Siodło skokowe

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 września 2022 07:26
KaNie, A próbowałaś Paris? Miałam je, super mi się w tym siedziało, twist wąziutki był. Miałam łęk 34 chyba no i 16', ale przypuszczam, że przy większym ten twist nadal będzie raczej wąski bardzo w porównaniu do innych siodeł. Ja mam rozstaw bioder szerokości kartki A4 i tu miałam kości kulszowe na samych krawędziach siedziska już 😉
xxagaxx,
Te Prestige miałam teraz na teście, wszystkie w rozmiarze 36 i własnie wszystkie miały normalne Twisty. Ta X-Meredith ogołnie jest plaskim siodłem, wiec jakoś chyba ten rozstaw łeku musiał wpłynąć na ren twist.
Ale ten Twist i tak nie pobije ujeżdżeniowego County

Zembria
Mialam, ale tak bardzo nie pasowalo na konia, że nawet nie wsiadalam w nie. Żałuje bo na drewnianym koniu jak wsiadlam to mi było bardzo wygodnie i myślę że mogłoby mi to siodło pasować
KaNie miałam ostatnio okazję przetestować nową Meredith i jest to siodło którego szukałam od jakiegoś czasu tj. szukałam czegoś co trzyma/ogranicza przodem/górą. Mam starą M i one faktycznie się różnią i tym trzymaniem i twistem. Ja mam swoje 34 i miałam/mam wrażenie że jest węższe pod tyłkiem niż 33 testowe. Coś jest na rzeczy z tym twistem. Faktem jest że nowa M idealnie mi pasuje na aktualne moje potrzeby co oznacza że czeka mnie wymiana siodła 🙈. Testowałam też nowego Michela i kompletnie mi nie podszedł.
adriena, ja zanim kupiłam Rene, to jednocześnie testowałam nowego Michelle R. Mi to siodlo mega podeszło, twist był wąski KaNie, więc może Tobie będzie pasować, bo ja go nie wzięłam tylko dlatego ,że dla mnie miał zbyt duże klocki, więc wolałam naleśnikowego Renka.
Perlica on jest płaski przodem a KaNie z tego co zrozumiałam szuka podobnego rozwiązania jak ja tylko ze twist okazał się za szeroki przy rozstawie 36 co niejako potwierdzam.
adriena, co to znaczy płaski przodem?
Zrozumiałam,że KaNie, szuka siodła z większymi klockami, to MR ma gigantyczne klocki ,właśnie z przodu. Mam nawet na kompie fotki w tym siodle, bo jechalam testując jedne zawody.
Generalnie ja szukam siodła ktore ma wiekszą lub srednią poduszkę i nie jest ona bardzo wysoko i wysunieta do przodu. Mam bardzo dlugą kość udową i przy klockach wysoko i do przodu siedzę fotelowo. Ten MR mi nie pasuje. Jak pracowalam w Schocko to mialam equipa expression 16 albo 16.5 ( nie pamietam jaka tam rozmiarowka była ) i ono bylo dla mnie idealne. Ale to był stary model. Nie wiem jak te nowe teraz. No i martwi mnie fakt że kupić mozna tylko łęk max M+1.
Tobie Perlica raczej pasują inne siodła niz mnie, bo ja np nienawidze CWD. Moja "anatomia" nie ogarnia tych siodeł.

adriena
Moja pracownica jeździła w starej M. i mówiła ze super, a wsiadła w tą nową i zsiadła po stępie, bo nie dało się w tym jeździć. To siodło ma jakis dziwny ten twist, mnie po 10 minutach w tym rozstawie łeku 36 bolaly przywodziciele ud, a normalnie siedze luźno i się nie zakleszczam.
KaNie, ja CWD uwielbiam, ale tylko model SE02 i Miss od biedy, reszty nie ogarniam też 🤣
Jestem fanką tylko wąskich twistów, Rene mi moje mi pasuje najbardziej na świecie.
Prócz MR żaden Prestige nowy mi nie pasował, bo kojarzyły mi się z protezami.

No to może jednak potestuj Equipy? Te starsze modele dużo się nie zmieniły, Equipa możesz zamówić na zamówienie na pewno z szerokością łęku jaki chcesz z tego co kojarzę.
Miałam Equipe EQ S special i było to bardzo fajne siodło, mile je wspominam, ale wyrosłam z niego.
Perlica,
Nie mam za bardzo tu w okolicy skad wziąć tego siodła. Musiałabym zaryzykować i po prostu kupić nowe. Ale ta klacz na która szukam, jest bardzo dziwna na dokładke, bo to ujeżdżeniowy koń , ktory niby nie ma ruchu, ale bardzo pod gorkę kłusuje i galopuje, a na dokładke to krótki kuc wyszedł. Więc w gre wchodzi tylko siodło, ktore mnie usadzi na niej idealnie w rownowadze, bo sam jej ruch powoduje że bardzo łatwo można, po prostu usiasc na tyłku z podwinietą koscią ogonową i totalnie stracic czucie dosiadem. To jest jeszcze hardcorowy nerwus, ktory dosłownie wyskakuje spod tyłka jak sie zagotuje. Mam teraz na nią Anderszową ujeżdzeniowkę, która wzglednie dobrze leży, ale i tak mogłoby byc lepiej i skokowke pessoa z łekiem włożonym XL , ale ta skokówka jest płaska jak nalesnik i o tyle o ile na jej siostrze spokojnie w tym jeżdżę, to na niej mam już cieżko sie pozbierać, muszę się ciągle pilnowac, zeby nie klapnąc na pupe i juz tak nie zostać.

A z tą szerokoscią łeku w Equipe to chyba nie jest tak jak mowisz. Wszedzie widzę ze mozna zamawiać M lub M+-1 .A ja potrzebuje M+ 2,5 😉 i dopchane panele..
KaNie, nie możesz poszukać używki z X-horse? W razie w masz serwis od razu
Ja jestem mega zadowolona z Equipe'a od nich. Używanego.
Nie mają wymiarow ktore mnie interesują z używek a i ich obsługa nie jest szałowa.
KaNie, nowe Amerigo?
Vega mi nie pasuje panelem ( chociaz mój tylek je bardzo kocha ), a te lepsze modele sa za drogie zeby je kupować do pracy, wiec nie testowałam.
KaNie, wielu używek nie mają na stronach. Co do obsługi - jak zawsze w jeździectwie. Potrzebna cierpliwość 😉
_Gaga,
Nie mam cierpliwosci na marne dopasowywanie i czekanie na siodło w nieskończoność. Tymbardziej że to koń który jest w treningu i być w nim musi.
KaNie, ja sama szukałam M+2 i się znajdowało z czasem. Baa nawet miałam 17 calowe M+2 Expression przez chwilę. Jezdzilam nawet w M+3 EK26 i właśnie ono panelem leżało mi bardzo dobrze ,ale nie dałam rady znaleźć uzywki.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 października 2022 10:34
KaNie, ja mam equipe synergy +2, więc robią szersze. W opisach siodeł jest napisane "Standard M, możliwe dopasowanie +/- 3 cm (z dokładnością co 0,5 cm)"
Szanowni Państwo,
Dylemat potworny, natomiast pokierowany koniecznością zmiany rozmiaru na mniejszy. Ze względu na budżet, wracam do Kentaura, ale tak dawno w nich nie siedziałam, że nie jestem w stanie nic wybrać. Obecnie dylemat pomiędzy Naxosem i Perseusem SP. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi modelami? Obstawiam, że są dosyć podobne do siebie.
Czy ktoś z was jeździł w siodłach Butterfly? Nie mialam pojęcia ze robią skokowe. Oni mają jakiś inny system, nie ma terlicy? Łęku?
xxagaxx, jest terlica tylko taka na zawiasach. Te zawiasy ustępują pod naporem (od spodu ciała końskiego i od góry ludzkiego tyłka). Generalnie patent spoko, wielu koniom odpowiada ale znam takie, co ich kręgosłupy powiedziały mocne nie. W skokowym nie siedziałam, ale uj. każda była inna - tylko jedną zaakceptowałam a mój koń żadnej 😉. Także nie pomogę w kontekście skokowego - ale patent z zawiasami w obu jest taki sam. No i te łęki takie co ci się wydaje, że ich nie ma - części osób to przeszkadza.
epk, wieki temu wlaśnie słyszałam o tych siodlach, a teraz u nas w ogloszeniach skokówka i była w szoku. Jestem ciekawa jak to sie ma do skakania czegos wyżej niż metr
Potrzebuje pomocy, zastanawiam się nad wymianą siodła. Koń wybitnie trudny do dopasowania, więc priorytetem jest dla mnie obsługa saddelfiterska 🙂.
Które marki polecacie pod kątem dopasowania i serwisu siodeł?
Jak z pasowaniem Equipe?

wanted, ja z pasowania Equipe jestem bardzo zadowolona. Koń lepiej pracuje i mi się super siedzi. W końcu ktoś zwrócił uwagę, że przy długiej kości udowej - potrzebna jest dłuższa tybinka i inaczej profilowane klocki.
wanted, nie polecam dopasowania Equipe. Będziesz czekać wieki, a wymówką że siodło nie pasuje będzie to że koń się zmienia. Polecam dopasowanie z Elfabhorse.
mindgame, bo koń się zmienia, szczególnie pod dopasowanym siodłem. Ja po zakupie już raz przerabiałam siodło - w ramach gwarancji z resztą. Leży super. A że czasem trzeba poczekać - fakt. Wolę jednak poczekać na dobrą jakość... przynajmniej moim zdaniem dobrą, bo wiem że nie wszyscy są zadowoleni...
_Gaga, no niby tak, ale jeśli pasowanie trwa 1.5 miesiąca i pan przyjeżdża zdziwiony, że nie pasuje znowu, zabiera i tak w kółko przez pół roku a w tym czasie koń chodzi pod jakimiś innymi siodłami bo pod czymś musi i kończy się tekstem, że się nie da i trzeba kupić inne siodło... No to jest cyrk i niestety nie jedna taka sytuacja 🙁. Ja się serio parę razy szykowałam na Equipa bo mega lubię te siodła (uj.) ale każda taka sytuacja mnie przerażała.
mindgame, zgadzam się, u mnie też była porażka. Nowe siodło pod konia a robiło tam rzeź...
Ja dalej polecam serwis i dopasowanie w Ikonicu.
Przynajmniej u nas na Śląsku Pani Iza rewelacja. 🙂
No i to, że są wymienne łęki, my już 3 razy łęk przy młodej wymienialiśmy.
mindgame ja w ogóle nie polecam Elfaba, nowe siodło od początku zupełnie niedopasowane, pływało na boki i odstawał tylny łęk. Doprosić się o poprawkę też się nie dało, jedynie żeby wysłać zdjęcia i jeździć w podkładce 😐
Patrząc na wszystkie wypowiedzi i właśne doświadczenia to jednak nie ma firmy, ktorą można polecić.
Jak jest dobrze to jest git, ale jak jest Qupa to się zaczynają schody....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się