ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Szukam taniego ubezpieczenia, ktore przejdzie przy startach. Wlasnie mi sie skonczylo i bardzo nie chce znowu wydawac 200zl. Czy mozecie polecic cos tanszego?
Olimpia190, jak mogło Ci sie skonczyc teraz, skoro jezdzieckie ubezpieczenia muszą obowiązywać od 1.01 do 31.12 (cały rok)?

Polecam willis
a.kaminska, roczne ubezpieczenie możesz kupić w grudniu - będzie obowiązywać do następnego grudnia. To nie licencja ważna od początku stycznia do końca roku...
_Gaga, cytując ze strony mojego lokalnego wzj Ubezpieczenie musi obejmować okres od 1 stycznia lub od daty wystawienia licencji do 31 grudnia bieżącego roku. Ubezpieczenie musi zawierać adnotację, że obejmuje jeździectwo, bądź szerzej – sporty ekstremalne.
Wszystko zalezy od tego czy jezdzisz regionalne i potrzebujesz licencji (wtedy rok kalendarzowy) czy tylko towarzyskie dla zabawy 😉 (wtedy ubezpieczenie na rok wykupione w dowolnym momencie)
Podpowiedzcie,

startowałam dwa lata temu w jednym klubie, teraz przez dwa lata miałam przerwę i od nowego roku chce zacząć startować, ale już w nowym klubie. Czy muszę się formalnie z tamtego wcześniejszego wypisywać czy coś w tym stylu? 🙂
a.kaminska, dokładnie - ubezpieczenie musi być minimum od daty wystawienia licencji, do końca jej obowiązywania. Możesz lickę i NNW kupić w marcu... nie musisz w styczniu.
Bajahorses, tak i musisz zapłacić za zmianę barw klubowych
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 września 2022 12:56
Mam pytanie w jaki sposób zgłasza się na Cavaliade? Ogłosili, że FEI otworzyło system zgłoszeń, ale nie ma żadnego linku
Constantia, piszesz maila na adres zgloszenia@pzj.pl z prośbą o zgłoszenie na zawody, podajesz dane swoje i konia, fei id, jakie konkursy. Pzj zgłasza zawodników przez entry system.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 września 2022 18:37
anai, dziękuję bardzo 💐
Mam pytanie o 2 kl sportową w skokach, bo nie mogę tego nigdzie znaleźć - żeby ją uzyskać to wymogi trzeba spełnić w danym roku kalendarzowym czy w rok od uzyskania 1 oczka?
panibelynda, rok od uzyskania pierwszego oczka
Perlica, dzięki 🙂 tak właśnie mi się kojarzyło, ale nigdzie nie mogłam tego znaleźć, a OZJ mi tak odpisał, że nic nie zrozumiałam...
Czy na ZT muszę mieć aktualne badania sportowe, czy mogę jechać na przypale? 😅

Nie kupowałam licencji i nie robiłam badań w tym roku, bo nie wiedziałam czy w ogóle mój koń będzie mógł chodzić, więc no, szkoda kasy. Już rok temu se wydałam for fun te kilka stówek. Teraz kusi mnie pyknąć sobie towarzyską L-kę i wszystko fajnie, tylko nie wiem czy zdążę ogarnąć badania 🙈
Musisz mieć badania.
To se pojechałam 😂 Dzięki!
keirashara, z kiedy masz ostatnie badania? Jeśli miałaś ważne 7 marca 2020 to możesz na nich jeździć do czasu odwołania zagrożenia epidemiologicznego. Nie wiem ile masz lat, ale do 23 r.ż. wystarczy zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki medycznej. Sportowego też się dość szybko załatwia generalnie...
_Gaga, - ostatnie mam jakoś z marca/kwietnia 2021, 23 lata to było już jakiś czas temu 😜 Wiem, że w lecie u nas w stajni ogólnie sprawdzali aktualność badań, także nie wiem czy przejdzie to z epidemiologicznym. Jak mam jechać i się odbić/stresować to już nie będzie for fun.
Generalnie to też się przeprowadziłam i muszę ogarnąć gdzie i jak je we Wro zrobić. Dodatkowo musiałabym machnąć laboratoryjne... i nie wiem czy to wyjdzie, bo przyszły tydzień w pracy mam taki, że ni grzyba nie wyjdę, a przed fizycznie nie zdążę 😐

A NWW też muszę mieć, czy to tylko do licencji? 🙈 Jezu, chyba łatwiej jest z licencją, człowiek wie co musi, załatwi i spokój na rok.
keirashara, są laby 24h 😉 np Diagnostyka na Grabiszynskiej.
keirashara nnw też.
Iskra de Baleron, - ale muszę być nacczo do badań i żywa w pracy 😜 Z domu do roboty mam cały Wrocław do przejechania, nie wstanę o 4, żeby zrobić te badania, bo na spotkaniach przybije gwoździa twarzą. Nie jedzenie do 17 też odpada, bo kogoś zagryzę po drodze.
Zdecydowanie za dużo kombinacji jak na jechanie towarzyskiego L, pojadę se coś w przyszłym roku normalnie 🙂
keirashara, nie wierzę ze nie macie tam normalnego lekarza. Chyba nie znam u nas nikogo kto robi sobie pełen panel badań żeby dostać wpis w książęce 😉
xxagaxx, - jak robiłam w zg to musiałam mieć badania, we Wro jeszcze nie robiłam 😅 a wiesz, jak mam się wracać po badania i znowu... no dla mnie to latanie teraz jak kot z pęcherzem nie jest warte dla jechania towarzyskiego konkursiku.
keirashara, nie wiem co to jest zg ale może pogadaj z ludźmi w okolicy do kogo u was trzeba iść na badania.
Ja od lat robię je w 10 min 😉
keirashara, może masz lab bliżej albo na trasie? Skoro pokonujesz całe miasto 🙂
Albo w niedzielę 😉
Ja od lat robię badania tutaj http://olimpijska.com/p,poradnia-medycyny-sportowej. Mają lab na miejscu, więc wszystko załatwiasz jedną wizytą.
keirashara, na olimpijskim zrobisz wszystko na miesjcu, przynieś tylko mocz, zrobią ci krew i po sprawie, na rok masz spokój. Tylko jak dzwonisz to podkreśl,że jesteś dorosła, bo lekarze z uprawnienia dla dorosłych nie są tam codziennie.
xxagaxx, - zg to Zielona Góra 😅 Tam było tak, że badania z labu musiałam już mieć idąc do lekarza "sportowego".
Pocahontass, Perlica, - dzięki 🌷 Ja generalnie wiem, że robię i rok spokoju, tylko zawsze robiłam wykupując licencję na początku roku, ale tu miałam taki yolo pomysł jechania towarzyskich po przerwie i nagle jest "o fak, chyba szczepienie nieaktualne, "o fak chyba badania i nie mam", "o fak do tych badań to jeszcze krew i mocz" 😂🤦
keirashara, rozumiem, ale mnie chodzi o to że na Olimpijskim trwa to wszystko 25 minut, bo krew pobiorą, sprawdzą maszyną i od razu lekarz. Nie trzeba mieć wyników ze sobą.
Wieć możesz zdążyć zrobić i pojechać towarzyskie jak ci zależy.
Ja lickę i nnw kupuje razem na początku, a badania robię jak mi wypadnie, bo jak nie startuje to robię później.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się