pensjonaty w okolicach trójmiasta

Kasija, Dziękuję za odpowiedź. O Goszyn chodzi mi ten, którego ogłoszenia ciągle się pojawiają, chyba P.Sarnowskiego. O Dżigit wypytałam i rzeczywiście nie chcę trzymać konia w takim miejscu- choć sama stajnia ładna. Trzeba poczekać aż Stajenny się zmieni.. Zawieję srawdzę sobie :-)
PumCass   zachowaj zimną krew!
14 lutego 2022 09:37
fanelia, Stajnia pod Brzozami w Skrzeszewie - sam pensjonat, boksy sprzątane codziennie, konie od rana do wieczora na dworze (do wieczora czyli nie jak się ściemni tylko do 20-21 😉), stały dostęp do siana, karmienie według zaleceń.
Osobne socjal, siodlarnia i paszarnia.
Okolica spokojna, las blisko - jedyny minus to aktualny brak placu, ma być zrobiony na wiosnę - teren pod plac jest.
Padok z dostępem do lasku i wanną do pojenia 🙂
fanelia   Never give up
14 lutego 2022 10:03
PumCass - dzięki, zapytam! Chociaż to dla mnie już daleko od domu i od pracy, dalej niż obecna stajnia, a dojazdy dość mocno mnie wykończyły psychicznie.
Znajoma stajnie Unicorn w Barniewicach na razie bardzo chwali, określają ją mianem "dla fanatyków" bo tam chyba taka stajna luźno-rekreacyjno taka może bardziej naturalna, nie wiem. Infrastrukturę i atmosferę tak czy siak określa na bardzo dobrą oraz chyba dla oddechowców fajne warunki bo angielskie boksy i trociny. Oraz blisko las. Tylko aktualne info, że brak boksów. Fanelia do Ciebie napisałam całość na priv 😉
fanelia   Never give up
14 lutego 2022 18:50
Dziękuję! Kochana jesteś 🙂
Halo revoltowicze, jakieś pomysły co do stajni z boksami angielskimi lub boksami w stajni i chowem wolnowybiegowym jednocześnie, w okolicach Pruszcza Gdańskiego? Mamy miejsce zaklepane w kolejce, do wiosny na pewno poczekam na przeprowadzkę z dwoma końmi. Hali nie potrzebujemy, tylko dobra opieka, sensowny plac by konia ruszyć, brak oszczędzania na sianie, większe wybiegi niż ścisk na kwaterach. Sprawdzałam wiele, nie wiem czy czegoś nie pominęłam, stąd pytanie. Zawieja trochę daleko, Czerniec i Pomlewo sprawdzone, Lipce w każdym wariancie odpadają, do Torado stoimy w kolejce, Bielkówko brak miejsc. Nie mam już totalnie pomysłu i podejrzewam, że możliwości co do lokalizacji się już wyczerpały 😐
klaudiabolusiowa, a Łapino Kartuskie (nad stawem) oraz ta stajnia w Skrzeszewie pod Brzozami czy jakoś tak?
xxagaxx, Skrzeszewo bez placu, oglądałam, daleko dla mnie bo aż 50 min drogi w jedną stronę, boksy/wiata zewnętrzna dopiero na wiosnę, bliżej mam Czerniec z pastwiskami większymi. Nad Stawem słyszałam, że bez boksów angielskich a mam jednego rao’wca, więc nie brałam pod uwagę.
klaudiabolusiowa, Nad stawem ma wiatę dla takich mocno kaszlacych, a angielskie boksy będą jak rozumiem niedługo. Ale jak jeszcze tam nie dzwoniłaś to pewnie już bez szans na miejsce.
klaudiabolusiowa pytałaś w Mirowie ? Łąki mają duże , jakieś boksy angielskie też są , ale nie wiem czy wolne
Karolcia3029, brak miejsc w Mirowie.

Nad Stawem brak boksów angielskich i też kolejka �‍♀️
Hej! Macie jakieś opinie o pensjonacie w Pomeranii? 🙂 Albo pomysły gdzie się można dobrze ulokować z koniem w tych okolicach (dojazd z Gdyni Chyloni)? Padoki, hala, tereny, sianko - taki standard.
PumCass - dzięki, zapytam! Chociaż to dla mnie już daleko od domu i od pracy, dalej niż obecna stajnia, a dojazdy dość mocno mnie wykończyły psychicznie.
fanelia,
Jedno co mnie tam uderzyło kiedy prowadziłam tam treningi 2 kata temu to bardzo nierówne podłoże. Raz grząsko, raz twardo, raz dziura

natalali, szemud, koleczkowo-niedługo będzie hala, kamień
LauraDE, plac jest wyrownany i nie grząski. Dzis na wlasne oczy widziałam 😉 zmienil sie wlasciciel i modernizuje to miejsce.
LauraDE,
Wandak, co jest z dzygitem ?
Czy jest w okolicach Trójmiasta jakaś dobra stajnia? Tu gdzie jestem dostałam podwyżkę o 20% , co jak na stajnie bez hali jest mocno przesadzona ceną ;o
Prius, od marca stoję w Stajni u Richerta w Sulminie i mogę śmiało polecić. Fakt, trzeba ustawić się w kolejce, ale warto. Chyba pierwszy raz w życiu jestem tak bardzo zadowolona ze zmiany stajni 😇
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 15:16
Czy my mamy w pomorskim trenerów dojeżdżających do indywidualnych jeźdźców, którzy prowadzą typowe dosiadówki ?

Sorki, że tutaj, ale wątek o trenerach jest tak nieaktualny, że no ...
czy ktos ma aktualne informacje na temat stajni w Zbychowie? Rozwazam tez Lisewiec. Ciezko mi znalezc jakies aktualne opinie.

Zalezy mi na dobrych warunkach dla konia a mniej na tych do jazdy.
_megi_, w Lisewcu chyba już nie prowadzą pensjonatu. Plus z tego co wiem, warunki niekoniecznie wyglądały tak ładnie jak się wydawało 😇
Kucek1331, rzeczywiscie, dzieki za informacje 🙂
czy jest tutaj ktoś kto stoi w stajni Iskra w Sztumie ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 września 2022 09:29
blucha, Ja nie stoję, ale werkowałam tam kilka koni parę lat, mieszkam obok, mam kilka znajomych, może mogę pomóc?
_megi_, Hej, w stajni w Zbychowie warunki dla koni przyzwoite, staliśmy kilka miesięcy 🙂 Są oczywiście plusy i minusy, ale raczej na pozytywnie. Jakbyś miała jakieś pytania to pisz.
Hej rewoltowicze, co możecie powiedzieć o stajni w pomlewie?
Hej, może ktoś polecić jakieś pensjonaty w okolicach Rumi, Gdyni? 🙂 Powiedzmy, że tak w zasięgu ok. 20-25km, raczej w kierunku Wejherowa/Koleczkowa. Szukam stajni na sezon letni, chętnie wolnowybiegowej. Zależy mi przede wszystkim na porządnych łąkach i fajnych terenach do jazdy.
Joy, Stajnia Happy Horse Sosnowagora, ma kilka miejsc na wolny wybieg 🙂
Hej 🙂
Jakby ktoś akurat szukał stajni i trafił na „ stajnia pod brzozami „ to nie polecam.

Niby konie maja mieć siano do oporu, sprzątanie co 2i dzień, a w rzeczywistości rano w boksie po nocy nie zostaje ani gram siana ( czyli nie wiadomo, albo skończyło się o 2 nad ranem albo o 6ej. ) za każdym razem jak przyjeżdżałam do konia to stał bez siana, czy w boksie czy na padoku, właściciel miał czelność mi jesz ze mówić, ze nie tyje przez pasze, ( a nie przez to, ze to siano jednak nie było nonstop ).
Zmieniłam stajnie, żeby wyleczyć tam grude, a moj kon stał na resztkach gnoju i betonie. Fakt wyjedzonej słomy do betonu świadczy ze brakowało siana.
Często gęsto konie stoją bez wody. Mam zdjęcia, jakby ktoś chciał to pisać.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
07 maja 2023 04:59
Prius, ech, a rozważałam...
Prius, nie jest to jedyna negatywna opinia o tej stajni niestety
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się