Pensjonaty we Wrocławiu

tenshinm, stałam tam ponad 7 lat, wyprowadziłam się w związku z podwyżkami i tym, że już mało co jeżdżę, więc bez sensu mi płacić kupę kasy za to, że konik sobie stoi.

Stajnię mogę jak najbardziej polecić, w tych rejonach jakby nie patrzeć najlepsza (oczywiście o ile mówimy o stajniach poniżej 2tys zł za miesiąc).
Siano świeże, dobrej jakości, dużo. Padoki w porządku, konie są przestawiane w maju i na jesień, żeby miały trawę. Myjka z ciepłą wodą, karuzela, lonżownik.Udogodnienia dla ludzi naprawdę fajne.

Polecam umówić się z właścicielką, pojechać i zobaczyć. Jedyne nad czym by się można było zastanowić to podłoże na ujeżdżalni, ale to trzeba samemu zobaczyć, niektórzy uważają je za dobre, dla mojego bosego konia wg mnie trochę za grząskie.

Konie latem od 4-5 na dworze do 18-19, zimą są sprowadzane 14-15 na obiad.

asiek13, Dziękuję bardzo! Takiej opinii się spodziewałam, jedyna normalna stajnia w okolicy, ma halę, a konie wychodzą normalnie na padoki 🙂 Będę się kontaktowała z właścicielką.
Wybaczcie mały offtop ale potrzebuję info tylko na temat Wrocławia, a tutaj najwięcej wrocławiaków zaglada.
Czy we Wrocławiu lub bliskich okolicach jest mozliwośc wypozyczenia koniowozu na kat, B?
Ewentualnie bukmanki 1,5 konnej oprócz Acrossa bo o nich wiem.
Będę wdzięczna za każde info 🙂 🙏💐💐💐
Ciekawe pytanie, wydaje mi się że nie ma koniowoziku na B.
Ja się zastanawiałam nad kupnem i nad taką usługą właśnie.
Ogólnie to znajomy się mnie pytał czy wiem cos na ten temat bo chciałby w najbliższej przyszłości córce konia wozić na zawody, na razie poleciłam mu kurs na konwojenta zwierząt, chłop ogarniety to raz dwa zrobi.
Też mi się wydaje, że nie ma u nas we Wrocku koniowozu do wypożyczania tylko same przyczepy. Chociaż zawsze lepiej zapytać, ja już wypadłam z wrocławskiego końskiego obiegu 😉 No nic, jak byś zdecydowała się na taką działalność to daj znać.
Orientujecie się czy jest teraz w okolicach jakaś stajnia odpowiednia dla astmatyka i wrzodowca? Najlepiej nie wolnywybieg, chociaż może być w okresie letnim na dworze w nocy, ale w zime chowany bo źle znosi zimno, max 30 km od Wrocławia, najlepiej na północ. Gdzie nie ma problemu z sianem i konie nie stoją w wielkich stadach i nie ma bojek o dojście do siana! Jakaś przydomówka?
Chciałabym powoli wrócić do jeździectwa po macierzyńskiej dość długiej przerwie. Jeśli u Was w stajni jest koń, który potrzebuje spokojnych spacerów i byłby w porządku ma rozruch, dajcie proszę znać. Nic ambitnego, spacery 🙂
zaz12, w HorseCare są super warunki dla astmatyków i wrzodóków 🙂 konie stoją na padokach cały dzień, w małych stadach składających się z kilku koni dobranych pod względem charakteru. W boksach stoją na trocinach, dobry przepływ powietrza w stajni. Siano super jakości. Posiłki podawane i przygotowywane według zaleceń właścicieli
Morfik, a gdzie jest taka stajnia ?
Perlica, szewce pod Wrocławiem, jakieś 15-20 min z centrum. Podsyłam linka: https://www.facebook.com/profile.php?id=100070444869832
Morfik, aaa to już wiem gdzie to.
Macie może jakieś świeże opinie na temat warunków pensjonatowych w Hannie? Najbardziej interesuje mnie czas i forma padokowania, podejście do koni itd. Dzięki!
tenshinm, ja mogę priv 🙂
Ktoś stoi może w Amazonce albo Optimie i mógłby coś napisać o tych stajniach na pv? 😉
Może ktoś zna kogoś kto poszukuje pracy? 👀
Poszukiwany luzak do stajni sportowej w okolicach Wrocławia.
Czy ktos może się wypowiedzieć o Magnicach? Ktoś aktualnie tam stoi? 🙂
Kochani planuje otworzyć najlepszy pensjonat na świecie na który nikt nie będzie narzekał 😂
Czy ktoś może kojarzy jakąś opuszczoną stajnie na wynajem na południe od Wrocławia? 🌷
ramolowa   "Co Nas nie zabije, to nas wzmocni"
27 czerwca 2023 12:56
Hej, dawno nie miałam potrzeby szukania pensjo, więc wyszłam z obiegu. Takie niezbedne minimum to trawa na padoku/zimą siano, pobyt na padoku od rana do wieczora, derkowanie, maskowanie. Mili ludzie.
Jakby jakiś placyk do jazdy był też by było extra. Chętnie w północną stronę Wrocka. Może być przy domówka lub mniejszy pensjonat. Ktoś coś? Gdzie uderzać.
ramolowa   "Co Nas nie zabije, to nas wzmocni"
27 czerwca 2023 13:18
...a dodam, że jestem zmotoryzowana i szukam miejsca do ok 1000zl.
poszukuje osoby, która robi shock waves z okolic Wrocławia, znacie kogoś godnego polecenia?
dariamajka, Najlepsze shocki w Polsce ma Ania Ludwiczak i przyjeżdża do nas.
Czy w okolicach wrocka są stajnie z pastwiskami oraz bardzo profesjonalną opieka jeśli chodzi o odchów 0,6-3 lata? (cena nie ma znaczenia)
Kuniaa, polecam Rościsławice
Perlica, próbuje się skontaktować i ustalić termin, ale ciężko.. szukam kogoś jeszcze
dariamajka, w klinice bonafide w Morawie robią Schoki
mindgame, nie tylko w klinicie, a i wyjazdowo, ale sam M. K. poleca Anię, bo ma najlepszy sprzęt w kraju.
Piszę tutaj, bo może będzie większy odzew :P
Czy możecie mi polecić sensownych i terminowych kowali? Może być na priv.
Ja korzystam z Marka Skąpskiego. Zero problemów z terminami.
Roman Mamajek.
Czy ktoś stoi w Hannie i może (najchętniej na priv) opowiedzieć mi o tej stajni? Głównie chodzi o warunki dla koni, obsługa, cena, infrastruktura treningowa, własny trener itd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się