Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Moon, Gratki, gratki 🙂

Pytanie mam: spotkaliście się z naliczaniem jakichś "opłat parkingowych" u mechanika? Sytuacja jest taka: auto po szkodzie, znajomi znaleźli jakiś warsztat, nagle się okazało, że ten konkretny warsztat usługi nie wykona (nie mam pojęcia dlaczego), natomiast domaga się "opłaty parkingowej", bo auto tam stało.
Nie wiem czy klient był poinformowany o naliczaniu tejże opłaty (na 99% nie), ale zastanawiam się czy taka sytuacja jest w ogóle legalna. Skoro usługa nie została wykonana...
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 sierpnia 2022 12:26
Sankaritarina, no ale jednak auto stało na terenie warsztatu. Klienci powinni być poinformowani i opłacie parkingowej w dniu pozostawienia auta, a nie po fakcie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 sierpnia 2022 16:28
Sankaritarina, a mechanik powiedział że zrobi, a potem że jednak nie? No sorry ale to jakiś naciągacz.
Sankaritarina, Ja bym się na ich miejscu zgłosiła do rzecznika praw konsumentów.
Facella, Gdyby byli poinformowani to nie ma rozmowy. Sęk w tym, że nie byli. Już pomijam, że dla mnie to strasznie słaba akcja "ogólnie" - nie dało rady w jakikolwiek sposób usystematyzować tej pracy? W stylu, nie wiem, umawiamy sie na kilka dni na samą wycenę po której później decydujemy czy robimy - czy nie robimy? A nie, hurrr duurrr, jadymy, a za chwilę "nie, pani, nie zrobię tego auta, zapłać za parking"

madmaddie, No więc właśnie

MATRIX69, O, nawet na to nie wpadłam, dzięki 🙂

Zastanawiałam się też czy ta opłata parkingowa to taka normalna sprawa. Mnie się nigdy nie zdażyło, żeby mechanik prosił o opłatę parkingową... no, ale też nigdy nie miałam sytuacji, w której mechanik nie zdecydował się na naprawę (czy to prywatny warsztat, czy ASO), przez to jestem tak trochę w szoku... no ale może są takie procedery i trzeba się doinformować.
UOKiK na nieuczciwego przedsięborce może nałożyć karę. We Wrocku powiedziałabym ci dokładnie do kogo się zgłosić, w innych częściach Polski trzeba patrzeć w swoim powiecie, powinien być jeden rzecznik na powiat, trzeba sprwadzić np. u nas jest miejski rzecznik i powiatowy rzecznik. Warto spróbować, bo to co opisujesz brzmi trochę jak naciąganie.
Czy widzieliście juz może kontrolerów poczty polskiej robiących zdjęcia radia samochodowego celem wyciągnięcia kasy za abonament, bądź słyszeliście, ze ktoś dostał pismo w tej sprawie (plus naliczenie wstecz od daty zakupu auta) ?

A do osób z tegorocznymi umowami leasingowymi - czy macie w nich zapis o konieczności wniesienia opłaty za odbiornik przez użytkownika auta ?

---------

I kolejne pytanie związane ze zmianą definicji skrzyżowania od września br.
Macie może znajomych policjantów, żeby potwierdzić możliwość zarobienia mandatów i punktow (chyba jednych z wyższych w nowym taryfikatorze) za m.in. 1.wyprzedzanie z prawej "na skrzyzowaniu" i 2.za przekroczenie prędkości o choćby 20-30 km "na skrzyzowaniu", gdy np. jest jezdnia umożliwiająca zawracanie między 2pasmowymi drogami (np. w Wawie ul. Marymoncka na wysokości nr 107).
I jakie inne przecięcie drog należy teraz uznać za skrzyżowanie ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 września 2022 09:41
baba_jaga, wg nowych przepisów utwardzony dojazd do posesji to też skrzyżowanie... Dojazd do posesji został usunięty z wyjątków.
Z prawej możesz wyprzedzać gdy pojazd skręcający w lewo stoi i czeka na możliwość skrętu.
Pewnie Sierżant Bagieta zrobi filmik na ten temat.
Moon   #kulistyzajebisty
28 września 2022 11:23
baba_jaga, żadnych ludzi z PP nie widziałam, żadnego pisma nie dostałam.
Nie wiem jak to się ma do tego, że ktoś fabrycznie ma radio, ale słucha z niego np opłaconych podcastów?

Świeża umowa, sprzed tygodnia dosłownie:
Zrzut ekranu 2022-09-28 o 11.22.17.png Zrzut ekranu 2022-09-28 o 11.22.17.png
Moon   #kulistyzajebisty
28 września 2022 14:05
Przy okazji, aktualizuję, ponieważ mój Kamyczek właśnie przyjechał do Gdańska - zamówienie składałam 10.08, a w sobotę odbieram auto 😱😍 A jak sprzedawca mi mówił na początku, że we wrześniu będę nim jeździć to się w czoło pukałam i dzieliłam to przez 4. Skubaniutcy, w niecałe 2 miesiące się uwinęli 😱
Moon, - gratki! 😁 Pokaż zabawkę.
Moon
O jaa super. Czekam na fotki. W sumie przez Ciebie zaczelam na drogach szukać tego auta, ale nie widzialam jeszcze ani jednego 😆
Moon czaaad! Gratuluję! Pokazuj! 😁
Moon   #kulistyzajebisty
30 września 2022 10:53
KaNie, no właśnie paradoksalnie Kamiqów jest niewiele, o wiele więcej widzę Karoq'ów i Kodiaq'ów. Pewnie dlatego, że Kamiq z nich jest najmniejszy (co dla mnie było zaletą, bo jak wsiadłam z kolei w oba większe to się czułam jak kierowca autobusu :P)
Odbieram jutro <3 więc e... se postoję w korku na obwodnicy, ale chociaż nie będę musiała biegów zmieniać 🤣
Moon,
Ja to Ci teraz wspolczuje jezdzić nowy autem po Polsce. Mnie by pewnie prawko od razu zabrali 😅 Albo bym się nie wypłaciła.
Moon   #kulistyzajebisty
30 września 2022 11:32
KaNie, a idź ty! 🤣 Ale yhm... obecnie jeżdżę na takiej trasie, na której 24/7 jest korek/spowolenienie/zwężenie/wahadło, więc y... nawet nie dam rady się zbytnio rozwinąć, na szczęście #śmiechprzezłzy
Ja się tak powoli zastanawiam nad zmianą auta i dochodzę do wniosku, że nikt takiego jeszcze nie wyprodukował 😁
Bo potrzebuję auto, które uciągnie przyczepę, ale jednocześnie z wielkim bagażnikiem który ma kształ kwadratu, bo Borzoje musza się mieścić.
Nowy Super jest tak ścięty, że się nie nada i w zasadzie większość kombi jest ścięta teraz i tak samo wyglądają.
No nie ma auta dla mnie😱
*Superb miało być ;-)
Perlica, Volvo ci zostaje zawsze, klasyczne kształty, świetne wnętrze (bez uczucia jak kapitan lotu na Księżyc), fajne, dynamiczne silniki.
szam, Volvo? Kiedyś one były kwadratowe, teraz V90 wygląda tak samo jak wszystko inne, ścięty tyłek...
Tam jest nie bagażnik, a bagażniczek, pojemność 551 L zaledwie.
Dla mnie nadal najlepszym wyborem jest Sharan / Alhambra. Tylko cena nie ta 🤣
epk, niestety Sharana nie produkują póki co, bo pierwsze co o nim właśnie pomyslałam.
Tzn, jest w zapowiedzi już, ale nie ma cennika jeszcze dostępnego.
A bliźniaka Alhambrę produkują? O widzę, że nie. Szokłam. To akurat serio najbardziej pod nasze potrzeby pasujące auto.
epk, niestety.
Myślałam nawet o Caddym Kombi, bo fajne to autko i spoczko pojemne, cenowo miłe, no ale kurczaki to uciągnie 1,5 konia przyczepę tylko.
A nie będę przecież busem jeżdzić 😁 bo ten ma i uciąg i miejsce.
Zobaczymy jak wejdzie Sharan w jakiej będzie cenie i jakie wyposażenie.
A patrzyłaś Ford Turneo Connect? Z tym dieslem 2.0 może da radę pociągnąć przyczepę?
epk, widze, że ALhambra też wraca w tym roku jeszcze chyba wg tego co piszą.
Nie patrzyłam, zaraz obczaję:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/seat-alhambra-w-nowej-odslonie/90fm2cn#slajd-3

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 września 2022 19:52
Mnie się marzy panda z nieco większym bagażnikiem 😂
epk, jeszcze widzę S-Max, ale jestem za głupia na posiadanie Forda, bo nie umiem na stronie odnaleźć cennika, konfiguratora też 😁
Ten co piszesz to kopia Caddy , to nie ma uciągu bo są za lekkie ( DMC), to nie jest kwestia silnika.
Bo moja skoda też jest 2,0 diesel, ale 4x4 i robi się DMC.
Wersja mojego Superb bez 4x4 nie uciągnie już 2000.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 września 2022 20:08
Perlica, a coś z pickupów z zabudowaną paką?
Facella, to za drogie auto w utrzymaniu, że tak powiem na codzień. A i ceny w zakupie są także kosmiczne, nie dla mnie.
No i znowu problem psów, bo nie będę tam wkładać 40 kg borzoja własnymi rękami,.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się