Książka skarg i wniosków

NowaJa, pięknie wyjaśniony bufor jaki tu funkcjonował i się sprawdzał.
To jest ten złoty środek.
BeAtra, jeżeli oryginały się zachowały, bo teraz to już nie wiem. Ale w poście bluchy obecnie NIE JEST napisane jak twierdzisz, ogłoszenie "sprzedam konia" a informacja, że będzie miała jesienią na sprzedaż, totalnie bez konkretów i ceny. No ogłoszenie fest, kolejka chętnych po horyzont 😉
I my się nie czepiamy modów, nie mów o sobie w liczbie mnogiej. Poza wyjątkiem braku podpisu innego moda po moderacji i sprzeciwu słuszności w jego decyzji. Bo to co się później tu lawinowo zadziało (zamordyzm, usuwanie treści, zamykanie tkz. "czyszczenie" wątku, bezpodstawne banowanie za emotki oraz uciśnianie😉 użytkownika - niezgodne z regulaminem) to były Twoje działania i Tobie je zarzucamy, jako brak Twoich kompetencji miękkich do moderowania tego forum
falletta, , NowaJa no juz czytelniej się po prostu nie da tego opisać😘👌


safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 czerwca 2022 12:08
[..]
<br>
I pytanie może trochę retoryczne bo to chyba wymagałoby głębszej dyskusji. <br>
Jak waszym zdaniem moderatorki mają wybierać komu usunąć ogłoszenie a komu zostawić? Bo "stary" forumowicz, czy ostatnio aktywny to można przymknąć oko? A "młodszy" stażem czy mniej aktywny ma mieć usuwane? Czy wg jakiegoś innego klucza?<br>
Mają być lepsi i gorsi? Niektórzy mogą sobie pozwalać na szeptanie czy jawne ogłaszanie że ma się na sprzedaż konia, siodło, wędzidło, czaprak czy paszę, suple itd a inni nie? <br>
Właściciele forum utworzyli serwis sprzedażowy gdzie takie ogłoszenia powinno się umieszczać a na forum od początku jest zakaz i dotyczy chyba wszystkich jednakowo, czy się mylę?<br>
<br>
<br>

BeAtra,

Regulamin nawet dość jasno wskazuje
2. Forum nie jest tablicą ogłoszeniową i boardem reklamowym. Zabronione jest umieszczanie ofert handlowych, przekazów reklamowych, prowadzenie promocji czy reklamy firm, stajni, sklepów i innych przedsięwzięć komercyjnych, zarówno w formie tekstowej jak i graficznej.
Szczególnym restrykcjom zostaną poddane osoby, których obecność na forum ogranicza się do działalności promocyjnej / autopromocyjnej, które nagminnie naruszają regulamin i nie stosują się do zaleceń moderatorów.
Dopuszczalne jest zamieszczanie ogłoszeń drobnych w przeznaczonych do tego wątkach.
Ogłoszenia kupna/sprzedaży można umieszczać wyłącznie w dziale ogłoszeń (patrz punkt 10.): Ogłoszenia
Oferty stajni można umieszczać w katalogu stajni: Katalog stajni

Już wczoraj przyjęłam Waszą krytykę a raczej wiadro pomyj na klatę.
Pisałam o tym.
To znaczy że nie będę już w takiej formie moderować.
Widzę że to za mało, oczekujecie że będę się kajać w jakiś konkretny sposób?
Przyjęłam do wiadomości że taki sposób moderacji jest tu niepożądany, choć normalnie praktykowany jest na tych kilku forach w których uczestniczę, a i tu na revolcie jak i poprzednio na voltahorse wiele razy na przestrzeni lat bywała jeszcze bardziej twarda moderacja.

Miałam nadzieję ustalić w konstruktywnej dyskusji jak ma wyglądać moderacja, więc pisząc "my" miałam na myśli również pozostałe moderatorki.

Dziękuję tym kilku osobom które pochyliły się nad tym merytorycznie.
Najbardziej pomocny jest post NowaJa, dzięki wielkie.

Pozostałym którym szkoda czasu i każda moja wypowiedź to dla nich żenada też dziękuję za konstruktywną dyskusję 😉

I kończąc.
safie, zapis zaznaczony kursywą został ze starego regulaminu.
Dotyczył dwóch wątków ogłoszeniowych które były na forum zanim powstały osobne ogłoszenia, wątków ogłoszeń końskich i niekońskich.
Przy zmianach w regulaminie zapis ten miał być wycięty jako nieaktualny, ale go zostawiłam, celowo, bo pomyślałam żeby może zaproponować ponowne założenie takich wątków wyłącznie dla forumowiczów.
Aktualnie nie ma przeznaczonych do tego (czyli do umieszczania ogłoszeń drobnych) wątków.
To tak gwoli wyjaśnienia.

Na tym zakończę udzielanie się w tym wątku bo dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, mam wrażenie że każdy mój post dolewa oliwy do ognia zamiast gasić pożar.


Widzę że to za mało, oczekujecie że będę się kajać w jakiś konkretny sposób?

BeAtra, sądzę, że większość oczekiwała, że zrezygnujesz z bycia moderatorem po takiej akcji.

Może jakaś ankieta w tym temacie?
Jezu jakie Wy tu robicie dramaty z powodu takiego pierda w jednym wątku... 🙄
Nevermind   Tertium non datur
23 czerwca 2022 11:03
Nique, Przepraszam, serio?
Też uważam całą tą sprawę za czepianie się - ani to off top, ani ogłoszenie. Ale żeby wymagać przez to od moda regulacji z funkcji? To nawet nie była jakaś duża sprawa, zdarzyło się spięcie, nic więcej. BeAtra sama zaprosiła do dyskusji i przyjęła krytykę.
Już naprawdę bez przesady.
No serio i to nie tylko moje zdanie... 🙄 Jak komuś władza uderzyła do głowy to chyba nie powinien pełnić takiej funkcji.

Nie musisz się z tym zgadzać, dlatego była propozycja ankiety 😉
Nevermind   Tertium non datur
23 czerwca 2022 14:07
To, że chce pełnić dobrze swoją funkcję, to nie woda sodowa. Przesadziła z tą dokładnością, ale wiele osób zwróciło jej uwagę, sądzę że wyciągnie wnioski. Nie widzę sensu rezygnować z moda, któremu chce się tu wchodzić i działać.
Nevermind, jasne. Każdy ma prawo do własnego zdania 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2022 20:25
Nique, myślałam, ze to sarkazm, naprawdę? I jaka większość? 5 osób?
Strzyga, powtórzę jeszcze raz - każdy ma prawo do własnego zdania. Chodizło oczywiście nie o większość re-volty tylko większość osób, które w ogóle się wypowiedziały w temacie tej gówno burzy (ale to chyba oczywiste).

Nie widzę sensu po co odgrzewasz tego samego kotleta po raz kolejny kiedy każdy już dawno o tym zapomniał 😉
no to ja teraz zapytam obie moderatorki i liczę na odpowiedż 🙂 czy jesteście tak niepewne swoich decyzji ze musi sie posiłkować w każdym przypadku kłamstwem ?
sytaucja nr 1 czyli w wątku o cushingu , moderator usuwa post nawet nie zadając sobie trudu sprawdzenia CO jest oferowane , ok, o uznanie jako ogłoszenie nie czepiałam sie, próbowałam w następnym poście wyjaśnić tylko dlaczego pozwoliłam sobie na umieszczenie tego w wątku i gdyby nie KŁAMSTWO że próbuje sprzedawać leki to nawet bym tam nic nie odpisała , druga sprawa ze gdyby post moderacji był podpisany próbowałabym wyjaśnić na PW, niestety nie wiedziałam do kogo go kierować. pytanie tylko dlaczego pomimo mojego sprostowania w wątku moderatorka nadal uparcie twierdiz ze oferowałam leki na sprzedaż ? co mozna było przeczytać wchodząc w wątek tutaj . czyżby samo pogrożenie palcem za umieszczenie ogloszenia było w waszym mniemaniu za mało uzasadnione ??? nota bene w tamtym poście odsyłałam po szczegóły do ogłoszeń gdzie suplement jest wystawiony
sytuacja nr 2 czyli wątek kupno konia, moderatorka uznała że post wyczerpuje znamiona ogłoszenia na podstawie tego ze załączony był link NIE WCHODZĄC W NIEGO !!! bo gdyby weszła to po pierwsze zobaczyłaby ze nie ma tam żadnego zdjęcia, po drugie wiedziałaby ze nie był to link do bazy koni.pl tylko do oficjalnej bazy PZHK gdzie nie ma możliwości dołączyć zdjecia , ale kłamstwo o zamieszczenia zdjęcia było powielane przez obie moderatorki , bo tak lepeij sie bronić prawda ? było zdjecie to jest to ogłoszenie.
czy tak ma wygladać moderacja na tym forum ? na podpieraniu sie kłamstwem ? i jak tutaj juz nieraz było napisane mój wpis nie był ogłoszeniem , był odpowiedzią na pytanie zadane w wątku który był do tego przeznaczony, nie znajdzie sie nigdzie ceny , opisu , jakichkolwiek szczegółów dotyczących oferowanej klaczy, zeby zobaczyć zdjęcia tej klaczy to trzebaby dosć intensywnie przetrzepać wątek o ciążach i żrebakach , który chyba jako jedyny żyje dość intensywnie jeszcze na tym forum, więc stron do przekopania jest sporo 🙂

blucha, miałam już się nie odzywać, ale Tobie odpowiem.
Na wstępie przepraszam za bana, poniosło mnie. Mogłam zamknąć wątek przed nadaniem bana
. Nie mogłam go zdjąć bo na nowym forum nie ma takiej możliwości.

Zmoderowałam pierwsze ogłoszenie bo było ofertą sprzedaży z załączonym linkiem do ogłoszenia. Z nazwy myślałam że to lek a nie suplement, pomyliłam się, ale to nie zmienia faktu że było to ogłoszenie sprzedaży więc niezależnie lek czy suplement podlegałoby moderacji. Prosiłam Ciebie wtedy żeby z wyjaśnianiem tej sprawy przenieść się tu lub na pw więc nie pisz że nie mogłaś bo nie wiedziałaś do kogo.
Gdzie twierdzę nadal że były to leki? Przyznałam Ci wtedy rację że suplement ale i tak jako ogłoszenie podlega moderacji.

Natomiast drugie ogłoszenie zmoderowała Gillian i ja opieram się na tym co pisze ona i druga moderatorka która widziała post przed moderacją:
martrix :
Z tego co widziałam to tam były dwa zdjęcia jej źrebaka i tylko dopisek że jesienią będzie na sprzedaż.
Zdjęcia zostały usunięte.

Gillian:
BeAtra,
Wycięłam link do rodowodu konia bo jak dla mnie to jest ogłoszenie. Pisanie że koń będzie na sprzedaż i pokazywanie dokładnie który - No jak dla mnie kiepsko.

Halo halo ogłoszenie bluchy zostało zmoderowane przeze mnie 😎
Słowa - mój koń będzie na sprzedaż i prezentacja owego konia dla mnie jest ogłoszeniem. Co innego pokazanie swojego konika, co innego polecenie hodowcy a co innego jawne reklamowanie rumaka do handlu. Również posty o treści „polecam strzemiona XYZ btw mam takie na sprzedaż” są wywalane.
Nie jesteście tu uciemiężeni bez prawa głosu, naprawdę. Trochę histeryzujecie 🙄


Tak że teraz wygląda na to że wszystkie trzy kłamiemy.

Spoko, ja swoje już dostałam, w tym za zmoderowanie ogłoszenia źrebaka choć nie ja to zrobiłam.
Ale jeśli masz potrzebę to wylej na mnie kolejny kubeł pomyj. Dla mnie to już bez różnicy.
I wszystko w tym temacie już powiedziałam więc nie spodziewaj się ode mnie odpowiedzi.



Gdzie twierdzę nadal że były to leki? Przyznałam Ci wtedy rację że suplement ale i tak jako ogłoszenie podlega moderacji.
BeAtra, ale ten wpis raczej był adresowany do ogółu moderatorów - nie personalnie jedynie do Ciebie, a stronę wstecz znajdziesz taki wpis:
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/232/113/#post3015072
Gillian   four letter word
27 czerwca 2022 09:02
Blucha, weszłam w link ale brak zdjęć nie wyklucza podlegania pod ogłoszenie. Kupujesz konia bo jest ładny czy bo ma dobry paper? 😉 a czepianie się w tej chwili czy to była baza koni czy inny spis - wyobraź sobie Ty i Twoje ogłoszenie jest jedną z tysiąca rzeczy, które mam na głowie i wybacz ale nie zapamiętam czegoś co wywaliłam kupę czasu temu. Jakie to ma zresztą znaczenie na jakim portalu to było? Czepianie dla samego czepiania. Niedługo powstanie Ruch Oporu Bluchy bo jak nic wzięłyśmy sobie za cel gnębienie użytkownika.
Ile można ciągnąć jeden temat, ludzie litości.

Pozostałe ogłoszenia ze źrebakami itd po prostu nie zostały wyłapane. Jeśli będą to też wylecą.
Tak sobie myślę.
Na pierwszej stronie wątku o sklepach internetowych jest ich wykaz, ale już trochę nieaktualny.
Może czas na odświeżenie go trochę?
Czemu nie da się przywrócić przycisku „ignoruj”?
Iskra de Baleron, to chyba pytanie do administracji forum, z którą kontakt jest chyba baaardzo utrudniony.
martrix, Quantą?
Jako modzi nie macie kontaktu z administracją?
Mogę do niej napisać na FB ale to chyba nie jest właściwa droga.
Iskra de Baleron, jako moderatorka kontaktuję się z administracją i powiem Ci że nie ma szans na dodawanie nowych funkcji bo administracja nie jest zainteresowana rozwijaniem forum.
Udało się uzyskać poprawienie części błędów forum i na więcej raczej nie ma co liczyć. Ostatnio były obietnice przycisku do ogłoszeń forumowicza i też jak widać chyba nic z tego nie będzie bo moje niedawne pytanie o to pozostało bez odpowiedzi.

To może petycja o odgórne uciszenie użytkownika? Bo zakładam, że wszyscy myślimy o jednej konkretnej osobie... xD
budyń, nie no, bez przesady to nie Rosja żeby ludzi całkowicie uciszać.

Ignor potrzebny.
Ale nieosiągalny :P Można działać wyłącznie w zakresie moderacji.
budyń, ja rozumiem.
Nie zgadzam się jednak na uciszanie każdego kto jest kontrowersyjny. Trąci to cenzurą.

Chodziło mi o opcję unikania.
Skoro się nie da przywrócić ignora to trzeba ćwiczyć siłę charakteru 😄
Przecież ja tak półżartem :P Byłoby całkiem żartem, ale po ostatnich przebojach trochę silna wola osłabła xD
budyń, właśnie z tego powodu odpisałam całkiem serio 🙈 🤣

Jak to szło?
Jestem liściem na wietrze…
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 września 2022 16:17
Iskra de Baleron, jako moderatorka kontaktuję się z administracją i powiem Ci że nie ma szans na dodawanie nowych funkcji bo administracja nie jest zainteresowana rozwijaniem forum.
Udało się uzyskać poprawienie części błędów forum i na więcej raczej nie ma co liczyć. Ostatnio były obietnice przycisku do ogłoszeń forumowicza i też jak widać chyba nic z tego nie będzie bo moje niedawne pytanie o to pozostało bez odpowiedzi.

BeAtra, ale to nie są nowe funkcje tylko przywrócenie starych... Jak wielce administracja nie jest tym zainteresowana, to niech może przekażą to w ręce kogoś, kto będzie się tym interesować?
Facella, na nowym forum nie ma i nie było takiej funkcji więc nie można jej przywrócić tylko trzeba stworzyć od nowa. Do starego forum i funkcji jakie tam były nie ma powrotu.

Co do przekazywania komuś to taka dyskusja już była:
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/103430/2/#post3010811

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2023 09:56
Jak mogę się dostać do swojej galerii na RV?

Kiedy wchodzę przez tego linka to pokazuje mi się, że muszę się zalogować na forum, na którym jestem zalogowana :/ ale zdjęć swoich nie mogę oglądać

https://ogloszenia.re-volta.pl/galeria/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się