obtarły mi kobyłę zapiętki, bo neopren nie był w stanie wyschnąć między dniami konkursów.


Perlica, specjalnie dla ciebie 😉

Floaty nie obcieraja nigdy i w ogole 🙂 Uzywalam na zawodach skokowych (na kwarcu z fizelina bodajze) i siedza jak przyklejone, kon skacze ze malo nog do uszu nie wlozy. Jedyne co to sedziom sie zbiera na dyskusje czy aby na pewno to dozwolone 🙄 u nas tak, w Polsce nie wiem, ale jesli tak to IMO warto miec stosowny papier (tudziez pdf) od razu pod reka. W domu (na piachu, ale nie kwarc, taki czasem ciut bardziej kopny) tez git na skokach. Na padok mi troche szkoda, ale od czasu do czasu tez zakladalam i bylo bardzo ok, nic nie obciera, nic sie nie przesuwa, jak zalozysz tak siedza.

Na krosie o dziwo tez nawet daja rade 😝 Zgubic dobrze pasujace floaty zdazylo mi sie literalnie 2 razy, raz na przeszkodzie wodnej i raz w terenie na plazy przy gazie do dechy. W normalnym galopie, nawet tempem krosowym, dalej siedza i sie nie ruszaja.

Na kros nie polecam, na skoki na w miare cywilizowanym podlozu jak najbardziej 🙂
kokosnuss, Dzięki bardzo.
Ja tylko na kwarc bym używała i w teren czasami.
A używasz na przody tylko?
W Pl można buty mieć na skokach.
A sama je dopasowałaś? Czy ktoś ci to robił?
Bo ja mam tak niesymetryczn kopyta że szok: jedno długie na 13 a szerokie na 14,5, a drugie długie na 13 a szerokie na 12,5.
Perlica, one są sprzedawane pojedynczo więc myślę, że dopasujesz na każde z kopyt. Sama też się chyba skuszę skoro Kokos tak poleca 🙂
Nique, wiem, że osobno, ale i tak nie wiem który rozmiar wybrać konkretnie .
Perlica, si, tylko na przody.

Dopasowywalam sama po konsultacji online z hoofwear.com, na dosc "kwadratowe" kopyta, pi razy oko 13x13cm M2W. Uzywam tez ten Sam rozmiar na innym koniu z klasycznymi owalnymi kopytami, +/- 13,5 x 12,5, i tez gitara gra. One sa dosc wybaczajace, jedyne co to szerokosci nie polecam wybierac na styk. Mialam za pierwszym podejsciem M2 (do 13,4cm niby) na kopycie 13,2cm i kaszana, nie chcialo wejsc. Dlugosc sie reguluje elastycznymi zapietkami i pare mm w te czy wewte zawsze sie zmiesci, szerokosc to stala forma z sztywniejszego tworzywa i jak nie wejdzie, to nie wejdzie i juz 😅 ciut za szerokie i z luzem po bokach mi nie spadaja
kokosnuss, dziękuję , to super przydatne info jest.

Ja mam już odpowiedź odnośnie Scootów, że jest szansa że będą pasować na tego sztorca, ale nie ma gwarancji, więc się przekonam na testowym zestawie. Tylko teraz trzeba ją wywerkować i mam teraz zagwostkę : robić ją kowalem jak zawsze czy naturalnego werkowacza wzywać? czy zrobić sama, choć kilka lat nie strugałam to nie wiem czy pamiętam...
Koń odpukać ciśnie jak złoto bosax, jestem w szoku.

No i miałyście rację Hoof beats super kontakt, a Heels equestrian do teraz nie odpowiedzieli, także biorę z Hoofbeats: profesjonalni bardzo.
Pytanko ma do użytkowników Scootów: czy ma ktoś te buty na konia który się ściga? Bo moja klacz na testowych skorupkach zagalopowując na lonży: cyk i była bosa na obie nogi od razu 😁
wiem , że one nie leżą idealnie, bo trzeba by paski na pietki rozciągnąc na gorąco, no ale mam obawy że będzie je sciągać tak samo jak podkowy😱
Może tutaj zadziałałyby Mud Strapsy jako stabilizacja?
Najlepiej zapytać Hoof Beats, odpowiedzą na pewno.
Perlica a miałaś na teście w butach te przednie paski? Jak ja dostałam testowe to były bez i w tym wypadku ciężko stwierdzić czy da rade ciągnąć. Jeżeli były te paski to rzeczywiście mudstrapy powinny pomóc. jedyne co ja osobiście męczę się z ich zakładaniem...
Murat-Gazon, już temat ogarnięty, tak mud straps by pomogły, no ale uczciwie Pani napisała, że buty słabo leżą, bo po prostu niezbyt pasują do tego konia. One przystosowane do niskich piętek i można się podjąć dopasowania, no ale jest ryzyko,że nie będą super, więc decyzja należy do mnie.
Wchodzi nowy model, właśnie na wysokie piętki, więc może taki. Jednak większość koni ma jakieś problemy kopytowe i zazwyczaj wtedy się szuka butów, a nie na kopyta idealnie czy Kinga Edwarda😉

Póki co chyba wezmę polecane przez Kokoss skoro się sprawdzają. Kokoss miała rację,że scoot są niezbyt w dopasowaniu na problematyczne kopyta. A moja kobyła to jednak wulkan energii, 4latka i rusza się ekspresyjnie, więc duże ryzyko, że będzie ściągać, mimo rozciągnięcia pasków na gorąco.
Rudzielc_23, dopiero widzę Twój komentarz. Miałam testowe bez pasków oczywiście, same skorupki. Kurcze to teraz mam zagwostkę, że może nie odpuszczać jednak?
Zwariuję z tymi końmi
😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2022 07:38
Perlica, A tak co do tych butów, to może trzeba po prostu te kopyta ogarnąć do poprawnego kształtu? Może wam kowal nie bardzo podołał i po skorygowaniu tego nie będzie już problemu, ani ze ściganiem, ani z dopasowaniem butów, czy ściąganiem podków?
A patrzyłaś może na Explora Magic? Bo one na wyższe piętki właśnie są, nie na sztorce, ale takie powiedzmy "nie niskie".
zembria, kopyta są jakie są i inne nie będą, bo koń ma 4 lata. Świetny kowal ją werkował jeszcze na pastwisku i kopyta są ładnie wyprowadzone, idealne nie będą nigdy. Ścigać będzie się też zawsze, bo nogi ma długie, a jest dość krótka i bardzo dobrze się rusza, jest ekspresyjna i na wysokiej energii.
Popatrzę, bo. Ie słyszalam o takich.
Na zady scooty idealnie pasują, ale zady są książkowe. Potrzebuje przody na skoki.

Fajne te butki, podobne pomysłem do tych Kokoss, ale rozmiarówka kucyczkowa tylko.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2022 08:33
Perlica, A rozmiarówki nie znam za bardzo, ale koleżanka ma na 2 konie i jest zadowolona z nich, jedna to całkiem spora kobyła 🤔 Jaki rozmiar Ty potrzebujesz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się